Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Astrologija, Horoskopai, Zodiako ženklai » Peržiūrų: (2054) Komentarų: (0) (29.06.2015 - 09:27)

Ar gimimo data pagal zodiako ženklą lemia gyvėnimo trukmę

Sociologinių apklausų duomenimis, apie trečdalį žmonių tiki astrologija, ypač tuo, kad nuo Zodiako ženklo priklauso likimas.

Prietarai? Nevisiškai taip, mano Markas Hamiltonas (Mark A.Hamilton) iš Konektikuto universiteto. Mokslininko atliktas tyrimas rodo: žmogaus charakterio ryšys su jo Zodiako ženklu vis dėlto egzistuoja. M.Hamiltonas jį atskleidė lygindamas beveik trijų šimtų garsių kultūros, mokslo ir politikos veikėjų asmenybės bruožus su jų gimimo datomis. Ypač daug garsenybių pasirodė tarp Šaulių, Ožiaragių, Vandenių, Žuvų ir Avinų ženklų atstovų, kuriuos astrologai laiko svajingais ir kūrybingais. Kiek mažiau unikumų tarp „atkaklių“ Jaučių, Liūtų ir Skorpionų, dar ir linkusių į neurasteniją. Mokslininkas daro išvadą, kad aklai pasitikėti astrologija neverta, bet ja naudotis žmogui apytikriai įvertinti - galima. Šiokį tokį charakterio bruožų ir Zodiako ženklų ryšį galima nustatyti bent jau statistiškai.

Šio ryšio prigimtis yra nežinoma, bet hipotezių yra įvairių. Rusų mokslininko Jevgenijaus Vinogradovo duomenimis, talentingi žmonės dažniau gimsta žiemą. Tokią išvadą mokslininkas padarė eidamas tuo pačiu keliu kaip ir jo sekėjas M.Hamiltonas. Jis taip pat domėjosi garsių dailininkų, poetų, rašytojų, mokslininkų gimimo datomis - patikrino daugiau kaip 20 tūkst. žmonių, be to, išstudijavo 757 Nobelio premijos laureatų iš 61 šalies biografijas. Pagal J.Vinogradovą daugiausia genijų gimsta vasarį, o mažiausia - rugpjūtį. Analogiškas dėsningumas, tikino mokslininkas, veikia ir Pietų pusrutulyje, bet visiškai priešingai: daugiausia garsenybių gimsta birželį, kai ten žiema, o mažiau - vasarį. Kas žino, gal astrologijos pagrindas yra statistika - per šimtmečius sukaupti stebėjimų duomenys? J.Vinogradovas fenomeną aiškino Saulės plazmos išsiveržimais, kurių skaičius paprastai didėja sausio-kovo mėnesiais. Gali būti, kad padidėjęs Saulės aktyvumas veikia naujagimio smegenis ir duoda postūmį jo vystymuisi.

Astrologija - apgavystė?

Bet yra manančiųjų, kad astrologai yra tiesiog šarlatanai. Štai keletas eksperimentų, kuriais mokslininkai įrodo horoskopų ir jų sudarinėtojų darbo beprasmiškumą:

Statistikos specialistas iš Paryžiaus M.Goklenas ištyrinėjo archyvinius duomenis apie 41 tūkst. Europos gyventojų gimimo datą, laiką ir vietą. Tarp jų buvo 16 tūkst. garsių mokslininkų, artistų, rašytojų, sportininkų, taip pat 25 tūkst. paprastų žmonių. M.Goklenas padarė išvadą, kad planetų ir žvaigždynų padėtis žmogui gimstant nėra kaip nors susijusi su jo asmenybės tipu ir veikla.

Amerikietis fizikas Dž.Makdžervis tyrinėjo 17 tūkst. mokslininkų ir 6 tūkst. politikų gimimo datų pasiskirstymą pagal Zodiako ženklus. Ir jokių dėsningumų nenustatė.

Dž.Vašingtono universiteto ekonomistai nutarė patikrinti, ar išties Zodiako ženklai daro poveikį būsimajai profesijai: konkrečiai mokslininkai patikrino teiginį, kad kariškiais tampa tie, kurių ženklus „valdo“ Marsas. Rezultatas buvo neigiamas.

Kanados specialistai atrinko 200 vaikų, gimusių 1958 m. kovo pradžioje, atidžiai stebėjo jų gyvenimą 25 metus. Išvada: tarp tuo pačiu metu gimusių vaikų nėra jokio panašumo.

