Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Mistika » Peržiūrų: (562) Komentarų: (0) (27.02.2016 - 12:56)

Antikvarinių baldų mistika modernioje aplinkoje

Šiais laikais, kai akys raibsta nuo daiktų ir baldų gausybės, žmonės pasigenda išskirtinumo, originalumo, patrauklių baldų, galbūt net turinčių savo legendą. Šiuos lūkesčius patenkina tinkamai parinktas iš senelių palėpės ar iš antikvariato atkeliavęs senas baldas.

Kodėl mus traukia sendaikčiai?

Svariausia priežastis, kodėl, užuot kartu su minia plūdę į naujus baldų centrus, pasukame antikvariato arba sendaikčių turgaus link, yra išskirtinumo siekimas. Dažnas norime turėti tai, ko neturi mūsų kaimynai, kas patrauktų į svečius užsukusių draugų akį ir pagaliau kas padarytų mūsų namus ypatingus. Antikvariniai baldai dažniausiai ir yra vienetiniai, išlaikę juos pagaminusių meistrų, Antikvarinių baldų mistika modernioje aplinkoje amatininkų bei ankstesnių šeimininkų dvasią.
 
Antikvarinių daiktų pritaikymą moderniuose namuose taip pat lemia interjero tendencijų kaita. Atsidžiaugę moderniu paprastų, tikslių formų reikalaujančiu minimalizmu, draudžiančiu detalių gausą, sukame kitu keliu. Pamažu pripildome savo namų erdvę didesniu kiekiu daiktų, renkamės kitas, šilumą kuriančias formas, į dienos šviesą vėl traukiame senus, masyvius baldus. Antikvariniai daiktai, priešingai negu šiuolaikiški, yra įmantrių formų, visai kitų spalvų, o svarbiausia suteikia mūsų namams jaukumo ir prabangos.
 
Kartais klasikinio stiliaus baldų prašosi pačios namų sienos. Įsigiję būstą senamiestyje šeimininkai dažnai nedrįsta išguiti ypatingos seno pastato dvasios kičiniais populiariais baldais. Darna nesunkiai sukuriama namų erdvėje skoningai pritaikius vieną kitą sendaiktį. Antikvariatų duris kone kiekvieną dieną taip pat varsto kolekcininkai. Vienas ieško naujo “seno” laikrodžio savo kolekcijai, kitą domina degtukų dėžučių etiketės ar senos patefonų plokštelės, trečias akis kreipia tik į įdomias monetas ar porcelianinius dirbinius. Kadangi antikvarinių daiktų parduotuvėse nuolat atsiranda naujų sendaikčių, kolekcininkai iš ten paprastai grįžta su savotiškais trofėjais.

Nuo ko priklauso sendaikčio vertė?

Antikvarinių daiktų parduotuvėse stebina ne tik prekių gausa, bet ir kainų skirtumai. Pavyzdžiui, viename Vilniaus antikvariate komodų kainos svyruoja nuo 3000 iki 14.000 litų. Iš pažiūros panašūs senoviniai daiktai paprastai turi visiškai skirtingas „biografijas“, šios ir lemia jų kainą. Svarbu viskas: šalis, iš kurios daiktas atkeliavo, amžius, kada jis pagamintas, iš kokių medžiagų padarytas ir netgi daiktą sukūrusio meistro pavardė. Tikslią antikvarinio baldo ar kito aksesuaro vertę nustatyti gali tik ekspertas. Vienas tokio pobūdžio baldų prekybininkas netgi siūlė padirbėti mėnesį kitą jo antikvariate. „Tik taip išmoksite atskirti, kuris daiktas vertingesnis“, – juokavo patyręs antikvaras. Svarbu žinoti, kad antikvariniais baldai ir daiktai laikomi, kai sulaukia penkiasdešimties metų, knygos – šimto metų.
 
Paprastai vienetiniai daiktai yra brangesni negu serijinės gamybos, ypač jei jie pagaminti garsaus meistro. Stulbina ir šių baldų ar kitų daikčiukų kokybė. Didelę reikšmę taip pat turi daikto amžius ir būklė. Pavyzdžiui, puikiai išsaugota XVII amžiaus ikona turi kur kas didesnę vertę nei panašus XVIII amžiaus kūrinys. Daikto kainą lemia ir paklausa. Galimas dalykas, jog brangiau kainuos tie antikvariniai daiktai, kurių paklausa didesnė. Populiariausi pastaruoju metu XIX amžiaus minkšti baldai, komodos, veidrodžiai, šviestuvai, žvakidės.

