Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Istorijos paslaptys » Peržiūrų: (298) Komentarų: (0) (04.09.2016 - 20:34)

Džentelmenas tarp piratų

Taip buvo gerbiamas, simpatiškas ir išsilavinęs jaunas žmogus. 25-rių metų dvariškis į Barbadosą atvyko iš Anglijos ir ten tarnavo kolonijinės milicijos majoru. Tiesa, žodis "milicija" gali kelti tam tikrą painiavą. Kalbant paprasčiau, Stidas Bonetas (Stede Bonnet) vadovavo vietinei savigynai.

Kolonijinė savigyna anglų kolonijose greičiau buvo nervams nuraminti nei tikrai gynybai. Savigynos būriai dažniausiai būdavo renkami konfliktų metu, tačiau kariauti jiems netekdavo. Suteikti kokios nors naudos mūšiuose šie žmonės negalėjo, jie neturėjo kovinės dvasios, ginklus valdė prastai. Taikos metu, kuris būdavo gana retai, savigynos būriai patruliuodavo pakrantėje ir gaudydavo pabėgusius belaisvius. Sulaukęs 28-ių metų Stidas Bonetas turėjo nuosavą namą Bridžtaune, klestinčią plantaciją, nemažai turto ir jauną žmoną - Merę Elambi. Jam buvo pranašaujama puiki politiko ateitis, tačiau likimas pasisuko visiškai kitaip.

Stidas Bonetas (Stede Bonnet)

Tai, kas įvyko vėliau, logiškai negali būti niekaip paaiškinama. Visuomenėje gerbiamas džentelmenas Stidas Bonetas susipyko su žmona ir tapo piratu. Majoras nusipirko didelį šliupą, kurį pavadino „Kerštu" („Revenge“), pasamdė komandą ir ėmė plėšikauti jūrose. Visa tai nuo pradžios iki galo buvo visiška beprotybė. Pirma, piratai niekada nesamdydavo jūreivių. Šie piratų laivuose tarnaudavo tik savanoriškai. Tačiau Bonetas tvarkingai mokėdavo atlyginimą savo 70-ies žmonių komandai. Antra, majoras buvo visiškai nepatyręs jūros reikaluose, painiojo stiebų ir burių pavadinimus, nesusigaudė kaip įrengtas jo laivas. Komandą jis surinko Bridžtauno tavernose. Jūreiviais jo laive dirbo laisvieji darbininkai iš plantacijų, vietiniai žvejai (tikriausiai, iš nuobodulio), buvę prekybinių laivų jūreiviai. Tik du komandos nariai turėjo plaukiojimo jūrose ir kovų patirtį - šturmanas Deividas Heriotas ir bocmanas Ingacijus Pela. Greičiausiai, iš pradžių būtent šie du vyrai ir vadovavo „Kerštui". Bonetas į laivą persigabeno savo biblioteką ir jo namus puošusius veidrodžius, po to išplaukė iš Barbadoso ir pasuko į Nasau - paskutinę piratų prieglaudą Karibų jūroje.

Kol nevykėlis piratas plaukė į Naujojo Providenso salą, Nasau įvyko žymūs pasikeitimai. Naujasis gubernatorius Vudas Rodžeris iškrapštė iš tenai piratus. Jis į Bahamas atgabeno karaliaus" amnestiją, kuria bent kiek proto turintys jūrų plėšikai pasinaudojo. Likę išsibarstė po jūras, nesuprasdami, kad netrukus sulauks savo gyvenimo pabaigos kartuvių kilpoje. Link kartuvių virvės skubėjo ir Stidas Bonetas, pats to nežinodamas. Visi majoro poelgiai visiškai skyrėsi nuo to, kaip elgėsi piratai. Pavyzdžiui, jis užsukdavo į uostus, kur iš vietinių prekybininkų pirkdavo būtinas atsargas. Bures ir kitą įrangą piratai paprastai pasiimdavo iš užgrobtų laivų, o štai Bonetas už tai mokėjo auksu ir sidabru. Stidas Bonetas (Stede Bonnet) Pirmosiomis „Keršto" aukomis tapo smulkūs ispanų prekybininkai. Naujasis piratas juos paleido kartu su laivais. Gali būti, kad majoras norėjo tapti kaperiu, tačiau nežinojo, kad patentai jau seniai nebebuvo išduodami, o pačių kaperių paklausa išnyko. Vienaip ar kitaip, netoliese Nasau jis susitiko su pačiu Edvardu Tiču - Juodąja Barzda. Šis susitikimas pakeitė Boneto likimą. Jis tapo arba rūsčiojo Edvardo Tičo belaisviu, arba kompanionu. Nuo šiol „Keršte" vadovavo Juodoji Barzda, o Bonetas, apsirengęs chalatu, vaikštinėjo po denį ir skaitė knygas bei kaupė patirtį. Praėjus keliems mėnesiams Tičo pavedimu jis iškeliavo į Virdžiniją - prašyti sau ir kitiems laivo komandos nariams karališkosios amnestijos.