Olandų mokslininkai pasikvietė 44 astrologus. Visi buvo pasodinti į atskirus kambarius, kad neturėtų galimybės bendrauti tarpusavy. Visi astrologai gavo tą pačią užduotį: sudaryti 7 žmonių, kurių gimimo datos buvo užrašytos ant kortelės, horoskopus. Visi išpranašavo visiškai skirtingus įvykius, kurie laukia tų žmonių.

Gimimo mėnuo lemia daug ką

Be to, astrologai teigia, kad yra tiesioginis žmogaus gimimo datos ir jo sveikatos, laimės ir karjeros ryšys. Iki šiol jie ir buvo pagrindiniai specialistai, gebantys numatyti, kas mūsų laukia ateityje. Dabar prie jų prisidėjo ir mokslininkai... Jau XX a. 6-ąjį dešimtmetį vienas austrų gydytojas pastebėjo, kad didelė dalis jo pacientų, sergančių vėžiu, gimė tam tikrais mėnesiais. Tai jį sudomino. Jis išanalizavo beveik 3 tūkst. mirties nuo onkologinių ligų atvejų ir rezultatas patvirtino jo prielaidą: gimusieji gegužės-rugpjūčio mėnesiais patiria daug mažesnę riziką susirgti vėžiu negu visi likusieji. Vėlesnių tyrinėjimų rezultatai buvo analogiški. Polinkis į antsvorį, cukrinį diabetą, širdies ir kraujagyslių sistemos ligas bei alergijas, regis, taip pat priklauso nuo gimimo mėnesio.

Tie, kurie pasaulį išvysta rudenį, gimtadienį švenčia daugybės draugų, giminaičių ir palikuonių draugijoje, - kaip nustatė M.Planko demografinių tyrinėjimų instituto specialistai, gimusieji rudenį gyvena ilgiausiai. Tai jie pastebėjo išanalizavę duomenis daugiau kaip milijono vyresnių kaip 50 metų žmonių, 1968-1998 m. mirusių Austrijoje, Danijoje, JAV ir Australijoje. Pietų pusrutulyje viskas taip pat: ilgaamžiai australai gimsta daugiausia antrajame metų ketvirtyje, nuo balandžio iki birželio, tai yra irgi rudenį, tik australišką. Gimimo diena žiemą, regis, didina kai kurių „civilizacijos ligų“ riziką. Bristolio ir Edinburgo universitetų mokslininkai tyrė 4286 moteris (60-79 metų), kurios 1919-1940 m. gimė įvairiuose Didžiosios Britanijos miestuose. Jie nustatė, kad žiemą gimusių damų cholesterolio kiekis kraujyje dažnai būna didesnis, plaučių funkcija silpnesnė, taip pat jos pasižymi ryškesniu polinkiu į širdies ir kraujagyslių ligas. Šių ligų rizika ištirtosioms moterims, gimusioms šalčiausiais metų mėnesiais, buvo didesnė maždaug 24 procentais.

Mėnuo, kurį žmogus gimė, veikia ir kitus rodiklius, pavyzdžiui, jo ūgį ir optimistiškumą. Vienos universiteto tyrimas, analizuojant daugiau kaip 500 tūkst. šauktinių duomenis, rodo, kad gimusieji pavasarį yra aukštesni už gimusiuosius kitu metų laiku. Kairiarankių daugiausia gimsta nuo rugsėjo iki vasario, o pavasariniai vaikai dažniausia būna drovūs. Laimės kūdikiai gimsta vasarą - tai patvirtina Hertfordšyro mokslininkų tyrimai. Remdamiesi apklausos, kurioje dalyvavo 40 tūkst. žmonių, rezultatais, psichologai tyrė gimimo mėnesio ir požiūrio į gyvenimą ryšį.

Gimusieji vasarą dažniausiai galvoja, kad jiems pavyko nutverti už uodegos laimės paukštę. Jų savivertė buvo didesnė, optimizmas - ryškesnis, o požiūris į gyvenimą - pozityvesnis negu rudenį ir žiemą gimusiųjų. Tačiau tai neturi nieko bendra su Zodiako ženklais ir astrologija. Priežastis mokslininkai aiškina visiškai materialistiškai - klimatu, mityba, infekcijomis, hormonais ir kitais aplinkos veiksniais, kurie veikia vaisių nėštumo metu ir pirmaisiais gyvenimo mėnesiais. Visa tai turi ilgalaikį poveikį fiziniam, protiniam ir emociniam vystymuisi. Gimimo mėnuo, sprendžiant iš visko, daro poveikį pomėgiams, antipatijoms ir galbūt yra tam tikrų ligų rizikos veiksnys arba, priešingai, didina atsparumą kai kurioms ligoms. Bet ne kiekvienas gimusysis „rizikos mėnesį“ būtinai suserga.

