Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: NSO, Ateiviai » Peržiūrų: (628) Komentarų: (0) (24.11.2015 - 23:00)

Atskleista ateiviams žemėje sukurtų ženklų paslaptis

Lietuvos mokslininkė padėjo suprasti vieną didžiausių šių dienų paslapčių – iš kosmoso pastebėtus ženklus Kazachijos stepėse. 35 metų archeologei Giedrei Motuzaitei-Matuzevičiūtei pavyko tai, ko galėtų pavydėti kiekvienas Lietuvos mokslininkas, – per kelias dienas jos tyrinėjimus pristatė populiariausia pasaulio žiniasklaida.

Lietuvę citavo dienraštis „New York Times“, BBC televizija, žurnalas „National Geographic“. Artimiausiu metu net keli mokslo žurnalai išsamiai pristatys Torgajaus stepėse rastų geoglifais vadinamų ženklų tyrinėjimus, kuriuose dalyvavo ir G.Motuzaitė-Matuzevičiūtė.

Ši istorija prasidėjo prieš aštuonerius metus, kai jaunas vadybininkas iš Kazachijos Denisas Dejus pabandė atidžiau pažvelgti į Torgajaus stepę įsijungęs kompiuterinę „Google Earth“ programą. Jį įkvėpė televizijos laida apie piramides.

Ženklai Kazachijos stepėse ©lenta.kazakh.ru

Atidžiai įsižiūrėjęs D.Dejus pastebėjo, kad taškeliai ir rutuliukai sudaro geometrines figūras, – kvadratą, kryžių, linijas, žiedus ir tris lenktas linijas, prasidedančias iš vieno taško. Šią figūrą jis praminė svastika.

Iš pradžių vyras pamanė, kad tai kokios nors slaptos sovietinių laikų statybos. Bet už savo uždirbtus pinigus jis pakvietė ten nuvykti archeologus. Jie pripažino, kad šias gigantiškas figūras sudaro statiniai, kuriuos iš žemių supylė žmonės.

Naujuoju Schliemannu – legendinės Trojos atradėjo vardu pramintas D.Dejus teigia atradęs 260 tokių gigantiškų ženklų 180 kvadratinių kilometrų plote.

Archeologai pripažįsta 60 tokių ženklų. Juos sudaro žmonių supiltos kalvos, kiekviena maždaug 10 metrų pločio ir 1 metro aukščio, išsidėsčiusios kelių futbolo aikščių plote.

Neseniai Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) iš kosmoso padarė nuotraukas, o jose gerai matyti šie ženklai. Jei jie matomi tik iš kosmoso, kam tuomet žmonės juos statė? Ir dar kad išliktų tūkstančius metų? Bet lietuvė mokslininkė griežtai atmetė bendravimo su kokiais nors ateiviais iš kosmoso galimybę.

Be to, G.Motuzaitei-Matuzevičiūtei vienintelei pavyko bent apytiksliai nustatyti, kada stepėje gyvenę žmonės tuos ženklus supylė, – maždaug prieš 3 tūkstančius metų.

– Kaip atsidūrėte Torgajaus stepėse? – paklausėme į Lietuvą sugrįžusios G.Motuzaitės-Matuzevičiūtės.

– Prieš ketverius metus buvau nuvykusi į archeologų konferenciją Kazachijoje ir pristačiau mokslinį darbą, kurį rengiau Kembridžo universitete.

Ten išgirdau apie Kostanajaus archeologų Andrejaus Logvino ir Irinos Ševninos vykdomus senovėje žmonių sukurtų ženklų – geoglifų – tyrimus ir nustebau, kodėl mes apie tai nieko nežinome.

Archeologai pasiskundė nežinantys, kaip tuos geoglifus tirti, nes jie supilti tik iš žemių – juose nėra organinių medžiagų, pagal kurias būtų galima tokių sampilų atsiradimo metus nustatyti radioaktyviosios anglies metodu. Pasiūliau pabandyti tirti optiškai stimuliuoto liuminescencinio datavimo metodu. Tai buvo pirmasis mokslinis žingsnis jų tyrime.

