Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Mistika » Peržiūrų: (304) Komentarų: (0) (06.10.2016 - 21:35)

Glamio pilies briliantai

Aukštos Glamio pilies,pastatytos Taj upės slėnyje Škotijoje, sienos atmena nemažai kruvinų įvykių. Yra pasakojama, kad šiame gynybiniame įrenginyje gyvena daugybė vaiduoklių, kurie budriai saugo gal kokį šimtą lobių. Įdomu tai, kad šie lobiai - vien tik briliantai. Tie, kas jų ieškojo, būtinai suranda, tačiau po to lobių ieškotojų gyvenimas baigiasi tragiškai.

Kas pasikorė, kas nuskendo, kas sudegė, kas žuvo nuo peilio ar kulkos. Visi jie, likus nedaug laiko iki smurtinės mirties, turėjo rimtų problemų su psichika, nuolat skundėsi, kad slaptuose kambariuose susidūrė su „siaubu, kurio normalus žmogus negali pergyventi“. Yra žinomas Glamio piliai būdingas atsitikimas, kai praeito amžiaus trečiame dešimtmetyje pilies savininkas aštuoniasdešimtmetis Askoldas Stratmoras pasidavė iš Edinburgo atvykusio žurnalisto Klaido Mriničiaus įkalbinėjimams ir sutiko „pažeisti vienos tuštumos ramybę“. Ką gi ten pamatė pagyvenęs grafas ir trisdešimtmetis Glamio pilis žurnalistas? Matyt, kažką pamatė, nes, praėjus kelioms dienoms, žurnalistas savo nuotakai Dženei Veits pasakė: „Tavo laimė, brangioji, kad tu ten nebuvai ir niekada nebūsi". Mergina, parodžiusi pavydėtiną atkaklumą, paprieštaravo: „Mes su tavimi negalime normaliai susitvarkyti savo gyvenimo, nes esame nepadoriai neturtingi. Kad ir ką pamatei Glamio pilyje, netgi jai susitikai su pabaisa, aš pasiryžusi tenai surasti savo briliantinės laimės dalį. Jeigu nori, junkis prie manęs. Nenori - toliau voliokis skurde!“

Baimė prarasti brangų žmogų suveikė. Mriničius sutiko sugalvoti būdą, kaip patekti į „kruopščiai saugomas uždraustas valdas“. Nuotaka, savo ruožtu, suintrigavo patikinimais, kad šis reikalas tikrai yra be pralaimėjimo, nes ji nepatingėjo susipažinti su istorinėmis kronikomis ir legendomis, pasakojančiomis apie tai, kaip pilies gyventojai, tarp kurių buvo ir karališkosios asmenybės, slėpė pilyje brangakmenius, „sveriančius niekingai mažai, tačiau perskaičiavus į aukso lydinius, siekiančius keletą tonų“. Dženė patvirtino, kad žino, kur ieškoti.

Klaidas, užsidaręs mansardoje, ant stalo pasistatęs viskio butelį, ėmė spręsti sudėtingą uždavinį, kaip patekti į neprieinamą pastatą. Ir sugalvojo. Prasidėjo kraują stingdanti naktinių nuotykių serija, kai grafo tarnai ir pats grafas žurnalistą ir jo nuotaką palaikė vaiduokliais ir bevelijo nuo jų laikytis pagarbiu atstumu. Gudrus planas puikiai suveikė.

Partneriai, tapę pasakiškai turtingi, vengdami valdžios persekiojimo ir teisminio ieškinio iš grafo pusės, išvyko į Braziliją, kur susituokė ir pradėjo gyventi kaip inkstai taukuose. Gal iš nuobodulio, o gal išlepintas visų gėrybių, kuriuos galima gauti už pinigus, Mriničius parašė knygą intriguojančiu pavadinimu „Briliantų pilies siaubas". Trumpai šios knygos turinį apžvelgsime po to, kai papasakosime apie Glamio pilies istoriją, be kurios tenai paslėptų nesuskaičiuojamų brangenybių istorija atrodo prasimanymu, kas iš tiesų taip nėra.

