Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Kosmosas » Peržiūrų: (1422) Komentarų: (0) (22.04.2015 - 19:19)

Kolonizuoti Marsą ar Venerą

Kalbų apie žmonių misiją į Marsą daug. Tik kažkodėl niekas nekalba apie Venerą. Kodėl gi ne Venera? Sunku patikėti, bet Venera - žymiai geresnė alternatyva žmonijos kolonijai. Iš pirmo žvilgsnio tai nuskambės kaip nesąmonė, tačiau Venera, ko gero, yra palankiausia žmonijai gyvenimo vieta Saulės sistemoje po Žemės. Nesąmonė tai tik iš pirmo žvilgsnio. Kaip tik todėl apie Veneros kolonizavimo galimybes labai rimtai svarsto ir NASA. Bet apie viską – iš pradžių.

Mintys apie kelionę į Marsą žmonijos sąmonėje sukasi jau labai seniai. Jas įkvėpė rašytiniai ir vizualiniai mokslinės fantastikos kūriniai, taip pat marsaeigių kampanija socialiniuose tinkluose, kur šių aparatų žinutes prenumeravo jau beveik 2 mln. žmonių.

©uncovermichigan.com

O ko turime apie Venerą? Porą Rėjaus Bredberio apsakymų, musėmis mintantį augalą (angl. – Venus flytrap) ir... moterims skirtus skustuvus? Na gerai, dar – moterų pirmos pasaulio raketės sesuo (Venus Williams) ir... puokštė lytiniu keliu plintančių ligų. Turbūt Veneros įvaizdį formuojanti komanda – prasčiausia Saulės sistemoje.

Mūsų planetos sesę tai žeidžia ne tik žiniasklaidoje, bet ir kosmoso politikos plotmėje. Pastarieji JAV prezidentai planuoja pilotuojamas misijas siųsti tik į Marsą. Pasigalynėti su JAV mėgino net privati bendrovė, bandžiusi įsukti tarptautinį realybės šou projektą "Mars One" – ji ieškojo ir rado šimtus tūkstančių savanorių, kurie norėtų į Marsą skristi be galimybės sugrįžti į Žemę.

O kaipgi Venera? Bepročių, norinčių ten skristi, neatsirastų? Ir tai labai keista. Juk Venerą pasiekti yra gerokai paprasčiau, greičiau ir pigiau nei šaltą, raudoną pipiriuką Marsą.

Visų pirma, Venera yra gerokai arčiau Žemės negu Marsas. Juk į Venerą pirmieji zondai buvo nusiųsti gerokai anksčiau nei pirmieji zondai į Marsą. Ir į Venerą jų nuskraidinta daugiau nei į Marsą. Priklausomai nuo paleidimo momento, kelionė į Venerą galėtų būti 30-50 proc. trumpesnė nei į Marsą.

Pilotuojamoms misijoms tai – ypač svarbus veiksnys. Trumpesnė kelionė – mažiau laiko nesvarumo būsenoje, mažesnė radiacijos dozė, mažesni kiekiai gabenamo vandens ir maisto, mažiau degalų. Kitaip tariant – mažesnės sąnaudos. Gerokai mažesnės.

Trumpa kelionė – ne vienintelis privalumas. Lyginant su Marsu, Venera turi kitų neprilygstamų privalumų. Pavyzdžiui, ji yra arčiau Saulės. O tai reiškia, kad Veneroje saulės energijos yra apie 4 kartus daugiau nei Marse.

Be to, Venera turi pasiutusiai tankią atmosferą – nėra ko lyginti su retute Marso atmosferėle. Tanki atmosfera – neprilygstamas skydas nuo kosminės radiacijos (spinduliuotės). Ir meteoritų. Didžiulis privalumas ateities miestams Veneroje. Taip pat Veneros atmosferoje – beveik neišsemiamas kiekis anglies dvideginio, iš kurio galima išgauti deguonį.

Tačiau didžiausias Veneros koziris – gravitacija. Ji beveik identiška žemiškajai ir siekia 0,9 Žemės traukos, o štai Marsas – tik apie 0,4. O mes jau dabar žinome, kad žmogaus organizmui menka gravitacija arba visiškas nesvarumas yra labai blogai. Kuo blogai? Orbitoje aplink Žemę astronautams retėja ir lengvėja kaulai – jie tampa apie 10 kartų silpnesni nei osteoporoze sergančių asmenų griaučiai. Niekas nežino, kaip smarkiai gravitacijos stygius Marse pakenktų kaulams, bet akivaizdu, kad toks traukos deficitas – ne į sveikatą.

