Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Astralinis pasaulis » Peržiūrų: (3340) Komentarų: (0) (26.10.2015 - 11:21)

Ką jaučia žmogus būdamas komoje? Paralelinio pasaulio nėra.

Koma – medicininė būklė, iš kurios dažniausiai pabundama po kelių dienų ar savaičių ir tik retais užsitęsiančią metus ar net dešimtmečius. Metų pradžioje ją patyrė vilnietis Tomas, kuris dėl ūminio pankreatito buvo dirbtinai nugramzdintas į šią paslaptingą būseną. Mėnesius ligoninėje praleidęs vyriškis dar ir šiandien puikiai atsimena visus „sapnus“.

„Komoje buvau nuo Naujųjų metų. Man visa ši istorija nėra niekuo sudėtinga ar baisi, nes aš tiesiog nieko neatsimenu, turbūt tik gydytojai matė, kaip baisu viskas buvo. Paskutinis vaizdas – esu dar namie, pasidarė siaubingai bloga ir mane išsivežė iš namų. Viskas – tada ilga pauzė ir atsibudau, galima sakyti, tik pavasarį“, - pasakojimą pradeda 41-erių metų vyriškis.

Pacientas komoje ©www.thejoyfulnoise.com

Vyriškį ištiko labai pavojinga būklė, tad medikai, gelbėdami jo gyvybę, sukėlė dirbtinę komą. „Nieko nejaučiau, nieko neskaudėjo, tačiau tiek vaizdinių mane tuo metu aplankė, kad galiu ir knygą fantastinę parašyti.

Skraidžiau lėktuvais, buvau tokiuose kraštuose, kokių nėra, ir mačiau gyvybės formas, kurios neegzistuoja – tikrai neišsigalvoju, visa tai buvo neapsakomai ryškiai. Mačiau tokius dalykus, kurių anksčiau nebuvau matęs – nei filmuose, nei knygose – tiesiog sąmonė sukūrė naujus vaizdinius.

Norėtųsi viską užrašyti, bet nemoku. Keisčiausia tai, kad iki šiol dar viską labai ryškiai atsimenu“, - stebisi jis. Iki šiol neaišku, ką jaučia žmogus, būdamas komos būsenoje. Nesutariama ir dėl to, ar toks pacientas girdi palatoje esančius žmones, jaučia artimųjų prisilietimus.

„Nežinau, kaip tai pavadinti – sapnu, vaizdiniais ar dar kuo. Žinau tik tai, kad viskas, ką tuo metu mačiau, buvo labai įtikinama, tikėjau tuo, ką mačiau. Juk realiai tuo metu aš nesuvokiau, kad guliu ligoninėje, buvau atsijungęs dar prieš ten nuvykstant, tačiau savo sapnuose, regėjimuose supratau, kur esantis. Su gydytojais ligoninėje buvome surengę teatro pasirodymą vaikams. Tačiau kai gulėjau ligoninėje, nesupratau, kad man koma, nežinojau, kad sapnuoju. Nemačiau nieko, kas vyko greta manęs gulinčio“, - pripažįsta iš mirties gniaužtų ištrūkęs vyras.

Paprašytas papasakoti, ką manęs, Tomas kurį laiką delsia – jis ir pats supranta, kad dauguma vaizdų primena iškreiptas haliucinacijas. „Valdžiau kovinius lėktuvus, skraidėme po pasaulį. Įsiminė ir tai, kad daug vaizdinių kartojosi – tas pats per tą patį. Laiko nuovoką buvau visiškai praradęs. Pabudęs prasmės tame, ką mačiau, neieškojau. Nemanau, kad jos daug ten ir yra. O tai, kad matai šviesą tunelio gale – pavadinčiau tai žmonių fantazija. Man nieko tokio nebuvo.

Pavyzdžiui, turiu draugą, kuris gyvena sodyboje. Tačiau komos metu jį mačiau sodyboje prie visai kito ežero, nors viskas ir buvo labai panašu. Kažkodėl tas draugas vietoje šuns laikė vilką. Sėdim prie ežero, kažką veikiam, o greta – vilkas. Arba dar - prieš visą šį įvykį buvau Maskvoje. Komos būsenoje tas pats traukinys šmėžavo. Nežinau, kodėl būten ši kelionė įsiminė. Daug visko buvo, ką sunku paaiškinti. Buvau pilyse, kurių anksčiau nemačiau, neaišku su kuo. Žmonės, kurie mane lydėjo sapnuose, daugiausiai man buvo nepažįstami“, - sako jis.

Nors prasmės sapnuose ir neieškojo, tačiau vyras tikino visgi supratęs vieną dalyką. „Pabudęs susiejau, kad kiekvienąkart kai man labai kažką fiziškai skaudėjo, sapnuose kažkas sprogdavo, kažkokie susišaudymai vykdavo“, - įsitikinęs jis.

