Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Istorijos paslaptys » Peržiūrų: (883) Komentarų: (0) (29.01.2016 - 09:53)

Imperatoriaus Otono sestercijus

Po I amžiaus prieš mūsų erą Senovės Romos valdovai dažnai įsiveldavo į puolamuosius ar gynybinius karus, kuriuose sėkmė šypsodavosi tai vieniems, tai kitiems. Norint patirti kuo mažiau pralaimėjimų, pakelti karių kovinę dvasią, jie ne tik buvo skatinami žemės sklypais ir kitokiomis dovanomis. Pirmą katą žmonijos istorijoje buvo pradėta apdovanoti garbės ir narsos ženklais - ypatingais medalionais.

Iš pradžių tai buvo gerokai padidintos bronzinės monetos. Imperijoje jos buvo vertinamos žymiai labiau už auksą. Dar labiau dabartiniu metu jos vertinamos kolekcionierių tarpe. Už kai kuriuos apdovanojimo ženklus - šiuolaikinių medalių prototipus - pasaulio muziejai ir turtingi kolekcionieriai pasiryžę sumokėti didžiules sumas. Tai yra priežastis, dėl kurios „juodieji archeologai" stengiasi įvairiais būdais rasti šių ženklų, kartais netgi rizikuodami gyvybe. Pačia didžiausia sėkmė yra aptikti taip vadinamą imperatoriaus Otono sestercijų. Vienas sestercijus yra saugomas senovinių monetų kolekcijoje Ermitaže Sankt Peterburge. Kiek šių ženklų iš viso yra pasaulio kolekcijose, niekas negali tiksliai pasakyti, nors specialistai nurodo labai kuklų skaičių - nuo dviejų iki penkių. Kodėl yra toks didžiulis susidomėjimas būtent šiais medaliais? Kodėl Interpolas paskelbė aukščiausią Marko Simpsono paieškos lygį? Simpsonas yra senovės civilizacijų žinovas, per keletą minučių iš gerbiamo

  Sorbonos universiteto profesoriaus tapęs nusikaltėliu, pasikėsinusio į savo kolegų gyvybes.

Reikia pradėti nuo to, kad į Simpsono rankas patekęs sestercijus, skirtingai nei bronziniai analogai, iškaltas iš sidabro, ir, greičiausiai, buvo skirtas apdovanoti patį imperatorių. Deja, jis šio apdovanojimo taip ir negavo, nes, pralaimėjęs mūšį prie Bordioko, nusižudė, išgerdamas nuodų. Unikalaus medaliono likimas labai įdomus - Kapitolijaus monetų kalyklos šedevras, pereidamas iš vienų rankų į kitas, ištisus šimtmečius klajojo įvairiose šalyse, apie ką liudija įvairūs rašytiniai šaltiniai. Sestercijaus savininkais buvo šio pasaulio galingieji, žinoję jo tikrąją vertę, todėl sugebėję išsaugoti jo pirminę išvaizdą. Simpsono vadovaujama archeologų grupė imperatoriaus Otono sidabrinį sestercijų gavo Irake iš vieno aukšto rango karininko, priklausiusio tuo metu jau nužudyto Sadamo Huseino aplinkai, už pažadą išgabenti jį su šeima iš konflikto zonos į saugią Europą.

Pažemintas generolas buvo išgelbėtas, tačiau jis, atsidūręs Šveicarijoje, visiškai nematė reikalo slėpti, kaip „archeologų viršininkas" šaltakraujiškai susidorojo su trimis iš dešimties savo kolegų, kaip pabėgo, pametęs galvą dėl „kažkokio senovinio niekučio". Kai generolo paklausė, kur, jo nuomone, gali slapstytis Simpsonas, jis atsakė, kad, greičiausiai, Irake. Jis ten ieško karininkų, kuriems Huseinas patikėjo savo meno kūrinių kolekcijas. Šioje kolekcijoje, kaip teigė generolas, buvo du imperatoriaus Otono sestercijai, pagaminti iš korėtos sunkios bronzos.

Būtent juos ir rengiasi nupirkti Markas Simpsonas, įgaliotas kažkurios pasakiškai turtingos JAV bankininkų šeimos. Buvusio Irako tirono karininko žodžiai netrukus pasitvirtino gana paradoksaliu būdu. Simpsonas netikėtai „išplaukė" Pasadenoje. Elitiniame restorane, kuriame jis pietavo, apsuptas būrio gerai treniruotų vyrukų, buvo surengta foto sesija ir trumpa spaudos konferencija. Bėglys archeologas pareiškė: „Aš puikiai įvykdžiau man skirtą užduotį. Temidė nuo šiol man neturi jokių pretenzijų. Dar daugiau - čia, JAV, esu apgaubtas pelnytos pagarbos". Į klausimą, nuo kada demokratinėje šalyje nebaudžiama už tyčinę žmogžudystę, Simpsonas net nemirktelėjęs atsakė: „Jokios tyčios nebuvo. Veiksmas iššaukė atoveiksmį. Papasakoti apie įvykių detales dar per anksti. Pridursiu, kad mano trofėjai nebus amžinai paslėpti, jie būtinai bus eksponuojami muziejuose".

