Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Liaudies medicina ir sveikatos patarimai » Peržiūrų: (1592) Komentarų: (0) (15.11.2016 - 08:45)

Kuo ypatingi aspirinas ir imbieras?

Daugelis esate girdėję, kad aspirinas skystina kraują ir vyresnio amžiaus žmonėms gydytojai skiria jo po vieną tabletę parai. Šio patarimo jie siūlo laikytis iki mirties. Nes jų manymu visų problemų su širdimi ir kraujagyslėmis kaltininkas yra per tirštas kraujas.

Koks gi iš tikro yra aspirino poveikis, ir kuo jis pasibaigs ilgai jį vartojant.

Artritas, žvynelinė, trombozė, serotonino ir katecholaminų perteklius, silpna kraujo ląstelių kilerių veikla, alergija, visų rūšių skausmai, PMS, širdies kraujagyslių ligos, uždegimai ... tai ligos, kurias įtakoja medžiagos, medicinoje vadinamos prostaglandinais (PG). Prostglandinai skirstomi į tuos, kurie:
 

1.Slopina uždegimus (PG1).
2.Skatina uždegimus (PG2).
3.Blokuoja PG2. (PG3).

Normaliai funkcionuojančiame organizme prostaglandinų santykis turi būti toks:

PG1/(PG2+PG3) = 1/1

Tai vėlgi akivaizdžiai pasireiškianti priešybių vienybė. Pažeidus šį santykį į vieną ar kitą pusę turėsime fizinius skausmus.

Nuo ko priklauso šis santykis organizme? Nuo jame sintetinamų arba gaunamų iš išorės polinesočiųjų riebiųjų rūgščių Omega6 ir Omega3, kurios yra gamybinė medžiaga prostaglandinams. Sveikame organizme jų santykis turi būti  1:1. Daugelį amžių mūsų maiste šis santykis toks ir buvo, tačiau atėjo pramonės revoliucija su savo presais ir mus taip užspaudė, kad šis santykis mūsų maiste tapo 10:1, o kai kam (pvz, pigaus saulėgrąžų aliejaus mėgėjams) ir 25:1.

Kuo ypatingi aspirinas ir imbieras?

PG1 sintetinti organizme reikalingos Omega3,  PG2 – Omega6. Kuomet organizme yra pažeidžiamas balansas tarp šių dviejų r. rūgščių į Omega6 didėjimo pusę, tada organizme prasideda visa eilė aukščiau  paminėtų problemų. Kaip tokiu atveju gydo valstybinė medicina? Ji skiria kokius nors priešuždegiminius vaistus, kurie stabdo prostaglandinų PG2 sintezę arba skiria Omega3, kurios yra   PG1 sintezės pagrindas. Abiem atvejais gaunamas trumpalaikis savijautos pagerėjimas, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje šie abu metodai tik žaloja organizmą. Esant kai kurioms būsenoms Omega3 perteklius organizme duos trumpalaikį pagerėjimą, bet žala organizmui nuo to bus didesnė, negu esant Omega6 pertekliui organizme. Skirtumas tik toks, kad skiriasi vien pojūčiai: vartojant per daug Omega6 – akivaizdūs, nes esant uždegimams – skauda, o vartojant Omega3 koncentruotas ir  per daug – degraduojantis procesas vyksta ilgą laiką nieko nejaučiant ir tik daug vėliau pasirodo visu savo grožiu kokioje nors infarkto ar insulto formoje.

Esant uždegimams, teisingas  žingsnis būtų vienintelis – apriboti Omega6 riebiųjų rūgščių pakliuvimą į organizmą.

Grįžkime prie straipsnio pavadinimo – kuo gi ypatingas aspirinas? Tuo, kad kaip ir kiti  nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai, pvz. Naproksenas, Diklofenakas, Ibuprofenas, Ketoprofenas, Piroksikamas, Indometacinas – yra prostaglandinų inhibitorius. Blogiausia yra tai, kad jie slopina prostaglandinus visus, nesirinkdami – neselektyviai, tuo išjungdami ne tik per daug įsisiūbavusius ir tapusius jau patologiniais metabolinius procesus, bet ir tuos, kurie yra gyvybiškai svarbūs. Dar daugiau, jei  šie nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai dar slopina PG2, tai leukotrienų (alergijų ir uždegimų mediatorių) neveikia visai. Leukotrienus galima nuslopinti tik steroidais ir ... E.Revici preparatais. Leukotrienams sintetinti organizme būtina aminorūgštis glutationas GSH, todėl prieš uždegimą galima kovoti ir oksiduojant GSH iki GSSG (šį metodą naudojo A.Samoxotskis).

