Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Mistika » Peržiūrų: (570) Komentarų: (0) (17.09.2016 - 08:52)

Dingusios garsenybės

Atrodo, žinomas žmogus - tai ne adata šieno kupedoje. Tačiau yra ne vienas garsus žmogus, kurio likimas šiandien lieka paslaptimi, duodančia peno daugybei versijų.

Mokslininkai ir išradėjai

1913 m. rugsėjo 29 d. garsus vokiečių išradėjas Rudolfas Dyzelis Antverpene įlipo į garlaivį „Drezdenas“, kuriuo turėjo plaukti į Londoną atidaryti naujos gamyklos. Vakare jis užsirakino kajutėje ir tarsi rengėsi eiti miegoti... Vėliau denyje buvo rasti išradėjo skrybėlė ir apsiaustas, tačiau jo paties niekur nebuvo.

Įdomu tai, kad keleivių sąraše Dyzelio pavardės nebuvo, taip pat dingo jo piniginė ir visi dokumentai.

Išradėjas Rudolfas Dyzelis

Pagal vieną versiją, Dyzelis nuvirto į vandenį, kai jį ištiko širdies smūgis. Rugsėjo 30 d. iš vandens iš tikrųjų buvo ištrauktas žmogaus kūnas, tačiau nėra patikimos informacijos, kad tai tikrai buvo būtent Dyzelis.

Italas Etorė Majorana, ko gero, galėjo tapti tokiu pat garsiu, kaip ir reliatyvumo teorijos autorius Albertas Einšteinas. Tačiau šio žmogaus likimas susiklostė visiškai kitaip.

Etorė gimė 1906-ais metais Katanijos mieste Sicilijoje. Kai berniukui buvo keturi metai amžiaus, pasireiškė jo neeiliniai matematiniai sugebėjimai: mažylis galėjo spręsti sudėtingiausius uždavinius, ir tai atliko geriau už daugelį suaugusių matematikų. Tėvai vunderkindą išsiuntė į jėzuitų mokyklą Romoje. Baigęs mokyklą, jis įstojo į licėjų, o būdamas 17-os metų amžiaus - į Romos universitetą. Baigęs universitetą jis pasiliko dirbti teorinės fizikos katedroje, kuriai vadovavo Enrike Fermis.

Italas Etorė Majorana Majorana jau jaunystėje buvo vadinamas „matematikos ir fizikos geni-jumi“. Fermis jį laikė gabiausiu savo mokiniu ir su juo siejo didžiules viltis. Dirbdamas teorinės fizikos katedroje Majorana pasiūlė nemažai mokslinių idėjų, kurios vėliau padėjo padaryti svarbius atradimus. Viena jų buvo hipotezė apie jėgų, laikančių atomo branduolį, prigimtį. Be to, jaunasis mokslininkas sukūrė teorinį neutrino modelį, išrado matematinius objektus (Majoranos spinorai), kurie XX amžiaus pabaigoje sudarė pagrindą supergravitacijos teorijai. Galiausiai, jis pirmasis ėmė kalbėti apie neutrino egzistavimo galimybę.

1933-iais Etorė susirgo gastritu. Tai paveikė jo nervų sistemą: jis tapo labai irzlus, kalbėdamas su draugais ir kolegomis dažnai nesusilaikydavo ir imdavo rėkti... Netrukus tapo aišku, kad tai yra psichinis negalavimas. Majorana nustojo eiti į darbą Neapolio universitete,
kuriame dirbo dėstytoju, beveik visą laiką leido užsidaręs namuose.

1937-ais metais tarsi viskas pagerėjo. Majorana grįžo prie dėstytojo darbo, publikavo mokslinį darbą... Tačiau po to jis labai keistai pasielgė: pervedė visus savo pinigus į sąskaitą Neapolyje ir nusipirko bilietą į garlaivį, kuris 1938 m. kovo 25 d. išplaukė į Palermą.

Tačiau kai garlaivis atplaukė į Siciliją, mokslininko jame nebuvo.

