Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Ligos, mutacijos » Peržiūrų: (658) Komentarų: (0) (23.05.2016 - 07:07)

Kanapės: Vaistas ar narkotikas?

Kadangi viešojoje erdvėje kyla vis garsesnės diskusijos apie, esą, visiškai nekaltų ir net naudingų (sveikatos atžvilgiu) kanapių legalizavimą, nutariau po šią temą pasižvalgyti ir aš. Trumpos apžvalgos pakako, kad galima būtų pateikti neilgą suvestinę.

Pradžioje trumpa informacija apie kanapes:

Kanapės yra haliucinogenų grupei priskiriamas augalas, iš kurio džiovintų lapų ar žiedų gaminama psichotropinė medžiaga – marihuana. Tai dažniausiai pasaulyje vartojamas silpnas narkotikas. (vikipedija) Pagrindinis aktyvus cheminis elementas yra tetrahidrokanabinolis (THC, kituose šaltiniuose THK) kurio kiekis vartojamoje medžiagoje varijuoja nuo 1-5 procentų marihuanoje, iki 26 procentų hašiše. (Hašišas – iš augalo išskirta derva).

Toliau Vikipedijoje teigiama, jog: teoriškai mirtina dozė yra 40 000 kartų didesnė už psichoaktyvią,t.y. tą, kuriai esant pasiekiamas aukščiausias poveikis, ir, jog neužfiksuota nė viena mirtis dėl marihuanos perdozavimo išskyrus alerginius atvejus.

Kanapė

Poveikis

Sukelia apsvaigimą, atsipalaidavimą, euforiją ir mieguistumą.

Įprastai jaučiamas dvasinis pakilimas, gali sustiprėti muzikos poreikis, laiko pojūčio ir pakitęs savęs paties suvokimas (depersonalizacija).

Rūkant organizmas sugeria apie 10-25% THC. Tam tikrais atvejais rganizme išlieka iki 6 savaičių. Darant rūkorių organizmų testus, – jie neišvengiamai išduoda marihuanos vartotoją.

Šalutiniai efektai:

Kanapė gali sukelti silpnumo jausmą, atminties susilpnėjimą. Priklausomai nuo surūkyto kiekio tai išlieka nuo kelių valandų iki dienų. Dėmesio vyrai: pastovus vartojimas slopina testosterono gamybą. Spermoje mažėja gyvybę nešančių spermatozoidų. Jei abu partneriai žolininkai – moterims pastoti tikimybė sumažėja dar labiau. („Narkotikų gidas – kanapė“).

Dažnai rūkantys pradeda stokoti susikaupimo. Darosi sunku išlaikyti dėmesį ir prisiminti viską, ką reikia. Vairuoti parūkius irgi nepatartina. Mažėja motyvacija. Daug kas pradeda atrodyti beprasmiška ir nuobodu, greitai atsibosta. Neretai šalutinis efektas yra nerimas, panika, paranoja. (Ten pat)

Visi šaltiniai teigia, kad kanapė, šis silpnas narkotikas, priklausomybę sukelia gan retai (9%).

Bet čia kyla klausimas – kuris iš mūsų norėtume patekti į tą retai pasitaikantį 9% tarpą patys? Arba, kad į tą tarpą patektų mūsų vaikai ir artimieji? O juk tokių garantijų neduoda niekas absoliučiai.

Apie marihuanos daromą žalą organizmui skirtingi šaltiniai aprašo skirtingai, matyt priklausomai nuo to, kas ir kokiu tikslu rašo. Ar žmonės norintys apsaugoti savo artimuosius nuo narkomanijos grėsmės, ar narkotikų-verslo atstovai siekdami plėsti savo nelegalų verslą.

Pavyzdžiui, Vikipedijoje teigiama, jog „Priešingai nei tabako atveju, pavojus susirgti jokiomis plaučių ligomis nekyla, nes medžiagos, esančios marihuanoje ir tabake skiriasi.“

„Narkotikų gidas – kanapės“ rašoma visiškai priešingai: „Bet kokių narkotikų rūkymas yra kenksmingas, ir kanapė čia ne išimtis. Kanapės dūme yra didesnė karcinogeninių policiklinių aromatinių angliavandenių (sukeliančių vėžį) koncentracija, nei tabako dūmuose. Be to, žolininkai įtraukę dūmą laiko ilgiau, dėl to jų plaučiuose nusėda apie 4 kartus daugiau dervų (lyginant su cigaretėmis)“

Mes galime suprasti dėl ko meluoja, galimai, skatinanti legalizuoti kanapes publika – tai verslas ir milžiniški pinigai. Dėl jų galima velniui dūšią parduoti.

Tačiau kokia prasmė meluoti tiems, kurie pasisako prieš kanapių legalizavimą ir vartojimą apskritai? Jie iš to neturi absoliučiai jokios naudos, skirtingai, nei legalizavimo šalininkai.

