Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Ligos, mutacijos » Peržiūrų: (1770) Komentarų: (0) (26.09.2015 - 11:16)

Lily Elbe – pirmoji transseksualė pasaulyje XIX amžiuje

Nuotraukos su XIX amžiaus madingas karalienės Viktorijos stiliaus sukneles vilkinčiomis damomis nieko nestebina. Pozuojančios apvalainos moterys, įsispraudusios į korsetus ir veido bruožus paryškinusios tų laikų makiažu, iki šiol žavi daugybę XIX-ojo amžiaus gerbėjų. Tačiau jei į tokį korsetą įsispraudžia transvestitai? Susižavėjimas palaipsniui mažėja, tiesa?

Lily Elbe – pirmoji transseksualė pasaulyje

Lily Elbe buvo viena pirmųjų transmoterų, apie kurią buvo sukurtas dokumentinis filmas pavadinimu „Danų mergina“.  Filmo pavadinimas skirtas konkrečiai Lily, kilusiai iš Danijos. Filmo ašis – dokumentinė istorija apie pirmąją lyties pakeitimo operaciją patyrusią moterį. 

Einaras Mogensas Wegeneris (vėliau pasivadinęs Lily Elbe) gimė 1882 metais Danijoje, studijavo

vienoje danų meno akademijoje ir itin susižavėjo dailininke Gerda Gottlieb. Jiedu įsimylėjo vienas kitą ir po kelių metų susituokė.

Gerda nuolat prašydavo vyro pozuoti apsirengus moteriškais drabužiais, todėl ilgainiui Einaras suprato, kad geriausiai save atranda apsirengęs moteriškais drabužiais. Būtent todėl nusprendė pasikeisti lytį.

Šio tikslo vedinas ir gavęs absoliutų Gerdos palaikymą, jis ryžosi tuo metu eksperimentinei lyties pakeitimo operacijai ir pasikeitė vardą į Lily Elbe.

Medikai transmoteriai atliko net keturias operacijas, o vietinė spaudą Lily vadino absoliučia sensacija ir stebėjosi jos drąsa atlikti tokius pokyčius. Tiesa, ši moteris mirė po penktosios operacijos, kuri buvo atlikta siekiant suteikti galimybę Lili Elbe susilaukti vaikų.

Lily Elbe filme „Danų mergina“ įkūnijo aktorius Eddie Redmaynas. Jis yra prisipažinęs, kad tai pats jautriausias jo atliktas vaidmuo. Ir ne todėl, kad reikėjo vaidinti moterį, o todėl, kad jį įkvėpė absoliutus Lily pasiryžimas pakeisti lytį vardan to, kad kūnas atitiktų lytį.

Transvestitų gyvenimas – apverktinas

Didžiojoje Britanijoje paviešintos šokiruojančių senų nuotraukų kolekcija. Jose įamžinti vyrai, persirengę itin moteriškais drabužiais, žemę siekiančiomis suknelėmis ar aukštakulniais bateliais.

Kai kurie homofobai, pamatę tokias nuotraukas ėmė piktintis, kad neva tokiu būdu išdarkoma tikroji moters sąvoka ir jos grožis. Tuo tarpu tolerantiškoji britų pusė džiūgavo, kad mūsų laikais, kai vis dar trūksta tolerancijos, pagaliau atsirado kažkas, kas, tikėtina, gali pakeisti suvokimą apie vyrus, norinčius atrodyti moteriškai. Jie teigė, jog jei XIX-ajame amžiuje vyrukai drįso išreikšti save per moterišką garderobą, tai ką jau kalbėti apie XXI-ąjį amžių, kai visiems suteikiamos lygios teisės.

Išpublikuoto straipsnio, kuriame puikavosi milžiniška transvestitų nuotraukų galerija autorius sakė, kad viešai pasirodyti transvestitams tokiu amplua kadaise buvo didžiulė rizika patirti milžinišką gėdą. Juk, pasak jo, anksčiau dar labiau truko tolerancijos seksualinėms mažumoms. Jis tikino, kad kadaise prieš vyrus, dėvinčius moteriškas sukneles, buvo naudojama fizinė jėga, jie būdavo koneveikiami arba jiems būdavo atimama laisvė. 

Situaciją pakeitė garsiosios transmoterys

Ir iš tiesų, XIX-ajame amžiuje gyvenusiems transvestitams gyvenimas nebuvo rožėmis klotas. Labiau sekėsi tiems vyrams, kurie puošdamiesi moteriškais kostiumais vaidindavo damas scenoje.

Toks darbas jiems ne tik atnešdavo pinigų, bet ir leisdavo jaustis „savose rogėse“. Tuo tarpu kiti homoseksualai iki gyvenimo pabaigos bandė slėpti šį savo potraukį ir kūrė visiškai nesėkmingus gyvenimus su moterimis.

Situacija akivaizdžiai ėmė kisti po daugiau nei šimtmečio, kai vienos garsiausių transmoterų Caitlyn Jenner ir Laverne Cox ėmė garsiai reikšti, kad visi žmonės turi lygias teises gyventi. Po jų viešų pasisakymų daugelis transvestitų rado darbą, ėmė sėkmingai adaptuotis visuomenėje.

Vyrai su apnuogintais pečiais ir makiažu

Garsiosios transmoterys taip pat buvo ir įkvėpėjos specialių transvestitų fotosesijų. Iki šiol daugiausiai dėmesio sulaukia transvestitų nuotraukos, padarytos specialiose studijose.

Stengtasi, kad jose pozuojantys vyrai nė kiek nesiskirtų nuo moterų, todėl buvo parenkami itin moteriški fonai – žydinčios gėlės, gamtos ar sodų vaizdai.

