Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (1736) Komentarų: (0) (11.04.2016 - 12:16)

Melatoninas ir jo gamyba

Gamta apdovanojo mūsų organizmą įrenginiu, gebančiu priimti šviesos signalus ir paversti signalais, kurie valdo mūsų organizmo ritmus. Centrinė šio įrenginio dalis – epifizis (kankorėžinė liauka) mūsų smegenyse. Jo pagrindinė funkcija – informacijos apie šviesą perdavimas iš išorės į organizmo vidų, ko pasėkoje yra palaikomi fiziologiniai ritmai, užtikrinantys prisitaikymą prie aplinkos.

Šviesos informacija, priimta ypatingomis akių tinklainės ląstelėmis, neuronais  perduodama į epifizį. Tamsoje šie signalai skatina noradrenalino išsiskyrimą, kuris dirgina epifizio ląstelių membranų receptorius, stimuliuodamas melatonino sintezę epifizyje. Melatoninas – pagrindinis epifizio hormonas gaminamas iš amino serotonino, kuris susidaro iš su maistu gaunamos aminorūgšties triptofano. Fermentų, dalyvaujančių  triptofano vertime į serotoniną, slopinamas šviesa. Štai dėl ko šis hormonas gaminamas tamsiu paros metu. Dieną jo koncentracija kraujyje minimali, naktį – maksimali.

Melatoninas

Melatoninas

Melatoninas gaminamas ne tik epifizyje. Jis gaminamas ir kirmėlinėje ataugoje, kitose žarnyno dalyse, kepenyse, inkstuose, tulžies pūslėje, kiaušidėse, placentoje, užkrūčio liaukoje, leukocituose, trombocituose ... Ne epifizyje pagamintas melatoninas naudojamas pagaminimo vietoje. Kol kas nėra išsiaiškinta ar ne epifizyje gaminamas hormonas yra reguliuojamas šviesos.
 Jeigu epifizį prilyginsim kūno laikrodžiui, tai melatoninas atitiks švytuoklę. Mūsų kūnas matuoja laiką šiuo unikaliu saulės laikrodžiu – paromis. Ir tai vėl cikliškai pasireiškianti priešybių vienybė – diena ir naktis.
Visus biologinius ritmus valdo hipotaliamas(pogumburio liauka), kuriame yra visi «laikrodiniai» genai (Per1, Per2, Per3, Cry-1, Cry-2, Clock, Bmal1/Mop3, Tim ir kt.). Šviesa tiesiogiai įtakoja tuos iš jų, kurie atsakingi už cirkadinius ritmus. Šie šviesos įtakojami genai reguliuoja ląstelių dalijimosi ciklus ir apoptozę(ląstelės susinaikinimą). Hormonas-tarpininkas nunešantis valdymo signalus į ląsteles ir yra melatoninas. ląstelės reaguoja ne tik į jo kiekį, bet ir į  to kiekio trukmę – naktinės sekrecijos laiką. Be to melatoninas užtikrina endogeninių bioritmų adaptaciją prie nuolat besikeičiančių aplinkos sąlygų. Šis hormonas randamas pas visus – nuo žmogaus iki pirmuonio ir jo rolė juose yra tokia pati.
 
Bioritmų sinchronizacija
pav. Bioritmų sinchronizacija.
 
Melatoninas tirpsta ir vandenyje, ir riebaluose, todėl lengvai įveikia visus audinių barjerus, lengvai prasiskverbia pro ląstelės membraną. Apeidamas signalinių molekulių ir receptorių sistemą, sąveikaudamas su ląstelės branduolio ir membraninias receptoriais, jis įtakoja ląstelės vidinius procesus. melatonino receptoriai aptikti hipotalamuso branduoliuose, akių tinklainėje ir kituose audiniuose.
 Sveiko vaiko organizme melatonino kiekis didėja iki vienerių metų amžiaus ir toks palaikomas iki brendimo. Mažų vaikų organizme naktį šio hormono yra 40 kartų daugiau , nei dieną. Lytiškai suvrendus, šis santykis sumažėja iki 10. Nuo melatonino kiekio priklauso ir lytinis brendimas – jei jo kiekis išlieka didesnis, bredimas sulėtėja.
 Melatoninas įtakoja  miegą ir sapnus – jis dalyvauja aktyvaus ir pasyvaus miego stadijų trukmės reguliavime. Dėl melatonino gamybos sutrikimų vyresniame amžiuje vyksta įvairių hormonų gamybos desinchronizacija, kūno temperatūros reguliavimo sutrikimai, miego sutrikimai.
 
