Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Mistika » Peržiūrų: (591) Komentarų: (0) (17.11.2015 - 23:24)

Lemtingi vardai ir skaičiai

Tarp jūreivių paplitęs prietaras, kad laivo likimas yra labai susijęs su jo pavadinimu. O laivo pavadinimas gali būti ir laimingas, ir atnešantis nelaimes. Pavyzdžiui, jau senai žinoma, jei ant borto užrašytas pavadinimas "Titanikas" arba "Luizitanija", reikia laukti neišvengiamos nelaimės. Jūrų kronikos liudija, kad visi trys laivai, kurie buvo pavadinti "Titaniku", nuskendo, daugiau laivams šis pavadinimas nebesuteikiamas.

Kaip laivas pavadintas ...

Savo paskutinį prieglobstį jūros dugne surado ir trys „Luizitanijos":

- 1901 m. birželio 26 d. prie Balardo kyšulio, esančio netoli nuo Niūfaundlendo, nuskendo anglų transporto-keleivinis garlaivis, pastatytas 1871-ais metais;

- 1911 m. balandžio 18 d. įplaukiant Stalo įlanką ant Belouzo uolų užšoko ir nuskendo antra „Luizitanija" -Portugalijai priklausantis 6 tūkstančių tonų vandentalpos laineris;

- 1915 m. gegužės 16 d. pasaulį sukrėtė anglų lainerio „Luizitanija" tragedija, kurį torpedavo vokiečių povandeninis laivas „U-20“. Tragedijos metu žuvo beveik 1200 žmonių.

Japonų jūrininkams patys nelaimingiausi laivų pavadinimai yra „Toijo-maru" ir „Seikan-maru". Tai ne prasimanymas, o faktas: per 27 metus (nuo 1927 iki 1954 metų) karas ir stichija tapo 14-os laivų, turėjusių šiuos pavadinimus, žūties priežastimi.

Prašmatnus vandenyno laineris „Luizitanija" tapo netinkamai parinkto pavadinimo auka?

Tačiau japonai ir toliau savo laivams suteikia lemtingus pavadinimus, o tų, kurie eksploatuojami, nepervadina. Kodėl taip yra, sunku pasakyti. Japonija ne vieną šimtmetį buvo izoliuota nuo kito pasaulio šalis ir vystėsi pagal savas tradicijas. Kaip pavyzdį galima pateikti japonų požiūrį į kai kuriuos skaičius. Jeigu daugumoje šalių prietaringi žmonės bijo skaičiaus 13, tai japonai visiškai nesibaimindami apsigyvena 13-ajame numeryje viešbutyje, sėda į 13-ą vagoną ar skrenda 13-u reisu. Užtat japonai turi savus „lemtingus" skaičius, apie kuriuos pasakojama žemiau.

Plaukiojanti nelaimė

Šio tankerio, pastatyto 1953-iais metais, pavadinimas nepriklauso „lemtingiesiems", juo labiau, kad laivo pavadinimas ne kartą buvo keičiamas. Tačiau šis laivas vadinamas pačiu nesėkmingiausiu jūreivystės istorijoje, nes su juo susiję daugybė nutikimų.

1964-ais metais plaukimas iš Japonijos į JAV truko 8 ilgus mėnesius, ir tai buvo daug nuotykių turintis reisas. Pakeliui laivas susidūrė su kitu tankeriu, tris kartus laive kilo gaisras, teko 5 kartus užsukti į pakelyje esančius uostus remontui. 1968-ais metais tankeryje kilo komandos maištas, o po metų jis

nuskendo prie Borneo salos. Po kiek laiko laivas buvo iškeltas, 5 metus atliekamas jo remontas Japonijoje, tačiau jau pirmojo reiso po remonto metu vėl nutiko nelaimė - laivas užšoko ant akmenų netoli Sicilijos. Per kitus metus laive „Argo Merchant" net 6 kartus sprogo katilas, kartą sugedo valdymo įranga. Po šių įvykių laivui buvo uždrausta plaukti Panamos kanalu bei įplaukti į Bostono ir Filadelfijos uostus. Pagaliau 1976-ais metais „Argo Merchant" baigė savo nesėkmių paženklintą karjerą - jis nuskendo prie Keip Kodo pusiasalio (Siaurės Amerika), užteršdamas jūros vandenį didžiuliu naftos kiekiu.