Veneroje šios problemos nelieka. Juk kalbame apie ilgalaikę kolonizaciją – ne apie trumpalaikius vizitus. Marso teraformavimo idėjos netenka prasmės – kurių galų Marso atmosferą turtinti deguonimi , o paviršiuje kurti vandenynus, jei kolonistų stuburai ir kiti kaulai į krūveles tikriausiai subyrėtų jau po keliolikos mėnesių?

Taigi, teoriškai Veneros kolonizavimas turi daug nepelnytai užmirštų privalumų. Tai kodėl kolonizavimo Veneroje idėja tokia nepopuliari? Bene pagrindinis trukdis – barjeras mūsų galvose, kurį galima pavadinti "išsilaipinizmas". Kas čia per naujadaras? Taip, tai naujadaras, gal net vienkartinis, bet gvildenant šią temą – labai svarbus.

Keliautojus net ir pirmosiose ekspedicijose jūra į nežinomus kraštus buvo apsėdusi manija IŠSILAIPINTI atrastoje žemėje. Jei joje neįsmeigi vėliavos, tuomet tai – menkas pasiekimas. O juk jas tie, kas netingėjo, smaigstė net Mėnulyje ir net Arkties vandenyno dugne ties šiaurės ašigaliu.

Kodėl Veneroje išsilaipinimas – trukdis? Juk ši planeta yra uolinė ir turi kietą paviršių. Venera jį tikrai turi. Bet žmonės ant jo NEGALI IŠSILAIPINTI. Visų pirma dėl pragariškos temperatūros. Anglies dvideginio Veneros atmosferoje tiek, kad, kaip jau rašėme, šiltnamio efektas Veneros orą įkaitino iki... +450°C ir daugiau. Tiek "netraukia" net daugelis orkaičių. Temperatūra yra gerokai aukštesnė nei reikia lydyti švinui (+327,46°C).

Tačiau dar didesnė bėda – atmosferos slėgis. Veneroje jis – net 90 kartų didesnis nei Žemėje. Veneros paviršių triuškina daugiau kaip 90 Žemės atmosferų (barų) slėgis. Kitaip tariant, nusileidimas ant Veneros paviršiaus prilygtų panėrimui vandenyne į 1 km gylį – tokiame gylyje būtų sutriuškinta absoliuti dauguma karinių povandeninių laivų.

Dėl šios priežasties daugybė NASA ir sovietų siųstų kosminių zondų subyrėjo ore taip ir nepasiekę Veneros paviršiaus. Tiesa, keliems zondams ne tik pavyko nusileisti Veneroje, bet ir nufotografuoti, kaip jis atrodo, o nuotraukas parsiųsti į Žemę. Tačiau net ir šie kantruoliai Veneroje ištvėrė daugiausiai porą valandų – po to ryšys su jais amžiams nutrūko.

Veneros paviršiaus nuotrauka

Taigi, IŠSILAIPINIZMAS. Mąstymo klišė, kad Veneroje neįmanoma net išsilaipinti, visą dėmesį nukreipė į Marsą. Bet gal negalėjimas išsilaipinti visai nėra tragedija? Jei paviršiuje išsilaipinti ir kurtis taip pavojinga, gal tuomet vertėtų mėginti tai daryti... aukščiau? Pvz., 50 km aukštyje. Pasirodo, ten oro temperatūra siekia jau tik +70°C. Žinoma, tai – vis dar superkaršta, bet tokią temperatūrą nesunkiai galima ištverti net ir su gaisrininkų kombinezonais – jie atlaiko ir +2000°C karštį.

50 km aukštyje dingsta ir didžiulio slėgio problema – ten slėgis siekia apie 1 Žemės atmosferą. Tai reiškia, kad tokiame aukštyje žmonėms pakaktų šilumai atsparių kostiumų. Ir visiškai nereikėtų hermetiškų skafandrų. Žinome, Veneros oras, švelniai tariant, netinkamas kvėpuoti ne tik dėl anglies dvideginio, bet ir dėl anglies rūgšties, bet nuo to nesunkiai galima apsisaugoti paprastesnėmis priemonėmis nei sudėtingi, brangūs ir ne visada patikimi skafandrai.

Be to, tokiame aukštyje atmosfera yra pakankamai tanki, kad joje būtų įmanoma sklandyti. Pavyzdžiui, helio – o gal net ir paprasčiausio žemiško oro (!) – balionams. Suma sumarum išeina, jog 50 km aukštyje virš Veneros – bene puikiausios gyvenimo sąlygos Saulės sistemoje po Žemės. Visai ne tokios, apie kokias svarstėme ciklo "Koks gyvenimas būtų..." dalyje apie Venerą.