Melatonino grafikas
 
 Jei epifizis organizmo saulės laikrodis, tai šviesos -tamsos periodų pokyčiai atsiliepia ir organizmo senėjimo greičiui. Išradus elektros apšvietimą ir sutrikdžius taip organizmo laikrodį, padaugėjo įvairių susirgimų, nes šviesa naktį neleidžia gaminti pakankamą kiekį melatonino. Kūno dengimas drabužiais irgi daro įtaką melatonino gamybą ne epifizyje. Tyrimai rodo, kad 100 liuksų stiprumo šviesa visiškai sutabdo melatonino gamybą epifizyje.

dismenorėja
Dėl šviesos nakties metu sutrinka ir moterų reprodukcinė funkcija – dismenorėja.

Saulės šviesos spektras
pav. Saulės šviesos spektras ir tinklainės kūgelių ir strypelių(balta linija)  jautrumas skirtingo dažnio bangos ilgiams.

Melatoninas yra stiprus antioksidantas. Jis neutralizuoja hidroksilo radikalus aktyviau, negu tokia antioksidantai, kaip glutationas ir manitolis, o peroksido radikalų atžvilgiu jis yra du kart stipresnis, negu vitaminas E.

Pastovus apšvietimas paros bėgyje: slopina melatonino gamybą, didina prolaktino gamybą(Prolaktinas svarbus seksualiniam potraukiui, erekcijai, ejakuliacijai, vaisingumui, menstruacinio ciklo sureguliavimui, kaulinio audinio tankiui, širdies ir kraujagyslių sistemai.  Padidėjus prolaktino koncentracijai kraujyje, tiek vyrams, tiek moterims gali vystytis osteoporozė , atsirasti išskyrų iš pieno liaukų, jos gali padidėti. Vyrams gali vystytis nevaisingumas, moterims - menstruacinio ciklo sutrikimai ar jų visiškas išnykimas), padidėja  hipotalamuso blokavimo estrogenais slenkstis, padaugėja aktyvių deguonies formų gamyba. Stimuliuoja : pieno liaukų onkologiją, aterosklerozę.

 Melatoninas efektyvus sisteminiame, organiniame, ląsteliniame, subląsteliniame lygiuose ir stabdo senėjimą ir vėžinių susirgimų vystymąsi. Sisteminiame lygyje melatoninas mažina hormonų gamybą, kurie įtakoja šiuos procesus, stimuliuoja imunitetą, apsaugo nuo metabolinio sindromo. Tuo pat metu slopinama deguonies laisvųjų radikalų gamyba ir aktyvuojama antioksidacinė apsauga. Jis slopina ląstelių proliferacinį aktyvumą ir padidina apoptozę augliuose, bet sumažina ją nervų sistemoje, slopina fermento telomerazės aktyvumą. Genetiniame lygyje melatoninas slopina mutagenus ir klastogenus, o taip pat slopina onkogenų ekspresiją:
 

Melatonino gamybos sumažėjimas
Epifizio funkcijos slopinimas nuolatiniu apšvietimu aplinkoje stimuliuoja kancerogenezę, tai yra auglius. Melatoninas įtakoja nemigą, skrandžio ir dvylikapirštės žaizdas, hipertoniją.

 Epifizio (kankorėžinės liaukos) hormonas – melatoninas, daugiau kaip 5000 publikacijų autorių nuomone,  remiantis tūkstančiais jo panaudojimo atvejų onkologinių ligų gydyme, vaidina unikalų vaidmenį: padeda limfo- ir leukocitams atpažinti vėžines ląsteles ir laiku su jomis kovoti. Kol kas oficialioji medicina melatoniną rekomenduoja naudoti po chemo- ir spindulinės terapijos, tam, kad sumažinti šio „gydymo“ padarinius
Faktai apie melatoniną:                                         

• kritimas iki 20 % lygio nuo maksimumo (apie 60-tus gyvenimo metus) atveria kelią onkologiniams susirgimams;                                                                                                            
• melatonino lygis pas onkologinius ligonius visada žemesnis 20 %.

