Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Hipotezės » Peržiūrų: (313) Komentarų: (0) (22.11.2015 - 22:22)

Kosminė ruletė

Prieš septynias dešimtis metų buvo išleista knyga "Kas yra gyvenimas? Fizinis gyvosios ląstelės aspektas". Ją parašė vienas iš šiuolaikinės fizikos kūrėjų Ervinas Šriodingeris (1887-1961). Parašyti šią knygą austrų mokslininkų įkvėpė rusų biologo N. Timofejevo - Resovskio darbai. Pastarasis tyrė radiacijos poveikį mikroorganizmams, gyvūnams ir augalams. Dirbdamas šia kryptimi rusų mokslininkas atrado keisčiausias mutacijas, kurios neatpažįstamai transformuoja gyvąją materiją. Dabartiniu metu amerikiečių fizikas Polas Devisas teigia, kad gyvosios materijos ištakų reikia ieškoti kosmoso toliuose, iš kur į Žemę asteroidais ar kometomis atskrido apšvitintos "gyvybės sėklos" savo knygoje "Kosminė ruletė: kodėl mūsų Visatoje galima gyvybė" P.Devisas apžvelgia galimą ne vienkartinį gyvybės atsiradimą paslaptingoje "šešėlinėje biosferoje".

Kelias į globalinę biokatastrofą

2013-ais metais mirė Nobelio premijos laureatas Kristianas de Diuvas (Christian de Duve). Belgų mokslininkais paskutiniaisiais savo gyvenimo metais atkakliai stengėsi supažindinti visuomenę su „ereziška" idėja apie „slaptą biosferą". Kaip teigė mokslininkas, šalia žmoniškojo gyvenimo teka „paralelinis gyvenimas", gali būti, netgi keliomis kryptimis iš karto! Žinoma, šis gyvenimas vyksta giliai paslaptyje, nes jo pėdsakų nepavyko aptikti netgi pačiais galingiausiais elektroniniais mikroskopais.

Visa tai tinka tik normaliam gamtiniam balansui. Tačiau jeigu mūsų planetą ištiks kokia nors ekologinė krizė, tai dėl globalinės „biokatastrofos" į išorę gali išsiveržti kažkas baisiau nei viduramžių maras, ispaniškasis gripas, nuo kurio XX amžiaus pradžioje mirė daugiau žmonių, nei per Pirmąjį pasaulinį karą, vėžys ir AIDS kartu sudėjus.

De Diuvas buvo įsitikinęs, kad gyvybės kibirkštys buvo ne kartą įsižiebusios Žemėje, ir kiekvieną kartą iš jų įsidegdavo naujos biosferos ugnis. Galų gale likom tik mes su mus supančia flora ir fauna. Tačiau kažkur „pogrindinėje" biosferoje iki šiol gali rusenti svetimų mikroorganizmų žiežirbos.

Hipotezė, skelbianti „svetimų aborigenų" buvimą Žemėje, sukėlė audringus ginčus. Iš pradžių labai priešiškai šią hipotezę sutiko konservatyvūs biologai, tačiau palaipsniui į de Diuvo stovyklą perėjo vis daugiau mokslininkių. Tai buvo ne tik biologai, bet ir fizikai, chemikai, netgi astronomai. Tuo pačiu metu mokslininkai ortodoksai šiuos teiginius vadina pseudomokslu. Juos ypač piktina panašiems darbams skiriamos lėšos, kurias vadina tik atskirų biologų reklamos instrumentu.

O tuo metu „pogrindinės biosferos" hipotezės egzistavimo šalininkai sukūrė ne vieną teoriją, kuriomis bando paaiškinti, kaip vienu metu Žemėje galėjo egzistuoti keletas gyvybės šaltinių.

Pirma, tai gali būti mikroorganizmai, kurie primena įprastinių mikroorganizmų veidrodinį atspindį. Tai kažkuo primena Luiso Kerolio knygos „Alisa veidrodžių karalystėje" personažus. „Veidrodinės" molekulės kitaip laužia (moksliškai - poliarizuoja) šviesos spindulius ir pagal šį požymį gali būti išskirtos iš supančios aplinkos. Pačios molekulės skirstomos į „besisukančias į kairę" ir „besisukančias į dešinę". Visiškai natūralu manyti, jei organinės molekulės turės skirtingas sukimosi kryptis, prieš mus pasirodys būtybės iš „veidrodinės biosferos". Tai kažkuo primena fizinį antipasaulį, kuriame gali gyventi nepaprastos būtybės. Tiesa, susitikimas su antipasaulio gyventojais gali būti pražūtingas: susilietę kūnas ir antikūnas sukelia sprogimą (anihiliaciją).

