Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Ligos, mutacijos » Peržiūrų: (949) Komentarų: (0) (17.09.2016 - 20:14)

Kvepalų daroma žala sveikatai ir aplinkai

Jie kvepia maloniai, tačiau kas būtent juose kvepia? Parduotuvėse yra kvepalų su citrinos, medžių, gėlių aromatais, bet tai nereiškia, kad jų sudėtyje esama bent lašelio natūralių medžiagų. Ir jums niekas nepasakys, iš kokių medžiagų sudaryta kvepalų kompozicija, tai laikoma komercine paslaptimi ir gamintojai neprivalo nurodyti komponentų.

Kvepalų sudėtyje gali būti dešimtys ar net šimtai cheminių junginių. Dažniausiai parfumerijoje naudojamos sintetinės cheminės medžiagos, kadangi jų kaina nepalyginamai mažesnė už natūralius eterinius aliejus, taip pat sintetiniai aromatai yra gerokai stabilesni.

Savaime suprantama, kad parfumeriniai aromatai yra pagrindiniai kvepalų, taip pat odekolonų ir dezodorantų komponentai, tačiau juos taip pat naudoja praktiškai visose kosmetinėse ir higienos priemonėse.

Kvepalų daroma žala sveikatai ir aplinkai

Be to, aromatų galima rasti daugumoje vartotojiškų prekių, tame tarpe skalbimo milteliuose, valymo priemonėse. Net kai produktas markiruojamas kaip „fragrance-free“, t.y. „be kvapo“, iš tikrųjų jame gali būti aromatas drauge su maskuojančiu agentu, kuris blokuoja smegenyse kvapo atpažinimą.

Kiek yra saugu leisti gamintojams savarankiškai kontroliuoti produkto toksiškumą?

Parfumerijos pramonei leidžiama savarankiškai save reguliuoti per prekybos asociaciją, žinomą kaip Tarptautinė parfumerijos asociacija (IFRA). Organizacija atsakinga už atliekamus eksperimentus, kurių metu tiriamas pramonėje naudojamų komponentų saugumas.

Parfumerijoje naudojama apie 5000 įvairių komponentų, tačiau iki šiol tik 1300 faktiškai buvo patikrinti toksiškumo aspektu. Kitas klausimas – kiek nepriklausomas toks institutas, kuriame vykdomi tyrimai? Samiuelis Epšteinas (Samuel Epstein), medicinos mokslų daktaras, Vėžio profilaktikos koalicijos pirmininkas, perspėja: „Tie testai yra minimalūs ir apsiriboja vietiniu poveikiu žmogaus odai bei trumpalaikiais nuodingumo bandymais su graužikais“.

Kvepalų daroma žala sveikatai ir aplinkai

Jeigu esate jautrus cheminėms medžiagoms, tikriausiai žinote, koks nelengvas tokiu atveju gyvenimas. Dauguma komponentų, kurių nenurodo etiketės, yra dirgikliai ir gali sukelti alergiją, migreną ir astmos simptomus.

Žmonių, kenčiančių nuo astmos, tyrimas parodė, kad kvepalai ir/arba odekolonai sukelia priepuolius beveik trims iš keturių žmonių. Esama taip pat liudijimų, kad kvepalai gali išprovokuoti susirgimą astma ir, galbūt, netgi skatina jos vystymąsi pas vaikus.

Itin pažeidžiami žmonės su daugybiniu cheminiu jautrumu (MCS) arba ligomis, kurias sukelia aplinka. Kvepalai gali paskatinti ligų vystymąsi ar sukelti konkrečius simptomus.

Tačiau bet kuris žmogus gali patirti odos susierzinimą ar ašarojimą. Britų tyrinėtojai praneša, kad parfumerija yra antra iš labiausiai paplitusių alergijos sukėlėjų pas dermatologinių klinikų pacientus. Be to, laboratoriniai eksperimentai su atskirais kvepalų komponentais parodė šalia visų kitų negatyvių poveikių sveikatai, jų neurotoksiškumą ir ryšį su vėžio vystymusi.

