Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Pasaulio šeimininkai » Peržiūrų: (590) Komentarų: (0) (23.05.2015 - 15:07)

Federalinės Rezervų Sistemos JAV paslaptys

Nė viena profesionali publikacija, įskaitant knygas ir straipsnius, nagrinėjanti finansinius, ekonominius ir valiutinius karus, nė karto nepamini FRS kaip esminės JAV karinio-žvalgybinio-finansinio komplekso dalies. FRS įsitraukimo į finansinius-ekonominius karus ir dalyvavimo ekonominėse agresijose faktas kategoriškai neigiamas ir tai daro tiek oficialūs amerikiečių administracijos pareigūnai, tiek FRS vadovybė. Nei viename leidinyje, skirtame amerikiečių žvalgybai arba nacionaliniam saugumui, FRS nefigūruoja kaip agentūra, turinti kažką bendro su žvalgybinėmis ar karinėmis funkcijomis. Dar daugiau – pats savaime tokio klausimo iškėlimas tuojau pat Vakaruose automatiškai susilaukia kaltinimų susižavėjimu sąmokslo teorijomis.

Išleista nemažai knygų apie FRS. Bene geriausios iš jų: J. Mulinso „Federalinės Rezervų Sistemos paslaptys“, V. Engdalio „Pinigų dievai. Volstritas ir Amerikos amžiaus mirtis“, Rono Polo „Pabaigti su FRS“, V. Katasonovo „Pinigų šeimininkai. FRS 100 metų istorija“. Jose galima rasti pakankamai patikimos, ypač istorinės informacijos. Tačiau bet kuri publicistinė knyga nuo pat pradžių skirta įrodyti vienokiai ar kitokiai tezei. Vadinasi, jos nepretenduoja į bešališkumą ir visų juridinių bei dokumentinių temos aspektų aprėpimą. Tokių darbų pasaulyje tėra vienetai. Bene geriausia iš jų – trijų tomų Allan H. Meltzer darbas „A History of the Federal Reserve, 1913-1986″. Kad suprastume realybę, naudingos ne tiek paradinės autobiografinės knygos, kiek mažais tiražais išleistos lekcijos, kurias parašė FRS atstovai P. Volkeris, A. Grinspenas ir B. Bernankė.

Visose tose knygose pateiktų duomenų suma leidžia kalbėti apie tai, kad FRS, kurią sukūrė konkreti bankininkų grupė, atstovaujanti Volstrito ir Sičio interesus, pavirto tikrąja to žodžio prasme atskira valdžios šaka ne tik JAV bet ir globaliniu mastu. Dažnai galima išgirsti apie antrą, trečią, net ketvirtą ir penktą valdžios šakas. Nebus perdėta teigti, kad metaforiška prasme FRS – tai nulinė valdžios šaka. Kai prie kokio nors skaičiaus pridedamas nulis, skaičius padidėja kelis kartus. Ir priešingai, jei kažkokį skaičių padauginsi iš nulio, tai gausime tą patį nulį. Taip ir su FRS. Nors, žinoma, FRS galimybės irgi ne begalinės.

FRS negali panaikinti istorijos ir ekonomikos vystymosi cikliškumo dėsnių, pakeisti turbulentiškumą, būdingą šiuolaikinei globaliai finansizuotai visuomenei, jos krizinio pobūdžio. Tačiau FRS ir dalinai nuo jos priklausomų kitų centrinių bankų galios visiškai pakanka, kad vienų šalių ekonomika būtų sužlugdyta, o kitoms šalims būtų užtikrinta gerovė. Kaip amerikiečių ir britų literatūroje neigiamas FRS dalyvavimas įgyvendinant praktinę karinę-žvalgybinę veiklą Amerikoje, tai pasikliaujama tuo, kad skaitytojas nieko nežino apie dokumentus, tame tarpe išleistus JAV Kongrese.