Išsilavinęs džentelmenas buvo tiesiog idealus pasirinkimas šiai misijai. Bonetas susitiko su gubernatoriumi Čarlzu Idenu ir gavo amnestiją. Su šiuo dokumentu jis grįžo pas Tičą, tačiau laivo stovėjimo vietoje netoliese Karolinos pakrantės majoro laukė nemalonus siurprizas. Tuo metu, kai Stidas buvo išvykęs, Juodoji Barzda iš „Keršto" nuėmė visas patrankas,
perkėlė jas į savo šliupą ir išplaukė į Okrakoko salą. Boneto laivą su 17-a įgulos narių jis paprasčiausiai metė negyvenamoje saloje.

Bonetas dėl tokio poelgio įsiuto ir nusprendė atkeršyti. Du mėnesius jis tarsi apsėstas persekiojo Juodąją Barzdą, tačiau jo taip ir nepavijo. Užtat „Keršto" komanda ėmė reikalauti „veiklos", t.y. pulti kitus laivus. Ir štai netoliese Čarlztauno Bonetas atakavo prekybinį laivą, gabenusį romo statines. Tai buvo dar vienas visiškai nepaaiškinamas poelgis. Boneto kišenėje buvo dokumentas su karaliaus amnestija. Kelios statinaitės romo tikrai nebuvo vertos to, kad atsisakyti amnestijos. Stidas, išsiblaivęs, tai pats suprato ir ėmėsi veiksmų, kaip visada - trumparegiškų ir lengvabūdiškų. Majoras konspiracijos tikslais pasikeitė vardą į Tomą Bonetą ir patraukė į pietus.

Jam buvo pranešta, kad laivo dugnas labai apaugo vandens augmenija, todėl reikia jį nuvalyti. Nevykėlis piratas, suprantama, nežinojo kaip tai atliekama, tačiau aišku viena - sustojimo vietą jis pasirinko tikrai netinkamą. Piratai įsirengė stovyklą prie Keip Firo upės žiočių kelio mylios nuo Čarlztauno.

Stidas Bonetas (Stede Bonnet) Boneto, kaip pirato, karjera baigėsi 1718-ųjų metų rugsėjo mėnesį. Du vyriausybiniai šliupai „Henry" ir „Sea Nymph", kurie kiekvienas buvo apginkluoti 8-mis patrankomis ir kuriems vadovavo pulkininkas Gijomas Retas, vienoje atokioje įlankoje prie Siaurės Karolinos krantų pastebėjo pirato Čarlzo Veino laivą „Royal James", kurį ėmė persekioti. Į Keip Firo upės žiotis vyriausybiniai laivai užsuko pasipildyti gėlo vandens atsargas. Stidas Bonetas turėjo visas galimybes pasprukti. Nepakrautas ir be patrankų „Kerštas" turėjo didžiulę greičio persvarą. Majoras pabandė prasiveržti į jūrą, tačiau užplaukė ant seklumos, todėl buvo priverstas stoti į mūšį, kurį pralaimėjo.