Ciuricho universiteto specialistai, nustatę, kad žmonės dažnai miršta per savo gimtadienį nuo širdies priepuolių, traumų arba net savižudybių, taip pat nurodo, kad tokių liūdnų įvykių priežastis yra „žmogiškasis veiksnys“. Pasirodo, svarbiąją dieną sukaktuvininkai atsipalaiduoja, patiria stiprias emocijas ir sau leidžia daugiau negu paprastomis dienomis. Šiuo atveju pagrindinis veiksnys - emocinis krūvis organizmui, o Kanados mokslininkai nustatė dar ir karjeros priklausomybę nuo gimimo datos. Vankuverio Britų Kolumbijos universiteto Verslo mokyklos mokslininkai atliko tyrimą ir juo įrodė, kad gimusieji vasarą turi mažiau šansų tapti vadovais. Jie išstudijavo 375 įvairių kompanijų vadovų biografijas nuo 1992 iki 2009 m. Pasirodė, kad vaikai, gimę birželį arba liepą, rečiausiai tampa direktoriais. Daugiausia viršininkų gimė kovą ir balandį - atitinkamai 12,5 ir 10,7 proc. Šį reiškinį taip pat galima paaiškinti moksliškai. Specialistų nuomone, „vasaros“ vaikai moksle atsilieka nuo savo bendraamžių dėl to, kad klasėje būna jauniausi. Vyresni vaikai turi geresnių įgūdžių ir pasirodo geriau už visus kitus. Jų sėkmė pradinėje mokykloje juos skatina visą gyvenimą stengtis pranokti aplinkinius. Vadinasi, vaikų skirstymas pagal amžių mokykloje daro įtaką jų laimėjimams visą gyvenimą. Ir apskritai žmogaus vystymąsi veikia fiziologinių ir socialinių veiksnių visuma. Iš esmės „geriausio gimti“ mėnesio nėra, kiekvienas turi savų pliusų ir minusų. Bet žinoti apie juos pravartu: informuotas žmogus turi galimybę kuo geriau pasinaudoti savo šansais, taip pat išvengti galimos rizikos.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

reklama

Milda KUNSKAITĖ Šaltinis

Šioje istorijoje: Astrologija, astrologai, Mokslas, gimimas, prietarai, zodiako ženklais

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 2054 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 2

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (392)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (301)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos

paranormal.lt
Gerkite citrinų vandenį vietoj tablečių...

Gerkite citrinų vandenį vietoje tablečių, jai jūs susidūrėte su viena iš 13 sveikatos problemų. Šilto vandens stiklinė su citrina yra naudingas įprotis ryte. Citrinų sultys - galingas antioksidantas.
paranormal.lt
Kaip greitai atauginti nagus, kurie niekada nelūžinės...

Kaip greitai atauginti nagus, kurie niekada nelūžinės: padės paprastos priemonės iš keturių ingredientų! Brangūs salonai jau spėjo pasipelnyti nuo daugelių moterų kurios norėjo turėti stiprius ir ilgus nagus. Šiandiena pasida

paranormal.lt
Šios sultys gali sustabdyti astmos priepuolius...

Jei jūs sergate astma, šis straipsnis gali palengvinti jūsų sveikatos būklę. Astma sukelia lėtinis uždegimas ir bronchų sustorėjimas. Tai labai pavojinga būklė, nes ji sukelia sveikatos problemų ir galima uždusimo pavojų. Dau

paranormal.lt
Kiek tiesos yra mituose apie plastinę chirurgiją?...

Grožį kiekvienas iš mūsų suprantame skirtingai, tačiau jis yra pakankamai svarbus kiekvienam norinčiam pritapti prie visuomenės, būti pripažintam. Ir nors besikreipiančių į plastikos chirurgus vis daugėja, apie šią sritį vis


//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
5 dažniausios paranormalios pa...