Pirmoji auka buvo 1034-iais metais nuo išdavikų rankos kritęs Škotijos karalius Malkolmas II. Prieš susidorojant su monarchu, pagrindinis suokalbininkas, grafas Glamis, uždarė jį mažyčiame kambarėlyje. Malkolmas, suvokė situacijos sudėtingumą, tačiau tikėjosi jam ištikimų dvarininkų pagalbos. Dėl visa ko jis iš sienos išėmė sudrėkusią plytą, į slaptavietę įdėjo pirštinę su brangenybėmis. Po to plytą įstatė atgal į vietą. Vos tik karalius spėjo paslėpti turtus, į kambariuką Glamio pilis įsiveržė Glamis, išstūmė karalių į koridorių ir sukapojo jį kirviu, skirtu skerdienai doroti. Pats Glamis buvo nužudytas po valandos. Jam buvo atverta krūtinės ląsta, išplėšta širdis ir jis pats paskandintas eketėje pilies tvenkinyje.

Nuo tų laikų Malkolmo II žūties naktį vidinės pilies koplyčios mažieji varpai patys ima vos girdimai skambėti. Kai varpai nutyla, pasirodo vyro vaiduoklis. Jis atrodo labai netvirtas, yra cigaro dūmo spalvos, greitai išnyksta kambariuke, kur buvo paslėptas lobis. Vaiduoklio dėka 1888-ais metais grafas Džonas Stratmoras sugebėjo rasti lobį ir buvo apdovanotas krūva nuostabių briliantų. Didžioji lobio dalis atiteko valstybei. Mažoji dalis buvo palikta grafui, kuris nurodė niekada, niekam ir jokiais būdais netrukdyti vaiduokliams daryti, tai, ką jie nori, vaikščioti, kur nori. Gali būti, kad grafas tikėjosi, jog vaiduokliai parodys kitą vietą su lobiu. Deja, grafui daugiau nepasisekė.

Tačiau 1901-ais metais pasisekė jo sūnui Čarlzui. Netikėtas praturtėjimas buvo susijęs su karaliaus Roberto II žento sero Džono Lajono vaiduokliu. Lajonui suverenas įteikė laikinam saugojimui Padėkos buteliuką, išpjaustytą iš kalnų krištolo gabalo, kurio aukso apvaduose buvo pusantro tūkstančio briliantų. Karalius, bijodamas prakeiksmo, uždraudė šeimyninę relikviją išgabenti už pilies ribų. Lajonas, baimindamasis, kad tuo metu, kai jo nėra pilyje, retenybę kas nors gali pagrobti, vieną kartą nepakluso karaliaus nurodymui. Tai atsitiko 1383-iais metais. Nežinomas žudikas miško kelyje Lajonui į nugarą įsmeigė durklą. Padėkos buteliukas dingo.

Keletą amžių niekas nežinojo, kieno rankose yra briliantais papuoštas indas. Vieną kartą Čarlzas Stratmoras, jodinėdamas netoli pilies, sienoje pastebėjo kvadratinę raudoną dėmę, primenančią užmūrytą langą. Jis nusprendė sužinoti, kas ten yra. Iš galerijos pusės siena buvo išmušta. Atsivėręs vaizdas buvo ne silpnų nervų žiūrovams. Puikiai išlikusioje salėje aplink masyvų ąžuolo stalą ant to paties medžio kėdžių sėdėjo žmonių skeletai, o ant grindų voliojosi kaukolės. Sprendžiant pagal dubenis ir porceliano lėkštes, sustatytus ant stalo butelius, kažkas puotos metu užmūrijo devynis pilies svečius.

Čarlzas nurodė deramai palaidoti riterius pilies kapinaitėse. Salė buvo kruopščiai išvalyta ir užrakinta. Po to tarnai ėmė skųstis vaiduokliais, kurie lydėjo vyriškio vaiduoklį, kažką atsargiai nešančio priešais save. Grafas nusprendė pernakvoti baisiajame kambaryje. Jis irgi pastebėjo neaiškios kilmės vaiduokliškus dūmus. Žmonių šešėlių jis nepamatė. Užtat pamatė, kad „dūmai“ koncentruojasi kambario kampe po lubomis.

Kitą dieną, užsirakinęs iš vidaus ir užlipęs ant kopėčių, grafas nulupo paauksuotą giminės herbą. Gipse buvo paslėptas vertingasis Padėkos buteliukas. Čarlzas juo džiaugėsi penkerius metus, naktimis gėrėdamasis nuostabiu briliantų žaižaravimu. Po kažkieno skundo buvo priverstas perduoti Glamio pilis brangenybę iždui Išmokėta premija buvo tokia solidi, kad neturtingas sūnėnas, aptiktas belaužiantis seifą, grafą nušovė. Buvo paskelbta paieška, žudikas neturėjo galimybių išvykti iš šalies, todėl nusinuodijo. Apie tai, kad kas nors matytų vaiduoklį, nešantį Padėkos buteliuką, daugiau niekas nepranešė.