Šis metodas leido nustatyti, kada smėlio grūdeliai iš supiltų kalvų vidaus paskutinį kartą matė saulę ir taip nustatyti šio reiškinio datą. Mes nukasėme vieną tų sampilų per pusę ir aiškiai išvydome senovinės velėnos sluoksnį, ant kurio buvo pilamas statinys. Mėginį ėmėme tamsoje.

– Kasėte naktį?

– Ne, virš sampilo pastatėme didžiulę jurtą ir paėmėme mėginius.

– Bet juk sampilai labai dideli. Ar kasėte viena?

– Vienas sampilas yra 10 metrų skersmens ir 1 metro aukščio. Kasėme penkiese – keturi vyrai ir aš. Visa teritorija molinga, molis susimaišęs su liosu. Kasti buvo sunku – molis suplūktas.

Bet visa tai supilti buvo daug sudėtingiau. Įsivaizduokite 40 tokių sampilų, išdėstytų pusės kilometro linijoje. O tokių linijų ir figūrų – dešimtys, jei ne šimtai. Be to, vasarą ten 40 laipsnių karštis, o žiemą – 40 laipsnių šaltis. Vargu ar jie turėjo geležinių įrankių. Greičiausiai kasė kaulinėmis mentelėmis.

Kokios stiprios turėjo būti tų žmonių paskatos, kad jie ryžtųsi šiam darbui!

– Ar tai buvo kas nors nauja, su kuo nesusidūrėte anksčiau?

– Iki šiol geriausiai žinomi Peru Naskos piešiniai išdėstyti taip, kad būtų matomi tik iš aukštai. Jie sudaro paukščio, beždžionės kontūrus. Akivaizdu, jog statyta tam, kad kas nors galėtų pamatyti iš paukščio skrydžio, iš viršaus.

O Kazachijoje stovėdamas ant vieno kurio nors sampilo matai, kad žiūri į kryžių, liniją ar apskritimą. Juos gali pamatyti eidamas pro šalį arba nuo arklio. Gali suskaičiuoti.

– Kodėl žmonės visa tai statė?

– Atsakymą žinosime po nuodugnesnių tyrimų. Mano nuomone, žmonės taip žymėjo kokį nors labai vertingą žemės plotą. Greičiausiai tai buvo gigantiška teritorijos kontrolė. Tikriausiai taip norėta pažymėti, kad ši teritorija jau kam nors priklauso – užimta.

Avys ir ožkos buvo tų žmonių išlikimo sąlyga – jiems reikėjo kaip nors pasidalyti stepes. Klajoklių migracija vyko nuolatos, vienos gentys stūmė kitas. Juk Romos imperija irgi žlugo dėl klajoklių genčių. Kazachijos geoglifai rodo, kad šis kraustymasis nebuvo chaotiškas reiškinys.

Todėl šie ženklai mums ir svarbūs – iš jų galime suprasti, kaip tos stepių teritorijos buvo kontroliuojamos. Visa tai laužo mūsų stereotipus apie egalitarinę klajoklių visuomenę. Tokiems gigantiškiems ženklams pastatyti reikėjo organizacijos, tvarkos. Akivaizdu, kad tuo metu jau buvo hierarchija.

Kazachijos geoglifai bent šiek tiek gali paaiškinti, kaip Romėnų imperiją galėjo nukariauti klajokliai: jie nebuvo pakriki, turėjo organizaciją.

– O kokie tai buvo žmonės?

– Tuo metu Eurazijoje buvo paplitę skitai. Bet tada Žemėje vyko daugybė procesų, virsmų – kaip tik prasidėjo geležies amžius, pradėjo kurtis didesni miestai. Kinijoje vos po kelių šimtų metų pradėta statyti Didžioji kinų siena – greičiausiai irgi siekiant apsisaugoti nuo tų klajoklių.