Teigiama, kad paranormalias patirtis arba potyrius, neturinčius mokslinio paaiškinimo, kasdien patiria daugybė žmonių. Todėl tikrai verta susipažinti su dažniausiai išgyvenamomis paranormaliomis patirtimis. Juk kiekvienam gal

paranormal.lt
Juodojo voro pranašystės...

Viduramžių aiškiaregiai, skelbdami pranašystes, paprastai neslėpdavo savo tikrųjų vardų. Tačiau XV a. Florencijos pranciškonų vienuolis po savo rankraščiais visada palikdavo tik juodo voro atvaizdą. Manoma, kad tai buvo Frederik
paranormal.lt
Veidrodis – portalas tarp anap...

Nuo seno tikėta, kad veidrodžiai turi mistinių galių ir yra laidininkai tarp gyvųjų ir mirusiųjų pasaulių. Filosofas, tarologas ir numerologas Leopoldas Malinauskas teigia, kad apskritai neaišku, kuris pasaulis yra tikras – mūsi
paranormal.lt
„Eltanino“ antenos anomalija...

Ne kartą rašėme apie vandenynų, jūrų ar ežerų gelmėse glūdinčias paslaptis. Šį kartą papasakosime apie nepaprastą atradimą kuris sukėlė didžiulį susidomėjimą mūsų gelmėmis ir paslaptimis esančiomis jose.
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
A. Fursovas apie nacių lyderiu...

2011 pasirodė knyga „Pilkasis vilkas. Adolfo Hitlerio pabėgimas“ (The Escape of Adolf Hitler. The Case President N. Y.: Sterling, 2011. XXXII. 352 p.) Autoriai teigia, kad Hitleris nenusižudė, o pabėgo iš Vokietijos ir likusį gy
paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Kas bus su pasauliu, kai išnyk...

Pradedant 10-uoju XX amžiaus dešimtmečiu bitininkai pradėjo pastebėti masinį darbinių bičių nykimą, ypač žiemos mėnesiais. Nuo to laiko situacija tik pablogėjo – išmirė apie 4000 medų nešančių bičių rūšių, o 2006 metais fenomenu
paranormal.lt
Kokiais ginklais kariavo senie...

Senajame indų epe „Mahabharata“, parašytame sanskrito kalba ir sudarytame iš 18 knygų, yra daugiau nei 200 tūkstančių eilėraščių, turinčių duomenų apie Senovės Indijos religiją, pasaulėžiūrą, papročius, istoriją, taip pat legend
paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Vegetatyvinė distonija ir kas ...

Kiekvienas biologinis organizmas, kaip ir bet kuris gyvas organizmas gamtoje, nusakomas eile charakteringų savybių, kurias jis sugeba išlaikyti laike. Jų pastovumas yra tas kriterijus, kuriuo remiantis galime tvirtinti kiek vien
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Imbiero arbata: nuo inkstų akm...

Imbiero arbatos nauda! Ji gydo nuo virusų, kurie gali sukelti peršalimą, gripą ar pūslelinę. Ji malšina skausmą, labai efektyvi, jei žmogus jau serga peršalimo ligomis, gripu ar turi galvos, raumenų skausmą. Jame gausu antioksid
paranormal.lt
Apie kokias ligas įspėja liežu...

Kinų medicinos žinovo V. Naumavičiaus teigimu, jeigu žmogus į specialistą kreipiasi dėl tokio, rodos, menkniekio, kaip kažkuo nepatikęs liežuvis, vadinasi, jo psichologinė ir fiziologinė būklė yra įtempta.
paranormal.lt
Kai organizmas prašo pagalbos...

Žmogaus organizmas yra sukurtas tobulai. Jame vyksta neįtikėtini procesai. Ir, jei atsiranda problemos, jis mums signalizuoja.Kokie tai signalai ir ką jie reiškia.
paranormal.lt
Ką daryti sušalus?...

Atvėsus orui, pučiant šaltam vėjui atsiranda nušalimų ir kūno atšalimo pavojai. Nušalimų tikimybė didėja apsirengus nepritaikytais šaltam orui ir ankštais drabužiais, nepavalgius, esant mažai kūno masei (mažas poodinis riebalini
paranormal.lt
Atsisveikinkite su ėduonimi ir...

Ar žinote, kad kas dieną naudojamas kokosų aliejaus šaukštas pagerins burnos higieną ir padės kovoti su dantų ėduonimi? Kokosų aliejus yra stiprus savo anti-grybelinėmis, antibakterinėmis ir anti-mikrobinėmis savybėmis, kurios