Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Karo paslaptys ir Trečias Reichas » Peržiūrų: (1634) Komentarų: (0) (08.04.2015 - 20:59)

Džo Medoras ir Trečiojo reicho brangenybės

Istorija žino nemažai pasakojimų apie rastus lobius. ne mažiau legendų pasakojama apie garsius plėšikus ir vagis.Tačiau ypatingą vietą tarp visų šių pasakojimų užima istorija apie Kaizerodo olos lobį ir amerikiečių armijos leitenantą, kuris tapo brangenybių vagimi. Šis lobis buvo pats didžiausias žmonijos istorijoje, o leitenanto įvykdyta vagystė tapo pasauline sensacija... Tiesa, tai įvyko tik po 35 metų.

“Kaizerodo" operacija

1945-ųjų m. vasario 3 d., šeštadienis. Berlyne buvo įprasta darbo diena. 5 tūkstančiai pagrindinio Vokietijos banko darbuotojų, išgirdę sirenų gausmą, perspėjančią apie artėjančius bombonešius, nusileido į požeminę saugyklą - tai jie jau buvo darę ne kartą. Po bombardavimų tarnautojai grįždavo į savo vietas ir toliau tęsdavo darbus. Tačiau ši kartą grįžti nebebuvo kur - kelios dešimtys bombų sugriovė banko pastatą. Banko darbuotojai, buvę slėptuvėje, nenukentėjo. Nenukentėjo ir daktaras Valteris Funkas, tarptautiniu mastu žinomas Reichsbanko vadovas. Taip pat išliko ir daktarui pavestos saugoti brangenybės. Tačiau paties banko - kariaujančios Vokietijos finansų centro - nebeliko, o tai tapo vienos iš labiausiai avantiūristiškų XX-o amžiaus istorijos pradžia. Reichsbanke buvo laikoma didžioji dalis Vokietijos aukso atsargų - apie 8 milijardai dolerių dabartiniu kursu - ir 2 milijardų dolerių vertės aukso lydiniai, priklausę fašistinei Italijai. Daktaras Funkas pažvelgė į rūkstančius griuvėsius ir nusprendė: banko valdantįjį personalą perkelti į kitus miestus, toliau tęsti įprastinę banko veiklą, o auksą ir grynuosius pinigus - evakuoti.

320 km į šiaurės vakarus nuo Berlyno buvo Kaizerodo šachta. Ji buvo gana atokiai nutolusi nuo visų gyvenamųjų vietovių, o jos gylis siekė 800 m. Tai buvo ideali vieta bet kokio lobio saugojimui. Į šachtą buvo 5 įėjimai, požeminiai koridoriai driekėsi 45 km - patikimesnės saugyklos, atrodė, neįmanoma surasti. Buvo nuspręsta nedelsiant į slėptuvę pervežti pagrindines Vokietijos iždo atsargas - apie 100 tonų aukso ir 1000 maišų grynųjų pinigų...

Šachtos paslaptis išaiškėjo

Tačiau fašistinės Vokietijos dienos jau buvo suskaičiuotos. Balandžio 4 d. šachtos apylinkes užėmė amerikiečių kariuomenė. Po 2 dienų karinės policijos būrys kaimo keliuke sutiko 2 internuotas prancūzes ir maloniai jas priėmė į savo mašiną pavėžėti iki miesto. Kai važiavo pro Kaizerodą, viena

moteris netikėtai pasakė:   “Šachtoje saugomas auksas”. Ši žinia nedelsiant buvo perduota aukštesniajam štabui. Generolas Džounsas išsikvietė žvalgų vada Vintersą ir davė tokią komandą: “Pulkininke, mane domina Kaizerodas. Pasiųskite savo vyrus pažiūrėti, kas ten yra.

Įėjimai į šachtą buvo užminuoti, tačiau žvalgams be jokių nuostolių pavyko patekti vidun. Balandžio 7 d. kariai nusileido į 700 m gylį, kur aptiko slėptuvę - 550 maišų, kuriuose buvo 1 milijardas reichsmarkių. Šios slėptuvės gilumoje buvo plieninės durys, kurias teko išsprogdinti. Taip buvo aptikta dar didesnė slėptuvė, kurioje buvo 7 tūkstančiai maišų, kuriuose gulėjo sudėti 8527 aukso lydiniai bei Prancūzijos, Šveicarijos ir JAV aukso monetos. Neperšaunamose dėžėse buvo sudėti auksiniai ir sidabriniai indai, lagaminuose - deimantai, perlai bei kiti brangakmeniai, kurie buvo atimti iš koncentracijos stovyklų kalinių. Šalia riogsojo maišai su auksinių dantų protezais. Tai buvo pats didžiausias lobis, rastas per visą žmonijos istoriją. Jo bendra vertė siekė beveik 90% visos Vokietijos valstybės turto! Ir tai dar buvo ne pabaiga. Tarpusavyje persipynusiuose požeminiuose labirintuose amerikiečių kariai aptiko daugybę meno dirbinių, tarp kurių buvo paveikslai iš 15-os Vokietijos muziejų.