Tačiau po daugiau nei mėnesio vyriškio klejonės baigėsi. „Mane pažadino vieną dieną, po pietų. Santariškių klinikose gydytojas Gintautas Kėkštas man prabudus pasakė, kiek laiko buvau be sąmonės, tai manęs tai nenustebino, nes tiesiog dar negalėjau nieko suvokti – klausiausi, bet nesupratau žodžių prasmės. Tad ir tas žodis koma tada neišgąsdino.

Pabudęs negalėjau pajudinti nė piršto – buvau absoliučiai nusilpęs, nė lašo gyvybės. Guli ir kvėpuoji, nesuvokdamas, kur esi ir ką čia darai. Ligoninėje prabuvau vos ne pusę metų, kol pagaliau atsigavau, tačiau šiandien jau jaučiuosi gerai“, - reziumavo vyriškis, džiaugdamasis, kad pavyko išgyventi.

Patyrus komą, pasekmės gali būti įvairios - jei koma įvyko dėl smegenų audinio struktūros pakitimų, pvz. galvos smegenų trauma ar insultas, tai ligonis gali būti suparalyžuotas, sutrikęs jo kalbos suvokimas ar nesugebėjimas kalbėti. Taip pat šią būseną neretai lydi ir pažeista atmintis. Tomas viso to sėkmingai išvengė.

Ligos požymiai kartais primena infarktą

Ūminis pankreatitas – tai liga, pasižyminti sunkiai prognozuojama klinikine eiga ir dideliu mirštamumu. Pagrindinė jo priežastis – alkoholis arba tulžies akmenų ar kitos kilmės bendrojo tulžies latako užsikimšimas.

Šis uždegimas veikia ne tik pačią kasą, bet ir gretimus audinius, kitų organų sistemas. Jis gali pasireikšti tiek menku diskomfortu pakrūtinyje, tiek žaibiniu dauginio organų nepakankamumo sindromu (DONS).

Santariškių klinikų I Reanimacijos-intensyvios terapijos skyriaus vedėjas Gintautas Kėkštas patvirtino, kad būtent šis uždegimas ir pakirto Tomą. „Pacientui buvo sunkus nekrozinis pankreatitas, kai visiškai nebefunkcionavo jo gyvybiniai organai. Dėl intoksikacijos ir sedacijos pacientui buvo sukelta koma. Daugiau nei mėnesį laiko pacientas visiškai nesuvokė, kas vyksta, tačiau ligoninėje išvis prabuvo beveik penkis mėnesius. Kai jo būklė buvo kritinė, pacientas nereagavo į jokius išorės dirgiklius. Kai kankina didelė intoksikacija, dirgiklius, kiek įmanoma, slopiname“, - sakė G. Kėkštas.

Šio uždegimo gydymas gali varijuoti nuo kelias paras trunkančios kristaloidų infuzijos iki mėnesius besitęsiančios enterinės ir parenterinės mitybos, antibiotikų terapijos, keliolikos chirurginių intervencijų. Nepaisant naujausių intensyviosios terapijos laimėjimų, mirštamumas dėl ūminio pankreatito išlieka didelis, ir kartais medikai mažai kuo gali padėti. Pusė ligonių miršta pirmosios klinikinės fazės metu, tad Tomui šįkart labai pasisekė.

Ūminiam uždegimui būdingas staigus nuolatinio stipraus skausmo atsiradimas viršutinėje pilvo dalyje, duriantis, rėžiantis, maudžiantis, nepakeliamas skausmas, šleikštulys, pykinimas, vėmimas, kartumas burnoje, pakilusi kūno temperatūra.

Neretai tai lydi ir riebaus, rūkyto, aštraus maisto ir gazuotų, alkoholinių gėrimų netoleravimas, dujų susilaikymas, pilvo pūtimas, viduriavimas. Gali atsirasti gelta, o sunkiais atvejais gali ištikti šokas, sąmonės sutrikimas su kliedesiais ir haliucinacijom. Kartais požymiai primena miokardo infarktą.

reklama

Giedrė Armalytė Šaltinis

Šioje istorijoje: KOMA, sapnai, medicina

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 3340 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 2

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (392)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (301)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos

paranormal.lt
Nustatyta: kaip vėžys pradeda plisti žmogaus organizme...

Vokietijos mokslininkai nustatė, kaip vėžinės ląstelės organizme iš pirminio auglio plečiasi į kraujotaką. „Nature“ publikuotame tyrime teigiama, kad antriniai navikai, vadinami metastazėmis, prasibrauna pro mažas kraujagysles n
paranormal.lt
Puikus ir nebrangus būdas balinti dantis tik per 15 min...

Kiekviena svajoja apie baltą šypseną. Nepriklausomai nuo didelio kavos vartojimo, juodos arbatos, rūkymo ar tiesiog dėl dantų priežiūros stokos jūsų dantys gali tapti geltoni. Užuot mokėję nemažus pinigus profesionaliam balinimu
paranormal.lt
Atsisveikinkite su venų varikozę, nuospaudomis, suskili...

Patrinkite kojas šia priemone ir atsisveikinkite su venų varikozę, nuospaudomis, suskilinėjusiomis pėdomis, vos per 10 dienų!
paranormal.lt
2 tibetietiški receptai jaunystei išsaugoti...

