Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Sąmokslo teorijos, Gandai » Peržiūrų: (1457) Komentarų: (0) (13.10.2016 - 12:40)

Medikamentų skandalas drebina Prancūzijos farmacininkus

Tai primena 1961 metų Contergano skandalą. (Medikamentas vartotas ankstyvoje nėštumo stadijoje, nuo rytinio pykinimo, turėjo fatališką poveikį vaisiui. Vaikai didžiąja dalimi gimdavo su neišsivysčiusiomis galūnėmis)

Medikamentų skandalas sudrebino Prancūziją! Epilepsijos gydymui skirto medikamento „Depakine“ poveikis toks, jog, jeigu jį vartoja nėščios moterys, – kas dešimtas vaikas gimsta su apsigimimais. Egzistuoja 40 procentų tikimybė, kad gimę vaikai turės fizinių ar psichinių sutrikimų, tačiau, kaip atskleidė nauji ligonių kasų ir medikamentų saugos agentūros tyrimai, tabletės vis tiek buvo išrašomos 2007 – 2014 metų laikotarpyje 10 tūkstančių besilaukiančių moterų. Medikamentai buvo skiriami, nors jau nuo 90 -ųjų metų yra žinomas jų šalutinis poveikis gimusiems vaikams. Informaciniame pakuotės lapelyje šalutinis poveikis nebuvo nurodytas.

Depakine

Anot Le Canard Enchaine weekly, Prancūzijos sveikatos ministras tyrimų duomenis nuslėpė, kai buvo nustatyta, jog preparatas per 2007-2014 metų laikotarpį buvo paskirtas 10 000 nėščių moterų, nors potenciali jų keliama rizika dar negimusiems vaikams jau buvo žinoma. „Depakine“ – tai medikamentas, kuris dažniausiai vartojamas nuo epilepsijos. Jis rinkoje pasirodė 1960 -iaisiais metais. Tačiau ši priemonė yra ginčytina.

Vokietijos ligonių kasos (Krankenkassen in Deutschland) praneša, kad Prancūzijos valdžia „ginčytino medikamento nuo epilepsijos“ aukoms išmokės kompensacijas. „Tai pirmoji pergalė“, sako aukoms atstovaujanti veteranė Marine Martin po tyrimo pristatymo 2016 metų rugpjūčio 24 dieną, kuriame buvo kalbama apie medikamento „Depakine“ pavojus besilaukiančioms moterims.

Iki 2016 metų pabaigos parlamentas turi priimti sprendimą apie kompensaciją. Tačiau iki šiol ne visai aišku, kiek tiksliai vaikų nukentėjo nuo šio medikamento. Tyrimai nustatė, kad moterys pagimdė apie 8700 vaikų. Šis medikamentas Prancūzijoje pardavinėjamas nuo 1967 metų. Medikamentas naujagimiams galėjo sukelti apsigimimus, padidinti riziką autizmui ir protines ar fizines negalias. Šis medikamentas naudojamas kaip prieš epilepsiją, taip ir prieš bipolinius sutrikimus (maniakinė depresija).

Axell su sūnais Matteo nuotrauka 2016 metų, rugsėjo 26 dieną tinklalapis lest-eclair.fr paviešino keletą įvykių, viename iš jų Matteo, Axelle sūnus, mažutė medikamento „Depakine“ auka. Būdamas 9 metų, Axelle sūnus iki šiol negali nei rašyti, nei skaityti. Kai pastojo Axelle buvo dvidešimties. Iš pradžių vaikas nerodė jokių ligos simptomų, tačiau jam augant tie simptomai ėmė vis labiau ryškėti. Tik 2014 metais Axelle paaiškėjo, kad jos sūnaus negalią galėjo sukelti „Depakine“ vartojimas. Iš tiesų, jau daugelį metų medicininėje visuomenėje yra paviešinta visa eilė nerimą keliančių tyrimų, kurie atkreipia dėmesį, kad Valproat (Depokine aktyvi molekulė) turi pavojingą poveikį besivystančiam vaisiui. (die Gefahr von Valproat (das aktive Molekül Depakine) für die Entwicklung des Fötus).

Daugiau kaip 12 tūkstančių vaikų Prancūzijoje kenčia nuo „Depakine“ poveikio pasekmių, praneša Epidemiologe Catherine Hill . Jų apskaičiavimai remiasi parduotų medikamentų kiekiu nėščioms moterims, tuo metu besigydžiusioms. Anot organizacijos Apesac, kuri jau nuo 2011 metų perspėja apie Valproat rūgšties pavojus, negaluojančių vaikų skaičius gali siekti 50 tūkstančių, kai kurie jau yra mirę arba suluošinti. Vasario mėnesį Socialinių reikalų generalinė inspekcija (IGAS) paviešino raštą, kuriame buvo kritikuojami farmacijos koncernas Sanofi ir narkotikų agentūra ANSM, kad iš jų pusės nebuvo pateikta išsami informacija apie žinomas šio medikamento rizikas pacientų sveikatai. 2016 metų rugpjūčio pabaigoje Sveikatos ministerija patvirtino, jog daugiau kaip 14 tūkstančių besilaukiančių moterų, laikotarpyje tarp 2007 ir 2014 metų, tapo šio medikamento aukomis ir paskelbė kompensacijų reguliavimo tvarką šioms aukoms (für die Opfer eine Entschädigungsregelung ).