Melatoninas turi dar dvi svarbias funkcijas:                                                     

• jis padeda greitai adaptuotis prie vietinio laiko judant erdvėje;  
• staigiai pakeitus laiko juostą normalizuoja miegą, padarydamas jį moksliškai pagrįstu – miego trukmė tampa 1,5 valandos kartotine: pradžioje jums reiks 7,5 valandos, vėliau pakaks ir 6 valandų.

Dabartinė medicina pripažino, kad žmogaus gyvenimo trukmė priklauso nuo organizmo endokrininės sistemos veiklos ir jos stovio, kuris priklauso nuo skydliaukės, kankorėžinės ir užkrūčio liaukų. Kepenų veikla irgi priklauso nuo tų trijų liaukų.
Žinomi faktai:

• vidutinio amžiaus moterims, pradėjusioms vartoti melatoniną, ėmė „tirpti“ augliai krūtyse – pradingdavo mastopatija;
• toms moterims, kurios turėjo nedideles cistas, fibromas ir fibromiomas, pradėjus vartoti melatoniną, šios problemos dingdavo;
• padėdavo ankstyvose prostatos adenomos stadijose;

Esant ekstremalioms sąlygoms – badavimas, sunkus fizinis darbas ir t.t., melatonino organizme gaminama daugiau.

Išvada: esant endokrininiams sutrikimams, kankorėžinė liauka blogai funkcionuoja ir sutrinka melatonino gamyba.
Melatonino kiekis kraujo serume galėtų būti vienu iš vėžio diagnozavimo faktorių.

Melatonino yra ... vyšniose. Plačiau apie tai " EATING MELATONIN-RICH CHERRIES ARE ‘‘NATURAL” WAY TO RESET YOUR BODY CLOCK WHEN CROSSING TIME ZONES".
Melatoninas gaminamas tabletėmis ir skystoje formoje. Vienas iš pavadinimų receptinio vaisto su juo - Circadin. Be priešvėžinių savybių melatoninas kartu su kitais hormonais sugeba organizmą jauninti – melatonino ir prohormono dehidroepiandrosterono(DHEA) tandemas sugeba grąžinti mėnesines moterims, kurioms virš 60-ties ir šis ciklas buvo nutrūkęs. Tik ar standartinio mąstymo žmogų tai nudžiugins?

Komentarai:

1. Kai kurių tyrimų duomenimis, elektromagnetinių bangų poveikis sumažina melatonino gamybą organizme beveik perpus. Šiame straipsnyje rašoma:< • kritimas iki 20 % lygio nuo maksimumo (apie 60-tus gyvenimo metus) atveria kelią onkologiniams susirgimams; • melatonino lygis pas onkologinius ligonius visada žemesnis 20 %.> tad yra verta apsidairyti savo aplinkoje . Net jei kažkoks elektrą naudojantis prietaisas ir išjungtas, tačiau jo kištukas neištrauktas iš rozetės, jis vis dar sukuria apie save EM lauką, todėl šalia lovos, metro atstumu, neturėtų būti tokių dalykėlių.... http://www.feb.se/EMFguru/Research/emf-emr/EMR-Reduces-Melatonin.htm
 
2. Nebūtina tiek toli, pakaks apsidairyti, kad jų nebūtų keletą šimų metrų atstumu ir turėtų pakakti sveiko proto jų nepasistatyti savo namuose ( Wi-Fi, DECT phone). Melatonino gamybos/išsiskyrimo sutrikimai prasideda kai aplinkoje yra 0.02µW/cm2... Mobilkė gali veikti (jei labai jos reikia)jei aplinkoje yra 0.000002µW/m2 (tai tik dvigubai daugiau už radijo bangų foną ikimobilinėje eroje) , tad visai realus mokslininkų (BioInitiative Group) reikalavimas kad būstuose būtų taikoma 0.01 µW/cm2 leistina norma . Dabar Lietuvoje leidžiama 10 µW/cm2 µW/cm2 arba 1000000µW/m2 ( padalykite šitą skaičių iš buvusio natūralaus fono 0.000001µW/m2 gal suprasite kiek pakeistas mūsų aplinkos fonas ) "Both human and animal circadian rhythms are driven by the day/night cycle and are synchronized with natural geomagnetic electromagnetic fields. The major control gland over this natural cycle is the pineal gland which secretes the neurohormone melatonin. During the day, light falling on the eye’s retina produces signals which are biochemically amplified to stimulate the pineal gland to reduce its melatonin output. At night the absence of light with sleep stimulates the pineal gland to produce melatonin. The circadian production of melatonin is thought to control important processes in the eyes, including restoration of rods (for night vision) at the end of the night, and renewal of cones (for colour vision) at the end of the day. One theory on how man made EMF’s may affect the pineal gland is that the pineal gland may ’sense’ EMF’s as light and therefore reduce melatonin production." "I have no doubt in my mind that at the present time the greatest polluting element in the earth's environment is the proliferation of electromagnetic fields. " - Robert O. Becker, M. D.
 