Dar 2005 metais JAV Kongreso tyrimų grupės koordinatorius М.A.Weiss paskelbė ataskaitą „Terrorist Financing: U.S. Agency Efforts and Inter-Agency Coordination“. Nors šioje ataskaita FRS nepriskiriama prie karinių ir žvalgybiniu struktūrų, joje demonstruojama šios organizacijos esminis vaidmuo realizuojant Įstatymą dėl atskaitomybės valiutinėse ir užsienio operacijose, Įstatymą dėl indėlio slaptumo, Įstatymą dėl pinigų ir finansų, Įstatymą dėl pinigų plovimo kontrolės, Trečiąjį Patriotinio akto skyrių ir t.t. Ataskaitoje aiškiai nurodoma, kad sankcijų politikos realizacija, pervedimų kontrolė, priemonių prieš fizinius ir juridinius asmenis, kurie kelia ar gali kelti grėsmę JAV nacionaliniam saugumui taikymas yra vykdomas JAV finansų ministerijos ir visų pirma jos struktūrų, kurias globoja ministro pavaduotojas terorizmo ir finansinės žvalgybos klausimais, glaudžiai bendradarbiaujant ir koordinuojant šią veiklą su FRS.

Be to, labai svarbu yra tai, kad nei Finansų ministerija, nei jai pavaldžios struktūros, tame tarpe FinCEN, neturi teisės kištis į FRS veiklą ir reikalauti iš šios organizacijos kokios nors informacijos. O štai FRS – priešingai – turi teisę gauti bet kokią jos funkcijoms reikalingą informaciją. Beje, per Kongreso posėdžius, susijusius su E. Snoudeno demaskavimais ir NSA reforma, paaiškėjo, kad būtent FRS turi teisę be jokių kliūčių gauti priėjimą prie bet kokių duomenų bazių, susijusių su finansinėmis transakcijomis ir aktyvais, kuriais disponuoja NSA.

Ataskaitose, skirtose Kongresui arba gautose iš atsakingų pareigūnų, davusių parodymus su priesaika per posėdžius Senate ir atstovų rūmuose esantys duomenys leidžia padaryti vienareikšmišką ir patikimą išvadą, kad būtent FRS valdytojų taryba turi visiškai pilnus duomenis, tame tarpe gaunamus realaus laiko režimu, apie valiutines, finansines, investicines rinkas ir dar daugiau – apie finansinius srautus ir netgi, esant būtinybei, apie konkrečius pinigų pervedimus ir aktyvus, susijusius su vienais ar kitais fiziniais ir juridiniais asmenimis.

Iškyla klausimas: o kam FRS reikalingi visi tie informaciniai turtai ir kaipo jais organizacija gali pasinaudoti? Formaliai svarbiausia FRS funkcija yra kredito palūkanų nustatymas, pinigų emisijos valdymas, bankų priežiūra ir reguliavimas ir panašiai. Be to, reikia atkreipti dėmesį į tokią labai svarbią FRS funkciją kaip JAV finansinės sistemos stabilumo ir vientisumo užtikrinimas. Kas slypi už pastarosios funkcijos, buvo papasakota senato posėdyje dėl įstatyminių aktų, susijusių su kova prieš pinigų plovimą, terorizmo finansavimu ir grėsmėmis nacionaliniam saugumui. Posėdis įvyko 2004 metais, o tarp pasisakiusių buvo FRS valdytojų tarybos narė Siuzen Šmidt Bais.

Tarp kitų klausimų ji buvo paklausta, kaip FRS sąveikauja šiame darbe su finansų ministerija ir jos struktūromis, susijusiomis su finansine žvalgyba ir kova su finansiniu terorizmu. Siuzen Bais atsakė, kad FRS veikla šiose sferose visiškai suderinta su finansų ministerija. Visi skirtumai slypi darbo metoduose. Finansų ministerija veikia griežtai pagal įstatymų numatytomis kompetencijomis, atlikdama griežtai numatytas procedūras, o FRS, remdamasi savo statusu, sprendžia iškylančius klausimus neformaliu pagrindu.