Ypatingą susirūpinimą kelią ekologijos aspektu parfumerijoje naudojamas sintetinis muskusas. Kai kurie jo junginiai turi ypatingą atsparumą ir gali būti „įmontuoti“ (bioakumuliuoti) į riebalinius įvairių vandens organizmų audinius. Kaip rodo tyrimai, Didžiųjų ežerų Amerikoje žuvyse esama nemažo kiekio sintetinio muskuso ir tas kiekis didėja.

Kai kurie aromatų komponentai nėra patys savaime kvapai, o tik padidina bendrą kvapo intensyvumą. Pavyzdžiui, dietilftalatas (diethyl phthalate), arba DEP, plačiai naudojamas aromato fiksavimui. Ftalatai kosmetikoje dažnai naudojami dėl savo pigumo ir universalumo.

Tačiau Europos endokrininių pažeidimų komisija klasifikavo DEP kaip 1 kategorijos medžiagą, pažeidžiančią hormonines funkcijas. Taip pat DEP įtrauktas į ypatingai toksiškų teršalų sąrašą Amerikos įstatyme dėl švaraus vandens.

Ftalatai siejami su ankstyvu mergaičių lytiniu brendimu, spermatozoidų kiekio sumažėjimu pas vyrus, reproduktyviniais defektais pas vyriškos lyties besivystančius vaisius (kai mama patiria ftalatų poveikį nėštumo metu).

Ftalato metabolitai irgi susiję su nutukimu ir rezistencija insulinui pas vyrus. Taip pat esama įrodymų, kad ftalatų poveikis gali sukelti kepenų bei inkstų difunkciją mažiems vaikams, kai jie ilgą laiką čiulpia ar kramto produktus, turinčius ftalatų.

Geriausiai parduodamų kvepalų ir odekolonų laboratorinės analizės parodė, kad produktuose esama vidutiniškai 14 cheminių medžiagų, nenurodytų etiketėse, kurios gali sukelti alergiją ar sutrikdyti hormonines funkcijas. ES ribojamas daugelio parfumerijos komponentų naudojimas, tame tarpe kalba eina apie du dažniausiai naudojamus sintetinius muskusus (nitromusks) ir reikalaujama, kad būtų įspėjamieji užrašai ant produktų, jeigu juose esama bet kurio iš 26 alergenų, kurie naudojami kaip kosmetiniai aromatai.

Alternatyva toksiškai parfumerijai

Jeigu norite apsisaugoti patys ir apsaugoti aplinkinius, geriau venkite sintetinių kvapų ir pereikite prie natūralių aromatų, pagamintų iš eterinių aliejų. Svarbu turėti galvoje, kad eteriniai aliejai nėra tas pats, kas parfumeriniai aliejai.

Eteriniai aliejai gaminami iš augalų, kai tuo tarpu parfumeriniai savo sudėtyje gali turėti sintetinių cheminių medžiagų. Nors jie gali skaniai kvepėti ir būti pigesni, jie neduoda terapinio efekto, kaip eteriniai aliejai, ir gali būti ne ką saugesni už įprastus kvepalus. Dėl to įsitikinkite, kad jūsų naudojami eteriniai aliejai yra pačios aukščiausios kokybės ir 100-u procentų gryni.

Taip pat reikia atkreipti dėmesį į tai, kad eteriniais aliejais reikia naudotis atsargiai, ypač nėštumo metu, kadangi jie gali daryti žymią įtaką organizmui, netgi nedideliais kiekiais. Prieš pradėdami eksperimentuoti su aliejais, geriau pasitarkite su žmogumi, kuris išmano aromaterapiją.

reklama

Šaltinis

Šioje istorijoje: kvepalai, Nuodai, farmacija, sveikata

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 949 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (350)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (269)

//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Panašūs žmonių keisto dingimo ...