– Jūs griežtai atmetate ženklų ateiviams versiją. Bet juk tie ženklai pirmiausia pastebėti iš kosmoso.

– Tik nekalbėkite apie ateivius! „Google Earth“ yra visiškai normali šiuolaikinių mokslininkų tyrinėjimo priemonė, ja naudojantis pastaruoju metu aptikta daug svarbių objektų. Bet ji jokiu būdu nerodo ženklų, esą siunčiamų ateiviams.

Ženklai Kazachijos stepėse ©lenta.kazakh.ru

Kita vertus, įdomu, kodėl tie ženklai buvo statomi. Gal tai buvo žmonių kontaktas su kuo nors, kas nėra žmonės. Neatmetu, kad jie buvo statomi bendrauti su aukštesnėmis būtybėmis. Jei ne su dievais, tai su kokiais nors pomirtinio pasaulio atstovais. Kol nėra išsamių mokslinių tyrimų, visos versijos galimos.

Dabar pasitelkę kompiuterines programas bandysime išsiaiškinti, iš kur tie ženklai buvo matomi. Ar jie buvo statomi tam, kad būtų matomi iš toli, – gal nuo šlaitų, o gal sėdint ant arklio? Tada svarstysime, kam jie buvo statomi: dievams ar žmonėms. Bet tikrai ne ateiviams.

– Tačiau tų ženklų atradėjas mano kitaip.

– D.Dejus – entuziastas, kuris, kaip ir daugelis mūsų, kompiuteryje instaliavo „Google Earth“ programėlę. Jis pastebėjo keistus ženklus, susisiekė su archeologais, jie nuvažiavo ir patikslino. Bet po to jis nugrybavo į dausas. Pradėjo kalbėti apie ateivius, ieškoti sensacijų. Tai – ne mokslas.

Tačiau toks misticizmas traukia žmones. Užtat dabar D.Dejus ir išgarsėjo, yra vadinamas naujuoju Schliemannu.

– Ar sunku gyventi stepėje?

– Ten gyventi tikrai nėra lengva. Nakvojome jurtoje, bet netoliese teka upelis, kur galėjome maudytis. Be to, mokslininkai turėjo visureigius ir net skraidyklę, iš kurios darėme nuotraukas. Toje stepėje gyvena tik piemenys, jie gano avis, ožkas ir arklius.

– Piemenys tikriausiai buvo girdėję apie žmonių supiltus ženklus. Kodėl jie tiek tūkstančių metų iš kartos į kartą perduodavo pasakojimus vieni kitiems, bet niekam apie tai nesakė?

– Piemenys su niekuo nebendrauja. Be to, tą vietą pasiekti sunku. Kostanajus yra 450 kilometrų nuo artimiausių geoglifų. Kitas miestas yra Akalykas. Ten įmanoma nukakti traukiniu arba taksi. Bet kai paklausiau taksisto, kiek kainuotų ten nuvažiuoti, jis paprašė nupirkti naują mašiną.

Piemenims šie senieji ženklai – greičiau kelio orientyras.

– Kodėl pasaulį taip sudomino tie radiniai Kazachijos stepėje?

– Žmones jaudina tai, kad kiekvienas gali būti atradėjas ir kad Žemėje vis dar galima rasti tokių paslaptingų dalykų, apie kuriuos iki šiol nieko nežinojome.

Paslaptingus ženklus stepėje pastebėjo paprastas žmogus. Vadinasi, kiekvienas, įsijungęs „Google Earth“, galėjo tai pastebėti. Žiūri į kompiuterio ekraną ir pradeda ieškoti. Ir pasijunta atradėju.

Kita vertus, šie radiniai gali būti raktas stepių klajokliams pažinti. Žmonėms, gyvenusiems maždaug prieš tris tūkstančius metų.