Nenaudingas skaičius?

Prietaringa skaičiaus 13 baimė (ji netgi turi mokslinį pavadinimą „triskaidekafobija") kai kuriems žmonėms yra tokia stipri, kad jie niekada neužsiima rimtais reikalais šią dieną, niekada ne-

gyvens name ar bute su šiuo numeriu ir, savaime suprantama, niekada neskris lėktuvu 13-toje vietoje. Ne vienoje užsienio šalyje viešbučiuose nerasite 13-to numerio, o gatvėse - 13-to namo.

Ypač skaičiaus 13 bijoma Anglijoje ir JAV. Namuose nėra 13-tų butų, kino teatruose nėra 13-tos eilės. Sis skaičius taip pat nemėgiamas Italijoje, Ispanijoje, kai kuriose kitose šalyse.

60 minučių sudaro valandą, minutėje - 60 sekundžių, o 60 - tai 5 kartai po 12. Skaičius 12 patogus skaičiavimuose - jis dalijamas į 2, 3, 4, 6, todėl dar tolimais laikais buvo sėkmingai naudojamas prekyboje ir mainuose. Visai kitaip yra su skaičiumi 13. Mistinė jo esmė yra tai, kad jis eina iš karto po skaičiaus 12 ir yra jo priešingybė. Prie tuzino pridėjus vienetą buvo gautas skaičius 13 - nesėkmę nešantis, nenaudingas, nes jo negalima padalinti iš jokio kito skaičiaus, tik iš vieneto ir savęs paties.

Senovės Babilonijos 13-ojo mėnesio simboliu buvo varnas - nelaimės paukštis. Daugelyje senųjų tautų skaičiai buvo žymimi raidėmis. Skaičių 13 senovės žydai vaizdavo raide „mem“. Šia pačia raide senojoje žydų kalboje prasidėjo žodis „mot" - mirtis.

Dar VI amžiuje prieš mūsų erą senovės graikų filosofas Pitagoras parašė traktatą apie skaičius. Jo numerologijoje skaičius 12 reiškė harmoniją ir išbaigtumą. Vėliau mokslininko pasekėjai išmąstė, kad skaičius 13, esantis vienetu didesnis už skaičių 12, yra už harmonijos ir tobulumo ribų, todėl šis skaičius yra blogas.

Štai dar pavyzdžiai: pilnoje kortų kaladėje yra po 13 kiekvienos rūšies kortų; Taro kortose tryliktoji korta reiškia mirtį. Prietaringi žmonės tvirtina, kad į bet kurias kartuves veda 13 laiptelių, o kartuvių virvės ilgis visada lygus 13-ai susuktų virvės kilpų.

Tuo galima tikėti, galima netikėti, o štai 1-o JAV dolerio kupiūra įtikins kiekvieną, kad mistinis skaičius 13 joje egzistuoja visur. Pabandykite gerai įsižiūrėti į kupiūrą. Kairėje pusėje pavaizduota piramidė, turinti 13 pakopų. Virš jos užrašas „Annuitcoeptis" (išvertus iš lotynų kalbos tai reiškia „(Dievas) palaimino (mūsų) sumanymus"), kurį sudaro 13 raidžių. Dešinėje kupiūros pusėje pavaizduotas erelis, ant kurio krūtinės yra skydas su 13 juostų. Vienoje erelio kojoje yra 13 strėlių, kitoje - šakelė su 13 alyvuogių ir 13 lapų. Virš erelio galvos 13 žvaigždžių, o snape jis laiko juostą su užrašu

„E pluribus unum" („Iš daugelio - vienintelis"), kurį sudaro irgi 13 raidžių. Piramidės pagrinde užrašyta romėniškais skaitmenimis data -1776, o toje pačioje vietoje, tik kitoje kupiūros pusėje (ant žalio valstybinio iždo antspaudo) yra kita data - 21789. Nesunku paskaičiuoti, kad skirtumas tarp šių datų sudaro „velnio tuziną"!