Balandžio 13 d. šachtoje apsilankė sąjungininkų armijos Vakarų Europoje vyriausias vadas generolas Eizenhaueris. Po šio vizito darbo ėmėsi išminuotojų kuopa, kuri visą savaitę į paviršių kėlė neįkainojamus radinius.

Džo Medoro palikimas

Iš šachtos iškeltos brangenybės buvo sukrautos į 32 sunkvežimius ir su karo policijos palyda pervežtos į Frankfurtą. Išgelbėtos brangenybės buvo patalpintos Reichsbanko vietinio skyriaus saugykloje - tai jau buvo naujos Vokietijos bankas. Tiesa, sklido įkyrios kalbos, kad pakeliui vienas sunkvežimis kažkur prapuolė, tačiau šis amerikiečių armijai metantis didžiulę dėmę faktas buvo tučtuojau oficialiai paneigtas.

Istorijos tęsinys įvyko po 35 metų. 1980-ųjų metų viduryje pasaulio laikraščiuose buvo skelbiama sensacija - buvusio karo veterano palikuonis iš mažyčio Teksaso valstijos miestelio parduoda keletą iš Vokietijos išvežtų meno dirbinių. Vienas jų ypač patraukė spaudos dėmesį. Buvęs nedidelės parduotuvėlės savininkas Džo Medoras turėjo neįkainojamą rankraštį. Paprastame drobiniame maišelyje jis saugojo Kvedlinburgo analus, parašytus IX-ame amžiuje. Sis ypač retas rankraštis buvo perpintas oda su aukso apkaustais. Specialistai mano, kad šis rankraštis parašytas maždaug 600 metų prieš tai, kai Gutenbergas atspausdino savo pirmąją Bibliją.

Kaip šis rankraštis atsirado pas Medorą? Velionio palikuonys apie tai nepasakojo, tačiau darbo ėmėsi landūs žurnalistai. Jiems pavyko Pentagono archyvuose surasti dokumentus, kuriuose buvo rašoma, kad leitenantas Džo Medoras 1945-ųjų metų balandžio mėnesį vadovavo tai pačiai išminuotojų kuopai, kuri iš pradžių kėlė į paviršių, o vėliau ir saugojo Kaizerodo šachtoje rastas brangenybes. Atsakymas į klausimą, kaip pas Medorą atsirado Kvedlinburgo analai, ėmė aiškėti. Jeigu amerikiečių laikraščiai dar santūriai rašė, kad Medoras unikalų rankraštį “pasiliko atminčiai”, tai Europos šalių spauda velionį leitenantą vadino “vagimi” ir “grobiku”.

Nauji radiniai

Spaudžiant visuomenės nuomonei ir spaudai, o taip pat po ilgų ir sunkių teisinių derybų su buvusios VFR vyriausybe, Kvedlinburgo analai buvo sugrąžinti į Vokietiją. Medoro palikuonims buvo išmokėta “atradėjo premija”, o paprasčiau pasakius - 3 milijonų dolerių išpirka. “Išpirka” - nes sąlyginai unikalaus rankraščio vertė buvo įkainota 30 milijonų dolerių.

Tačiau tai nebuvo vienintelė retenybė Džo Medoro namų kolekcijoje. Šalia parduotuvės esančiame garaže buvo aptikta: 1513-ųjų metų rankraštis, IX-o amžiaus auksinė bažnytinė taurė, XIX-o amžiaus

juvelyriniai dirbiniai ir iš kalnų krištolo pagaminta taurė. Štai kaip vėliau aptiktas garaže brangenybes pakomentavo Medorų šeimos advokatas: “Džo skonis buvo labai įvairiapusiškas, o požiūriai į gyvenimą - paradoksalūs. Kartą jis žmonai prisipažino, kad jo sielą graužia kaltės jausmas, o pasitenkinimą suteikia neįkainojami šedevrai”.

Tuo metu oficialusis VFR atstovas Interpole padarė pareiškimą, kad Džo Medoro poelgį laiko pačia didžiausia XX-o amžiaus meno kūrinių vagyste. Medorų palikuonių gailesčiui patyliukais parduoti brangenybes nepavyko. VFR ir tarptautinė restitucijos tarnyba pradėjo su JAV tyrimus, kurie truko apie mėnesį. Visą šį laiką spaudoje pasirodydavo skandalingi komentarai.

Galiausiai leitenanto Medoro palikuonys sutiko Vokietijai grąžinti visus pavogtus daiktus už 2 milijonus 750 tūkstančių dolerių. Berlynas buvo visiškai patenkintas tokia įvykių baigtimi, tačiau kai kurie vokiečių menotyrininkai ir politikai nepraleido pasmerkti vyriausybės už veiksmus, kuriuos galima traktuoti kaip vogtų daiktų supirkimą.

