Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Paslaptingi statiniai » Peržiūrų: (319) Komentarų: (0) (23.04.2016 - 22:13)

Misisipės kultūros paslaptis - Kahokijos pilkapiai

Kahokija - tai sena indėnų gyvenvietė, esanti Ilinojaus valstijoje (JAV). Archeologai mano, kad gyvenvietė buvo įkurta apie 650-uosius mūsų eros metus, o gana sudėtinga statinių struktūra rodo, kad kažkada šioje vietoje gyveno aukšto išsivystymo lygio visuomenė.

Per patį klestėjimo piką Kahokijoje gyveno apie 40 tūkstančių indėnų -iki europiečių išsilaipinimo tai buvo tankiausiai apgyvendintas miestas Amerikoje. Pagrindine gyvenvietės įžymybe yra maždaug 9 kvadratinių kilometrų plote esantys pilkapiai, kurių aukštis siekia 30 metrų.

Kasinėjimų metu buvo aptiktas terasų tinklas. Specialistai mano, kad pačiose aukščiausiose terasose stovėjo ypatingos svarbos būstai, pavyzdžiui, valdovo namas. Archeologai taip pat aptiko medinį saulės kalendorių, kuris, atrodo, vaidino labai svarbų vaidmenį senovės bendruomenės gyvenime.

Misisipės kultūros paslaptis - Kahokijos pilkapiai

Nors informacija apie Kahokijos gyventojus nuolat atnaujinama, nes šiame regione vykdomi kasinėjimai, mokslininkams iki šiol negali atsakyti į labai svarbų klausimą - kurios šiuolaikinės genties atstovai yra senovėje Kahokijoje gyvenusių indėnų palikuonys ir kas juos privertė palikti šį miestą?

Nuo 1050-ųjų iki 1250-ųjų metų klestėjęs miestas iki 1500 metų patyrė visišką nuosmukį. Manoma, kad klestėjimo metais maždaug dviejų kvadratinių mylių teritorijoje gyveno 40 tūkstančių žmonių. Paslaptingų ritualinių pilkapių supylimui reikėjo apie 1,5 milijono kubinių metrų žemių.

Šioje vietoje supiltas pats didžiausias Siaurės Amerikoje dirbtinis žemės pylimas - Vienuolių pilkapis. Pavadinimas kilo nuo to, kad XVII amžiaus pradžioje ten gyveno grupė prancūzų vienuolių iš paslaptingo trapistų ordino. Pilkapis užima keturiolikos akrų plotą ir yra aukštesnis nei 30 metrų.

Labiausiai tikėtina priežastis, privertusi palikti indėnus šią vietovę, yra gamtinių resursų išsekimas. Kitoje versijoje teigiama, kad klimato pasikeitimas paveikė dirvožemio derlingumą. Dar yra manančių, kad šių vietų gyventojai tapo išorinės agresijos aukomis.

Misisipės kultūros paslaptis - Kahokijos pilkapiai

Tiriant ir kasinėjant Kahokijos pilkapius buvo aptiktas ne vienas mįslingas ir šokiruojantis radinys. Pilkapyje, kurį archeologai savo žemėlapyje yra pažymėję 72-uoju numeriu, buvo aptiktas kapas, datuojamas 1050-aisiais metais. Aukštas vyras, miręs, kai buvo sulaukęs keturiasdešimt su trupučių metų, gulėjo ložėje, dekoruotoje 20 tūkstančių kriauklelių ir 8 tūkstančiais strėlių antgalių.

Paslaptingame rūsyje buvo aptikti gaminiai iš žėručio, vario, tinko, taip pat įvairiuose žaidimuose naudojami akmenys. Mokslininkai daro prielaidą, kad velionis užėmė labai svarbią vietą savo genties hierarchijoje. Toje pačioje kapavietėje buvo aptikti keturių vyrų, kuriems buvo nukirstos galvos ir rankos, bei penkiasdešimt trijų moterų, kurių amžius buvo nuo 15 iki 25 metų ir kurios, panašu, buvo pasmaugtos, palaikai.

Tai, kad visų mirusiųjų amžius buvo panašus ir visi jie buvo mirę nenatūralia mirtimi tuo pačiu laiku, leido iškelti versiją apie žmonių aukojimą. Tam tikras žmonių skaičius buvo pasiųstas lydėti savo vadovą pomirtiniame gyvenime. Tai pati didžiausia tokio tipo kapavietė, kada nors aptikta Siaurės Amerikoje.

