Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Mistika » Peržiūrų: (1556) Komentarų: (0) (13.07.2015 - 22:46)

Amžinai gyvi vienuoliai

Apie sensacingą radinį, aptiktą Kinijoje praėjusio amžiaus 8-o dešimtmečio pabaigoje, tapo žinoma tik visai neseniai. netgi pačioje Kinijoje apie šį radinį praktiškai nieko nebuvo rašoma. Detales interviu vienam Taivanio laikraščiui metu atskleidė Senųjų religijų instituto profesorius Li Guančžu.

Užtvindytų katakombų gilumoje

Sunkiai pasiekiama vietovė Sičuanio provincijoje savo laukiniu grožiu jau seniai traukia ieškančius vienatvės filosofus ir religinius asketus. Dabar šioje vietoje lankosi archeologai, nes aptikti didelio III-VII amžių vienuolyno griuvėsiai. Vienuolynas įdomus tuo, kad prie jo šliejasi požeminės katakombos, kurios buvo iškastos dar senesniais laikais. Tyrinėtojai nuolat randa naujus koridorius ir kameras, dažniausiai užmūrytas, kuriose aptinkami žmonių palaikai ir ritualiniai daiktai.

Radinys, apie kurį kalbama, buvo aptiktas 1979-ais metais. Užtvindytą šachtą, kuri kažkada buvo gana stačiai besileidžiančiu koridoriumi, pirmieji ištyrė nardytojai. Sprendžiant pagal nuosėdas ant dugno, vanduo čia stovėjo ne mažiau 2 tūkstančių metų. Po to, kai vanduo buvo išpumpuotas, į šachtą nusileido archeologai.

Koridorius, esantis natūraliame urve, veda į granito kalno gilumą. Jo siaurose ir su žemomis lubomis kamerose randasi žmonių palaikai ir įvairūs gaminiai. Keisčiausias radinys archeologų laukė pačioje tolimiausioje kameroje, kuri, greičiausiai, buvo užmūryta dar pačioje katakombų statybos pradžioje, t.y. IV amžiuje prieš mūsų erą. Vanduo į kamerą nebuvo patekęs, tad archeologai tikėjosi joje aptikti gerai išlikusius daiktus. Tikrovė pranoko visus lūkesčius. Kameroje buvo aptiktos dvi žmonių figūros, sėdinčios lotoso poza, aprengtos pusiau sudūlėjusiais vienuolių rūbais. Priešais žmones prie sienos gulėjo šuo.

Panašumas į gyvus žmones buvo toks didelis, jog archeologai iš pradžių pamanė, kad tai yra meistriškai iš vaško pagamintos skulptūros. Ypač stebino gerai išsilaikę kūnai. Ant minkštos odos nebuvo matoma jokių puvimo pėdsakų. Visiškai išliko ausys, nosis, akių obuoliai, pridengti vokais, rankų riešai. Atrodė, jog šie žmonės mirė vos prieš keletą valandų!

Archeologai nerizikavo išnešti kūnus iš kameros, nenorėdami jiems pakenkti. Buvo nuspręsta paimti audinių pavyzdžių ir atlikti jų analizę. Mokslininkų laukė tikras sukrėtimas - toje vietoje, kur skalpelis įpjovė odą, pasirodė kraujas!

Tęsiant tyrimus buvo nustatyta, kad vienuolių kūnų temperatūra yra 170 C. t.y. aukštesnė nei oro temperatūra pačioje kameroje. Taip pat paaiškėjo, kad pulsuoja vienuolių širdys. Tik jos tvinksėjo vieną kartą per keletą minučių. Kraujagyslėmis silpnai tekėjo kraujas, plaučiai pumpavo orą, Atrodo, keistiesiems „numirėliams" visiškai nebuvo reikalingas deguonis, jiems užteko oro, esančio kameros viduje, kurį mechaniškai įkvėpdavo ir tokios pačios sudėties iškvėpdavo atgal.

Tūkstančiai metų miego

Vienuolius tyrę specialistai neabejoja, kad jie yra gyvi, tik labai giliai nugrimzdę į letargo būseną, Tokioje pačioje būsenoje buvo ir šuo.