Tad kodėl nepasvarsčius apie galimybę kolonizuoti Venerą... debesų miestais? Ši idėja – ne iš piršto laužta. NASA jau susidomėjo HAVOC koncepcija (High Altitude Venus Operational Concept – Aukštuminių Veneros stočių koncepcija). Žinoma, šis projektas kol kas – tik koncepcijos lygmens. Iki jo įgyvendinimo dar labai toli. Tačiau NASA labai rimtai svarsto šią idėją.

Tad kodėl gi vietoj Marso nekolonizavus Veneros?

reklama

Šaltinis

Šioje istorijoje: marsas, NASA, kolonizavimas, Mokslas, kosmosas, Venera

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 1422 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (350)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (269)

//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Panašūs žmonių keisto dingimo ...

Deividas Paulidesas, daugiau nei 20 metų dirbęs teisėsaugos organuose, nagrinėjo nepaaiškinamus žmonių dingimo atvejus Šiaurės Amerikoje ir pastebėjo keistus sutapimus. Tuo metu, kai vietiniai policijos pareigūnai kiekvieną atve
paranormal.lt
Malahaido pilies vaiduokliai...

Malahaido (Malahide) pilis, stovinti netoli Dublino, yra viena iš labiausiai turistų lankomų Airijos vietų. Pilis pastatyta didelio parko teritorijoje, esančio gražiame pajūrio miestelyje Malahaide. Beveik 800 metų pilis tuo pač
paranormal.lt
Kur teleportacijos metu dingst...

"Teleportacijos" terminą pirmasis panaudojo Čarlzas Fortas, norėdamas apibūdinti daiktų pernešimą iš vienos vietos į kitą be matomo fizinės jėgos panaudojimo ar dalyvavimo. Per šimtmečius surinkta daug medžiagos apie tai, kaip ž
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Paralelinės visatos...

Norint išsiaiškinti, kas yra paralelinės visatos, pirmiausia būtina atsakyti į svarbesnį klausimą – o kas gi yra ta visata? Egzistuoja trys šio klausimo nagrinėjimo kryptys: mokslinė, religinė-mitologinė ir asmeninė. Pagal domin
paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Naujas būdas stabdyti vėžį. Fi...

Kas antras onkologinis ligonis Didžiojoje Britanijoje vartoja kokių nors maisto papildų. Šios šalies mokslininkai įrodė – natūralios medžiagos, esančios granatuose, brokoliniuose kopūstuose, dažinių ciberžolių šakniastiebiuose i
paranormal.lt
Tyrimai, įtikinamai įrodantys ...

Epidemiologiniuose tyrimuose jau būta pranešimų apie tai, kad ilgalaikėje perspektyvoje tie, kurie buvo paskiepyti, pasižymi ne tokia gera sveikata, kaip neskiepyti.
paranormal.lt
Kaip be kraujo testo nustatyti...

Sveikatą stiprinti reikia visus metus, tada ir žiemos ne su siaubu, o su džiaugsmu lauksite, sako gydytojas Alvydas Unikauskas.
paranormal.lt
Natūrali, ekologiška, novatori...

Novatoriška kaukė! Jūs atsikratysite labai greitai raukšlių, juodų dėmių ir spuogų! Vaizdo įrašas su veido drėkinimo receptu! Mes visi svajojame apie gražią ir švarią odą! Išbandykite šią stebuklingą veido kaukę ir pasiruoškite
paranormal.lt
Išvalykite žarnyną nuo gleivių...

Išsivalę nuo gleivių, išmatų ir kitų parazitų žarnyne, mes galime atsikratyti daugelį ligų. Per 70 metų (gyvenimo trukmė) mūsų žarnynas perdirba apie 100 tonų maisto produktų ir 40 tūkstančius litrų skysčio. Pasekmė, ant pilv

paranormal.lt
Pašalinkite gleives iš plaučių...

Atėjo laikas peršalimo ligoms, bronchitui ir pneumonijai! Jei jūs kenčiate nuo kosulio, tada šis receptas padės jums! Kai žmogus kenčia nuo nepraeinančio kosulio, jam sunku dirbti, pastovus skausmas krūtinėje, galvoje ir žino

paranormal.lt
5 natūralios kaukės paakių oda...

Oda aplink akis yra labai plona ir jautri. Joje pasirodo pirmieji senėjimo požymiai. Oda tampa nebe tokia elastinga, dažnai kamuoja patinimas, atsiranda smulkių raukšlelių, tamsių ratilų. Todėl šiai veido sričiai reikėtų skirti