Antikvarinių daiktų pritaikymas

Ne veltui antikvarinių daiktų centre apsilankę žmonės daugiausia laiko sugaišta rinkdamiesi baldus ir paveikslus. Tai daiktai „su charakteriu“ – bet kur jų nepadėsi. Geriausia pasitelkti į pagalbą interjero subtilybes išmanantį žmogų. Tačiau jei vis dėlto ryžotės patys sušildyti savo namų aplinką senoviniu baldu ar paveikslu, štai keletas idėjų ir patarimų, neleisiančių nuklysti į lankas.
 
Populiaru moderniame interjere vietos palikti praėjusių amžių dvasia dvelkiančiam kampeliui. Tada išvengiama grėsmės, kad šalia esantys šiuolaikiški ir senoviniai daiktai nederės, pjausis tarpusavyje. Tokioje vietoje tiks nedidelis stalelis gražiomis raižytomis kojelėmis ir ant jo uždėta vaza, galima pastatyti įdomią komodą su XIX amžiaus šviestuvu bei statulėle – variantų be galo daug, tereikia pasitelkti vaizduotę.
 
Šiek tiek sudėtingiau rasti antikvariniam daiktui tinkamą vietą tarp modernių baldų – derinti reikia labai subtiliai. Kad baldas neiškristų iš kambario konteksto, reikėtų sukurti jam atsvarą kitoje kambario pusėje. Tai gali būti sunkios užuolaidos ar masyvūs veidrodžio rėmai, išpuošti įmantriomis panašaus stiliaus detalėmis. Labai įdomiai atrodo ir daugybę funkcijų atlieka “vienišas” angliško stiliaus nedidelis krėslas, pastatytas kur nors atokiai, toliau nuo modernių baldų. Tai puiki vieta rytais gurkšnojant kavą skaityti laikraščius ar skubant užmesti ant jo vieną kitą drabužį.
 
Jeigu turite labai senų, pageltusių prosenelių nuotraukų, neleiskite joms dulkėti albumuose. Mat pasitaiko žmonių, kurie netgi specialiai įsigyja tokių fotografijų antikvariatuose, kad galėtų retušuoti, pasididinti ir lyg paveikslais papuošti savo namų sienas.
 
Nereikia bijoti ir gretinti skirtingo stiliaus daiktų. Klasikinis baldas ir ryškiaspalvis modernių linijų paveikslas – puikus derinys. Vien antikvariniais daiktais įrengtų būstų pasitaiko kur kas mažiau. Dažniau tai užmiesčio sodybos bei kaimo turizmui pritaikyti namai. Miesto butui lyg gaivaus oro gūsio reikia ir šiuolaikiškų akcentų, modernių linijų.

Antikvarinių baldų imitacija

Yra žmonių, kurie negali apsieti be senienų savo namuose, juos žavi aptrintos senų knygų nugarėlės, praeitimi dvelkiantys baldai, stalas, kurio pakrypusi kojelė primena kokį nors smagų atsitikimą. Tačiau yra ir kita žmonių grupė, mėgstanti naujus daiktus. Kai kurie žmonės tiki įvairiais prietarais, draudžiančiais namuose laikyti senus veidrodžius ir pan. Nevertinantiems praeities dvasią išlaikiusių baldų, bet mėgstantiems klasikinį stilių šiais laikais turi ką pasiūlyti imituotų senienų prekybininkai. Vienos tokios bendrovės savininkė teigė nesitikėjusi, kad jų baldais domėsis taip daug jaunų žmonių: „Manėme, kad mūsų klientas bus maždaug keturiasdešimties metų amžiaus, bet ateina ir daug jaunesnių“.
reklama

Viktorija Zavistanovič, Žurnalas "Geri namai"

Šioje istorijoje: modernūs baldai, antikvariniai baldai, Antikvariniai daiktai, sendaikčia

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 562 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (386)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (297)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos

paranormal.lt
Šampūnas nuo pleiskanų ir plaukų slinkimo...

Eteriniai aliejai tapo gana įprastas dalykas, šiais laikais. Jie gali pilnai realizuoti savo potencialą pastaraisiais metais. Jie naudojami įvairiais būdais ir įvairioms reikmėms - pavyzdžiui, daugelis žmonių juos naudoja gam

paranormal.lt
Jei turite vitamino C trūkumą gerkite šį gėrimą!...

Vitaminas C yra stiprus antioksidantas ir odos geras draugas. Jis apsaugo odą nuo tiesioginių saulės spindulių ir stimuliuoja gijimo procesą, pagerina įdegį.
paranormal.lt
Tikra panacėja: graikinių riešutų pertvaros gali išgydy...