Buvo nuspręsta pabandyti pažadinti šunį. Buvo paduotas deguonis, pajungtas dirbtinio kvėpavimo aparatas ir širdies raumens stimuliatorius. Reanimavimo procedūros baigėsi tuo, kad šuo sudrebėjo, jo letenos išsitiesė, akys atsimerkė ir šuo tyliai suinkštė. Tačiau po ketvirčio valandos šuo mirė. Jo širdis sustojo, ant kūno netrukus pasirodė irimo požymiai. Panašu, kad įsikišimas į neįprastą gyvūno organizmo gyvybinę veiklą buvo pražūtingas.

Vienuolių buvo nuspręsta neliesti, kol bus dar detaliau išanalizuota situacija, tame tarpe ir nesėkmingas šuns reanimavimas. Kamera vėl buvo užmūryta.

Kaip pasakoja profesorius Li Guančžu, nuo to laiko kamera nė karto nebuvo atidaryta. Mokslininkas taip pat pranešė, kad prieš vienuolius stovėjo indas, kurio dugne išliko išdžiūvusio kažkokio rudo skysčio likučiai. Iš pradžių buvo manoma, kad tai kraujas, tačiau tyrimai parodė, kad tai kažkokia kita medžiaga. Šios medžiagos pėdsakai buvo aptikti vienuolių gerklose, skysčio dėmės buvo matomos ir ant šuns snukio.

- Ar tai tik nėra „nemirtingumo eliksyras" apie kurį rašė Senovės Kinijos autoriai? - užduoda klausimą profesorius.

Kinijoje yra išlikusios kelios legendos apie išminčius, kurie išgėrė stebuklingo eliksyro ir užmigo kalno viduje. Legendos nurodo įvairias vietoves ir kalnus. Gali būti, kad visi šie pasakojimai atspindi iš tiesų buvusio įvykio atgarsius - senosiose katakombose įkalinti vienuoliai, užmigę letargo miegu. Inde, kuris stovėjo prieš juos, ir buvo tas pats eliksyras.

Per meditaciją į ateitį

Yra mokslininkų, kurie mano, jog jokių „nemirtingumo eliksyro“ nereikia, norint ilgą laiką, šimtus ar net tūkstančius metų, palaikyti organizmo gyvybinę veiklą. Pačiame žmoguje yra jėgų, kurios gali ilgam atitolinti mirtį, tik reikia mokėti jas aktyvuoti.

Budistų vienuoliai teigia, kad šias jėgas aktyvuoti galima maldomis ir meditacija. Vienas tokio meditacijos poveikio žmogui pavyzdys yra Rytų Sibiro budistų lamos Daši-Doržo Itigelovo fenomenas. 1927-ais metais, būdamas 75 metų amžiaus, jis paprašė vienuolių jam perskaityti maldą su palinkėjimais išeinančiajam ir nugrimzdo į meditaciją, kurios metu jo širdis sustojo. Savo testamente jis nurodė, kad ne numirs, o pasitrauks tūkstančiui metų. Tam, kad žmonės įsitikintų, jog jis gyvas, lama liepė jį apžiūrėti po 75 metų.

Sarkofagas, kuriame lama sėdėjo lotoso poza, pirmą kartą buvo atidarytas 1955-ais metais. Tai padarė lamų grupė. Įsitikinę, kad kūnas visiškai išsilaikė, lamos atliko reikiamus ritualus, pakeitė Itigelovo rūbus ir vėl patalpino į sarkofagą. 1973-iais metais jo kūnas dar kartą buvo apžiūrėtas. O 2002-ais metais, praėjus 75 metams po lamos mirties, sarkofagas buvo atidarytas, dalyvaujant medikams ir kriminalistikos ekspertams. Komisija konstatavo, kad Itigelovas išliko atpažįstamas, buvo visi gyvo kūno požymiai.

- Jo sąnariai lankstėsi, minkštieji audiniai buvo įspaudžiami, o paimti odos, plaukų ir nagų pavyzdžiai parodė, kad jų organinė būsena niekuo nesiskiria nuo gyvų žmonių organinės būsenos, - pasakoja istorijos mokslų daktarė profesorė G.Jeršova.

