Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Istorijos paslaptys » Peržiūrų: (462) Komentarų: (0) (27.07.2016 - 21:20)

6 didžiausi visuotinių ekonominių katastrofų kaltininkai

Jei kas nors vis dar naiviai galvoja, kad ekonomikos krizės buvo nulemtos objektyvių procesų ir jų negali išprovokuoti, pavyzdžiui, vienas žmogus, jis labai klysta. Mus visus į bedugnę kone akimirksniu  galėjo ir vis dar gali įvaryti vienas žmogus. Štai keli tokių situacijų pavyzdžiai.

1. Kaip supirkti du trečdalius visų naftos atsargų per vieną parą

2009 metais 34 metų amžiaus naftos brokeris Stephenas Perkinsas per trumpą laiką sudrebino visą naftos verslą, sukeldamas didžiausią degalų kainos augimą istorijoje. Kaip jis tai sugebėjo? Vieną sekmadienio vakarą jam staiga nepakako kompanijos surengto vakarėlio ir siela geidė banketo tęsinio. Jis jį pratęsė ir pirmadienį. Baigti nesinorėjo ir antradienį, todėl jis jau buvo pribrendęs herojiškiems darbams. Vis dar lieka paslaptis, kaip jam tai pavyko esant tokios būklės, bet jau iš pirmo karto jis įsigijo 7,13 milijono barelių naftos! Be to, tai buvo 69 procentai visos tuo metu parduodamos naftos. Kaip sakoma, talento nepragersi. Visa tai įvyko vos per devyniolika sekundžių. Sandoris pirkėjui kainavo 520 milijonų dolerių, o įvykdytos misijos rezultatas buvo naftos kainų kilimas vidutiniškai 1,5 dolerio už barelį per pusvalandį. Kas nors tokio galėtų nutikti tik per visuotinę ekonominę katastrofą.

Ekonominių katastrofų kaltininkai

Banketo tęsinys S. Perkinsui baigėsi tuo, kad jam buvo penkerius metus uždrausta prekiauti biržoje ir dar reikėjo sumokėti 72 tūkstančių dolerių baudą. Galima sakyti, kad vakarėlių liūtas išnešė sveiką kailį. Be to, kaip lengva apskaičiuoti, jis jau seniai vėl gali krėsti šunybes biržoje...

2. Ką gali tikimybių teorija

Pamėginkite įsivaizduoti, kad yra matematinė formulė, leidžianti labai lengvai pelnyti didelius pinigus. Taip, tokia iš tiesų yra, ir dėl jos išradėjo matematiko Davido X. U šviesaus proto daug žmonių visame pasaulyje patyrė didžiulių nuostolių, bankrutavo ar net baigė gyvenimą savižudybe.

2006 metais Davidą įdarbino vertybinių popierių rinkos galimų rizikų investuotojai ir jis jiems parašė stebuklingą formulę, paremtą Gauso Kopulos modeliais. Ši tikimybių teorijos formulė parodo, kada galima visiškai drąsiai įsigyti prievolėmis garantuotų obligacijų. Kitaip tariant, kuo daugiau pinigų investuoji, tuo daugiau atgauni. Be to, be mažiausio vargo!

Visi pasaulio brokeriai pradėjo šios formulės prašyti, o pačiam matematikui „grėsė" Nobelio premija. Prieš formulei pasirodant į obligacijas buvo investuota 270 milijardų dolerių, o jai atsiradus ten jau buvo įdėta 4,7 trilijono. Tačiau viską sugadino nekilnojamojo turto rinka - jų savininkai nesugebėjo padengti kreditinių prievolių, žmonės skubėjo parduoti „saugiąsias" obligacijas, bet jų jau niekam nebereikėjo. Taip, pasitelkus matematiką, lengvu mostu ekonomika gavo griaunamą smūgį, kurio pasekmes greičiausiai jaus dar keletas kartų.

3. Kaip nulaužti Anglijos banką

Ogi taip, kaip padarė prieštaringasis vengrų kilmės milijardierius George’as Sorosas. Jis Didžiosios Britanijos nacionalinę valiutą privertė prarasti ketvirtadalį vertės. Tai jam pavyko įgyvendinant spekuliatyvią vertybinių popierių operaciją, vadinamą tikruoju pardavimu (ne nuperkama, kad būtų perparduodama, o iš anksto brangiau parduodama, kad vėliau būtų pigiai nupirkta). Tai įvyko 1992 metais, kai Sorosas atliko spekuliacijų už 10 milijardų svarų sterlingų. Tų metų rugsėjo 16 diena į Anglijos istoriją įėjo kaip juodasis trečiadienis - G. Sorosas per šią avantiūrą uždirbo 1,1 milijardo, sugriovė svarą sterlingą ir nuo tada vadinamas žmogumi, nulaužusiu Anglijos banką.