Antra, „pogrindinė gyvybė" gali būti susijusi su astrobiologija - mokslu apie nežemiškąją gyvybę. Prieš keletą metų viename nukritusiame meteorite mokslininkai aptiko dvi „svetimas" biomolekules. Astrobiologai mano, kad tai įrodo galimą kitų pasaulių gyvybių egzistavimą. Gali būti, kad kur nors Jupiterio ar Saturno palydovuose gyvybė gali būti sudaryta būtent iš tokių mums neįprastų junginių. Tačiau ne tai mums svarbiausia - panašios „svetimos" medžiagos gali Žemėje sukurti kažką nepaprasto.

Trečia, „šešėlinė biosfera" gali turėti silicio organikos pagrindą. Panašiai tokią, kaip neprideganti danga, naudojama keptuvėse. Pirmieji šią hipotezę ėmė aptarti rašytojai fantastai. Pavyzdžiui, apie silicio žmonių sukūrimo principus rašė žinomas rusų rašytojas, turintis fiziko išsilavinimą, Anatolijus Dneprovas. Dar prieš pusę amžiaus jis parašė romaną „Molinis dievas", kuriame labai tikroviškai aprašė žmonių, tarp jų ir protingų, kurių organizmo pagrindą sudarė silicis, sukūrimą.

Ketvirtasis svetimos gyvybės šaltinis, panašu, jau beveik aptiktas ir jis susijęs su nuodinga medžiaga - arsenu.

Kalifornijos ežero mįslė

Ne taip jau seniai Kalifornijoje (JAV) esančiame Mono ežere buvo aptiktos labai keistos bakterijos, galinčios išgyventi netgi aukštoje arseno koncentracijoje, kurioje žūva visa, kas gyva. Sis atradimas yra toks svarbus, jog net gali pakeisti pačią „gyvybės" sampratą. Be to, jis kardinaliai keičia nežemiškosios gyvybės paieškų taktiką. Kol kas visi bandymai aptikti kažką gyvą apima tik testus, parodančius sugebėjimą išgyventi mums būdingoje aplinkoje, kurios pagrindą sudaro vanduo ir organiniai junginiai. Būtent taip galimos gyvybės pėdsakų Marse ieško pats tobuliausias marsaeigis „Curiosity". Toks požiūris labai susiaurina paieškų zoną, nes gyvybė, analogiška žemiškajai, gali egzistuoti tik labai siaurame temperatūros ir slėgio diapazone, o tokias sąlygas surasti kitose planetose nėra paprasta. Dabar mums aišku, jog, gali būti, egzistuoja visiškai kitokie organiniai junginiai, susidarę ekstremaliose situacijose iš kitų elementų.

Arizonos (JAV) universiteto astrobiologas Arielis Anbaras, komentuodamas „nuodų bakterijų" atradimą, pažymėjo, kad iki šiol mums žinomoms gyvybės formoms buvo reikalinga, kad organizme būtų tam tikras cheminių junginių rinkinys ir, atvirkščiai, nebūtų tam tikrų kitų, pavojingų medžiagų. Dabar mes beveik esame įsitikinę atvirkštiniu dalyku, ir tai visiškai pakeis mūsų astrobiologines programas.

Kartu su profesoriumi Anbaru „arseno biomolekules" intensyviai tyrinėja prie NASA veikiančio Astrobiologijos instituto darbuotojai. Jie mano, kad ši „paralelinė biochemija" evoliucionavo nuo gyvybės Žemėje užgimimo momento, o dabar išliko Mono ežero sūriame ir šarminiame vandenyje esančiose ekstremaliose sąlygose. Tačiau ši hipotezė kol kas lieka vien tik teorinis teiginys, neturintis eksperimentinio patvirtinimo.