Kuriais daugiau tikėti? (Atsakome į klausimą – kam tas naudinga ir suprasime, kas meluoja)

Lietuvos narkotikų kontrolės departamento specialistai tvirtina, kad kanapių žala organizmui neginčijamai įrodyta moksliniais tyrimais. Vis daugiau sociologijos, medicinos ir psichologijos mokslinių tyrimų išvadų teigia, kad kanapės yra vienos pavojingiausių narkotinių medžiagų, nes organizmą jos žaloja laipsniškai. Šalia savo veikliųjų medžiagų kanapės dar turi ir visas organizmą žudančiai veikiančias medžiagas kaip tabakas.

Įdomius dalykus pademonstravo Europoje atliktas tyrimas apie alkoholio, tabako ir narkotikų vartojimą tarp 15-16 metų moksleivių. Į klausimą, kur paprasčiausiai gauti kanapių, net 22% moksleivių sakė, kad paprasčiausia jų įsigyti diskotekoje, bare, tada – gatvėje, parke, prekeivio namuose. Duomenų tyrimai parodė, jog 5,6 % moksleivių per pastarąsias 30 dienų kanapes vartojo net 20 kartų. Tai reiškia, jog vaikai rūkė „žolę“ dažniau nei kas antrą dieną. (Delfi)

Norite, kad jūsų vaikas būtų skaičiuojamas toje statistikoje?

Pasekmės

Kiekvienas narkomanas dažniausiai sako: „pradėjau nuo žolės“. Vėliau organizmui įpratus prie to poveikio, atsirado poreikis patirti dar stipresnį pojūtį. Labiau „patyrę“ draugai pasiūlė „pabandyti…“. Žengiau lemtingą žingsnį į priklausomybės pelkę, tačiau tada to visiškai nesuvokiau. Viskas atrodė taip lengva ir gražu… Aš juk tikėjausi tik pabandyti tam kartui, ir tik tam kartui..“

Specialistai – narkologai, psichologai, psichiatrai, o tuo pačiu ir jų pacientai (narkomanai, alkoholikai) vienu balsu teigia, jog pati pavojingiausia visuomenei ir individui yra silpniausia savo poveikiu narkotinė-svaiginančioji medžiaga.

Tai yra, ta medžiaga, kuri iš tiesų kelia mažiausią pavojų dėl savo poveikio silpnumo, – slopina vartotojo, bandančio ją pirmąjį kartą, budrumą ir pavojaus jausmą. Verčia jį patikėti, kad viskas, ką kalba apie ją tėvai ir kiti vyresnieji, yra išsigalvojimas, o jei ir ne išsigalvojimas, tai bent jau jam čia niekas negresia.

Viskas, pirmas žingsnis žengtas – savisaugos instinktas nuslopintas. Dabar veikia tik draugų įtaka, laikas ir vartojimo dažnumas. Kaip taisyklė, prie silpnų narkotikų vėliau prisijungia ir alkoholio vartojimas. Ir čia gauname jau branduolinį mišinį, kurio vartojimo pasekmės gali būti fatališkos organizmui ar individui visumoje..

Tačiau tai dar ne pabaiga, nes, jei grįšime prie kanapių legalizavimo šalininkų argumentacijos, kur teigiama, kad priklausomybė nuo kanapių išsivysto itin retai, tik 9% atvejų, – tai kanapių legalizavimo priešininkai, remdamiesi statistiniais duomenimis sako, kad niekada joks narkomanas nepradėjo savo svaiginimosi kelio iškart nuo stiprių narkotikų, t. y. nuo heroino leidimosi į veną būdo.

Absoliuti dauguma narkomanų pradėjo savo kelią nuo „žolės“ rūkymo ar kokaino uostymo. O alkoholikai pradėjo savo karjerą nuo silpno vyno, alaus ar net sidro. Tai yra tų gėrimų ar silpnų narkotikų, kurie visuomenėje propaguojami kaip visai silpni ir nepavojingi bei nesukeliantys priklausomybės.

Jie galbūt ir nesukelia priklausomybės, tačiau paskatina žmones, ir ypač jaunimą, jau praradusį narkomanijos priklausomybės baimės jausmą ir siekiantį aštresnių pojūčių, žengti per sekantį laiptelį žemyn į tamsą, link stipresnės svaiginamosios medžiagos pabandymo. Tų bandymų pasekmes kiekvienas iš mūsų puikiai žino – tai jau diagnozė – narkotinė priklausomybė.

Apie informacijos pateikimo būdus siekiant didžiausio poveikio:

dabar vykdoma viešojoje erdvėje kanapių legalizavimo klausimu „diskusija“, – tai Overtono lango principų pagrindais vykdomas visuomenės sąmonės apdorojimas, siekiant, kad pirmai pradžiai, bent jau būtų pradedama apie tai diskutuoti. Bent jau. Citata: Joseph Overton aprašė, kaip iš principo žmonių visuomenei nepriimtinas, net žalingas idėjas galima ištraukti iš visuomeninės paniekos atmatų duobės, nuvalyti, nuplauti, „iškvėpinti“ ir, galų gale, įtvirtinti įstatymais.

