Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Hipotezės » Peržiūrų: (835) Komentarų: (0) (13.11.2015 - 17:58)

Kur ieškojo rojaus senovės tautos

Kaip įsivaizdavo rojų senovės tautos? Kai kas svajojo apie salas, kuriose gyvena amžinai jaunos merginos, kai kas apie nenutrūkstamas kautynes, o kai kas laimę matė vietose, kuriose neišsenka kukurūzų atsargos.

Irijus

Pagal slavų mitologiją petiniuose ir vakariniuose kraštuose, kur išskrenda žiemoti paukščiai, yra Irijus

arba Virijus - legendinė šalis, kuri vėliau buvo siejama su rojumi. Tai septintojo dangaus sala, virš kurios yra aštuntasis ir devintasis dangus. Pagal senovės pravoslavų mitus, šioje saloje gyvena visų paukščių ir žvėrių protėviai.

Dilmunas

Šumerai, kurie maždaug VI-V tūkstantmetyje prieš mūsų erą, rojų ir žmonijos lopšį tapatino su legendine Dilumuno sala, esančia, manomai, Persijos įlankoje, kažkur "ten, kur teka saulė", "už sūraus vandens". Šumerų mite apie "Enkį ir Ninchursagą" Dilumunas aprašomas kaip laimingas žemės

kampelis, žydintis sodas, kur nėra jokių ligų, senatvės ir mirties: "Nė vienas Dilmuno gyventojas nekirto upės, tekančios aplink požeminį pasaulį. nė vienas žynys nevaikščiojo aplink numirėlį, ji apraudodamas, nė vienas dainininkas nedainavo liūdnų dainų, skirtų mirusiajam pagerbti, prie miesto sienų, kuriame gyveno nemirtingųjų gentis".

Taip ir būtų likęs istorijoje Dilmunas mirtingiesiems nepasiekiama vieta, jeigu vėlesniuose šumerų mituose jis nebūtų minimas kaip prekybos partneris, kuris eksportavo varį, brangakmenius ir perlus

mainais į žemės ūkio produkciją iš Mesopotamijos. Sis atradimas paskatino XX amžiaus archeologus rimtai užsiimti šumerų rojaus paieškomis. Šios paieškos atvedė mokslininkus į Bahreino salą, esančią Persijos įlankos centre, kur buvo aptiktos „Barbaro kultūros" pėdsakai - senovės civilizacijos, egzistavusios III tūkstantmetyje prieš mūsų erą. Maždaug tuo pačiu metu atsiradęs epas apie Gilgamešą nukelia Babilono karalių į Dilmuną. Dar daugiau, ten buvo aptiktos kapavietės, apiplėštos dar senovėje, tad ši jų kūrėjų mįslė liko neįminta. Pagal labiausiai paplitusią versiją, tauta, kuri taip atkakliai laidojo savo mirusius žmones Bahreine, buvo būtent šumerai.

Moterų sala

Keltai, kaip ir kitos tautos, savo rojų įkūrė kažkur savo pasaulio pakraštyje. Kalbant apie Airiją, tai galėjo būti tuščiavidurės kalvos - senoviniai laidojimo kompleksai, kurie keltams atiteko iš jų pirmtakų (Naujasis Greindžas, Kruachanas ar Knotas), arba mitinė šalis, dengiama rūko, esanti vakaruose, Atlanto vandenyne. Ši sala žinoma ne vienu pavadinimu - Tir na mban („moterų šalis"), Tir na mBeo („gyvenimo šalis“), Tir na nOg („jaunystės šalis"), Mag Mell („nuostabi lyguma").

Keltų rojus savo teikiamais patogumais nelabai skyrėsi nuo Dilmuno ar senovės graikų Eliziumo - tai buvo šalis, kurioje visko buvo užtektinai, o joje gyveno amžinai jaunos merginos. Tačiau, skirtingai nei

šumerų rojus, ši šalis nebuvo tokia neprieinama paprastiems mirtingiesiems vyrams, kurie gana dažnai užsukdavo į šią šalį savo plaukiojimų metu. Apie tai byloja legendos, išlikusios viduramžių „kelionių" (immrama) tekstuose. Kai kurie, pavyzdžiui airių herojai Mael Dunas ir Branas pasiliko šioje šalyje, gerai sugyveno su vietinėmis karalienėmis, o laikas neturėjo jiems jokio poveikio, kol jie gyveno tame krašte: „Ir pasakė karalienė: „Likite čia, ir laikas jūsų nepalies. Kiekvienas jūsų liks dabartinio amžiaus, o jūsų gyvenimas truks amžinai".

Ne visos tokios istorijos turi panašią pabaigą. Jausdami namų ilgesį, keliautojai palikdavo rojaus salą, tačiau žengę ant Airijos kranto arba pavirsdavo dulkėmis, arba tapdavo žilais seniais - laikas darė savo.

Valhala

Skandinavų rojus atitinka jų karštą būdą. Odino rūmuose, kuriuos sudarė didžiulė salė, dengiama stogo iš paauksuotų skydų, remiamų ietimis, vikingų laukė kasdieninės mirtinos kautynės, po kurių jie atgimdavo ir švęsdavo. O patarnavo jiems nuostabios merginos iš Odino kariaunos - valkirijos.