– Ar susidūrėte su Kazachijoje dirbančiais lietuviais?

– Su manimi susisiekė keli ten dirbantys lietuviai verslininkai ir prašė geoglifų koordinačių. Aš jiems pasakiau: „Ačiū, ne. Esu atsakinga už tuos geoglifus.“ Ir pasiūliau kreiptis į D.Dejų.

– Ar nebandėte tokių senovėje supiltų ženklų ieškoti Lietuvoje?

– Lietuvoje iš kosmoso tokių ženklų nepamatysi – juos užstoja miškas. Girdėjau, kad vis dėlto kažkas bandė ieškoti ir esą rado. Net parašė apie tai straipsnį.

– Gal lietuviški piliakalniai – irgi kokioms nors aukštesnėms būtybėms palikti ženklai?

– Lietuvoje piliakalniai buvo pilami ne vienu metu. Be to, jie skirti gyventi. Taip, kai kurie jų supilti tais laikais, kaip ir geoglifai Kazachijoje. Bet šių reiškinių tiesiogiai tikrai nebūtų galima sieti.

Akivaizdu, kad tuo metu pasaulyje vyko kažkas, dėl ko žmonės siekė gintis, kontroliuoti, žymėti. Jei kinai statė Didžiąją sieną, o lietuviai – piliakalnius, kai kas juos tikrai siejo. Tarkime, klimato kaita, maistas, paskatinęs žmones veikti. Bet žiūrėti į šiuos reiškinius globaliai ir bandyti susieti – labai slidus reikalas.

reklama

Dalia Gudavičiūtė Šaltinis

Šioje istorijoje: kosmosas, Torgajaus stepė, Ateiviai, Kazachstanas

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 628 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 2

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (393)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (301)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos

paranormal.lt
Rusijos mokslininkas susileido bakterijų, kad taptų nem...

Rusijos mokslininkas Anatolijus Bruškovas įsitikinęs, kad amžinąjį Sibiro įšalą ištvėrusios 3,5 mln. metų senumo bakterijos saugo nemirtingumo paslaptį. Siekdamas tai įrodyti vyras ėmėsi drąsaus eksperimento: jis pats susileido
paranormal.lt
Gerkite citrinų vandenį vietoj tablečių...

Gerkite citrinų vandenį vietoje tablečių, jai jūs susidūrėte su viena iš 13 sveikatos problemų. Šilto vandens stiklinė su citrina yra naudingas įprotis ryte. Citrinų sultys - galingas antioksidantas.
paranormal.lt
Atsisveikinkite su venų varikoze natūraliu būdu!...

Venų varikozė dažnai sukelia įvairūs faktoriai, pavyzdžiui, genetikos, nutukimas, nėštumas, amžius, ilgai stovint ar įtampos.
paranormal.lt
Arbatų nauda tavo sveikatai...

Arbatą rekomenduojama gerti ištisus metus. Kadangi šio gėrimo paruošimo būdai – įvairūs, ir skirtingai ruošta arbata pasižymi skirtingomis ypatybėmis ir poveikiu organizmui. Vėlyvą rudenį ir artėjančią žiemą vertėtų rinktis šild

//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
5 dažniausios paranormalios pa...

Teigiama, kad paranormalias patirtis arba potyrius, neturinčius mokslinio paaiškinimo, kasdien patiria daugybė žmonių. Todėl tikrai verta susipažinti su dažniausiai išgyvenamomis paranormaliomis patirtimis. Juk kiekvienam gal

paranormal.lt
Juodojo voro pranašystės...

Viduramžių aiškiaregiai, skelbdami pranašystes, paprastai neslėpdavo savo tikrųjų vardų. Tačiau XV a. Florencijos pranciškonų vienuolis po savo rankraščiais visada palikdavo tik juodo voro atvaizdą. Manoma, kad tai buvo Frederik
paranormal.lt
Veidrodis – portalas tarp anap...