Užtat pilyje „apsigyveno“ Pilkoji dama. Manoma, kad tai yra grafienės Džanet Duglas, kurią 1513-ais metais karalius Jokūbas V klaidingai apkaltino raganavimu ir liepė sudeginti ant laužo, šmėkla. Koridoriais ši šmėkla plaukiojo neilgai, kol 1910-ais metais krosnininkas Steusas Grėjus, ardydamas neveikiantį židinį, aptiko varinį puodą su briliantiniais auskarais, žiedais, pakabukais. Darbininkas, negalėdamas atsidžiaugti savo laimikiu, išprotėjo.

„Velniai apsigyvena sielose tų, kas sudrumsčia namo slaptaviečių, apie kurias nenutuokiu net aš, pilies šeimininkas, ramybę. Šios sielos sudega mano mėgstamų vaiduoklių ugnyje“, - mėgo kartoti grafas Askoldas Stratmoras, Džono ir Čarlzo palikuonis.

Panašu, kad jis buvo teisus. Skotų patarlė teigia, kad kai kurios taisyklės turi išimtis, kurios per nesėkmes atveda į sėkmę. Šią sėkmę lygiomis dalimis pasidalijo pilies „apsišaukėliai svečiai“ Klaidas Mriničius ir Dženė Veits. Pats laikas papasakoti apie vaiduoklių pranašystes, remiantis citata iš knygos „Briliantų pilies siaubas".

„Jūs galite manimi tikėti, galite netikėti, - rašo Mriničius, - tačiau esu pasirengęs bet kuo prisiekti, kad tuo metu, kai buvau su savo narsiąja drauge pasislėpęs didžiulio, nepaaiškinamą siaubą sukeliančio pastato tamsoje, mes matėte šviečiančias drūžes, tokias mėlynas ir raudonas juostas, gana ryškias, kurios aiškiai mus viliojo paskui save. Priplėkusiuose kapuose mus „džiaugsmingai“ sutiko skeletai. Tarp kaulų, tarp puvėsių gulėjo daiktai iš briliantų, patys briliantai. Mums beliko tik juos surinkti

Žurnalisto profesiją metusio autoriaus knyga tapo signalu kitiems Glamio pilies lobių ieškotojams. Mūsų dienomis pastatas dalinai atidarytas turistams, kurie už simbolinį mokestį, lydimi patyrusio gido, gali pasimėgauti naktiniu siaubu, o jei pasiseks, tai ir nufotografuoti keistas šviesas.

reklama

Žurnalas "Mįslės ir faktai" №9 2016

Šioje istorijoje: vaiduokliai, lobiai, mistika, briliantai, Glamio pilis

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 304 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 2

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (393)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (301)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos

paranormal.lt
Geriau susilaužyti koją nei pažeisti kelio kremzlę...

Parkritus turbūt geriau susilaužyti koją nei pažeisti kelio kremzlę. Kremzlė, priešingai nei kaulai, nesugis ir neataugs, rodo naujas tyrimas, rašoma sciencemag.org. „Sąnarių keitimo operacijas darantiems chirurgas nėra pagrind
paranormal.lt
Cinamonas ir medus...

Medus yra vienintelis negendantis produktas pasaulyje. Jis gali tik susikristalizuoti. Bet tai jo savybių nekeičia. Jei norit minkšto medaus, tai atlaisvinkit dangtelį ir įstatykit indą su medumi į karštą vandenį ir jis pasidar
paranormal.lt
Kaip nudažyti plaukus natūraliomis priemonėmis...

Daugelis žmonių kavą gerią, bet nepagalvoja, o gal nežino, kad šis gėrimas turi ir kitų paskirčių. Ją naudoja ir maisto ruošimui, kvepalams, plovikliuose, taip pat kosmetikoje.
paranormal.lt
Kaip greitai atsikratyti nuospaudų...

Sausa nuospauda ant kojų pirštų ir pado pagalvėlių - ne tik estetinė problema. Nuospaudos gali būti gana skausmingos, ypač jei turime dėvėti uždarus, siaurus batus.


//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
5 dažniausios paranormalios pa...