Jokių ypatingų sąlygų kūno laikymui nebuvo sudaryta. Taip gerai išlikęs kūnas mokslininkams buvo didžiulė mįslė. Budistai mano, kad Itigelovas iki šiol medituoja ir yra pakeliui į nušvitimą.

Tai ne vienintelis atvejis. Netoli Hanojaus esančioje Dau šventykloje jau daugiau nei 300 metų lotoso poza sėdi buvęs šventyklos vyresnysis Vu Khak Minis. Savo gyvenimo pabaigoje jis nustojo valgyti maistą ir pasišalino į nedidelė mūrinę koplyčią. Prieš nugrimzdamas į paskutinę meditaciją jis paprašė vienuolių palaidoti jį tik tuo atveju, jeigu pajus puvimo kvapą: „Jeigu puvimo nebus, tai žinokite, kad aš vis dar gyvas ir meldžiuosi Budai“.

Praėjusio amžiaus pabaigoje ši sena istorija sudomino Vietnamo mokslininkus. Rentgenu ištyrus „statulą", esančią koplyčioje šventyklos pakraštyje, paaiškėjo, kad tai iš tiesų yra žmogaus kūnas. Ir šis kūnas nėra balzamuotas, todėl dar keisčiau atrodo jo toks ilgas išsilaikymas tropinio klimato sąlygomis, kai musoniniai lietūs trunka ištisus mėnesius, o drėgmė dažnai siekia net 100%.

Toje pačioje šventykloje taip pat yra kito vyresniojo, Vu Khak Minio įpėdinio, visiškai išsilaikęs kūnas.

Palyginus šiuos atvejus su radiniu Sičuanyje, galima teigti, kad kinų vienuoliai taip pat nugrimzdo į savo keistą letargo miegą, paveikti maldų ir meditacijų. Tačiau yra vienas „bet“. Kameroje buvo šuo, kuris irgi buvo nugrimzdęs į tokį patį miegą! Reiškia, kad „miegančiųjų" organizmą paveikė ne vien tik meditacija. Akivaizdu, kad buvo naudojama kažkokia priemonė, gal būt, tas pats „nemirtingumo eliksyras", kurio žmonija ieško ne vieną tūkstantmetį.

reklama

Mįslės ir faktai

Šioje istorijoje: Kinija, vienuoliai, meditacija

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 1556 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 2

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (392)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (301)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos

paranormal.lt
Geriausias paakių kremas: ištrina raukšles visiškai!...

Voratinklis smulkių linijų aplink akis, gali visam laikui sugadinti kiekvienos moters nuotaiką. Paakių oda labai subtilus dalykas, be riebalų, todėl daug greičiau prarandamas jos elastingumas.
paranormal.lt
Gerkite citrinų vandenį vietoj tablečių...

Gerkite citrinų vandenį vietoje tablečių, jai jūs susidūrėte su viena iš 13 sveikatos problemų. Šilto vandens stiklinė su citrina yra naudingas įprotis ryte. Citrinų sultys - galingas antioksidantas.
paranormal.lt
Medus ir svogūnas - efektyviausia priemonė nuo kosulio...

Medaus ir svogūno mišinys yra tradicinis liaudies vaistas nuo kosulio, kuris buvo naudojamas šimtmečius. Šie ingredientai yra lengvai prieinami ištisus metus. Be to, šio natūralaus vaisto sudėtyje nėra pavojingų cheminių medžiag
paranormal.lt
Mokslininkai: šie du ingredientai išgydo net krūties vė...

Ciberžolė ir juodieji pipirai turi daug gydomųjų savybių, tai vieni iš labiausiai naudojamų liaudies medicinos ingredientų. Tačiau, jei šiuos komponentus sujungti kartu, jie padarys stebuklus. Iš juodųjų pipirų ir ciberžolės išg

//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
5 dažniausios paranormalios pa...

Teigiama, kad paranormalias patirtis arba potyrius, neturinčius mokslinio paaiškinimo, kasdien patiria daugybė žmonių. Todėl tikrai verta susipažinti su dažniausiai išgyvenamomis paranormaliomis patirtimis. Juk kiekvienam gal

paranormal.lt
Juodojo voro pranašystės...