PG2 gaminami iš arachidoninės rūgšties (jos antinksčiuose yra net 25%), kuri priklauso Omega6 riebiosioms rūgštims ir gaunama iš jūros produktų, pieno riebalų ir mėsos (joje arachidoninės iš šių trijų yra mažiausiai) arba sintetinama paties organizmo iš polinesočiųjų riebiųjų rūgščių (pagrinde iš linolinės rūgšties, bet ir iš alfa-linoleninės (ALR) ir gama-linoleninės (GLR), gaunamų su augaliniais aliejais, dalyvaujant vitaminui B6. Vienintelis iš plačiai vartojamų, kuris neskatina PG2 augimo, yra alyvuogių aliejus, nes jame dominuoja mononesočiosios r.r. Visi sotieji riebalai slopina polinesočiųjų r.r. daromą žalą.

Dar vienas faktorius, skatinantis PG2 sintezę, yra angliavandenių perteklius kraujyje: jie stimuliuoja insulino gamybą, kuris aktyvuoja fermentą D-5-desaturazę, kuri didina arachidoninės rūgšties kiekį organizme, o po to reakcijų grandinėje jau didėja PG2 gamyba.

Prostaglandinų didelį aktyvumą lemia jų molekulinėje struktūroje esantys dariniai dvyniai, susidarantys dėl arachidoninės rūgšties ciklizavimo veikiant ją ciklooksigenaze (COG) – fermentu, turinčiu savyje hemą. ir susidarant endoperoksidams PGG2 ir PGH2, iš kurių toliau jau susidaro prostaglandinai PGE2, PGF2 ir kiti.

Lipoinė rūgštis esant organizme natrio jodidui (NaI) stipriai stimuliuoja COG, greitindama arachidoninės rūgšties oksidaciją ir PGG2 atstatymą iki PGH2, o tai daugeliu atvejų sumažina organizme bet kokį uždegimą.

Prostaglandinai susidaro veikiant COG, o leukotrienai – veikiant lipooksigenazei (LOG). Abu yra uždegiminių procesų ir imuninio atsako organizme mediatoriai.

Nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai, o taip pat ir aspirinas, slopina COG, bet  skatina stipraus vazokonstriktoriaus ir trombocitų agregatoriaus tromboksano A2 gamybą. Magnio preparatai atvirkščiai, mažina ne tik A2 sintezę, bet ir eikozanoidus (molekulės, susijusios su uždegiminėmis reakcijomis, veikiančios lygiųjų raumenų ląsteles, trombocitus, leukocitus, endotelio ir sekretuojančias ląsteles) 12-HETE – lipooksigenazės produktą. (Morita I., and Murota S.I. (1987) Adv. Prostagland. Thromb. Leak. Res., 17, 219-223. ) Beje, 12-HETE stimuliuoja  vėžio ląstelių augimą.

Baltymų didinimas mityboje mažina PG2, nes baltymas stimuliuoja kasos hormono  gliukagono gamybą, kuris savo ruožtu slopina insuliną, o tai reiškia, kad slopins ir D5-desaturazę, taip mažindamas arachidoninės rūgšties gamybą, o jai mažėjant, mažės ir PG2.

Kas didina PG2?

* Daugelis vaistų „nuo širdies“ didina PG2 arba tiesiogiai per lipidinę deguonies įsisavinimo sistemą, arba netiesiogiai per insuliną. Todėl nenustebkite, jei ėmus vartoti vaistus „nuo širdies“ pasireikš patarlė „viena bėda – ne bėda“.
* Analogiška situacija ir su cholesterolį mažinančiais vaistais (statinais) – nuo jų stipriai daugėja arachidoninės rūgšties organizme, o kartu ir PG2.
* PG2 didina inkstuose sintetinamo proteolitinio fermento renino kiekį organizme, kuris įtakoja arterinį kraujo spaudimą.
* PG2 didina hormonų mineralokortikoidų (aldosterono) gamybą, o tai gręsia natrio ir vandens kaupimusi  organizme.  
* PG2 kartu su leukotrienais sukelia stiprius bronchospazmus, kurie galiausiai pasibaigia astma iki gyvenimo pabaigos.
* PG2 sukelia visas kvėpavimo takų alergijas, kaip tiesiogiai, taip ir per histamino veikimą.
* PG2 sulaiko organizme skysčius, sukelia pieno liaukų jautrumą ir didelius nuotaikos svyravimus – gerai visiems žinomi PMS simptomai. Slėgio gimdoje didėjimas sukelia stiprius menstruacinius skausmus.
* Visi odos bėrimai (odos alergija) yra sukelti leukotrienų ir PG2. Leukotrienai ypač stipriai įtakoja esant egzemai ir žvynelinei.
* Osteoporozės priežastis irgi yra PG2.
* Parodontozė ir reumatoidinis artritas – irgi PG2 dominavimo pasekmė.
Tai ką gi daryti?