Landiems žurnalistams pavyko iššniukštinėti, kaip vyko „kruvinos sestercijų dalybos". Apie tai bus papasakota straipsnio pabaigoje.

O dabar labiau pasidomėkime imperatoriaus Otono asmenybe ir tai, kodėl jo įsteigtas apdovanojimo ženklas yra pats unikaliausias tarp visų unikalių medalių. Po Azijos valdovų ir Egipto faraonų Romos imperatoriai pačia didžiausia privilegija laikė asmenybės kultą, žmonų, tėvų ir kitų giminaičių kultą. Dar daugiau, jie tapatino save su dievais. Pavyzdžiui, imperatorius Markas Antonijus ir jo žmona Kleopatra   buvo laikomi Dionyzo ir Atėnės žemiškaisiais įsikūnijimais. Imperatorius Antonijus, norėdamas, kad jo „dangiškąja" kilme neabejotų vėlesnės kartos, liepė nukalti monetų, kuriose jisai vaizduojamas kaip Dionyzas. Sekstas Pompėjus save tapatino su Neptūnu. Julijus Cezaris, dievinamas dar būdamas gyvas, buvo taip išaukštintas, kad buvo neprieinamas paprastiems mirtingiesiems, o juo vardu duota priesaika buvo laikoma šventa ir teisiškai galiojančia bet kuriame teismo procese. Grįžtant prie Otono asmenybės, reikia pažymėti, kad jis Romos imperatoriumi buvo tik de facto. Labai ilgai jis, turėdamas daugybę slaptų priešų Senate, negalėjo gauti absoliučios valdžios - Vyriausiojo žynio titulo, de jure prilygstančio „absoliučiai tikram imperatoriui“. Pagal Romos teisę, monetų kalyklos neturėjo teisės kalti bronzinių monetų su jo atvaizdu ir žyme „CS“, kuri reiškia „Senato sprendimu". Ir štai 69-ųjų metų prieš mūsų erą kovo 9-ą dieną Otonas buvo paskelbtas Vyriausiuoju žyniu. Kaip pasakoja istorikas Tacitas, tuo metu, kai Otonas iškeliavo iš Romos patirti pralaimėjimą jam lemtingame mūšyje prie Bodrioko, Kapitolijaus monetų kalykloje buvo nukaldinta nedidelė partija „pačių didžiausių žinomų didelių monetų - medalių su jo atvaizdu su peruku ant galvos ir imperatoriškąja žyme „CS“. Tacitas, būdamas nepriekaištingai sąžiningu senovės istoriku, taip pat rašė, kad vienas sestercijus, kuris turėjo būti įteiktas Otonui po to, kai grįš su pergale, buvo sidabrinis. Senovės romėnai manė, kad sidabras yra Mėnulio metalas. O pats Mėnulis - pačių dievų, jiems prilyginamų imperatorių, jų šeimos narių, aukšto rango žynių, garsių karvedžių, filosofų, poetų buveinė. Tai reiškia, kad sidabrinis sestercijus, kuris buvo du kartus didesnis ir sunkesnis už tuometinius pinigus, tiek tuomet, tiek dabar buvo neįkainojamas. Tai yra istorinis ir kultūrinis šedevras, neturintis analogų. Štai todėl Markui Simpsonui, kuris medalį perdavė vienam JAV muziejui, buvo atleisti visi kruvini jo darbeliai. Ir ne tik atleisti. Amerikiečių archeologas Solomonas Varas tikina, kad Simpsonui ne tik buvo išmokėta didžiulė premija, bet ir suteikta JAV pilietybė bei sukurtos idealios sąlygos profesinei veiklai.

Pats Markas Simpsonas teisinasi, kad buvo priverstas šaudyti į kolegas, nes šie pasiūlė jam, „žmogui su nepriekaištinga moksline reputacija", niekšišką dalyką - neįkainojamus trofėjus pelningai parduoti, pinigus pasidalinti, o ateityje užsiimti juodąja archeologija. „Aš sugrąžinau žmonėms vieną visai žmonijai priklausantį artefaktą, ir tuo labai didžiuojuosi", - pareiškė Simpsonas. Silpnas argumentas pateisinti kelių žmonių nužudymą. Bet yra nemažai atvejų, kai į amoralius nežmoniškus poelgius nebuvo kreipiama dėmesio. Sunkūs nusikaltimai nublanksta prieš tariamą tikslą. Šiuo atveju šiuo tikslu tapo sidabrinis Romos imperatoriaus Otono sestercijus.

reklama

Šioje istorijoje: Monetos, Roma, Sestercijos, Otono sestercijos

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 883 | | Reitingas: 5.0/1 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (386)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (297)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos

paranormal.lt
Efektyvios dantų balinimo priemonės namuose!...