Matteo motina, kartu su kitomis šeimomis, kovoja už tai, kad jai būtų pripažintas medikamento aukos statusas.

Nuotraukoje viena iš Contergan aukų Nuotraukoje viena iš Contergan aukų Šiuos kančių kelius jau yra praėjusios „Contergan“ skandalo aukos. Tai buvo vienas iš sensacingiausių skandalų, susijusių su medikamentais, kuris po 50 metų mums vis dar išlieka atmintyje. Nors „Contergan“ medikamento suluošinti žmonės jau atšventė savo 50-čio jubiliejų, tačiau iki šiol vis dar tiksliai neaišku, kaip „Contergan“ medžiaga Thalidomid sutrikdo embriono vystymąsi. Faktas yra toks: motinos nėštumo metu vartojo raminamuosius „Contergan“. Su siaubingomis pasekmėmis savo vaikams. Išvada po 50 metų: farmacijos firma vis dar kovoja už kiekvieną centą, kurį jai reikia mokėti, nežiūrint į tai, kokios fatališkos buvo ir bus tos klaidos.

Ir jeigu kas pagalvojo, kad iš „Contergan“ skandalo kažkas pasimokė, tai iš mūsų rašyto straipsnio: „Contergano skandalas vyksta toliau – Brazilijoje nauji „Contergan“ vaikai“ (Contergan-Skandal geht weiter – Brasiliens neue Contergan-Kinder ), matome, kad viskas liko po senovei. Mokslininkų tyrimai užsakyti BBC atskleidžia, kad „Thalidomid“ medžiaga šiandieninėje Brazilijoje vis dar sukelia išsigimimus. Žmonėms, susirgusiems lėpra, šiuo vaistu buvo sušvelninami simptomai. Kai kurios moterys vartojusios juos, nežinojo apie rizikas, kurios joms grėsė nėštumo metu. Vien tik per 2005-2010 metų laikotarpį visoje Brazilijoje buvo išdalinta 5,8 milijonų „Thalidomido“ tablečių.

Farmacijos industrijos galybė. Apie tai mes irgi rašėme. Ir šiuo atveju kalba eina eina apie didelį farmacijos koncerną. Pacientų advokatai kaltina valstybę ir „Sanofi“ gamintoją, kad medikamento šalutiniai poveikiai buvo sąmoningai nutylėti. Jie reikalauja aukoms kompensacijų išmokų. Farmacijos koncernas į skandalą dar nereaguoja, iš sveikatos ministerijos pusės jau pranešama, kad priežiūros personalas aukoms jau yra paskirtas.

Tarp kitko, medikamentą galimą įsigyti ir kitose šalyse, tokiose kaip Austrija ir Vokietija. Apie tai informacijos galima rasti čia:

sanego.de ist ein Onlineportal für Arzt-Bewertungen.

Vartojant „Depakine“, vartotojams buvo nustatyti tokie šalutiniai poveikiai:

nutukimas (15/32), 47%
nuovargis (14/32), 44%
negalėjimas susikaupti (8/32), 25%
plaukų slinkimas (7/32), 9%
galvos skausmai (3/32), 7%

Šalutinių poveikių parodymai remiasi sanego.de pateiktais duomenimis

„Depakine“ naudojama šioms ligoms gydyti: epilepsijai, bipoliniams sutrikimams, antsvoriui, migrenai, ciklotimijai.

reklama

parengė: Remigijus Sinkevičius Šaltinis

Šioje istorijoje: depakine, thalidomid, sąmokslo teorijos, farmacija, contergan, valproat, medikamentai, sanofi

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 1457 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (385)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (297)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos

paranormal.lt
Kitoks požiūris į česnaką...

Plačiai paplitusi nuomonė, kad žmogaus sveikatai labai naudingas česnakas. Na ir deda jį įsitikinusieji šiuo pusiau mitu savo burnon tiesiogiai ir netiesiogiai, per dešras ir kitokius patiekalus, kad drūtesni ir sveikesni būtų.
paranormal.lt
Banano gydomosios sąvybės...

Išmeskite vaistus į šiukšlių dėžę: Šis vaisius gydo geriau nei bet kuris kitas vaistas! Kam reikalingi vaistai dabar?
paranormal.lt
Šios sultys gali sustabdyti astmos priepuolius...