Skandinavų pasaulio sampratoje Valhala yra kažkur danguje, o patekti į ją galima tik narsiai žuvus mūšyje. Rinkdamas savo dangaus kariauną, Odinas nevengė gudrybių, organizuodamas narsiausių ir geriausių karių žūtį. Bent taip jau vadų ir didvyrių žūtį aiškina skandinavų legendos.

Tie, kurie nemokėjo elgtis kalaviju, o taip pat moterims ir vaikams kelias į Valhalą buvo uždarytas. Jie patekdavo į požeminės pabaisos Chelio valdas - niūrų mirusiųjų pasaulį, iš kurio kelio atgal nebuvo netgi dievams. Beje, geriausios moterys galėjo tikėtis vietos Folgvange - deivės Frėjos valdose.

Tonatiju’ičanas, Sinkalkas ir Tlakoko būstas

Actekų, kaip ir skandinamų, pomirtinis gyvenimas priklausė nuo mirties aplinkybių. Kariai, kritę mūšyje arba paaukoti, patekdavo į saulės Tonatiju’inčano namą, kur kiekvieną dieną auštant pasitikdavo šviesulį ir palydėdavo jį iki zenito, žingsniuodami šalia iškilmingu maršu. Tenai, vakarinėje dangaus dalyje (Sinkalke) estafetę perimdavo mosiuakeckės („dieviškos moterys"), mirusios pirmojo gimdymo metu.

Gero pomirtinio gyvenimo galėjo tikėtis nuskendusieji arba tie, kurių mirtis buvo susijusi su vandenų dievu Tlaloku. Jie keliaudavo į Tlaloko būstą, kur „niekada netrūksta sunokusių kukurūzų, moliūgų, pomidorų, pupelių ir gėlių... Visi Tlaloko gyventojai leidžia laiką šokdami, dainuodami ir žaisdami".

Tie, kurie mirė kitokiomis aplinkybėmis, patekdavo į actekų pragarą - Mitklaną, esantį šiaurinėje pasaulio dalyje, kur nelaimingųjų laukė baisios kančios, o po ketverių metų jų sielos išnykdavo visiems laikams.

Eliziumas

Senovės graikai ir romėnai svajojo patekti į Eliziumą arba Eliziejaus laukus - palaimintas salas vakariniame pasaulio pakraštyje prie Okeano upės, kur be jokių rūpesčių leidžia laiką didieji senovės herojai, o tiksliau - „ketvirtosios kartos" graikai. Paprastieji graikai, priklausantys „penktajai kartai" buvo

pasmerkti kamuotis Aido karalystėje, nepriklausomai nuo to, kaip nugyveno savo gyvenimą.

Beje, tokia Eliziumo samprata charakteringa visai archajiškiems Homero ir Hesiodo laikams (VIII-VII amžiai prieš mūsų erą). Vėlesniais laikais Eliziejaus laukai tapo prieinami paprastiems mirtingiesiems. Pavyzdžiui, senovės graikų poetas Pindaras (VI-V amžiai prieš mūsų erą) užsimena apie salą, kurioje gyvena palaimintos sielos, leisdamos laiką sportuodamos arba grodamos. Praėjus dar ketveriems amžiams senovės Romos poetas Vergilijus, perkėlęs Eliziumą į anapusinį pasaulį, pavadino jį paskutinio atpildo vieta.

Šveta-Dvipa

„Pieno jūroje, į šiaurę nuo Mero, plyti didelė Šveta-Dvipos sala, Baltoji sala arba Šviesos sala. Joje randasi šalis, kurioje vyrauja palaima. Jos gyventojai - narsūs vyrai, neturintys jokio pykčio, abejingi garbei ir negarbei, keistos išvaizdos, pilni gyvybinės jėgos".

Šis senovės indų epe „Machabcharata" aprašytas rojus buvo ieškomas daugelyje vietų. Kai kurie

Indijos žinovai, pavyzdžiui pulkininkas Vilfordas, Šveta-Dvipą tapatino su Didžiąja Britanija. O kodėl ne? Sala už jūrų šiaurėje (pagal. „Machabcharatos" autorius). Jelena Blavatskaja „Slaptojoje doktrinoje Šveta-Dvipą perkėlė į dabartinę Gobio dykumą. Kiti tyrinėtojai Baltąja sala laiko Arktidą - hipotetinį šiaurės poliarinį žemyną, kuris kažkada egzistavo dabartinės Arktikos teritorijoje, tačiau dėl kataklizmų, kurie, atseit, įvyko prieš 100-18 tūkstančių metų, nugrimzdo į vandenį (vokiečių zoografo Egero hipotezė). Arktidos šalininkai neretai legendą apie Šveta-Dvipą sieja su Hiperborėja, kuri, antikos autorių teigimu, taip pat buvo kažkur toli šiaurėje. Tačiau šiaurė - santykinė sąvoka. Kai kurie lingvistai aptiko Uralo toponimų panašumus su indų pavadinimais. Taip, remiantis A.Vinogradovo ir S.Žarnikovos tyrimais, legendinė Šveta-Dvipa atsidūrė teritorijoje tarp Uralo, Baltosios jūros, Šiaurinės Dvinos ir Pečioros upių baseinų, Volgos ir Okos tarpupio.

reklama

Mįslės ir faktai ir paranormal.lt

Šioje istorijoje: Sinkalkas, Valhala, Moterų sala, šumerai, Šveta-Dvipa, Rojus, Eliziumas, Actekai, Irijus, Dilmunas

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 835 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (368)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (282)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
Kiek tiesos yra mituose apie plastinę chirurgiją?...