Neapolio viešbučio numeryje buvo rastas laiškas, kuris buvo parašytas Majoranos ranka ir adresuotas jo artimiesiems. Jame buvo rašoma: „Turiu tik vieną norą - dėl manęs nesirenkite juodais rūbais. Jeigu norite laikytis priimtų papročių, nešiokite bet kokį kitą gedulo ženklą, tačiau ne ilgiau trijų dienų. Po to mane galite prisiminti savo širdyse ir, jeigu sugebėsite, atleiskite man“.

Majoranos giminaičiai, draugai ir kolegos nespėjo susitaikyti su mintimi, kas jis nusižudė, kai atėjo telegrama, kurioje Etorė prašė nekreipti dėmesio į ankstesnį laišką. Netrukus buvo gautas dar vienas laiškas: „Jūra manęs nepriėmė. Rytoj grįžtu. Tačiau ruošiuosi mesti dėstytojo darbą. Jeigu jus domina smulkmenos, esu jūsų paslaugoms". Tačiau jis taip ir nepasirodė...

Policija atliko tyrimą. Atsirado žmonės, kurie tvirtino, jog Majoraną sutiko Neapolyje po to, kai tapo žinoma apie mokslininko dingimą.

Tik 1950 -ais metais šioje istorijoje paaiškėjo naujų dalykų. Čilės fizikas Karlas Rivjera išgirdo iš pagyvenusios moters, iš kurios nuomojosi būstą Argentinoje, kad jos sūnus buvo pažįstamas su žmogumi pavarde Majorana. Tačiau moteris nieko daugiau negalėjo papasakoti. Praėjus dar 10-iai metų Rivjera iš oficianto restorane Argentinoje išgirdo apie Majoraną. Oficiantas pasakojo, kad jis buvo Italijoje garsiu fiziku ir kartais lankosi šioje maisto įstaigoje... Tačiau kaip ir būsto šeimininkė, oficiantas daugiau nieko negalėjo papasakoti.

8-o dešimtmečio pabaigoje fizikos profesorius Erazmas Resamis ir Etorės sesuo Marija vėl bandė aptikti dingusio mokslininko pėdsakus. Jie susitiko su Gvatemalos rašytojo Migelio Anchelio
Asturijaus našle, kuri papasakojo, kad 7-ame dešimtmetyje Argentinoje susipažino su Majorana. Tai įvyko seserų Eleonoros ir Lilos Manconi, su kuriomis jis draugavo, namuose. Tačiau vėliau moteris kategoriškai atsisakė savo žodžių, pareiškusi, kad tik girdėjusi apie Majoraną. Apie pažintį su Majorana taip pat neigė ir seserys Manconi. Panašu, kad tai buvo susiję su tylėjimo įžadais...

Fizikas Vladimiras Aleksandrovas Iki šiol neatskleista sovietų fiziko Vladimiro Aleksandrovo, vieno iš „branduolinės žiemos“ teorijos autorių, dingimo mįslė. 1985-ais metais mokslininkas dalyvavo konferencijoje Ispanijoje, kurioje perskaitė pranešimą. Prieš pat kelionę atgal į Maskvą jis išėjo iš viešbučio pasivaikščioti. Daugiau jo niekas nematė. Daugelis neabejoja, kad Aleksandrovą pagrobė slaptosios tarnybos.

Politikai ir verslininkai

Robertui Makmilanui buvo 48-ri metai, jis buvo didžiausios „Makmilano“ leidyklos bendrasavininkiu. 1889 m. liepos 13 d. Makmilanas užlipo į Olimpo kalno Graikijoje viršukalnę. Jį matė dešimtys žmonių: kurį laiką vyras stovėjo kalno viršūnėje, modamas ranka. Tačiau po to jis staiga dingo. Buvo atlikta kruopšti paieška, tačiau leidėjas nebuvo surastas nei gyvas, nei miręs.

