Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicinos Naujienos » 2015 » Kovo » 19

Ateroma – gerybinis navikas. Kaip gydyti ir išvengti?

Daugumai žmonių kelia nerimą ne laiku ir ne vietoje išdygęs spuogas, tačiau tai menka problema, palyginus su tuo, kad ant veido ar viso kūno odos gali atsirasti riebalinių guzelių (lipomų). Laimė, yra daugybė būdų, kaip juos panaikinti ir išvengti naujų atsiradimo.

Pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, kas tai yra, ar tai pavojinga ir kodėl tai atsiranda. Medikai šiuos odos darinius vadina ateromomis arba riebalinėmis cistomis. Tai apvali į auglį panaši pūslelė, kuri susidaro odoje, užsikimšus riebalinėms liaukoms. Ji gali atsirasti bet kurioje plaukuotoje kūno vietoje, bet dažniausiai atsiranda ant galvos odos arba veido, ypač ant skruostų, nosies ir lūpų srityje, ant smakro. Neretai atsiranda ir ant kaklo, nugaros, krūtinės arba kirkšnyse, rašo passion.ru.

Dažniausiai ateroma nekelia jokių problemų, yra neskausminga, odos spalvos. Užsikimšusi riebalinė liauka neleidžia sebumui išsiskirti į odos paviršių, todėl, laikui bėgant, ateroma gali padidėti net iki slyvos ar kiaušinio dydžio.

Kas tada nutinka? Kiekvienas atvejis individualus, dažniausiai ateroma susidaro kapsulėje (apvalkale, kuriame kaupiasi riebalinis skystis), kuris, laikui bėgant, sukietėja ir tampa panašus į poodinį, paslankų rutuliuką. Jis gali likti nepakitęs daugelį metų, būti neskausmingas. Vienintelė problema – tai, kad ateroma atrodo neestetiškai.

Kartais pasitaiko, kad į ateromą patenka infekcijų sukėlėjų, tada darinys gali pradėti pūliuoti, tapti skausmingas. Oda aplink riebalinę cistą parausta, gali net pakilti kūno temperatūra. Ateroma gali savaime sprogti ir į išorę išsiveržti pūliai. Jei tai nutinka, odoje atsiranda sunkiai gyjančių opų.

Riebalinė cista ilgainiui gali net supiktybėti. Tačiau tai nutinka labai retai.

Labai dažnai pacientus, kuriems atsiranda ateromų, vargina ir kitos problemos, pavyzdžiui, gausus prakaitavimas (hiperhidrozė), riebioji seborėja, hormonų sutrikimai, ypač, jei sergama diabetu. Riebalų liaukų kimšimąsi gali lemti vandens ir riebalų apykaitos organizme sutrikimai, kai pasikeičia sebumo sudėtis, jis sutirštėja ir tai galiausiai jas užkemša. Taip gali nutikti dėl kelių priežasčių:

  • Nesilaikoma higienos taisyklių;
  • Pažeidžiami plaukų folikulai (pavyzdžiui, netinkamai šalinant kūno plaukus);
  • Naudojama nekokybiška kosmetika, kurioje esančios medžiagos, skatina porų kimšimąsi;
  • Vartojama per daug saldžių, riebių ir krakmolingų maisto produktų;
  • Didelė oro tarša (fabrikai, statybų aikštelės, didelis transporto srautas ir kt.).

Lipomos dažniausiai šalinamos chirurginiu būdu. Namuose bandyti atverti užsikimšusią liauką nerekomenduojama, nes rizikuojama užsikrėsti infekcijomis. Be to, namuose dažniausiai nepašalinama visa lipoma su kapsule.

Chirurginė operacija atliekama, taikant vietinę nejautrą. Ateroma gali būti pašalinama skirtingais būdais. Kartais kapsulė iš pradžių atveriama, išvaloma ir tada pašalinama su kapsule. Kitais atvejais ateroma pašalinama, neatvėrus kapsulės. Po procedūros žaizda susiuvama. Siūlai ištraukiami po 7 – 10 dienų.

Odos dariniai gali būti šalinami radijo bangomis, taikant vietinę nejautrą. Aukšto dažnio bangos kaitina ateromą ir riebalinės sankaupos iš jos tiesiog išgaruoja. Po procedūros lieka nedidelė žaizda, bet ji greitai užgyja.