Pateiktas aukščiau sakinys – tai smarkiai suspausta citata. Išvertus iš kongresmenų kalbos į normalią žmonių kalbą, ji reiškia, kad FRS sprendžia savo uždavinius nedokumentuotu būdu, t.y., trumpiau sakant, metodais, kurių nereguliuoja JAV įstatymai.. Šita aplinkybė šiaip jau nekelia nuostabos, kadangi JAV konstitucijos 4 dalies 1-ame straipsnyje parašyta: „…spausdinti pinigus, reguliuoti jų vertę, o taip pat užsienio valiutų vertę ir nustatyti svorio matus“ privalo JAV Kongresas. Faktiškai gi tuo užsiima FRS.

Atitinkamai finansiniai-ekonominiai karai, kuriuos reguliuoja tarptautiniai susitarimai ir reikalauja JAV Kongreso sankcijos, o kartais – suderinimo su Amerikos sąjungininkais ir partneriais, karai, kuriuose naudojami tokie instrumentai kaip sankcijos, sąskaitų bei aktyvų blokavimas ir t.t. – turi būti kariaujami pasitelkus JAV finansų ministeriją ir jai pavaldžias struktūras. Tuo tarpu realiai finansiniais-ekonominiais karais ir investicinėmis agresijomis be ministerijos žinios ir neretai pažeidžiant įstatymus, užsiima FRS ir su ja susiję finansiniai institutai.

Be valstybinių struktūrų, turinčių įvairius statusus, JAV žvalgybiniam-kariniam-finansiniam kompleksui priklauso privačios struktūros ir kitos, dar keistesnės organizacijos, apie kuriuos bus kalbama kitą kartą.

reklama

Šaltinis

Šioje istorijoje: Amerika, frs, pasaulinė vyriausybė, JAV, bankai

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 590 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 2

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (393)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (301)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos

paranormal.lt
Rusijos mokslininkas susileido bakterijų, kad taptų nem...

Rusijos mokslininkas Anatolijus Bruškovas įsitikinęs, kad amžinąjį Sibiro įšalą ištvėrusios 3,5 mln. metų senumo bakterijos saugo nemirtingumo paslaptį. Siekdamas tai įrodyti vyras ėmėsi drąsaus eksperimento: jis pats susileido
paranormal.lt
Imbierinio alaus paruošimas nuo artrito ir kitų ligų...

Holistinė medicina tradiciškai naudoja imbierą gydyti daugelį sveikatos problemų, tokių kaip skrandžio opą ir artritą. Imbiero alus gali būti gaminamas namie iš šviežio arba džiovinto imbiero, cukraus ir citrinos sulčių.

paranormal.lt
Paspauskite delne ant šių taškų - rezultatas nustebins...

Ar žinote, kad galite numalšinti skausmą tam tikrose kūno vietose, paspausdami konkrečius taškus delne, todėl, kad tarp šių taškų ir sukeliančių skausmą taškų yra ryšys.
paranormal.lt
Efektyvios dantų balinimo priemonės namuose!...

Ideali sniego baltumo šypsena - daugumos žmonių svajonė. Yra daug profesionalių dantų balinimo būdų: fotobalinimas, balinimas lazeriu, balinimas kapomis, profesionalus dantų valymas. Per trumpiausią laiką, jie suteikia puikų rez

//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
5 dažniausios paranormalios pa...

Teigiama, kad paranormalias patirtis arba potyrius, neturinčius mokslinio paaiškinimo, kasdien patiria daugybė žmonių. Todėl tikrai verta susipažinti su dažniausiai išgyvenamomis paranormaliomis patirtimis. Juk kiekvienam gal

paranormal.lt
Juodojo voro pranašystės...

Viduramžių aiškiaregiai, skelbdami pranašystes, paprastai neslėpdavo savo tikrųjų vardų. Tačiau XV a. Florencijos pranciškonų vienuolis po savo rankraščiais visada palikdavo tik juodo voro atvaizdą. Manoma, kad tai buvo Frederik
paranormal.lt
Veidrodis – portalas tarp anap...