Robertas Makmilanas

1961-ais metais garsaus politiko ir bankininko Nelsono Rokfelerio 23-jų metų amžiaus sūnus Maiklas Rokfeleris, kuris baigė Harvardo universitetą, domėjosi etnografija ir antropologija, leidosi į ekspediciją į Naująją Gvinėją. Jis aptiko užmirštą asmatų gentį. Vienas genties šamanų pasakė, kad ant jo veido mato mirties kaukę...

Maiklas Rokfeleris

Plaukiant apvirto perkrautas katamaranas. Maiklo draugams pavyko pasiekti krantą, tačiau jis pats dingo... Kažkodėl labiau paplito versija apie tai, kad jaunąjį Rokfelerį suėdė kanibalai iš asmatų genties, o ne, atrodo, kur kas logiškesnė versija, kad jis nuskendo.

1967-ais visą pasaulį sukrėtė precedento neturintis atvejis su Australijos ministru pirmininku Haroldu Holtu. Gruodžio 17 d. jis išvyko nusimaudyti Melburno įlankoje ir... negrįžo. Buvo skelbiamos versijos, kad Holtą pagrobė CŽV arba Kinijos slaptosios tarnybos. Kai kas teigė, jog jis specialiai inscenizavo dingimą, kad galėtų pabėgti su meiluže... Australų tarpe netgi atsirado priežodis „Padaryti Haroldą Holtą", kuris reiškia „dingti mįslingomis aplinkybėmis“.

Australijos ministrų pirmininkas Haroldas Holtas

Muzikantai ir dainininkai

Konė Konvers

Konė Konvers buvo žinoma XX amžiaus 6-ame dešimtmetyje kaip talentinga kompozitorė ir atlikėja. Ji koncertavo Niujorko muzikinėje scenoje, tačiau jos kūryba labai didelio pripažinimo nesulaukė. 1974-ais metais, pergyvendama asmeninę ir profesinę krizę, Konė puolė į depresiją. Kartą savo draugams ir artimiesiems išsiuntinėjo atsisveikinimo laiškus su savo dainų tekstais ir įrašais, po to iškeliavo nežinoma kryptimi. Jeigu ji baigė gyvenimą savižudybe, tai apie tai nėra jokių žinių.

Ričis Edvardsas - valų muzikantas ir alternatyvaus roko grupės „Manic Street Preachers“, kuri buvo populiari praėjusio amžiaus pabaigoje, gitaristas. Edvardsas, kaip ir daugelis kūrybingų žmonių, buvo psichiškai nestabili asmenybė. Jis galėjo specialiai save sužaloti, kentėjo nuo alkoholizmo, depresijos ir anoreksijos. 1995 m. vasario 17 d. Edvardso automobilis buvo aptiktas vietoje, kuri vadinama „paskutiniuoju savižudžių prieglobsčiu“, -prie Severno tilto. Pats Ričis dingo. Kalbama, kad jis buvo pastebėtas tai šen, tai ten, pavyzdžiui, hipių komunoje Goa ir Fuerteventūros ir Lansarotės salose, tačiau patikrinti šios informacijos taip ir nepavyko. 2008-ais metais Ričis Edvardsas buvo pripažintas mirusiu.

Ričis Edvardsas

reklama

Žurnalas "Mįslės ir faktai" №9 2016

Šioje istorijoje: likimas, dingusios garsenybės, dingę

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 570 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (361)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (278)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
Vartoju želatina dėl sąnarių sveikatos, odos ir plaukų ...

Jai pas jus būna sąnarių skausmai, pabandykite šį gėrimą. Apie gydomąsias valgomos želatinos savybes papasakojo gydytojas, nėštumo metu ir rekomendavo dažniau valgyti maistą, kuriame yra želatina.
paranormal.lt
Lengvas, neskausmingas ir pigus būdas pašalinti karpas ...

Karpos ir odos žymės - neskausmingos ataugos, kurioje gali pasirodyti, bet kurioje kūno dalyje, ypač tose vietose, kurios labiausiai prakaituoja, ties pažastų, veido, kaklo.
paranormal.lt
Molės Fenčer paslaptis...

