Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Kosmosas » 2015 » Spalio » 28

Makakos pirmos kolonizuos Marsą?...

Beždžionės iš esmės padėjo mums nutiesti kelią iki Mėnulio, o dabar Rusijos mokslininkai tikisi, kad šie gyvūnai gali būti kertinis akmuo nugabenti žmones į Marsą ir jį kolonizuoti.

Kaip rašo „Daily Mail“, ekspertai iš Rusijos mokslų akademijos šiuo metu treniruoja keturias beždžionių genčiai priskiriamas makakas, kad šios gebėtų nukeliauti į kosmosą ir nusileisti Raudonojoje planetoje. Beje, kol kas nėra aišku, ar rusai planuoja šias makakas sugrąžinti atgal į Žemę.

Kaip rašoma publikacijoje, šie mokymai, apimantys ir specialios vairalazdės valdymą bei įvairių galvosūkių sprendimą, gali padėti makakoms leistis į kosminę misiją jau po dvejų metų.

Mokslininkų teigimu, mokymuose dalyvaujančios makakos yra atrinktos dėl jų kognityvinių gebėjimų ir greito mokymosi įgūdžių.

Kiekvieną dieną mokslininkų komanda, vadovaujama Inessos Kozlovskayos, treniruoja beždžiones valdyti specialias vairalazdes ir jomis nukreipti žymeklį į parinktą taikinį. Kai makakos sėkmingai atlieka pavestą užduotį, jos apdovanojamos gurkšniu sulčių.

Kai makakos įvaldys šią užduotį, jos bus mokomos spręsti paprastus matematinius uždavinius ir galvosūkius.

Mokslininkai tikisi, kad galiausiai šie gyvūnai turėtų būti pajėgūs atlikti kasdienes jiems pavestas užduotis, o mokymų pabaiga numatoma 2017 metais.

Mokslų daktarės I. Kozlovskayos teigimu, pagrindinis treniruočių tikslas – išmokyti beždžiones atlikti įvairaus spektro užduotis, kurias jos gebės prisiminti. Beje, mokslininkų komanda taip pat tikisi, kad treniruotos beždžionės gebės apmokyti ir kitus savo genties gyvūnus bei integruoti juos į komandą.

Kadangi makakos vidutiniškai gyvena apie 25 metus, tikimasi, kad jų gyvenimo trukmės užteks atlikti mokymams, kurie padės jiems išgyventi 6 mėnesių kelionę į Marsą.

Pirmasis primatas, kuris buvo išsiųstas į kosmosą, buvo Albertas I. Deja, tačiau 1948 metais JAV karine raketa į kosmosą paleistas gyvūnas dėl nenumatytų aplinkybių pasismaugė ir nugaišo. Po vienerių metų Albertas II pakilo į daugiau nei 130 kilometrų aukštį, tačiau raketos nusileidimo metu dėl smūgio gyvūnas taip pat nugaišo.

Tik po dvejų metų beždžionė Yorickas su 11 pelių buvo pakelti maždaug 80 kilometrų į orą ir sėkmingai sugrąžinti į Žemės planetą.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: http://alfa.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
09.06.2019 laikas 07:42 Receptai – Patiekalai Trapūs naminiai sausainiai
Kaip pasigaminti namuose skanius sausainukus. Trapių naminių sausainių receptas.

Skaityti daugiau

03.11.2017 laikas 13:10 Receptai – Patiekalai Paprastoji takažolė vaisingumui skatinti
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Vaisingumas. Ingredientai: Džiovinta takažolė, Verdančio vandens

Skaityti daugiau

18.09.2018 laikas 07:49 Receptai – Patiekalai Vaistažolių mišiniai nuo hemorojaus
Hemorojus liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai nuo hemorojaus, hemorojus, hemorojo gydymas, hemorojo receptai, hemorojaus vaistažolės, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažo...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
25.04.2024 laikas 07:30 Japonija pirmauja reikalaudama didžiosios farmacijos ir politikų atsakomybės už COVID marmalų genocidą

Žmonių, kurie mirė "pasiskiepiję" nuo Vuchano koronaviruso (COVID-19), artimieji reikalauja kompensacijų iš Japonijos vyriausybės, kuri, kaip ir Jungtinių Valstijų vyriausybė, skiepus stūmė panašiu formatu kaip operacija "Warp Speed...

Skaityti daugiau

25.04.2024 laikas 07:07 Kodėl kai kurie COVID-19 "vakcinos" šalutiniai poveikiai primena ŽIV simptomus?

Žurnale "AIDS Research and Therapy" paskelbtame atvejo aprašyme atskleidžiama, kad Wuhan koronaviruso (COVID-19) "vakcinos" šalutinis poveikis beveik visiškai atitinka simptomus, susijusius su ūmia ŽIV (žmogaus imunodeficito vi...

Skaityti daugiau

25.04.2024 laikas 06:50 Koks yra geriausias romėnų inžinerijos pavyzdys?
Visi žino akveduko veikimo principą - transportuoti vandenį pasitelkiant gravitaciją. Tai jau sudėtingas menas, nuolydis turi būti taisyklingas dideliais atstumais (ir švelnus, kad nenusidėvėtų akmuo), o tais laikais jie neturėjo šiuolaikinių geodezi...

Skaityti daugiau