Vyrai puošdavosi ilgomis suknelėmis, moteriškumą pabrėždavo specialiu makiažu, garbiniuotų plaukų šukuosenomis.

Dar vienas pozuojantis su balta žemę siekiančia suknele vyras pristato save Madam Pattirini. Trumpų plaukų šukuosena išduoda, kad tai vyriškis, tačiau stovėsena, moteriški aksesuarai traukia akį ir žavi gerokai labiau nei vyriški veido bruožai.

Kaip teigė garsus dramaturgas Glennas Chandleris, šios paviešintos fotosesijos yra priminimas kiekvienam, kad kadaise buvo laikai, kai už būvimą transvestitu, transseksualu ar tiesiog homoseksualu, galėjai būti nuteistas myriop. Tuo tarpu dabar laikai pasikeitę, todėl žmonės drąsiai gali viešinti savo seksualinę orientaciją. Palaikančių ir tolerantiškų žmonių, anot dramaturgo, sparčiai daugėja visame pasaulyje.

reklama

lrytas.lt

Šioje istorijoje: lily elbe, transvestitas

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 1770 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (368)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (282)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
Kiek tiesos yra mituose apie plastinę chirurgiją?...

Grožį kiekvienas iš mūsų suprantame skirtingai, tačiau jis yra pakankamai svarbus kiekvienam norinčiam pritapti prie visuomenės, būti pripažintam. Ir nors besikreipiančių į plastikos chirurgus vis daugėja, apie šią sritį vis

paranormal.lt
2 tibetietiški receptai jaunystei išsaugoti...

Kaip tibetiečiai išsaugo jaunystę ir sveikatą? Vienas iš seniausių receptų buvo rastas kažkur Tibeto kalnuose. Paslaptis, kaip išsaugoti jaunystę, esą buvo parašyta molinėse lentelėse. Tik istorikai abejoja, ar iš tiesų vienu

paranormal.lt
Kaip atstatyti pažeistus inkstus, naudojant tik 1 arbat...

Inkstai - gyvybiškai svarbus organas mūsų kūne. Pagrindinė jo funkcija yra užtikrinti hormonų ir fermentų veiklą, kad suskaidyti maistą ir paversti jį cheminėmis medžiagomis, kurią galėtume naudoti, kaip energiją.

paranormal.lt
Linų sėmenys geriau nei probiotikai?...

Buvo atliktas tyrimas, kur palygino linų sėmenis su probiotiku (L.paracasei bakterija, randamam jogurtuose). Post-menopauzinio amžiaus moterims turinčioms viršsvorio (nutukusios, BMI >, buvo duota (naudojo 6 savaites) arba


//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Panašūs žmonių keisto dingimo ...

Deividas Paulidesas, daugiau nei 20 metų dirbęs teisėsaugos organuose, nagrinėjo nepaaiškinamus žmonių dingimo atvejus Šiaurės Amerikoje ir pastebėjo keistus sutapimus. Tuo metu, kai vietiniai policijos pareigūnai kiekvieną atve
paranormal.lt
Malahaido pilies vaiduokliai...

Malahaido (Malahide) pilis, stovinti netoli Dublino, yra viena iš labiausiai turistų lankomų Airijos vietų. Pilis pastatyta didelio parko teritorijoje, esančio gražiame pajūrio miestelyje Malahaide. Beveik 800 metų pilis tuo pač
paranormal.lt
Kur teleportacijos metu dingst...

"Teleportacijos" terminą pirmasis panaudojo Čarlzas Fortas, norėdamas apibūdinti daiktų pernešimą iš vienos vietos į kitą be matomo fizinės jėgos panaudojimo ar dalyvavimo. Per šimtmečius surinkta daug medžiagos apie tai, kaip ž
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Paralelinės visatos...

Norint išsiaiškinti, kas yra paralelinės visatos, pirmiausia būtina atsakyti į svarbesnį klausimą – o kas gi yra ta visata? Egzistuoja trys šio klausimo nagrinėjimo kryptys: mokslinė, religinė-mitologinė ir asmeninė. Pagal domin
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Vandenilio peroksidas vaistas ...

Dėmesio: Food Grade Vandenilio Peroksidas nėra maistas ar maisto papildas. Autoriai, tyrėjai bei kai kurie Hab. Mokslo Daktarai yra atlikę ypač daug tyrimų ir analizių, kurių metu pastebėjo, kad naudojant skiestą vandenilio p

paranormal.lt
Paskubėkite! Šis straipsnis ša...

Nuostabi priemonė! Šis 100% natūralus gėrimas valo ir pašalina toksinus, chemines medžiagas ir riebalus iš mūsų arterijų, kurie gali mums pakenkti.

paranormal.lt
Natūralus antibiotikas naikina...

Būtinai išbandykite šį receptą! Naikina infekcijas jau po pirmo panaudojimo! Vietoj to, kad vartoti daug vaistų kovai su šlapimo takų infekcijomis, jūs galite panaudoti 100% natūralų namų receptą, kuris susideda iš natūraliai

paranormal.lt
Tyrimai patvirtina: tik 4 šauk...

Tikimės, kad šis straipsnis padės jums! Taip, tai tiesa - jums reikia tik 4 šaukštų šios priemonės, prevencijai ir vėžio gydymui. Skamba puikiai, ar ne? Profesorius Mermerskis teigia, kad ši priemonė yra naudinga ir veiksming

paranormal.lt
3 žolelių arbata valanti organ...

Šis straipsnis, žinoma, daugelį šokiruos. Jo nebūtina skaityti valgio metu ir po jo. Tačiau, jūs turėtumėte atidžiai perskaityti šią medžiagą, nes ji yra susijusi su tai dalykais, kurie yra labai svarbus mums visiems! Tai yra pa