3. Šviesa yra elektromagnetinės bangos ir ta, matoma šviesa, sustabdo/nutraukia melatonino gamybą išaušus. Lygiai taip pat, kaip ir i šviesą, organizmas reaguoja į elektromagnetines bangas iš elektros ar bevielio ryšio prietaisų, todėl, prieš griebdamiesi gerti dirbtinį melatoniną, apsidairykite savo lovos aplinkoje- kiek jus miegant gali veikti vieno ar kito prietaiso elektromagnetinės bangos ( bevielio ryšio įranga, ar TV stovintis kaimyno bute, taip pat gali turėti tam įtakos).
 
4. Labai tinkamas straipsnis. Viskas priklauso nuo mąstymo ir gyvenimo būdo. Apie melatonino įtaką gyvybiniams procesams man teko girdėti jau prieš 20m. Dar tada rusų mokslininkai sukūrė tam tikrą plastikinį skafandrą su adatėlėmis. Nuskridus lėktuvu į USA ir staiga pakitus laiko juostai, adaptacijai buvo panaudotas tas skafandras, kuris, jį pripūtus oro su paprastu siurbliu, savo plastmasinėmis adatėlėmis visame kūno paviršiuje sukeldavo skausmą. Manau daugumai teko girdėti apie Kuznecovo aplikatorius? Po 1-2 seansų po 3-5min. kūnas tuoj pat adaptuodavosi prie naujo laiko, naujų oro sąlygų ir beje maisto. Kaip matome kažkas tuo puikiai naudojasi. Be to, kaip meditacijų mokytojas, galiu pasakyti, kad meditacijų metu taip pat padidėja melatonino gamyba ir beje visame kūne. Jei kam įdomu info daugiau tai aurelijus369@gmail.com Beje. išorinis melatonino vartojimas nemanau, kad yra išeitis.Tai gali įtakoti naujų problemų atsiradimą.Na,dar teko susidurti su info, kad Amerikoje mokslininkai įaugina gyvūnams mikroschemas į smegenis ir siunčia elgesio komandas. Tinkamai įvykdžius komandą, išsiskiria daugiau melatonino? Tai per TV rodė, kad "geriausių norų" vedini padėti neįgaliems žmonėms,kuriamos mikroschmemos, kurių pagalba žmonės galės valdyti išorėje esančias mašinas, bet tuos tyrimus finansuoja ganybos ministerija. Ateities kariai-kiborgai kuriami. Bet tai ne į temą :-).
 
5. Prieš puolant gerti melatonino preparatus siūlyčiau pasitikrinti jo sąveika su kitais jūsų geriamais vaistais (ypač atkreipiant dėmesį i antidepresantus). Daugiau info apie melatonino preparato ir kitu vaistu sąveika galima rasti čia http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/circadin/H-695-PI-lt.pdf
reklama

Šaltinis

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 1736 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (351)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (270)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
Natūralus kandidozės nugalėjimas, simptomai ir priežast...

Candida albicans ir candida tropicalis yra pavadinti mieliagrybiai, gyvenantys mūsų virškinamajame trakte ir gleivinėse. Mieliagrybių yra kiekviename iš mūsų. Mes gimėme su jais. Candida paprastai gyvena taikoje su kita mūsų

paranormal.lt
Pienas – sveikatos šaltinis ar ligų sukėlėjas?...

Šiandieną atskleisiu dar vieną mitą apie taip vadinamą labai sveiką ir naudingą produktą - pieną. Jei jūs jį vartojate, galiu jus iš karto nuvilti, nes jis daro daugiau žalos nei duoda naudos.
paranormal.lt
Tik du ingredientai padės atsikratyti krūties cistos...