Šiaip skaičiaus 13 egzistavimą amerikiečių simbolikoje galima visiškai racionaliai paaiškinti - Jungtines Valstijas sukūrė 13 buvusių britų kolonijų, kurios išsikovojo nepriklausomybę. Turėjo praeiti daugiau nei pusantro amžiaus, kad valstijų skaičius pasiektų dabartines 50. dar vienas įdomus faktas: tarp pirmųjų kolonistų išsilaipinimo Naujajame Pasaulyje 1607-ais metais ir 1776-ais metais priimtos „Nepriklausomybės deklaracijos" praėjo 169 metai, t.y., 13 kvadratu. Vargu ar galima teigti, kad skaičius 13 Amerikai buvo nelaimingas.

Mirties hieroglifas

Japonijoje, kaip ir kitose Rytų šalyse, skaičius 13 neturi jokios baisios mistinės reikšmės. Netgi priešingai - į šį skaičių žiūrima pagarbiai. Pavyzdžiui, viename vienuolyne saugomas šventas kalavijas su 13 paslapčių simboliais.

„Blogais" skaičiais Japonijoje laikomi skaičiai 4 ir 9. japonai tai aiškina labai paprastai - hieroglifas „keturi" skaitomas taip pat, kaip ir kitas hieroglifas, kuris reiškią žodį „mirtis". Dėl šios priežasties Japonijos ligoninėse nėra 4-tų palatų. Beveik tą patį galima pasakyti ir apie skaičių 9 - jį vaizduojantis hieroglifas skaitomas panašiai taip pat, kaip ir hieroglifas, reiškiantis „kančią". Japonai nelaimingu skaičiumi laiko ir 42, kuris savo skambėjimu primena žodį „mirtis".

Atsargūs japonai stengiasi nenaudoti skaičiaus 4 - kai kuriuose viešbučiuose po 3-io numerio galima pamatyti 5-ą numerį, o iš 3-io aukšto pakylama iš karto į 5-ą aukštą.

Geriau nekišti nosies iš namų

Milijonus amerikiečių apima prietaringa baimė, jeigu 13-oji mėnesio diena yra penktadienis. Tokią dieną daugelis jų nepasirašinėja jokių komercinių sandorių, nepriima sprendimų, atidedami juos kitai dienai. Ekonomistų grupė paskaičiavo, kad dėl šio prietaro JAV kiekvieno mėnesio 13-ą dieną JAV netenka apie 250 milijonų dolerių.

O štai anglas Bobas Renfris tikrai tiki, kad 13-a diena, penktadienis, yra tikrai nelaiminga diena. Jis net 4 kartus pateko į automobilio avariją, patyrė keletą rankų ir kojų lūžių, įkrito į upę. Kartą vyrą partrenkė motociklininkas, o kitą kartą Renfris, gerai neapsižiūrėjęs, žengė pro stiklines duris. Pasekmė - daugybė pjautinių žaizdų. Po šio įvykio Bobas nusprendė niekur nekišti savo nosies iš namų penktadieniais, 13-ą dieną.

reklama

Šioje istorijoje: Numerologija, 13 skaičius, prietarai, Luizitanija, Laivas, Skaičius

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 591 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (355)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (273)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
Pats laikas išvalyti organizmą nuo kirmėlių...

Esate tikri, kad neturite kirmėlių? Žolininkė Dominika Balčiūnė jus nuvils – pasak jos, šių nemalonių parazitų turime visi ir tik nuo jų kiekio priklauso, kaip pasireiškia jų buvimo požymiai.
paranormal.lt
Kaip paruoši valančią imbiero arbata su citrina...

Labai skani ir naudinga arbata. Imbiero šaknis padeda pašalinti žarnyno dujas, atpalaiduoja ir ramina virškinimo traktą. Ir citrina, ir imbieras turi daug antioksidantų, kurie slopina uždegimą.

paranormal.lt
Šampūnas iš valgomos sodos - plaukų augimo magija!...

Mes visi žinome apie sodos privalomus, mes galime naudoti kepimui ir valymui, bet ir gydant daugelį lygų, gydomųjų savybių pagalba. Tačiau, kiekvieną dieną mes sužinome kažką naujo apie šį nuostabų ingredientą. Soda gali pageri
paranormal.lt
Tulijo Simončini: vėžys tai grybelinis susirgimas, tai ...