Viduramžių aiškiaregiai, skelbdami pranašystes, paprastai neslėpdavo savo tikrųjų vardų. Tačiau XV a. Florencijos pranciškonų vienuolis po savo rankraščiais visada palikdavo tik juodo voro atvaizdą. Manoma, kad tai buvo Frederik
paranormal.lt
Veidrodis – portalas tarp anap...

Nuo seno tikėta, kad veidrodžiai turi mistinių galių ir yra laidininkai tarp gyvųjų ir mirusiųjų pasaulių. Filosofas, tarologas ir numerologas Leopoldas Malinauskas teigia, kad apskritai neaišku, kuris pasaulis yra tikras – mūsi
paranormal.lt
„Eltanino“ antenos anomalija...

Ne kartą rašėme apie vandenynų, jūrų ar ežerų gelmėse glūdinčias paslaptis. Šį kartą papasakosime apie nepaprastą atradimą kuris sukėlė didžiulį susidomėjimą mūsų gelmėmis ir paslaptimis esančiomis jose.
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
A. Fursovas apie nacių lyderiu...

2011 pasirodė knyga „Pilkasis vilkas. Adolfo Hitlerio pabėgimas“ (The Escape of Adolf Hitler. The Case President N. Y.: Sterling, 2011. XXXII. 352 p.) Autoriai teigia, kad Hitleris nenusižudė, o pabėgo iš Vokietijos ir likusį gy
paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Kas bus su pasauliu, kai išnyk...

Pradedant 10-uoju XX amžiaus dešimtmečiu bitininkai pradėjo pastebėti masinį darbinių bičių nykimą, ypač žiemos mėnesiais. Nuo to laiko situacija tik pablogėjo – išmirė apie 4000 medų nešančių bičių rūšių, o 2006 metais fenomenu
paranormal.lt
Kokiais ginklais kariavo senie...

Senajame indų epe „Mahabharata“, parašytame sanskrito kalba ir sudarytame iš 18 knygų, yra daugiau nei 200 tūkstančių eilėraščių, turinčių duomenų apie Senovės Indijos religiją, pasaulėžiūrą, papročius, istoriją, taip pat legend
paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Vegetatyvinė distonija ir kas ...

Kiekvienas biologinis organizmas, kaip ir bet kuris gyvas organizmas gamtoje, nusakomas eile charakteringų savybių, kurias jis sugeba išlaikyti laike. Jų pastovumas yra tas kriterijus, kuriuo remiantis galime tvirtinti kiek vien
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Imbiero arbata: nuo inkstų akm...

Imbiero arbatos nauda! Ji gydo nuo virusų, kurie gali sukelti peršalimą, gripą ar pūslelinę. Ji malšina skausmą, labai efektyvi, jei žmogus jau serga peršalimo ligomis, gripu ar turi galvos, raumenų skausmą. Jame gausu antioksid
paranormal.lt
Apie kokias ligas įspėja liežu...

Kinų medicinos žinovo V. Naumavičiaus teigimu, jeigu žmogus į specialistą kreipiasi dėl tokio, rodos, menkniekio, kaip kažkuo nepatikęs liežuvis, vadinasi, jo psichologinė ir fiziologinė būklė yra įtempta.
paranormal.lt
Kai organizmas prašo pagalbos...

Žmogaus organizmas yra sukurtas tobulai. Jame vyksta neįtikėtini procesai. Ir, jei atsiranda problemos, jis mums signalizuoja.Kokie tai signalai ir ką jie reiškia.
paranormal.lt
Ką daryti sušalus?...

Atvėsus orui, pučiant šaltam vėjui atsiranda nušalimų ir kūno atšalimo pavojai. Nušalimų tikimybė didėja apsirengus nepritaikytais šaltam orui ir ankštais drabužiais, nepavalgius, esant mažai kūno masei (mažas poodinis riebalini
paranormal.lt
Atsisveikinkite su ėduonimi ir...

Ar žinote, kad kas dieną naudojamas kokosų aliejaus šaukštas pagerins burnos higieną ir padės kovoti su dantų ėduonimi? Kokosų aliejus yra stiprus savo anti-grybelinėmis, antibakterinėmis ir anti-mikrobinėmis savybėmis, kurios