Graikinių riešutų nauda žinoma nuo mokyklos laikų. Tačiau, tik nedaugelis žmonių žino, kad gydomųjų savybių turi ne tik branduoliai, bet ir likusios riešutų dalys. Liaudies medicinoje dažnai yra taikoma riešutmedžio riešutų pert
paranormal.lt
Ar jums tinka maistas: nustatymas su švytuokle...

Švytuoklė atsako į visus klausimus, kokius jai užduodate. Tereikia būti susikaupusiam ir tikėti ritualo prasmingumu. Švytuoklės atsakymai ne kas kitą, o energetiniai srautai išreikšti judesiu.

//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Žmogaus protu nesuvokiami reiš...

Tai, kad pasaulyje egzistuoja daugybė neatskleistų paslapčių ir protu dar nesuvokiamų reiškinių, manau visi gerai žinome. To net negalėtume įvardyti, kaip kažkokio labai jau ypatingo fakto, o tokių nepaaiškinamų reiškinių yra ne
paranormal.lt
Vandenyne dingę turistai...

Pasitaiko atvejų, kai kelionių jūrų laineriais metu be pėdsakų dingsta kuris nors turistas. Policija negali aptikti jokių prapuolusiojo pėdsakų. Detektyvams lieka tik spėlioti, kas nutiko laive.
paranormal.lt
Dingusių pasaulių žemėlapiai...

Ši istorija apie senovinius žemėlapius tapo žinoma visiems po to, kai 1929-uju metų lapkričio 9 d. Stambulo nacionalinio muziejaus direktorius Halilas Edhemas tvarkė archyvus ir vienoje lentynoje aptiko du geografinio žemėlapio
paranormal.lt
Mistinė T-1 sala...

1946 m. rugpjūčio 11 d. specialios paskirties lėktuvas B-29 „Poliarinė lapė“ iš Ferbankso aviabazėje dislokuoto „Aliaskos lapių“ dalinio pakilo į reguliarų žvalgybinį skrydį virš Šiaurės Ledjūrio. Jo m

paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Kas bus su pasauliu, kai išnyk...

Pradedant 10-uoju XX amžiaus dešimtmečiu bitininkai pradėjo pastebėti masinį darbinių bičių nykimą, ypač žiemos mėnesiais. Nuo to laiko situacija tik pablogėjo – išmirė apie 4000 medų nešančių bičių rūšių, o 2006 metais fenomenu
paranormal.lt
Kokiais ginklais kariavo senie...

Senajame indų epe „Mahabharata“, parašytame sanskrito kalba ir sudarytame iš 18 knygų, yra daugiau nei 200 tūkstančių eilėraščių, turinčių duomenų apie Senovės Indijos religiją, pasaulėžiūrą, papročius, istoriją, taip pat legend
paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Vegetatyvinė distonija ir kas ...

Kiekvienas biologinis organizmas, kaip ir bet kuris gyvas organizmas gamtoje, nusakomas eile charakteringų savybių, kurias jis sugeba išlaikyti laike. Jų pastovumas yra tas kriterijus, kuriuo remiantis galime tvirtinti kiek vien
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Ciberžolės kaukė veido odai...

Veido kaukė iš ciberžolės. Greita ir naudinga! Jūsų veido išvaizda gali priklausyti nuo daugeli problemų, kurios gali kilti dėl įvairių veiksnių, įskaitant stresą, hormonus ir kt. Dažniausiai odos problemos spuogai, tamsi veido
paranormal.lt
Šis skanus gėrimas padės norma...

Užsirašykite receptą! Hormonai – jūsų organizmo cheminės būklės pranašas. Jūsų kraujagyslėmis per kraują jie keliauja į audinius arba organus. Hormonai veikia lėtai ir, laikui bėgant, turi įtakos įvairiems procesams.
paranormal.lt
Cholesterolio reabilitacija...

Kodėl patariama nevalgyti vištos odos? Todėl, kad pavydima jums jūsų gražios odos, kurioje yra daug ...cholesterolio. :) Cholesterolio daugiausia organizme yra kepenyse, žarnyne ir ... odoje.
paranormal.lt
Vėžio žudikas: gerkite šias su...

Vėžio žudikas: gerkite šias sultis kiekvieną dieną nevalgius! Geriausias būdas užkirsti kelią vėžiui!

paranormal.lt
Pašalinkite podagrą natūraliai...

Podagra - uždegiminė liga, panašus į artritą, kuris gali sukelti nepakelią skausmą sąnariuose. Aukštas šlapimo rūgšties kiekis kraujyje - podagros pagrindinė priežastis. Kai valgome maisto produktus, kuriuose gausu purino, pavy