Didinti organizme eikozapentaeno rūgšties (EPR) kiekį organizme ir žiūrėti, kad netrūktų cinko ir B6 vitamino maiste. Tai vienas iš nedaugelio būdų kaip suvaldyti PG2. EPR – tai riebioji Omega3 rūgštis su 20-čia anglies ir 5-iomis dvigubomis jungtimis, kuri turi savybę blokuoti endogeninės arachidono rūgšties gamybą, be to EPR santykiauja su LOG, bet LOG beveik EPR nenaudoja kaip substrato, tačiau EPR dalyvavimas stipriai sumažina PG2 gamybą iš arachidoninės rūgšties. LOG ir EPR sąveika taip pat mažina  uždegiminėse ląstelėse (neutrofiluose ir monocituose) leukotrienų LTB4 ir LTB5 gamybą.

Tai kur tos EPR gauti? Jos yra kai kurių žuvų riebaluose. Tik nepulkite pirkti skumbrės ar žuvies taukų kapsulių iš vaistinės! Nes, jei pradėsite EPR aktyviai duoti organizmui iš išorės, jis nustos gaminti ją iš gama-linoleninės rūgšties (GLR) endogeniškai ir turėsite jos iš išorės duoti vis daugiau ir daugiau, o teigiamas jos efektas vis mažės ir mažės.

Kas blokuoja EPR, PG1 ir PG3 gamybą organizme?
*nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai (išliaupsintasis aspirinas tame tarpe)
*alkoholis
*steroidai
*tansriebalai (margarinas, kaitinti augaliniai aliejai, visas keptas maistas)
*liesas maistas
*ličio turintys preparatai
*per didelis antioksidantų kiekis (kaip dabar atrodo vaizdelis su visiems gyvenimo atvejams reklamuojamais antioksidantais?)
Kaip didinti PG1?

Substratas jam gaminti yra gama-linoleninė rūgštis (GLR) kartu su magniu, vitaminu B3, B6, C ir E. Nežiūrint į tai, kad GLR gamybai reikia linoleninės rūgšties, linoleninė rūgštis yra kartu ir PG1 inhibitorius (slopintojas). Todėl vartoti LINOLENINĘ RŪGŠTĮ iš išorinių šaltinių kategoriškai draudžiama.

Padidinus PG1 kiekį organizme, sumažėja trombocitų agregacija, pagerėja kraujotaka inkstuose bei sumažėja natrio sulaikymas organizme.  Taip pat PG1 veikia raminančiai (tai viena iš priežasčių, kodėl mėsą ir sočiuosius riebalus valgantys žmonės yra ramesni už įvairius aliejus vartojančius vegetarus), plečia bronchus (tik ne dėl beta-adrenalinio stimuliavimo, bet dėl PG2 efektų slopinimo), slopina konvulsijas.

Kaip didinti PG3?

PG3 gaminama iš EPR. EPR gaminama iš GLR. PG3 blokuoja tie patys faktoriai, kaip ir blokuojantys EPR.

Atėjo laikas prisiminti pavadinime paminėtą imbierą. Daugelis gydosi šio augalo šaknimi, kai suserga, bet kodėl jis padeda, nelabai kas žino. Esant uždegimams, imbiero teigiamo veikimo mechanizme glūdi jo sugebėjimas slopinti arachidono rūgšties metabolizmą  ir ciklooksigenazės, ir lipoksigenazės keliu. Panašiai veikia ir Vaistinis Skaistenis (Tanacetum parthenium). O štai gluosnio žievės vartoti nepatartina, nors ji irgi slopina uždegimus, tačiau jos veikimas analogiškas aspirinui, dėl joje esančio salicino, kuris organizme virsta salicilo rūgštimi.  

Nė vienas skaudulys organizme nepraeis galutinai tol, kol nebus organizme sureguliuotas santykis:
 PG2/(PG1 + PG3)
Ar dar kyla noras sau ar kam nors kitam skystinti kraują nuolat vartojant aspiriną ir kibirais šlamšti avietes?
reklama

Šaltinis

Šioje istorijoje: aspirinas, imbieras, sveikata, sveikatos patarimai

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 1592 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (362)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (279)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
Atnaujinkite savo inkstus tik su vienu ingredientu!...

Maistas mūsų organizme ištirpsta fermentų pagalba ir hormonų endokrininės sistemos. Natrio bikarbonatas gaminamas inkstuose ir kasoje, kad padedu organizmui ištirpinti ir panaudoti maistą, kurį mes valgome.

paranormal.lt
Uždėkite sodą po akimis ir rezultatas jus nustebins!...