„Arseno gyvybę" aprašė mikrobiologas Ronaldas Oremlandas iš JAV Geologinės tarnybos dar senokai iki sensacingo radinio Mono ežere. Mokslininkas mano, kad rastosios bakterijos primena augalus, nes jos taip pat naudoja fotosintezę ir šviesos pagalba perdirba anglies dioksidą. Jeigu dauguma bakterijų savo reakcijoms naudoja vandenį, tai pastaruoju atveju vietoje vandens naudojamas arsenas.

Mokslininkams pavyko laboratorijoje sukurtose sąlygose išauginti šias bakterijas, panaudojant maistinę terpę, turinčią daug fosforo su arseno priedais. Tyrimų tikslas buvo parodyti, kad organizmai turi dvigubą struktūrą. Jie galėjo augti misdami tiek fosforu, tiek arsenu.

Ši unikali savybė parodo, kad bakterijos nėra ieškoma „svetima gyvybė", priklausanti iš principo kitam gyvybės medžiui, kuris užgimė ir vystosi nepriklausomai nuo mums žinomo.

Prarastas mikropasaulis

Greičiausiai, alternatyvūs gyvieji organizmai slepiasi atšiauriose Antarktidos dykumose, giliavandeniuose polediniuose vandens telkiniuose ir naftos bei dujų kasybos vietose.

Galima pabandyti alternatyvias gyvybės formas aptikti ir įprastose ekosistemose, darant prielaidą, kad nepažinti „svetimieji" gyvena tarp mūsų. Tačiau įprastinės mikrofloros atstovų tarpe ne taip jau lengva atpažinti ateivius iš kitos biosferos. Išorinė mikroorganizmų išvaizda dažniausiai yra standartinė -tai arba rutuliukai, arba lazdelės, arba beformės amebos, arba žiuželiai. Po įprastiniu apvalku atpažinti neįprastą biochemiją yra labai sunku.

Ko gero, pačia egzotiškiausia vieta, kurioje gali gyventi alternatyvių gyvybės formų atstovai, yra žmogaus organizmas. Galingais elektroniniais mikroskopais tiriant kraujo ląsteles netikėtai buvo aptikti ypač maži mikroskopiniai dariniai, mažesni už bet kokias bakterijas. Tyrinėtojai mano, kad šios dalelės yra gyvi organizmai, kurie iš šlapimo pasisavina kalcį ir kitas mineralines medžiagas bei sudaro akmenis inkstuose. "Pogrindinės biosferos" šalininkai šiuos darinius vertina kaip pačius realiausius kandidatus į kol kas alternatyvias gyvybės formas, kurios mums nežinomu būdu prasiskverbė į mūsų organizmą.

Tačiau dauguma biologų labai santūriai vertina hipotezes apie „pogrindinės biosferos" egzistavimą. Kai kurie mokslininkai mano, kad tokie tyrinėjimai ne tik teoriškai nepakankamai pagrįsti, bet ir iš viso turi mažai bendro su tikru mokslu. Tokiu būdu, alternatyvi gyvybė, oficialiojo mokslo požiūriu, neturi būti tyrinėjama, nes žinios apie jos egzistavimą visiškai paremtos tik įvairiomis prielaidomis.

reklama

Šioje istorijoje: mokslininkai, bakterijos, biosfera, mikroorganizmai, molekulės, gyvybė, organizmai

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 313 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (355)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (273)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
Kaip atstatyti pažeistus inkstus, naudojant tik 1 arbat...

Inkstai - gyvybiškai svarbus organas mūsų kūne. Pagrindinė jo funkcija yra užtikrinti hormonų ir fermentų veiklą, kad suskaidyti maistą ir paversti jį cheminėmis medžiagomis, kurią galėtume naudoti, kaip energiją.

paranormal.lt
Gerkite šį gėrimą, numesite svorį, sureguliuosite skydl...

Jei skydliaukė negamina pakankamai hormonų, jos būklė tampa, kaip žinoma hipotiroidizmas. Hormonai yra labai svarbūs, jie reguliuoja širdies ir smegenų funkcijas, cholesterolio kiekį kraujyje, kvėpavimą ir kūno temperatūrą.
paranormal.lt
Momentinis testas nustatyti pienligę: tikslumas iki 90%...