Gydymas lazeriu – pats moderniausias. Jei ateroma nėra didesnė nei centimetro skersmens, ji paprasčiausiai nudeginama lazerio spinduliais. Jei didesnė – visų pirma ateroma reikia atverti, paskui naikinti lazeriu. Žaizda sugyja labai greitai. Nelieka randų.

Vaistų gydyti ateromoms nėra. O ką siūlo natūralioji medicina? Iš esmės tą patį – steriliai atverti kapsulę ir išvalyti riebalų sankaupas. Tačiau tą gali atlikti tik patyręs specialistas! Namuose to daryti nerekomenduojama, nes gali prasidėti infekcija!

Lipomų atsiradimas – tai užteršto organizmo pasekmė, todėl kartais gali padėti įvairios detoksikuojančios žolelių arbatos, kompresai ir tinktūros. Rekomenduojama išbandyti ramunėles, ugniažoles, beržų pumpurus, alaviją, erškėtrožes, avietes, jonažoles, šalavijus ir gudobeles.

Verta atsiminti, kad yra lengviau išvengti ligų, negu jas gydyti, todėl kiekvienas žmogus, turėtų imtis priemonių, kad jų išvengtų. Būtina rūpintis savo sveikata. Juk ji – brangiausias turtas!

Profilaktinės priemonės nuo ateromų:

  • Stengtis išvengti plaukų folikulų pažeidimų;
  • Valgyti taisyklingai: riboti saldžių, riebių ir miltinių patiekalų vartojimą;
  • Naudoti tik kokybiškas kosmetikos priemones, kiekvieną vakarą prausti veidą ir nuvalyti makiažo likučius;
  • Rūpintis kūno higiena. Visiems yra būtina praustis kasdien, o tiems, kurių oda riebi ir probleminė, net kelis kartus per dieną;
  • Sureguliuoti hormonų veiklą.
Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
23.07.2019 laikas 22:23 Receptai – Patiekalai Gaminame namuose. Lengvas ir skanus kefyrinis tortukas
Kefyrinis tortukas receptas. Paruošimas: Suplakame visus komponentus. Tešla gaunasi kaip tiršta grietinė. Dalijame tešlą į 2 lygias dalis, į vieną beriame 1 arbatinį šaukštelį kakavos. Iškepame 2 papločius, atvėsiname ir perpj...

Skaityti daugiau

31.10.2017 laikas 10:13 Receptai – Patiekalai Gudobelės žiedai ir vaisiai gydo širdies ligas

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Širdies ligos. Ingredientai: gudobelė, vanduo, Paprastoji sukatžolė.

Skaityti daugiau

07.09.2018 laikas 10:01 Receptai – Patiekalai Vaistažolių mišiniai nusilpus regėjimui

Nusilpus regėjimui liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai nusilpus regėjimui, receptai nusilpus regėjimui, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
25.04.2024 laikas 07:30 Japonija pirmauja reikalaudama didžiosios farmacijos ir politikų atsakomybės už COVID marmalų genocidą

Žmonių, kurie mirė "pasiskiepiję" nuo Vuchano koronaviruso (COVID-19), artimieji reikalauja kompensacijų iš Japonijos vyriausybės, kuri, kaip ir Jungtinių Valstijų vyriausybė, skiepus stūmė panašiu formatu kaip operacija "Warp Speed...

Skaityti daugiau

25.04.2024 laikas 07:07 Kodėl kai kurie COVID-19 "vakcinos" šalutiniai poveikiai primena ŽIV simptomus?

Žurnale "AIDS Research and Therapy" paskelbtame atvejo aprašyme atskleidžiama, kad Wuhan koronaviruso (COVID-19) "vakcinos" šalutinis poveikis beveik visiškai atitinka simptomus, susijusius su ūmia ŽIV (žmogaus imunodeficito vi...

Skaityti daugiau

25.04.2024 laikas 06:50 Koks yra geriausias romėnų inžinerijos pavyzdys?
Visi žino akveduko veikimo principą - transportuoti vandenį pasitelkiant gravitaciją. Tai jau sudėtingas menas, nuolydis turi būti taisyklingas dideliais atstumais (ir švelnus, kad nenusidėvėtų akmuo), o tais laikais jie neturėjo šiuolaikinių geodezi...

Skaityti daugiau