Medoro palikuonių byloje tašką padėjo Vokietijos kultūros ministras, pareiškęs: “Gaila, kad kitų brangenybių grobikų giminaičiai nėra tokie naivūs, kad viešai paskelbtų apie dingusių šedevrų pardavimą. Mes tikriausiai niekada taip ir nesužinosime apie į nežinią nugrimzdusių brangenybių likimo”.

reklama

Mįslės ir faktai

Šioje istorijoje: brangenybės, Trečiasis reichas, lobiai, Džo Medoras

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 1634 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (373)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (288)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
Mokinys savarankiškai rado būdą, kaip išgydyti ŽIV?...

Kaip ir daugelis mokslu besidominčių mokinių, Andrew Jinas domėjosi žmogaus evoliucijos klausimu. Bet susidomėjimas šį protingą jaunuolį, vieną iš trijų „Intel Science Talent Search“ laureatų, laimėjusių 150 000 JAV dolerių, nuv
paranormal.lt
Banano gydomosios sąvybės...

Išmeskite vaistus į šiukšlių dėžę: Šis vaisius gydo geriau nei bet kuris kitas vaistas! Kam reikalingi vaistai dabar?
paranormal.lt
Kaip paruoši valančią imbiero arbata su citrina...

Labai skani ir naudinga arbata. Imbiero šaknis padeda pašalinti žarnyno dujas, atpalaiduoja ir ramina virškinimo traktą. Ir citrina, ir imbieras turi daug antioksidantų, kurie slopina uždegimą.

paranormal.lt
Alyvmedžio lapelių arbatą turi didelės gydomąsias savyb...

Alyvmedis - senovinis augalas, kuris buvo naudojamas tiek maiste, tiek kaip gydymo priemonė. Jis yra žinomas dėl savo gydomųjų savybių gydant tam tikras ligas dėl veikliosios medžiagos Oleuropeino. Alyvmedžio lapai naudingi gyd

//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Panašūs žmonių keisto dingimo ...

Deividas Paulidesas, daugiau nei 20 metų dirbęs teisėsaugos organuose, nagrinėjo nepaaiškinamus žmonių dingimo atvejus Šiaurės Amerikoje ir pastebėjo keistus sutapimus. Tuo metu, kai vietiniai policijos pareigūnai kiekvieną atve
paranormal.lt
Malahaido pilies vaiduokliai...

Malahaido (Malahide) pilis, stovinti netoli Dublino, yra viena iš labiausiai turistų lankomų Airijos vietų. Pilis pastatyta didelio parko teritorijoje, esančio gražiame pajūrio miestelyje Malahaide. Beveik 800 metų pilis tuo pač
paranormal.lt
Kur teleportacijos metu dingst...

"Teleportacijos" terminą pirmasis panaudojo Čarlzas Fortas, norėdamas apibūdinti daiktų pernešimą iš vienos vietos į kitą be matomo fizinės jėgos panaudojimo ar dalyvavimo. Per šimtmečius surinkta daug medžiagos apie tai, kaip ž
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Paralelinės visatos...

Norint išsiaiškinti, kas yra paralelinės visatos, pirmiausia būtina atsakyti į svarbesnį klausimą – o kas gi yra ta visata? Egzistuoja trys šio klausimo nagrinėjimo kryptys: mokslinė, religinė-mitologinė ir asmeninė. Pagal domin
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Visiškas ir greitas organizmo ...

Ciberžolė pagrindinis ingredientas šio recepto. Ciberžolė yra žinoma dėl jos veiklios medžiagos kurkumino, kuris turi daugiau nei 150 teigiamų terapinių veiksnių, įskaitant antioksidantines, priešuždegimines ir priešvėžines s

paranormal.lt
Šis receptas lengvai išvalys p...

Jei norite apsaugoti savo bronchus ir plaučius, tada šis receptas yra tai, ko jums reikia. Lengviau išvengti šių ligų nei jas gydyti. Daugelis mokslininkų teigia, kad šis receptas vėžio profilaktikai yra taip pat naudingas.
paranormal.lt
Egzemos gydymas! 5 geriausi ir...

Obuolių actas buvo naudojamas šimtmečius, gydymui nuo visų ligų. Įrodyta, kad obuolių actas žmogaus organizmui turi teigiamą poveikį. Tarp jų: cukraus kiekio kraujyje sumažinimas, pagerina net diabeto simptomus. Dažniausiai o

paranormal.lt
Vandenilio peroksidas vaistas ...

Dėmesio: Food Grade Vandenilio Peroksidas nėra maistas ar maisto papildas. Autoriai, tyrėjai bei kai kurie Hab. Mokslo Daktarai yra atlikę ypač daug tyrimų ir analizių, kurių metu pastebėjo, kad naudojant skiestą vandenilio p

paranormal.lt
Paskubėkite! Šis straipsnis ša...

Nuostabi priemonė! Šis 100% natūralus gėrimas valo ir pašalina toksinus, chemines medžiagas ir riebalus iš mūsų arterijų, kurie gali mums pakenkti.