Kasmet nuo vėžio pasaulyje miršta aštuoni milijonai žmonių, Vien tik JAV – daugiau nei pusė milijono. Apie 2030 metus tikėtinas mirtingumas – 12 milijonų.


//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Panašūs žmonių keisto dingimo ...

Deividas Paulidesas, daugiau nei 20 metų dirbęs teisėsaugos organuose, nagrinėjo nepaaiškinamus žmonių dingimo atvejus Šiaurės Amerikoje ir pastebėjo keistus sutapimus. Tuo metu, kai vietiniai policijos pareigūnai kiekvieną atve
paranormal.lt
Malahaido pilies vaiduokliai...

Malahaido (Malahide) pilis, stovinti netoli Dublino, yra viena iš labiausiai turistų lankomų Airijos vietų. Pilis pastatyta didelio parko teritorijoje, esančio gražiame pajūrio miestelyje Malahaide. Beveik 800 metų pilis tuo pač
paranormal.lt
Kur teleportacijos metu dingst...

"Teleportacijos" terminą pirmasis panaudojo Čarlzas Fortas, norėdamas apibūdinti daiktų pernešimą iš vienos vietos į kitą be matomo fizinės jėgos panaudojimo ar dalyvavimo. Per šimtmečius surinkta daug medžiagos apie tai, kaip ž
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Paralelinės visatos...

Norint išsiaiškinti, kas yra paralelinės visatos, pirmiausia būtina atsakyti į svarbesnį klausimą – o kas gi yra ta visata? Egzistuoja trys šio klausimo nagrinėjimo kryptys: mokslinė, religinė-mitologinė ir asmeninė. Pagal domin
paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Naujas būdas stabdyti vėžį. Fi...

Kas antras onkologinis ligonis Didžiojoje Britanijoje vartoja kokių nors maisto papildų. Šios šalies mokslininkai įrodė – natūralios medžiagos, esančios granatuose, brokoliniuose kopūstuose, dažinių ciberžolių šakniastiebiuose i
paranormal.lt
Tyrimai, įtikinamai įrodantys ...

Epidemiologiniuose tyrimuose jau būta pranešimų apie tai, kad ilgalaikėje perspektyvoje tie, kurie buvo paskiepyti, pasižymi ne tokia gera sveikata, kaip neskiepyti.
paranormal.lt
Tyrimai patvirtina: tik 4 šauk...

Tikimės, kad šis straipsnis padės jums! Taip, tai tiesa - jums reikia tik 4 šaukštų šios priemonės, prevencijai ir vėžio gydymui. Skamba puikiai, ar ne? Profesorius Mermerskis teigia, kad ši priemonė yra naudinga ir veiksming

paranormal.lt
3 žolelių arbata valanti organ...

Šis straipsnis, žinoma, daugelį šokiruos. Jo nebūtina skaityti valgio metu ir po jo. Tačiau, jūs turėtumėte atidžiai perskaityti šią medžiagą, nes ji yra susijusi su tai dalykais, kurie yra labai svarbus mums visiems! Tai yra pa
paranormal.lt
Ekstrasensų mūšis 17 sezonas 1...

Paranormalių reiškinių realybės šou Ekstrasensų mūšis, naujas sezonas, kuris tradiciškai prasideda rudenį per TNT kanalą, pritraukiantis talentingus žmones iš visos šalies išbandyti savo aiškiaregių galimybes. Laidą toliau veda
paranormal.lt
Kaip be kraujo testo nustatyti...

Sveikatą stiprinti reikia visus metus, tada ir žiemos ne su siaubu, o su džiaugsmu lauksite, sako gydytojas Alvydas Unikauskas.
paranormal.lt
Natūrali, ekologiška, novatori...

Novatoriška kaukė! Jūs atsikratysite labai greitai raukšlių, juodų dėmių ir spuogų! Vaizdo įrašas su veido drėkinimo receptu! Mes visi svajojame apie gražią ir švarią odą! Išbandykite šią stebuklingą veido kaukę ir pasiruoškite