Grožį kiekvienas iš mūsų suprantame skirtingai, tačiau jis yra pakankamai svarbus kiekvienam norinčiam pritapti prie visuomenės, būti pripažintam. Ir nors besikreipiančių į plastikos chirurgus vis daugėja, apie šią sritį vis

paranormal.lt
Paruoškite imbierą nuo vėžio, artrito, cholesterolio...

Jis naudojamas plačiai, ypač veiksmingas peršalimo, gripo, kosulio, artrito ir skrandžio ligų atveju. Be to, imbieras gali padėti sumažinti nugaros skausmą ir raumenų skausmus, taip pat sumažinti padidėjusį cholesterolio ir cukr
paranormal.lt
Cinamonas ir medus...

Medus yra vienintelis negendantis produktas pasaulyje. Jis gali tik susikristalizuoti. Bet tai jo savybių nekeičia. Jei norit minkšto medaus, tai atlaisvinkit dangtelį ir įstatykit indą su medumi į karštą vandenį ir jis pasidar
paranormal.lt
Kaip greitai atsikratyti nuospaudų...

Sausa nuospauda ant kojų pirštų ir pado pagalvėlių - ne tik estetinė problema. Nuospaudos gali būti gana skausmingos, ypač jei turime dėvėti uždarus, siaurus batus.


//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Panašūs žmonių keisto dingimo ...

Deividas Paulidesas, daugiau nei 20 metų dirbęs teisėsaugos organuose, nagrinėjo nepaaiškinamus žmonių dingimo atvejus Šiaurės Amerikoje ir pastebėjo keistus sutapimus. Tuo metu, kai vietiniai policijos pareigūnai kiekvieną atve
paranormal.lt
Malahaido pilies vaiduokliai...

Malahaido (Malahide) pilis, stovinti netoli Dublino, yra viena iš labiausiai turistų lankomų Airijos vietų. Pilis pastatyta didelio parko teritorijoje, esančio gražiame pajūrio miestelyje Malahaide. Beveik 800 metų pilis tuo pač
paranormal.lt
Kur teleportacijos metu dingst...

"Teleportacijos" terminą pirmasis panaudojo Čarlzas Fortas, norėdamas apibūdinti daiktų pernešimą iš vienos vietos į kitą be matomo fizinės jėgos panaudojimo ar dalyvavimo. Per šimtmečius surinkta daug medžiagos apie tai, kaip ž
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Paralelinės visatos...

Norint išsiaiškinti, kas yra paralelinės visatos, pirmiausia būtina atsakyti į svarbesnį klausimą – o kas gi yra ta visata? Egzistuoja trys šio klausimo nagrinėjimo kryptys: mokslinė, religinė-mitologinė ir asmeninė. Pagal domin
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Vandenilio peroksidas vaistas ...

Dėmesio: Food Grade Vandenilio Peroksidas nėra maistas ar maisto papildas. Autoriai, tyrėjai bei kai kurie Hab. Mokslo Daktarai yra atlikę ypač daug tyrimų ir analizių, kurių metu pastebėjo, kad naudojant skiestą vandenilio p

paranormal.lt
Paskubėkite! Šis straipsnis ša...

Nuostabi priemonė! Šis 100% natūralus gėrimas valo ir pašalina toksinus, chemines medžiagas ir riebalus iš mūsų arterijų, kurie gali mums pakenkti.

paranormal.lt
Natūralus antibiotikas naikina...

Būtinai išbandykite šį receptą! Naikina infekcijas jau po pirmo panaudojimo! Vietoj to, kad vartoti daug vaistų kovai su šlapimo takų infekcijomis, jūs galite panaudoti 100% natūralų namų receptą, kuris susideda iš natūraliai

paranormal.lt
Tyrimai patvirtina: tik 4 šauk...

Tikimės, kad šis straipsnis padės jums! Taip, tai tiesa - jums reikia tik 4 šaukštų šios priemonės, prevencijai ir vėžio gydymui. Skamba puikiai, ar ne? Profesorius Mermerskis teigia, kad ši priemonė yra naudinga ir veiksming

paranormal.lt
3 žolelių arbata valanti organ...

Šis straipsnis, žinoma, daugelį šokiruos. Jo nebūtina skaityti valgio metu ir po jo. Tačiau, jūs turėtumėte atidžiai perskaityti šią medžiagą, nes ji yra susijusi su tai dalykais, kurie yra labai svarbus mums visiems! Tai yra pa