Mažai kas žino, kad grybelis Candida (Kandida) nėra pavojingas mūsų organizmui. Saikingas kiekis, tai net naudinga, nes jis vaidiną svarbų vaidmenį virškinimo procese, padeda tinkamai įsisavinti maistines medžiagas.

paranormal.lt
Pats laikas išvalyti organizmą nuo kirmėlių...

Esate tikri, kad neturite kirmėlių? Žolininkė Dominika Balčiūnė jus nuvils – pasak jos, šių nemalonių parazitų turime visi ir tik nuo jų kiekio priklauso, kaip pasireiškia jų buvimo požymiai.

//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Panašūs žmonių keisto dingimo ...

Deividas Paulidesas, daugiau nei 20 metų dirbęs teisėsaugos organuose, nagrinėjo nepaaiškinamus žmonių dingimo atvejus Šiaurės Amerikoje ir pastebėjo keistus sutapimus. Tuo metu, kai vietiniai policijos pareigūnai kiekvieną atve
paranormal.lt
Malahaido pilies vaiduokliai...

Malahaido (Malahide) pilis, stovinti netoli Dublino, yra viena iš labiausiai turistų lankomų Airijos vietų. Pilis pastatyta didelio parko teritorijoje, esančio gražiame pajūrio miestelyje Malahaide. Beveik 800 metų pilis tuo pač
paranormal.lt
Kur teleportacijos metu dingst...

"Teleportacijos" terminą pirmasis panaudojo Čarlzas Fortas, norėdamas apibūdinti daiktų pernešimą iš vienos vietos į kitą be matomo fizinės jėgos panaudojimo ar dalyvavimo. Per šimtmečius surinkta daug medžiagos apie tai, kaip ž
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Paralelinės visatos...

Norint išsiaiškinti, kas yra paralelinės visatos, pirmiausia būtina atsakyti į svarbesnį klausimą – o kas gi yra ta visata? Egzistuoja trys šio klausimo nagrinėjimo kryptys: mokslinė, religinė-mitologinė ir asmeninė. Pagal domin
paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Naujas būdas stabdyti vėžį. Fi...

Kas antras onkologinis ligonis Didžiojoje Britanijoje vartoja kokių nors maisto papildų. Šios šalies mokslininkai įrodė – natūralios medžiagos, esančios granatuose, brokoliniuose kopūstuose, dažinių ciberžolių šakniastiebiuose i
paranormal.lt
Tyrimai, įtikinamai įrodantys ...

Epidemiologiniuose tyrimuose jau būta pranešimų apie tai, kad ilgalaikėje perspektyvoje tie, kurie buvo paskiepyti, pasižymi ne tokia gera sveikata, kaip neskiepyti.
paranormal.lt
Tyrimai patvirtina: tik 4 šauk...

Tikimės, kad šis straipsnis padės jums! Taip, tai tiesa - jums reikia tik 4 šaukštų šios priemonės, prevencijai ir vėžio gydymui. Skamba puikiai, ar ne? Profesorius Mermerskis teigia, kad ši priemonė yra naudinga ir veiksming

paranormal.lt
3 žolelių arbata valanti organ...

Šis straipsnis, žinoma, daugelį šokiruos. Jo nebūtina skaityti valgio metu ir po jo. Tačiau, jūs turėtumėte atidžiai perskaityti šią medžiagą, nes ji yra susijusi su tai dalykais, kurie yra labai svarbus mums visiems! Tai yra pa
paranormal.lt
Ekstrasensų mūšis 17 sezonas 1...

Paranormalių reiškinių realybės šou Ekstrasensų mūšis, naujas sezonas, kuris tradiciškai prasideda rudenį per TNT kanalą, pritraukiantis talentingus žmones iš visos šalies išbandyti savo aiškiaregių galimybes. Laidą toliau veda
paranormal.lt
Kaip be kraujo testo nustatyti...

Sveikatą stiprinti reikia visus metus, tada ir žiemos ne su siaubu, o su džiaugsmu lauksite, sako gydytojas Alvydas Unikauskas.
paranormal.lt
Natūrali, ekologiška, novatori...

Novatoriška kaukė! Jūs atsikratysite labai greitai raukšlių, juodų dėmių ir spuogų! Vaizdo įrašas su veido drėkinimo receptu! Mes visi svajojame apie gražią ir švarią odą! Išbandykite šią stebuklingą veido kaukę ir pasiruoškite