Nuožmiame, bet chaotiškame mūšyje, kurio metu abiejų pusių laivai vis užplaukdavo ant seklumos, labiau pasisekė pulkininkui Retui. Piratai pasidavė į nelaisvę, Stidas Bonetas spalio 3 d. buvo atgabentas į Carlztauną. Kažkokiu stebuklingu būdu jam pavyko pabėgti iš įkalinimo, tačiau laisve ilgai džiaugtis neteko. Antrą kartą sugautas piratas aristokratas buvo perduotas teismui.

Tačiau ir tai dar nebuvo pabaiga. Bonetas turėjo visas galimybes išgirsti išteisinamąjį nuosprendį. Jis gerai žinojo įstatymus, buvo džentelmenas, turėjo nemažai pinigų ir ryšių. Metai, praleisti jūroje, jo reputacijai Barbadose nepakenkė. Anglijos valdose buvo žmonių, kurie buvo pasirengę už jį laiduoti. Be to, majoras nebuvo vykdęs jokių didelių piktadarybių. Užgrobtųjų laivų komandos narių jis nežudė, pačių laivų užgrobė nedaug, kruvinų nusikaltimų nepadarė. Gubernatorius Idenas su kaliniu elgėsi ypač Stidas Bonetas (Stede Bonnet) piratų istorijos pagarbiai. Bonetas buvo laikomas ne kalėjime, o Carlztauno komendanto namuose. Jis net nebuvo saugomas, paprasčiausiai davė žodį, kad nepabėgs. Idenas neįvertino to, kad Stidas Bonetas buvo pilnas siurprizų ir paradoksų. Naktį į 1718 m. spalio 24 d. - tą pačią, kai turėjo prasidėti teismas, - Bonetas kartu su savo šturmanu Deividu Heriotu pabėgo iš miesto. Ryte pulkininkas Retas pasiuntė karių būrį vytis bėglių. Bėgliai buvo aptikti miegantys pavogtoje kanojoje. Boneto likimas buvo nulemtas. Jis buvo teisiamas kaip eilinis piratas, pripažintas kaltu ir pakartas.

Istorijoje šis žmogus turi pirato džentelmeno reputaciją. Tikrieji jo poelgių motyvai taip ir liko paslaptimi. Juos paaiškinti galima tik proto aptemimu. Yra versija, kad dėl visų Stido Boneto bėdų kalta jo žmona Merė Elambi, kurios bjaurus charakteris privertė vyrą išplaukti į jūrą. Vienaip ar kitaip, tačiau Boneto veiksmuose nėra jokios logikos. Kodėl žmogus, kuris net nežinojo stiebų pavadinimų, nusprendė tapti piratu? Kodėl jis atsisakė karališkosios malonės? Kodėl bėgo nuo teismo, kuriame galėjo būti išteisintas arba būtų sulaukęs švelnios bausmės? Šioje istorijoje klausimų kur kas daugiau nei atsakymų.

reklama

Žurnalas "Mįslės ir faktai" №8 2016

Šioje istorijoje: piratai

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 298 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (351)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (270)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
Kaip nudažyti plaukus natūraliomis priemonėmis...

Daugelis žmonių kavą gerią, bet nepagalvoja, o gal nežino, kad šis gėrimas turi ir kitų paskirčių. Ją naudoja ir maisto ruošimui, kvepalams, plovikliuose, taip pat kosmetikoje.
paranormal.lt
Kalendra gali išvalyti sunkius metalus iš organizmo...

Kalendra yra viena iš labiausiai efektyvių produktų, skirtų detoksikacijai, kuris pašalina toksinius teršalus ir sunkiuosius metalus. Ji pašalina gyvsidabrį iš mūsų organų detoksikacijos procese. Sunkieji metalai, tokie kaip

paranormal.lt
Kuo naudinga želatina ir kaip ją galima panaudoti...

Želatina – maisto produktas, kuris gali būti lapelių arba grūdelių forma, beskonis ir bekvapis, išgaunamas iš gyvūnų ir žuvų audinių. Žodis želatina kilęs iš lotynų kalbos žodžio „gelatus“, reiškiančio &bdqu

paranormal.lt
Efektyvios dantų balinimo priemonės namuose!...