Kaip tibetiečiai išsaugo jaunystę ir sveikatą? Vienas iš seniausių receptų buvo rastas kažkur Tibeto kalnuose. Paslaptis, kaip išsaugoti jaunystę, esą buvo parašyta molinėse lentelėse. Tik istorikai abejoja, ar iš tiesų vienu


//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
5 dažniausios paranormalios pa...

Teigiama, kad paranormalias patirtis arba potyrius, neturinčius mokslinio paaiškinimo, kasdien patiria daugybė žmonių. Todėl tikrai verta susipažinti su dažniausiai išgyvenamomis paranormaliomis patirtimis. Juk kiekvienam gal

paranormal.lt
Juodojo voro pranašystės...

Viduramžių aiškiaregiai, skelbdami pranašystes, paprastai neslėpdavo savo tikrųjų vardų. Tačiau XV a. Florencijos pranciškonų vienuolis po savo rankraščiais visada palikdavo tik juodo voro atvaizdą. Manoma, kad tai buvo Frederik
paranormal.lt
Veidrodis – portalas tarp anap...

Nuo seno tikėta, kad veidrodžiai turi mistinių galių ir yra laidininkai tarp gyvųjų ir mirusiųjų pasaulių. Filosofas, tarologas ir numerologas Leopoldas Malinauskas teigia, kad apskritai neaišku, kuris pasaulis yra tikras – mūsi
paranormal.lt
„Eltanino“ antenos anomalija...

Ne kartą rašėme apie vandenynų, jūrų ar ežerų gelmėse glūdinčias paslaptis. Šį kartą papasakosime apie nepaprastą atradimą kuris sukėlė didžiulį susidomėjimą mūsų gelmėmis ir paslaptimis esančiomis jose.
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
A. Fursovas apie nacių lyderiu...

2011 pasirodė knyga „Pilkasis vilkas. Adolfo Hitlerio pabėgimas“ (The Escape of Adolf Hitler. The Case President N. Y.: Sterling, 2011. XXXII. 352 p.) Autoriai teigia, kad Hitleris nenusižudė, o pabėgo iš Vokietijos ir likusį gy
paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Kas bus su pasauliu, kai išnyk...

Pradedant 10-uoju XX amžiaus dešimtmečiu bitininkai pradėjo pastebėti masinį darbinių bičių nykimą, ypač žiemos mėnesiais. Nuo to laiko situacija tik pablogėjo – išmirė apie 4000 medų nešančių bičių rūšių, o 2006 metais fenomenu
paranormal.lt
Kokiais ginklais kariavo senie...

Senajame indų epe „Mahabharata“, parašytame sanskrito kalba ir sudarytame iš 18 knygų, yra daugiau nei 200 tūkstančių eilėraščių, turinčių duomenų apie Senovės Indijos religiją, pasaulėžiūrą, papročius, istoriją, taip pat legend
paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Vegetatyvinė distonija ir kas ...

Kiekvienas biologinis organizmas, kaip ir bet kuris gyvas organizmas gamtoje, nusakomas eile charakteringų savybių, kurias jis sugeba išlaikyti laike. Jų pastovumas yra tas kriterijus, kuriuo remiantis galime tvirtinti kiek vien
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Imbiero arbata: nuo inkstų akm...

Imbiero arbatos nauda! Ji gydo nuo virusų, kurie gali sukelti peršalimą, gripą ar pūslelinę. Ji malšina skausmą, labai efektyvi, jei žmogus jau serga peršalimo ligomis, gripu ar turi galvos, raumenų skausmą. Jame gausu antioksid
paranormal.lt
Apie kokias ligas įspėja liežu...

Kinų medicinos žinovo V. Naumavičiaus teigimu, jeigu žmogus į specialistą kreipiasi dėl tokio, rodos, menkniekio, kaip kažkuo nepatikęs liežuvis, vadinasi, jo psichologinė ir fiziologinė būklė yra įtempta.
paranormal.lt
Kai organizmas prašo pagalbos...

Žmogaus organizmas yra sukurtas tobulai. Jame vyksta neįtikėtini procesai. Ir, jei atsiranda problemos, jis mums signalizuoja.Kokie tai signalai ir ką jie reiškia.
paranormal.lt
Ką daryti sušalus?...

Atvėsus orui, pučiant šaltam vėjui atsiranda nušalimų ir kūno atšalimo pavojai. Nušalimų tikimybė didėja apsirengus nepritaikytais šaltam orui ir ankštais drabužiais, nepavalgius, esant mažai kūno masei (mažas poodinis riebalini
paranormal.lt
Atsisveikinkite su ėduonimi ir...

Ar žinote, kad kas dieną naudojamas kokosų aliejaus šaukštas pagerins burnos higieną ir padės kovoti su dantų ėduonimi? Kokosų aliejus yra stiprus savo anti-grybelinėmis, antibakterinėmis ir anti-mikrobinėmis savybėmis, kurios