Jei jūs sergate astma, šis straipsnis gali palengvinti jūsų sveikatos būklę. Astma sukelia lėtinis uždegimas ir bronchų sustorėjimas. Tai labai pavojinga būklė, nes ji sukelia sveikatos problemų ir galima uždusimo pavojų. Dau

paranormal.lt
Vaisius, kuris žudo vėžį per kelias minutes!...

Mokslininkai padarė vieną iš didžiausių atradimų, kuris teikia vilties milijonams žmonių. Šis preparatas yra vadinamas “EBC-46”, kuris gali būti naudojamas, kaip natūralus ir veiksmingas vėžio gydymui.

//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Žmogaus protu nesuvokiami reiš...

Tai, kad pasaulyje egzistuoja daugybė neatskleistų paslapčių ir protu dar nesuvokiamų reiškinių, manau visi gerai žinome. To net negalėtume įvardyti, kaip kažkokio labai jau ypatingo fakto, o tokių nepaaiškinamų reiškinių yra ne
paranormal.lt
Vandenyne dingę turistai...

Pasitaiko atvejų, kai kelionių jūrų laineriais metu be pėdsakų dingsta kuris nors turistas. Policija negali aptikti jokių prapuolusiojo pėdsakų. Detektyvams lieka tik spėlioti, kas nutiko laive.
paranormal.lt
Dingusių pasaulių žemėlapiai...

Ši istorija apie senovinius žemėlapius tapo žinoma visiems po to, kai 1929-uju metų lapkričio 9 d. Stambulo nacionalinio muziejaus direktorius Halilas Edhemas tvarkė archyvus ir vienoje lentynoje aptiko du geografinio žemėlapio
paranormal.lt
Mistinė T-1 sala...

1946 m. rugpjūčio 11 d. specialios paskirties lėktuvas B-29 „Poliarinė lapė“ iš Ferbankso aviabazėje dislokuoto „Aliaskos lapių“ dalinio pakilo į reguliarų žvalgybinį skrydį virš Šiaurės Ledjūrio. Jo m

paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Kas bus su pasauliu, kai išnyk...

Pradedant 10-uoju XX amžiaus dešimtmečiu bitininkai pradėjo pastebėti masinį darbinių bičių nykimą, ypač žiemos mėnesiais. Nuo to laiko situacija tik pablogėjo – išmirė apie 4000 medų nešančių bičių rūšių, o 2006 metais fenomenu
paranormal.lt
Kokiais ginklais kariavo senie...

Senajame indų epe „Mahabharata“, parašytame sanskrito kalba ir sudarytame iš 18 knygų, yra daugiau nei 200 tūkstančių eilėraščių, turinčių duomenų apie Senovės Indijos religiją, pasaulėžiūrą, papročius, istoriją, taip pat legend
paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Vegetatyvinė distonija ir kas ...

Kiekvienas biologinis organizmas, kaip ir bet kuris gyvas organizmas gamtoje, nusakomas eile charakteringų savybių, kurias jis sugeba išlaikyti laike. Jų pastovumas yra tas kriterijus, kuriuo remiantis galime tvirtinti kiek vien
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Šis skanus gėrimas padės norma...

Užsirašykite receptą! Hormonai – jūsų organizmo cheminės būklės pranašas. Jūsų kraujagyslėmis per kraują jie keliauja į audinius arba organus. Hormonai veikia lėtai ir, laikui bėgant, turi įtakos įvairiems procesams.
paranormal.lt
Cholesterolio reabilitacija...

Kodėl patariama nevalgyti vištos odos? Todėl, kad pavydima jums jūsų gražios odos, kurioje yra daug ...cholesterolio. :) Cholesterolio daugiausia organizme yra kepenyse, žarnyne ir ... odoje.
paranormal.lt
Vėžio žudikas: gerkite šias su...

Vėžio žudikas: gerkite šias sultis kiekvieną dieną nevalgius! Geriausias būdas užkirsti kelią vėžiui!

paranormal.lt
Pašalinkite podagrą natūraliai...

Podagra - uždegiminė liga, panašus į artritą, kuris gali sukelti nepakelią skausmą sąnariuose. Aukštas šlapimo rūgšties kiekis kraujyje - podagros pagrindinė priežastis. Kai valgome maisto produktus, kuriuose gausu purino, pavy
paranormal.lt
Kankina kosulys? Čia 5 efektyv...

Aš nuolat kankinuosi nuo kosulio! Kiek vaistų esu išbandęs! Viskas! Užteks! Atėjo laikas pereiti prie natūralių priemonių! Pirma, jie yra 100% natūralūs ir nekenksmingi! Antra, jie yra labai veiksmini ir padeda kur kas greiči