Deividas Paulidesas, daugiau nei 20 metų dirbęs teisėsaugos organuose, nagrinėjo nepaaiškinamus žmonių dingimo atvejus Šiaurės Amerikoje ir pastebėjo keistus sutapimus. Tuo metu, kai vietiniai policijos pareigūnai kiekvieną atve
paranormal.lt
Malahaido pilies vaiduokliai...

Malahaido (Malahide) pilis, stovinti netoli Dublino, yra viena iš labiausiai turistų lankomų Airijos vietų. Pilis pastatyta didelio parko teritorijoje, esančio gražiame pajūrio miestelyje Malahaide. Beveik 800 metų pilis tuo pač
paranormal.lt
Kur teleportacijos metu dingst...

"Teleportacijos" terminą pirmasis panaudojo Čarlzas Fortas, norėdamas apibūdinti daiktų pernešimą iš vienos vietos į kitą be matomo fizinės jėgos panaudojimo ar dalyvavimo. Per šimtmečius surinkta daug medžiagos apie tai, kaip ž
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Paralelinės visatos...

Norint išsiaiškinti, kas yra paralelinės visatos, pirmiausia būtina atsakyti į svarbesnį klausimą – o kas gi yra ta visata? Egzistuoja trys šio klausimo nagrinėjimo kryptys: mokslinė, religinė-mitologinė ir asmeninė. Pagal domin
paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Naujas būdas stabdyti vėžį. Fi...

Kas antras onkologinis ligonis Didžiojoje Britanijoje vartoja kokių nors maisto papildų. Šios šalies mokslininkai įrodė – natūralios medžiagos, esančios granatuose, brokoliniuose kopūstuose, dažinių ciberžolių šakniastiebiuose i
paranormal.lt
Tyrimai, įtikinamai įrodantys ...

Epidemiologiniuose tyrimuose jau būta pranešimų apie tai, kad ilgalaikėje perspektyvoje tie, kurie buvo paskiepyti, pasižymi ne tokia gera sveikata, kaip neskiepyti.
paranormal.lt
Kaip be kraujo testo nustatyti...

Sveikatą stiprinti reikia visus metus, tada ir žiemos ne su siaubu, o su džiaugsmu lauksite, sako gydytojas Alvydas Unikauskas.
paranormal.lt
Natūrali, ekologiška, novatori...

Novatoriška kaukė! Jūs atsikratysite labai greitai raukšlių, juodų dėmių ir spuogų! Vaizdo įrašas su veido drėkinimo receptu! Mes visi svajojame apie gražią ir švarią odą! Išbandykite šią stebuklingą veido kaukę ir pasiruoškite
paranormal.lt
Išvalykite žarnyną nuo gleivių...

Išsivalę nuo gleivių, išmatų ir kitų parazitų žarnyne, mes galime atsikratyti daugelį ligų. Per 70 metų (gyvenimo trukmė) mūsų žarnynas perdirba apie 100 tonų maisto produktų ir 40 tūkstančius litrų skysčio. Pasekmė, ant pilv

paranormal.lt
Pašalinkite gleives iš plaučių...

Atėjo laikas peršalimo ligoms, bronchitui ir pneumonijai! Jei jūs kenčiate nuo kosulio, tada šis receptas padės jums! Kai žmogus kenčia nuo nepraeinančio kosulio, jam sunku dirbti, pastovus skausmas krūtinėje, galvoje ir žino

paranormal.lt
5 natūralios kaukės paakių oda...

Oda aplink akis yra labai plona ir jautri. Joje pasirodo pirmieji senėjimo požymiai. Oda tampa nebe tokia elastinga, dažnai kamuoja patinimas, atsiranda smulkių raukšlelių, tamsių ratilų. Todėl šiai veido sričiai reikėtų skirti