4. Kaip sužlugdyti Škotiją

Tai pavyko Škotijos serui WilIiamui Patersonui, privertusiam savo šalį galiausiai prisijungti prie Anglijos 1698 metais. Kokiu būdu jis tai padarė?

W. Patersonas pasiūlė Škotijos valdžiai įsteigti koloniją Panamos sąsiauryje, nes tai buvo strateginė vieta, jungianti Atlanto ir Ramųjį vandenyną bei kontroliuojanti ten vykstančią prekybą. Škotijos valdininkai sutiko ir suteikė ekspedicijai 400 tūkstančių svarų sterlingų, kurie tuo metu sudarė penktadalį Škotijos valstybės biudžeto. W. Patersonas išplaukė kartu su šeima ir dar 500 žmonių.

Tikslą sėkmingai pasiekė beveik visi keleiviai, bet apsigyvenę geidžiamojoje vietoje daug žmonių susirgo ir mirė, o dar daugiau tiesiog paspruko.

Škotijos valdžia, nenujausdama, kas iš tikrųjų vyksta, išsiuntė antrą ekspediciją - dabar jau 1200 žmonių. Atvykusieji pašiurpo pamatę, kad ten nėra jokios kolonijos. Be to, apie šiuos planus sužinojo valdžios ir kraujo trokštančių katalikų valdoma Ispanija, kuri į Panamos sąsiaurį pasiuntė savo karinių laivų. Škotija po keleto metų buvo priversta prisijungti prie Anglijos, kad sugebėtų kaip nors užlopyti siaubingą finansinę biudžeto skylę. Taip pasaulio žemėlapyje atsirado darinys, dabar žinomas kaip Didžioji Britanija.

5. Kaip greitai sunaikinti visas pasaulio LSD atsargas

Beveik neįmanoma įsivaizduoti, kad didžiąją dalį pasaulio LSD atsargų kadaise pagamino vienas žmogus, chemikas Williamas Pickardas. Nuo 1991 iki 2000 metų jis vadovavo Kalifornijos universiteto tiriamajai chemijos laboratorijai. Viskas lyg ir buvo tvarkinga, kol turtingas prekiautojas Gordonas Skinneris nusprendė į savo rankas paimti visą narkotikų prekybą. Šiam tikslui jis įsigijo net branduolinį bunkerį, kuriame, įkalbinęs minėtąjį chemiką, suorganizavo pramoninio masto LSD gamybą.

Kaip tokiais atvejais būna, verslininkai pakliuvo dėl smulkmenos. Eilinį kartą kazino ištaškęs pasakiškus pinigus, G. Skinneris kažkodėl pradėjo apsimetinėti Interpolo agentu ir buvo nedelsiant areštuotas. Pajutęs kažką negera G. Pickardas bandė dingti su visomis pagamintų narkotikų atsargomis, bet jam nepavyko pabėgti labai toli, nes areštuotasis bendražygis pradėjo aktyviai bendradarbiauti su policija. Būtent dėl to G. Skinneris vėliau išnešė sveiką kailį, o chemikas gavo kalėti iki gyvos galvos. JAV valdžia išdidžiai pranešė per trumpą laiką pašalinusi apie 90 procentų pasaulio LSD atsargų.

6. Kaip suorganizuoti bankų paniką

Pinigų niekada negali būti per daug, kartą nusprendė tuo metu sėkmingas verslininkas Fritzas Heinze, kartu su broliu 1907 metais sukūręs planą dar labiau praturtėti. Broliai buvo vario kasyklų savininkai ir nutarė finansų rinkoje pažaisti vadinamaisiais trumpaisiais sandoriais (angl. short-selling). Tai operacijos, kai sukuriama iliuzija, esą krinta akcijos vertė, tada šios akcijos staigiai išperkamos ir jų vertė išauga. Iš esmės tai ir yra visa schema.

Tokiu būdu broliai Heinze’ai pakėlė savo įmonės akcijų kainą nuo 39 iki 90 dolerių. Bet, kaip sakoma, kiekvienas veiksmas visuomet sulaukia atoveiksmio. Ši nežinoma reakcija tokiomis pačiomis priemonėmis lengvai sugriovė Heinze’ų įmonės akcijas, kurios prarado 85 procentus vertės.

Brolių avantiūra sukėlė masinių bankrotų grandinę, kuri istorijoje žinoma kaip 1907 metų bankų panika.
Ir kas žino, ką tokie tamsūs protai peri šiuo metu?