Sekančiu žingsniu bus pasitelkti „objektyvių“ tyrimų duomenys, kuriuos be abejo užsakys tos pačios, suinteresuotos ir šiandien dar nelegalaus narkotikų verslo struktūros, žinoma ignoruojant tuos tyrimus, kurie teiks priešingus rezultatus. Bet, apie Overtono langą jūs galite plačiau pasiskaityti čia: Overtono langas, po ko patys galėsite prognozuoti tai, kokius žingsnius žengs narkotikų verslas ir jo rėmėjai – „pažengę“ kanapių vartotojai. Jums paveikslas bus visiškai aiškus.

Norėčiau atkreipti skaitytojų dėmesį į tai, jog, jog čia paliečiau tik su sveikata susijusius klausimus, praleisdamas nusikaltimų, susijusių su narkotikų (net silpnų) vartojimu, mirčių, avarijų bei socialinės atskirties statistiką.

Tai ar tas poreikis legalizuoti kanapes Lietuvoje yra toks būtinas, kad dėl jo būtų verta rizikuoti savo vaikų sveikata, ateitimi ir net gyvybe?

Ar visgi atsispirsime narkotikų verslo ir jau „pažengusių“ jų vartotojų daromam spaudimui įteisinti pirmą laiptelį į baisios priklausomybės pragarą?

reklama

Arvydas Daunys Šaltinis

Šioje istorijoje: narkotikas, vaistas, Kanapės

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 658 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (350)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (269)

//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Panašūs žmonių keisto dingimo ...

Deividas Paulidesas, daugiau nei 20 metų dirbęs teisėsaugos organuose, nagrinėjo nepaaiškinamus žmonių dingimo atvejus Šiaurės Amerikoje ir pastebėjo keistus sutapimus. Tuo metu, kai vietiniai policijos pareigūnai kiekvieną atve
paranormal.lt
Malahaido pilies vaiduokliai...

Malahaido (Malahide) pilis, stovinti netoli Dublino, yra viena iš labiausiai turistų lankomų Airijos vietų. Pilis pastatyta didelio parko teritorijoje, esančio gražiame pajūrio miestelyje Malahaide. Beveik 800 metų pilis tuo pač
paranormal.lt
Kur teleportacijos metu dingst...

"Teleportacijos" terminą pirmasis panaudojo Čarlzas Fortas, norėdamas apibūdinti daiktų pernešimą iš vienos vietos į kitą be matomo fizinės jėgos panaudojimo ar dalyvavimo. Per šimtmečius surinkta daug medžiagos apie tai, kaip ž
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Paralelinės visatos...

Norint išsiaiškinti, kas yra paralelinės visatos, pirmiausia būtina atsakyti į svarbesnį klausimą – o kas gi yra ta visata? Egzistuoja trys šio klausimo nagrinėjimo kryptys: mokslinė, religinė-mitologinė ir asmeninė. Pagal domin
paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Naujas būdas stabdyti vėžį. Fi...

Kas antras onkologinis ligonis Didžiojoje Britanijoje vartoja kokių nors maisto papildų. Šios šalies mokslininkai įrodė – natūralios medžiagos, esančios granatuose, brokoliniuose kopūstuose, dažinių ciberžolių šakniastiebiuose i
paranormal.lt
Tyrimai, įtikinamai įrodantys ...

Epidemiologiniuose tyrimuose jau būta pranešimų apie tai, kad ilgalaikėje perspektyvoje tie, kurie buvo paskiepyti, pasižymi ne tokia gera sveikata, kaip neskiepyti.
paranormal.lt
Kaip be kraujo testo nustatyti...

Sveikatą stiprinti reikia visus metus, tada ir žiemos ne su siaubu, o su džiaugsmu lauksite, sako gydytojas Alvydas Unikauskas.
paranormal.lt
Natūrali, ekologiška, novatori...

Novatoriška kaukė! Jūs atsikratysite labai greitai raukšlių, juodų dėmių ir spuogų! Vaizdo įrašas su veido drėkinimo receptu! Mes visi svajojame apie gražią ir švarią odą! Išbandykite šią stebuklingą veido kaukę ir pasiruoškite
paranormal.lt
Išvalykite žarnyną nuo gleivių...

Išsivalę nuo gleivių, išmatų ir kitų parazitų žarnyne, mes galime atsikratyti daugelį ligų. Per 70 metų (gyvenimo trukmė) mūsų žarnynas perdirba apie 100 tonų maisto produktų ir 40 tūkstančius litrų skysčio. Pasekmė, ant pilv

paranormal.lt
Pašalinkite gleives iš plaučių...

Atėjo laikas peršalimo ligoms, bronchitui ir pneumonijai! Jei jūs kenčiate nuo kosulio, tada šis receptas padės jums! Kai žmogus kenčia nuo nepraeinančio kosulio, jam sunku dirbti, pastovus skausmas krūtinėje, galvoje ir žino

paranormal.lt
5 natūralios kaukės paakių oda...

Oda aplink akis yra labai plona ir jautri. Joje pasirodo pirmieji senėjimo požymiai. Oda tampa nebe tokia elastinga, dažnai kamuoja patinimas, atsiranda smulkių raukšlelių, tamsių ratilų. Todėl šiai veido sričiai reikėtų skirti