Teigiama, kad paranormalias patirtis arba potyrius, neturinčius mokslinio paaiškinimo, kasdien patiria daugybė žmonių. Todėl tikrai verta susipažinti su dažniausiai išgyvenamomis paranormaliomis patirtimis. Juk kiekvienam gal

paranormal.lt
Juodojo voro pranašystės...

Viduramžių aiškiaregiai, skelbdami pranašystes, paprastai neslėpdavo savo tikrųjų vardų. Tačiau XV a. Florencijos pranciškonų vienuolis po savo rankraščiais visada palikdavo tik juodo voro atvaizdą. Manoma, kad tai buvo Frederik
paranormal.lt
Veidrodis – portalas tarp anap...

Nuo seno tikėta, kad veidrodžiai turi mistinių galių ir yra laidininkai tarp gyvųjų ir mirusiųjų pasaulių. Filosofas, tarologas ir numerologas Leopoldas Malinauskas teigia, kad apskritai neaišku, kuris pasaulis yra tikras – mūsi
paranormal.lt
„Eltanino“ antenos anomalija...

Ne kartą rašėme apie vandenynų, jūrų ar ežerų gelmėse glūdinčias paslaptis. Šį kartą papasakosime apie nepaprastą atradimą kuris sukėlė didžiulį susidomėjimą mūsų gelmėmis ir paslaptimis esančiomis jose.
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
A. Fursovas apie nacių lyderiu...

2011 pasirodė knyga „Pilkasis vilkas. Adolfo Hitlerio pabėgimas“ (The Escape of Adolf Hitler. The Case President N. Y.: Sterling, 2011. XXXII. 352 p.) Autoriai teigia, kad Hitleris nenusižudė, o pabėgo iš Vokietijos ir likusį gy
paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Kas bus su pasauliu, kai išnyk...

Pradedant 10-uoju XX amžiaus dešimtmečiu bitininkai pradėjo pastebėti masinį darbinių bičių nykimą, ypač žiemos mėnesiais. Nuo to laiko situacija tik pablogėjo – išmirė apie 4000 medų nešančių bičių rūšių, o 2006 metais fenomenu
paranormal.lt
Kokiais ginklais kariavo senie...

Senajame indų epe „Mahabharata“, parašytame sanskrito kalba ir sudarytame iš 18 knygų, yra daugiau nei 200 tūkstančių eilėraščių, turinčių duomenų apie Senovės Indijos religiją, pasaulėžiūrą, papročius, istoriją, taip pat legend
paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Vegetatyvinė distonija ir kas ...

Kiekvienas biologinis organizmas, kaip ir bet kuris gyvas organizmas gamtoje, nusakomas eile charakteringų savybių, kurias jis sugeba išlaikyti laike. Jų pastovumas yra tas kriterijus, kuriuo remiantis galime tvirtinti kiek vien
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Imbiero arbata: nuo inkstų akm...

Imbiero arbatos nauda! Ji gydo nuo virusų, kurie gali sukelti peršalimą, gripą ar pūslelinę. Ji malšina skausmą, labai efektyvi, jei žmogus jau serga peršalimo ligomis, gripu ar turi galvos, raumenų skausmą. Jame gausu antioksid
paranormal.lt
Apie kokias ligas įspėja liežu...

Kinų medicinos žinovo V. Naumavičiaus teigimu, jeigu žmogus į specialistą kreipiasi dėl tokio, rodos, menkniekio, kaip kažkuo nepatikęs liežuvis, vadinasi, jo psichologinė ir fiziologinė būklė yra įtempta.
paranormal.lt
Kai organizmas prašo pagalbos...

Žmogaus organizmas yra sukurtas tobulai. Jame vyksta neįtikėtini procesai. Ir, jei atsiranda problemos, jis mums signalizuoja.Kokie tai signalai ir ką jie reiškia.
paranormal.lt
Ką daryti sušalus?...

Atvėsus orui, pučiant šaltam vėjui atsiranda nušalimų ir kūno atšalimo pavojai. Nušalimų tikimybė didėja apsirengus nepritaikytais šaltam orui ir ankštais drabužiais, nepavalgius, esant mažai kūno masei (mažas poodinis riebalini
paranormal.lt
Atsisveikinkite su ėduonimi ir...

Ar žinote, kad kas dieną naudojamas kokosų aliejaus šaukštas pagerins burnos higieną ir padės kovoti su dantų ėduonimi? Kokosų aliejus yra stiprus savo anti-grybelinėmis, antibakterinėmis ir anti-mikrobinėmis savybėmis, kurios