Nuo seno tikėta, kad veidrodžiai turi mistinių galių ir yra laidininkai tarp gyvųjų ir mirusiųjų pasaulių. Filosofas, tarologas ir numerologas Leopoldas Malinauskas teigia, kad apskritai neaišku, kuris pasaulis yra tikras – mūsi
paranormal.lt
„Eltanino“ antenos anomalija...

Ne kartą rašėme apie vandenynų, jūrų ar ežerų gelmėse glūdinčias paslaptis. Šį kartą papasakosime apie nepaprastą atradimą kuris sukėlė didžiulį susidomėjimą mūsų gelmėmis ir paslaptimis esančiomis jose.
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
A. Fursovas apie nacių lyderiu...

2011 pasirodė knyga „Pilkasis vilkas. Adolfo Hitlerio pabėgimas“ (The Escape of Adolf Hitler. The Case President N. Y.: Sterling, 2011. XXXII. 352 p.) Autoriai teigia, kad Hitleris nenusižudė, o pabėgo iš Vokietijos ir likusį gy
paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Kas bus su pasauliu, kai išnyk...

Pradedant 10-uoju XX amžiaus dešimtmečiu bitininkai pradėjo pastebėti masinį darbinių bičių nykimą, ypač žiemos mėnesiais. Nuo to laiko situacija tik pablogėjo – išmirė apie 4000 medų nešančių bičių rūšių, o 2006 metais fenomenu
paranormal.lt
Kokiais ginklais kariavo senie...

Senajame indų epe „Mahabharata“, parašytame sanskrito kalba ir sudarytame iš 18 knygų, yra daugiau nei 200 tūkstančių eilėraščių, turinčių duomenų apie Senovės Indijos religiją, pasaulėžiūrą, papročius, istoriją, taip pat legend
paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Vegetatyvinė distonija ir kas ...

Kiekvienas biologinis organizmas, kaip ir bet kuris gyvas organizmas gamtoje, nusakomas eile charakteringų savybių, kurias jis sugeba išlaikyti laike. Jų pastovumas yra tas kriterijus, kuriuo remiantis galime tvirtinti kiek vien
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Imbiero arbata: nuo inkstų akm...

Imbiero arbatos nauda! Ji gydo nuo virusų, kurie gali sukelti peršalimą, gripą ar pūslelinę. Ji malšina skausmą, labai efektyvi, jei žmogus jau serga peršalimo ligomis, gripu ar turi galvos, raumenų skausmą. Jame gausu antioksid
paranormal.lt
Apie kokias ligas įspėja liežu...

Kinų medicinos žinovo V. Naumavičiaus teigimu, jeigu žmogus į specialistą kreipiasi dėl tokio, rodos, menkniekio, kaip kažkuo nepatikęs liežuvis, vadinasi, jo psichologinė ir fiziologinė būklė yra įtempta.
paranormal.lt
Kai organizmas prašo pagalbos...

Žmogaus organizmas yra sukurtas tobulai. Jame vyksta neįtikėtini procesai. Ir, jei atsiranda problemos, jis mums signalizuoja.Kokie tai signalai ir ką jie reiškia.
paranormal.lt
Ką daryti sušalus?...

Atvėsus orui, pučiant šaltam vėjui atsiranda nušalimų ir kūno atšalimo pavojai. Nušalimų tikimybė didėja apsirengus nepritaikytais šaltam orui ir ankštais drabužiais, nepavalgius, esant mažai kūno masei (mažas poodinis riebalini
paranormal.lt
Atsisveikinkite su ėduonimi ir...

Ar žinote, kad kas dieną naudojamas kokosų aliejaus šaukštas pagerins burnos higieną ir padės kovoti su dantų ėduonimi? Kokosų aliejus yra stiprus savo anti-grybelinėmis, antibakterinėmis ir anti-mikrobinėmis savybėmis, kurios