Dažnai žmonės galvoja, kad pigūs vaistai, pasigaminti namie savarankiškai negali susidoroti su odos problemomis. Tačiau, tai ne tiesa - daugelis mokslininkų su jumis nesutiktų. Neseniai jie nustatė, kad paprasta valgomoji sod

paranormal.lt
Molės Fenčer paslaptis...

Niekas taip nesuprato kas nutiko Molei Fenčer, pavadintai "Bruklino Mįslė" ("Brooklyn Enigma"). To niekaip negalima susieti su stebėjimų ar tyrimų trūkumu - ir vienų, ir kitų buvo pakankamai.
paranormal.lt
Kaip atstatyti pažeistus inkstus, naudojant tik 1 arbat...

Inkstai - gyvybiškai svarbus organas mūsų kūne. Pagrindinė jo funkcija yra užtikrinti hormonų ir fermentų veiklą, kad suskaidyti maistą ir paversti jį cheminėmis medžiagomis, kurią galėtume naudoti, kaip energiją.


//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Panašūs žmonių keisto dingimo ...

Deividas Paulidesas, daugiau nei 20 metų dirbęs teisėsaugos organuose, nagrinėjo nepaaiškinamus žmonių dingimo atvejus Šiaurės Amerikoje ir pastebėjo keistus sutapimus. Tuo metu, kai vietiniai policijos pareigūnai kiekvieną atve
paranormal.lt
Malahaido pilies vaiduokliai...

Malahaido (Malahide) pilis, stovinti netoli Dublino, yra viena iš labiausiai turistų lankomų Airijos vietų. Pilis pastatyta didelio parko teritorijoje, esančio gražiame pajūrio miestelyje Malahaide. Beveik 800 metų pilis tuo pač
paranormal.lt
Kur teleportacijos metu dingst...

"Teleportacijos" terminą pirmasis panaudojo Čarlzas Fortas, norėdamas apibūdinti daiktų pernešimą iš vienos vietos į kitą be matomo fizinės jėgos panaudojimo ar dalyvavimo. Per šimtmečius surinkta daug medžiagos apie tai, kaip ž
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Paralelinės visatos...

Norint išsiaiškinti, kas yra paralelinės visatos, pirmiausia būtina atsakyti į svarbesnį klausimą – o kas gi yra ta visata? Egzistuoja trys šio klausimo nagrinėjimo kryptys: mokslinė, religinė-mitologinė ir asmeninė. Pagal domin
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Naujas būdas stabdyti vėžį. Fi...

Kas antras onkologinis ligonis Didžiojoje Britanijoje vartoja kokių nors maisto papildų. Šios šalies mokslininkai įrodė – natūralios medžiagos, esančios granatuose, brokoliniuose kopūstuose, dažinių ciberžolių šakniastiebiuose i
paranormal.lt
Paskubėkite! Šis straipsnis ša...

Nuostabi priemonė! Šis 100% natūralus gėrimas valo ir pašalina toksinus, chemines medžiagas ir riebalus iš mūsų arterijų, kurie gali mums pakenkti.

paranormal.lt
Natūralus antibiotikas naikina...

Būtinai išbandykite šį receptą! Naikina infekcijas jau po pirmo panaudojimo! Vietoj to, kad vartoti daug vaistų kovai su šlapimo takų infekcijomis, jūs galite panaudoti 100% natūralų namų receptą, kuris susideda iš natūraliai

paranormal.lt
Tyrimai patvirtina: tik 4 šauk...

Tikimės, kad šis straipsnis padės jums! Taip, tai tiesa - jums reikia tik 4 šaukštų šios priemonės, prevencijai ir vėžio gydymui. Skamba puikiai, ar ne? Profesorius Mermerskis teigia, kad ši priemonė yra naudinga ir veiksming

paranormal.lt
3 žolelių arbata valanti organ...

Šis straipsnis, žinoma, daugelį šokiruos. Jo nebūtina skaityti valgio metu ir po jo. Tačiau, jūs turėtumėte atidžiai perskaityti šią medžiagą, nes ji yra susijusi su tai dalykais, kurie yra labai svarbus mums visiems! Tai yra pa
paranormal.lt
Ekstrasensų mūšis 17 sezonas 1...

Paranormalių reiškinių realybės šou Ekstrasensų mūšis, naujas sezonas, kuris tradiciškai prasideda rudenį per TNT kanalą, pritraukiantis talentingus žmones iš visos šalies išbandyti savo aiškiaregių galimybes. Laidą toliau veda