Ideali sniego baltumo šypsena - daugumos žmonių svajonė. Yra daug profesionalių dantų balinimo būdų: fotobalinimas, balinimas lazeriu, balinimas kapomis, profesionalus dantų valymas. Per trumpiausią laiką, jie suteikia puikų rez
paranormal.lt
Natūralus vaistas Okra nuo diabeto rastas!...

Didžiausias atradimas! Natūralus vaistas nuo diabeto rastas! Dabar jums nereikia vartoti insulino kiekvieną dieną!

paranormal.lt
Gerkite šį gėrimą ryte ir būkite jaunesni!...

Dėl savo gebėjimų atjauninti odą ir visą kūną, visi dermatologai rekomenduoja ciberžolės miltelių naudojimą su antioksidacine dieta. Ciberžolės yra turtingos kurkuminoidų, kurie yra stiprūs antioksidantai.

paranormal.lt
Močiutės receptas nuo varikozės...

Venų varikozė - tai liga, kurią reikia laiku nustatyti ir imtis atitinkamų veiksmų: kuo ankščiau pradėsite, tuo geriau.

//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Žmogaus protu nesuvokiami reiš...

Tai, kad pasaulyje egzistuoja daugybė neatskleistų paslapčių ir protu dar nesuvokiamų reiškinių, manau visi gerai žinome. To net negalėtume įvardyti, kaip kažkokio labai jau ypatingo fakto, o tokių nepaaiškinamų reiškinių yra ne
paranormal.lt
Vandenyne dingę turistai...

Pasitaiko atvejų, kai kelionių jūrų laineriais metu be pėdsakų dingsta kuris nors turistas. Policija negali aptikti jokių prapuolusiojo pėdsakų. Detektyvams lieka tik spėlioti, kas nutiko laive.
paranormal.lt
Dingusių pasaulių žemėlapiai...

Ši istorija apie senovinius žemėlapius tapo žinoma visiems po to, kai 1929-uju metų lapkričio 9 d. Stambulo nacionalinio muziejaus direktorius Halilas Edhemas tvarkė archyvus ir vienoje lentynoje aptiko du geografinio žemėlapio
paranormal.lt
Mistinė T-1 sala...

1946 m. rugpjūčio 11 d. specialios paskirties lėktuvas B-29 „Poliarinė lapė“ iš Ferbankso aviabazėje dislokuoto „Aliaskos lapių“ dalinio pakilo į reguliarų žvalgybinį skrydį virš Šiaurės Ledjūrio. Jo m

paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Kas bus su pasauliu, kai išnyk...

Pradedant 10-uoju XX amžiaus dešimtmečiu bitininkai pradėjo pastebėti masinį darbinių bičių nykimą, ypač žiemos mėnesiais. Nuo to laiko situacija tik pablogėjo – išmirė apie 4000 medų nešančių bičių rūšių, o 2006 metais fenomenu
paranormal.lt
Kokiais ginklais kariavo senie...

Senajame indų epe „Mahabharata“, parašytame sanskrito kalba ir sudarytame iš 18 knygų, yra daugiau nei 200 tūkstančių eilėraščių, turinčių duomenų apie Senovės Indijos religiją, pasaulėžiūrą, papročius, istoriją, taip pat legend
paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Vegetatyvinė distonija ir kas ...

Kiekvienas biologinis organizmas, kaip ir bet kuris gyvas organizmas gamtoje, nusakomas eile charakteringų savybių, kurias jis sugeba išlaikyti laike. Jų pastovumas yra tas kriterijus, kuriuo remiantis galime tvirtinti kiek vien
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Ciberžolės kaukė veido odai...

Veido kaukė iš ciberžolės. Greita ir naudinga! Jūsų veido išvaizda gali priklausyti nuo daugeli problemų, kurios gali kilti dėl įvairių veiksnių, įskaitant stresą, hormonus ir kt. Dažniausiai odos problemos spuogai, tamsi veido
paranormal.lt
Šis skanus gėrimas padės norma...

Užsirašykite receptą! Hormonai – jūsų organizmo cheminės būklės pranašas. Jūsų kraujagyslėmis per kraują jie keliauja į audinius arba organus. Hormonai veikia lėtai ir, laikui bėgant, turi įtakos įvairiems procesams.
paranormal.lt
Cholesterolio reabilitacija...

Kodėl patariama nevalgyti vištos odos? Todėl, kad pavydima jums jūsų gražios odos, kurioje yra daug ...cholesterolio. :) Cholesterolio daugiausia organizme yra kepenyse, žarnyne ir ... odoje.
paranormal.lt
Vėžio žudikas: gerkite šias su...

Vėžio žudikas: gerkite šias sultis kiekvieną dieną nevalgius! Geriausias būdas užkirsti kelią vėžiui!

paranormal.lt
Pašalinkite podagrą natūraliai...

Podagra - uždegiminė liga, panašus į artritą, kuris gali sukelti nepakelią skausmą sąnariuose. Aukštas šlapimo rūgšties kiekis kraujyje - podagros pagrindinė priežastis. Kai valgome maisto produktus, kuriuose gausu purino, pavy