Nuo seno tikėta, kad veidrodžiai turi mistinių galių ir yra laidininkai tarp gyvųjų ir mirusiųjų pasaulių. Filosofas, tarologas ir numerologas Leopoldas Malinauskas teigia, kad apskritai neaišku, kuris pasaulis yra tikras – mūsi
paranormal.lt
„Eltanino“ antenos anomalija...

Ne kartą rašėme apie vandenynų, jūrų ar ežerų gelmėse glūdinčias paslaptis. Šį kartą papasakosime apie nepaprastą atradimą kuris sukėlė didžiulį susidomėjimą mūsų gelmėmis ir paslaptimis esančiomis jose.
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
A. Fursovas apie nacių lyderiu...

2011 pasirodė knyga „Pilkasis vilkas. Adolfo Hitlerio pabėgimas“ (The Escape of Adolf Hitler. The Case President N. Y.: Sterling, 2011. XXXII. 352 p.) Autoriai teigia, kad Hitleris nenusižudė, o pabėgo iš Vokietijos ir likusį gy
paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Kas bus su pasauliu, kai išnyk...

Pradedant 10-uoju XX amžiaus dešimtmečiu bitininkai pradėjo pastebėti masinį darbinių bičių nykimą, ypač žiemos mėnesiais. Nuo to laiko situacija tik pablogėjo – išmirė apie 4000 medų nešančių bičių rūšių, o 2006 metais fenomenu
paranormal.lt
Kokiais ginklais kariavo senie...

Senajame indų epe „Mahabharata“, parašytame sanskrito kalba ir sudarytame iš 18 knygų, yra daugiau nei 200 tūkstančių eilėraščių, turinčių duomenų apie Senovės Indijos religiją, pasaulėžiūrą, papročius, istoriją, taip pat legend
paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Vegetatyvinė distonija ir kas ...

Kiekvienas biologinis organizmas, kaip ir bet kuris gyvas organizmas gamtoje, nusakomas eile charakteringų savybių, kurias jis sugeba išlaikyti laike. Jų pastovumas yra tas kriterijus, kuriuo remiantis galime tvirtinti kiek vien
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Imbiero arbata: nuo inkstų akm...

Imbiero arbatos nauda! Ji gydo nuo virusų, kurie gali sukelti peršalimą, gripą ar pūslelinę. Ji malšina skausmą, labai efektyvi, jei žmogus jau serga peršalimo ligomis, gripu ar turi galvos, raumenų skausmą. Jame gausu antioksid
paranormal.lt
Apie kokias ligas įspėja liežu...

Kinų medicinos žinovo V. Naumavičiaus teigimu, jeigu žmogus į specialistą kreipiasi dėl tokio, rodos, menkniekio, kaip kažkuo nepatikęs liežuvis, vadinasi, jo psichologinė ir fiziologinė būklė yra įtempta.
paranormal.lt
Kai organizmas prašo pagalbos...

Žmogaus organizmas yra sukurtas tobulai. Jame vyksta neįtikėtini procesai. Ir, jei atsiranda problemos, jis mums signalizuoja.Kokie tai signalai ir ką jie reiškia.
paranormal.lt
Ką daryti sušalus?...

Atvėsus orui, pučiant šaltam vėjui atsiranda nušalimų ir kūno atšalimo pavojai. Nušalimų tikimybė didėja apsirengus nepritaikytais šaltam orui ir ankštais drabužiais, nepavalgius, esant mažai kūno masei (mažas poodinis riebalini
paranormal.lt
Atsisveikinkite su ėduonimi ir...

Ar žinote, kad kas dieną naudojamas kokosų aliejaus šaukštas pagerins burnos higieną ir padės kovoti su dantų ėduonimi? Kokosų aliejus yra stiprus savo anti-grybelinėmis, antibakterinėmis ir anti-mikrobinėmis savybėmis, kurios