Ideali sniego baltumo šypsena - daugumos žmonių svajonė. Yra daug profesionalių dantų balinimo būdų: fotobalinimas, balinimas lazeriu, balinimas kapomis, profesionalus dantų valymas. Per trumpiausią laiką, jie suteikia puikų rez

//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Panašūs žmonių keisto dingimo ...

Deividas Paulidesas, daugiau nei 20 metų dirbęs teisėsaugos organuose, nagrinėjo nepaaiškinamus žmonių dingimo atvejus Šiaurės Amerikoje ir pastebėjo keistus sutapimus. Tuo metu, kai vietiniai policijos pareigūnai kiekvieną atve
paranormal.lt
Malahaido pilies vaiduokliai...

Malahaido (Malahide) pilis, stovinti netoli Dublino, yra viena iš labiausiai turistų lankomų Airijos vietų. Pilis pastatyta didelio parko teritorijoje, esančio gražiame pajūrio miestelyje Malahaide. Beveik 800 metų pilis tuo pač
paranormal.lt
Kur teleportacijos metu dingst...

"Teleportacijos" terminą pirmasis panaudojo Čarlzas Fortas, norėdamas apibūdinti daiktų pernešimą iš vienos vietos į kitą be matomo fizinės jėgos panaudojimo ar dalyvavimo. Per šimtmečius surinkta daug medžiagos apie tai, kaip ž
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Paralelinės visatos...

Norint išsiaiškinti, kas yra paralelinės visatos, pirmiausia būtina atsakyti į svarbesnį klausimą – o kas gi yra ta visata? Egzistuoja trys šio klausimo nagrinėjimo kryptys: mokslinė, religinė-mitologinė ir asmeninė. Pagal domin
paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Naujas būdas stabdyti vėžį. Fi...

Kas antras onkologinis ligonis Didžiojoje Britanijoje vartoja kokių nors maisto papildų. Šios šalies mokslininkai įrodė – natūralios medžiagos, esančios granatuose, brokoliniuose kopūstuose, dažinių ciberžolių šakniastiebiuose i
paranormal.lt
Tyrimai, įtikinamai įrodantys ...

Epidemiologiniuose tyrimuose jau būta pranešimų apie tai, kad ilgalaikėje perspektyvoje tie, kurie buvo paskiepyti, pasižymi ne tokia gera sveikata, kaip neskiepyti.
paranormal.lt
Ekstrasensų mūšis 17 sezonas 1...

Paranormalių reiškinių realybės šou Ekstrasensų mūšis, naujas sezonas, kuris tradiciškai prasideda rudenį per TNT kanalą, pritraukiantis talentingus žmones iš visos šalies išbandyti savo aiškiaregių galimybes. Laidą toliau veda
paranormal.lt
Kaip be kraujo testo nustatyti...

Sveikatą stiprinti reikia visus metus, tada ir žiemos ne su siaubu, o su džiaugsmu lauksite, sako gydytojas Alvydas Unikauskas.
paranormal.lt
Natūrali, ekologiška, novatori...

Novatoriška kaukė! Jūs atsikratysite labai greitai raukšlių, juodų dėmių ir spuogų! Vaizdo įrašas su veido drėkinimo receptu! Mes visi svajojame apie gražią ir švarią odą! Išbandykite šią stebuklingą veido kaukę ir pasiruoškite
paranormal.lt
Išvalykite žarnyną nuo gleivių...

Išsivalę nuo gleivių, išmatų ir kitų parazitų žarnyne, mes galime atsikratyti daugelį ligų. Per 70 metų (gyvenimo trukmė) mūsų žarnynas perdirba apie 100 tonų maisto produktų ir 40 tūkstančius litrų skysčio. Pasekmė, ant pilv

paranormal.lt
Pašalinkite gleives iš plaučių...

Atėjo laikas peršalimo ligoms, bronchitui ir pneumonijai! Jei jūs kenčiate nuo kosulio, tada šis receptas padės jums! Kai žmogus kenčia nuo nepraeinančio kosulio, jam sunku dirbti, pastovus skausmas krūtinėje, galvoje ir žino