"Planetos paslaptys"

reklama

Dacė Bumbrienė

Šioje istorijoje: pasaulio lsd, akcijos, anglija, nafta, Pasaulis

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 462 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (368)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (282)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
Pašalinkite tamsias dėmes po pažastimis...

Reiks tik vieno ingrediento, kurį turi kiekvienas žmogus savo virtuvėje. Tamsi oda po pažastimis atrodo visai nepatraukliai, todėl daugelis žmonių norėtu rasti būdą, kaip išspręsti šią problemą. Na, mes galime pasidalinti labai
paranormal.lt
Kaip greitai atsikratyti nuospaudų...

Sausa nuospauda ant kojų pirštų ir pado pagalvėlių - ne tik estetinė problema. Nuospaudos gali būti gana skausmingos, ypač jei turime dėvėti uždarus, siaurus batus.

paranormal.lt
Paruoškite imbierą nuo vėžio, artrito, cholesterolio...

Jis naudojamas plačiai, ypač veiksmingas peršalimo, gripo, kosulio, artrito ir skrandžio ligų atveju. Be to, imbieras gali padėti sumažinti nugaros skausmą ir raumenų skausmus, taip pat sumažinti padidėjusį cholesterolio ir cukr
paranormal.lt
Dieta prieš vėžį: Varškė ir aliejus...

Dr Johanna Budwig buvo viena iš pirmaujančių Europos biochemikų vėžio mokslinių tyrimuose. Ji gimė 1908 metais ir mirė būdama 95 metų amžiaus. Už ypatingus nuopelnus vėžio gydyme 7 kartus nominuota Nobelio premijai.

//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Panašūs žmonių keisto dingimo ...

Deividas Paulidesas, daugiau nei 20 metų dirbęs teisėsaugos organuose, nagrinėjo nepaaiškinamus žmonių dingimo atvejus Šiaurės Amerikoje ir pastebėjo keistus sutapimus. Tuo metu, kai vietiniai policijos pareigūnai kiekvieną atve
paranormal.lt
Malahaido pilies vaiduokliai...

Malahaido (Malahide) pilis, stovinti netoli Dublino, yra viena iš labiausiai turistų lankomų Airijos vietų. Pilis pastatyta didelio parko teritorijoje, esančio gražiame pajūrio miestelyje Malahaide. Beveik 800 metų pilis tuo pač
paranormal.lt
Kur teleportacijos metu dingst...

"Teleportacijos" terminą pirmasis panaudojo Čarlzas Fortas, norėdamas apibūdinti daiktų pernešimą iš vienos vietos į kitą be matomo fizinės jėgos panaudojimo ar dalyvavimo. Per šimtmečius surinkta daug medžiagos apie tai, kaip ž
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Paralelinės visatos...

Norint išsiaiškinti, kas yra paralelinės visatos, pirmiausia būtina atsakyti į svarbesnį klausimą – o kas gi yra ta visata? Egzistuoja trys šio klausimo nagrinėjimo kryptys: mokslinė, religinė-mitologinė ir asmeninė. Pagal domin
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Vandenilio peroksidas vaistas ...

Dėmesio: Food Grade Vandenilio Peroksidas nėra maistas ar maisto papildas. Autoriai, tyrėjai bei kai kurie Hab. Mokslo Daktarai yra atlikę ypač daug tyrimų ir analizių, kurių metu pastebėjo, kad naudojant skiestą vandenilio p

paranormal.lt
Paskubėkite! Šis straipsnis ša...

Nuostabi priemonė! Šis 100% natūralus gėrimas valo ir pašalina toksinus, chemines medžiagas ir riebalus iš mūsų arterijų, kurie gali mums pakenkti.

paranormal.lt
Natūralus antibiotikas naikina...

Būtinai išbandykite šį receptą! Naikina infekcijas jau po pirmo panaudojimo! Vietoj to, kad vartoti daug vaistų kovai su šlapimo takų infekcijomis, jūs galite panaudoti 100% natūralų namų receptą, kuris susideda iš natūraliai

paranormal.lt
Tyrimai patvirtina: tik 4 šauk...

Tikimės, kad šis straipsnis padės jums! Taip, tai tiesa - jums reikia tik 4 šaukštų šios priemonės, prevencijai ir vėžio gydymui. Skamba puikiai, ar ne? Profesorius Mermerskis teigia, kad ši priemonė yra naudinga ir veiksming

paranormal.lt
3 žolelių arbata valanti organ...

Šis straipsnis, žinoma, daugelį šokiruos. Jo nebūtina skaityti valgio metu ir po jo. Tačiau, jūs turėtumėte atidžiai perskaityti šią medžiagą, nes ji yra susijusi su tai dalykais, kurie yra labai svarbus mums visiems! Tai yra pa