Niekas taip nesuprato kas nutiko Molei Fenčer, pavadintai "Bruklino Mįslė" ("Brooklyn Enigma"). To niekaip negalima susieti su stebėjimų ar tyrimų trūkumu - ir vienų, ir kitų buvo pakankamai.
paranormal.lt
Moteris kovojo su 4-osios stadijos vėžiu be chemoterapi...

Vėžys yra «maras» mūsų amžiuje: o daugelis kitų ligų, atėjo ir praėjo, vėžys išlieka stiprus ir paliečia gyvenimą milijonus žmonių visame pasaulyje kiekvieną dieną. Jis tampa dar stipresnis (ir baisus), jai iki asmens ateina 4 s

//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Panašūs žmonių keisto dingimo ...

Deividas Paulidesas, daugiau nei 20 metų dirbęs teisėsaugos organuose, nagrinėjo nepaaiškinamus žmonių dingimo atvejus Šiaurės Amerikoje ir pastebėjo keistus sutapimus. Tuo metu, kai vietiniai policijos pareigūnai kiekvieną atve
paranormal.lt
Malahaido pilies vaiduokliai...

Malahaido (Malahide) pilis, stovinti netoli Dublino, yra viena iš labiausiai turistų lankomų Airijos vietų. Pilis pastatyta didelio parko teritorijoje, esančio gražiame pajūrio miestelyje Malahaide. Beveik 800 metų pilis tuo pač
paranormal.lt
Kur teleportacijos metu dingst...

"Teleportacijos" terminą pirmasis panaudojo Čarlzas Fortas, norėdamas apibūdinti daiktų pernešimą iš vienos vietos į kitą be matomo fizinės jėgos panaudojimo ar dalyvavimo. Per šimtmečius surinkta daug medžiagos apie tai, kaip ž
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Paralelinės visatos...

Norint išsiaiškinti, kas yra paralelinės visatos, pirmiausia būtina atsakyti į svarbesnį klausimą – o kas gi yra ta visata? Egzistuoja trys šio klausimo nagrinėjimo kryptys: mokslinė, religinė-mitologinė ir asmeninė. Pagal domin
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Naujas būdas stabdyti vėžį. Fi...

Kas antras onkologinis ligonis Didžiojoje Britanijoje vartoja kokių nors maisto papildų. Šios šalies mokslininkai įrodė – natūralios medžiagos, esančios granatuose, brokoliniuose kopūstuose, dažinių ciberžolių šakniastiebiuose i
paranormal.lt
Paskubėkite! Šis straipsnis ša...

Nuostabi priemonė! Šis 100% natūralus gėrimas valo ir pašalina toksinus, chemines medžiagas ir riebalus iš mūsų arterijų, kurie gali mums pakenkti.

paranormal.lt
Natūralus antibiotikas naikina...

Būtinai išbandykite šį receptą! Naikina infekcijas jau po pirmo panaudojimo! Vietoj to, kad vartoti daug vaistų kovai su šlapimo takų infekcijomis, jūs galite panaudoti 100% natūralų namų receptą, kuris susideda iš natūraliai

paranormal.lt
Tyrimai patvirtina: tik 4 šauk...

Tikimės, kad šis straipsnis padės jums! Taip, tai tiesa - jums reikia tik 4 šaukštų šios priemonės, prevencijai ir vėžio gydymui. Skamba puikiai, ar ne? Profesorius Mermerskis teigia, kad ši priemonė yra naudinga ir veiksming

paranormal.lt
3 žolelių arbata valanti organ...

Šis straipsnis, žinoma, daugelį šokiruos. Jo nebūtina skaityti valgio metu ir po jo. Tačiau, jūs turėtumėte atidžiai perskaityti šią medžiagą, nes ji yra susijusi su tai dalykais, kurie yra labai svarbus mums visiems! Tai yra pa
paranormal.lt
Ekstrasensų mūšis 17 sezonas 1...

Paranormalių reiškinių realybės šou Ekstrasensų mūšis, naujas sezonas, kuris tradiciškai prasideda rudenį per TNT kanalą, pritraukiantis talentingus žmones iš visos šalies išbandyti savo aiškiaregių galimybes. Laidą toliau veda