Gydytojai nustatė keletą priežasčių, dėl cistos atsiradimo krūtyje: hormonų sutrikimai, traumos ar operacijos ties krūties liaukomis, mastopatija, stresas. Rizikos grupei taip pat priskiriamos moterys, kurios nėra pagimdžiusios
paranormal.lt
Kaip išsirinkti gerą ir kokybišką aliejų...

Pati blogiausia vieta aliejui laikyti – prie viryklės, o atidarytą pakuotę reikia sunaudoti per vieną mėnesį. Taip LRT RADIJUI sako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyr. specialistė Rita Sadū


//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Panašūs žmonių keisto dingimo ...

Deividas Paulidesas, daugiau nei 20 metų dirbęs teisėsaugos organuose, nagrinėjo nepaaiškinamus žmonių dingimo atvejus Šiaurės Amerikoje ir pastebėjo keistus sutapimus. Tuo metu, kai vietiniai policijos pareigūnai kiekvieną atve
paranormal.lt
Malahaido pilies vaiduokliai...

Malahaido (Malahide) pilis, stovinti netoli Dublino, yra viena iš labiausiai turistų lankomų Airijos vietų. Pilis pastatyta didelio parko teritorijoje, esančio gražiame pajūrio miestelyje Malahaide. Beveik 800 metų pilis tuo pač
paranormal.lt
Kur teleportacijos metu dingst...

"Teleportacijos" terminą pirmasis panaudojo Čarlzas Fortas, norėdamas apibūdinti daiktų pernešimą iš vienos vietos į kitą be matomo fizinės jėgos panaudojimo ar dalyvavimo. Per šimtmečius surinkta daug medžiagos apie tai, kaip ž
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Paralelinės visatos...

Norint išsiaiškinti, kas yra paralelinės visatos, pirmiausia būtina atsakyti į svarbesnį klausimą – o kas gi yra ta visata? Egzistuoja trys šio klausimo nagrinėjimo kryptys: mokslinė, religinė-mitologinė ir asmeninė. Pagal domin
paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Naujas būdas stabdyti vėžį. Fi...

Kas antras onkologinis ligonis Didžiojoje Britanijoje vartoja kokių nors maisto papildų. Šios šalies mokslininkai įrodė – natūralios medžiagos, esančios granatuose, brokoliniuose kopūstuose, dažinių ciberžolių šakniastiebiuose i
paranormal.lt
Tyrimai, įtikinamai įrodantys ...

Epidemiologiniuose tyrimuose jau būta pranešimų apie tai, kad ilgalaikėje perspektyvoje tie, kurie buvo paskiepyti, pasižymi ne tokia gera sveikata, kaip neskiepyti.
paranormal.lt
Ekstrasensų mūšis 17 sezonas 1...

Paranormalių reiškinių realybės šou Ekstrasensų mūšis, naujas sezonas, kuris tradiciškai prasideda rudenį per TNT kanalą, pritraukiantis talentingus žmones iš visos šalies išbandyti savo aiškiaregių galimybes. Laidą toliau veda
paranormal.lt
Kaip be kraujo testo nustatyti...

Sveikatą stiprinti reikia visus metus, tada ir žiemos ne su siaubu, o su džiaugsmu lauksite, sako gydytojas Alvydas Unikauskas.
paranormal.lt
Natūrali, ekologiška, novatori...

Novatoriška kaukė! Jūs atsikratysite labai greitai raukšlių, juodų dėmių ir spuogų! Vaizdo įrašas su veido drėkinimo receptu! Mes visi svajojame apie gražią ir švarią odą! Išbandykite šią stebuklingą veido kaukę ir pasiruoškite
paranormal.lt
Išvalykite žarnyną nuo gleivių...

Išsivalę nuo gleivių, išmatų ir kitų parazitų žarnyne, mes galime atsikratyti daugelį ligų. Per 70 metų (gyvenimo trukmė) mūsų žarnynas perdirba apie 100 tonų maisto produktų ir 40 tūkstančius litrų skysčio. Pasekmė, ant pilv

paranormal.lt
Pašalinkite gleives iš plaučių...

Atėjo laikas peršalimo ligoms, bronchitui ir pneumonijai! Jei jūs kenčiate nuo kosulio, tada šis receptas padės jums! Kai žmogus kenčia nuo nepraeinančio kosulio, jam sunku dirbti, pastovus skausmas krūtinėje, galvoje ir žino