Netoliese mįslingojo pilkapio Nr. 72 buvo aptiktos kitos kapavietės. Jose mokslininkai aptiko 280-ies žmonių palaikus, kurių kūnai buvo atiduoti žemei be jokių ceremonijų. Kai kurių mirusiųjų kūnuose buvo strėlių antgaliai, kai kuriems buvo nukirstos galvos. Mokslininkai mano, kad tai galėjo būti arba žuvusieji iš priešo genties, arba atskleisto vidinio sąmokslo dalyviai.

Vienuolių pilkapis

Vienuolių pilkapis arba Kahokija, kaip oficialiai vadinama keturių eilių laiptuota piramidė su nupjauta viršūne, stovintis maždaug už mylios nuo Misisipės į šiaurę nuo Rytų Sent Luiso miestelio Ilinojaus valstijoje. Šioje teritorijoje, kurios plotas užima 16 hektarų, aptikta daugybė dirbtinės kilmės objektų. Ištisas miestas! Tačiau iki mūsų dienų išliko tik viena piramidė, centrinis ir pats didžiausias statinys, tad ir verta kalbėti apie šį objektą.

Misisipės kultūros paslaptis - Kahokijos pilkapiai

Aukštis - 92 metrai, ilgis - 290 metrų, plotis - 255 metrai, apimtis - 610 274 kubiniai metrai. Oficialus datavimas - nuo 3000 iki 1000 metų prieš mūsų erą. Tyrinėjimai patvirtino, kad tai yra dirbtinis statinys, kurį pastatė aukšto išsivystymo lygio civilizacija pagal „sluoksniuoto pyrago“ technologiją. Kasinėjimų metu paaiškėjo, kad statinys nepaprastai gerai išsilaikęs, nėra jokių erozijos pėdsakų.

Įdomu tai, kad statybai buvo naudotos klinčių plytos, plikasis kiparisas ir raudonasis kedras. Sluoksniai supilti iš dirvožemio, kurio nėra šioje vietovėje. Dirvožemis yra mėlynos, raudonos, baltos, juodos, pilkos, rudos ir oranžinės spalvų - visos ryškios spalvos! Toks dirvožemis aptinkamas tik Apalačų kalnuose Indianos valstijoje. Tačiau yra labai keistas dalykas. Norint pastatyti tokį statinį, reikia 13 milijonų suaugusių stiprių indėnų, kurie turėjo po keturis kartus suvaikščioti pirmyn ir atgal su ant peties permesta pintine. O tai jau mažiausiai 400 kilometrų! Akivaizdu, kad apie rankų darbą šiuo atveju kalbėti labai sunku.

Kaip visada, vienintelė oficiali versija - tai kulto objektas. Buvo aptikti laiptų, vedančių nuo papėdės į viršūnę, liekanos. Po laiptais buvo aptiktas neblogai išsilaikęs didžiulio vėžlio šarvas.

Archeologų padaryti atradimai patvirtina, kad ši piramidė kažkaip buvo susieta su vėžliu. Tiksliau būtų sakyti, kad ne piramidė, o tie, kas gyveno šiose vietose po jos atradimo. O aptiko piramidę šiose vietose gyvenę aleutai. Genetiniai tyrimai patvirtino jų giminystę sus Sibiro ir Čiukčijos tautomis.

Kokiam tikslui piramidė buvo pastatyta? Raktas atsakyti į šį klausimą gali būti būtent sluoksniuota konstrukcija. Tokie statiniai jau buvo aptikti Meksikoje. Ten žemių sluoksniai vienas nuo kito buvo atskirti žėručio tarpsluoksniais. Tačiau žėručio irgi nebuvo piramidės apylinkėse. Jį reikėjo atgabenti iš už kelių šimtų kilometrų. Ar tai reiškia, kad tame yra tam tikra prasmė?

Kahokijoje taip pat buvo panaudoti dielektrikų tarpsluoksniai iš medienos, beje, ypatingos rūšies - raudonojo kedro ir plikojo kipariso. Pjezoelektrikų vaidmenį atlieka kalkakmenio plokštės. O štai kalbant apie spalvotą žemę, tai jau ypatingas atvejis. Archeologai tvirtina, kad spalvotu dirvožemiu pilkapio statytojai išskyrė žynius arba valdovus.

Tačiau tai labai primityvus aiškinimas! Juk visi specialistai teigia, kad statinys nebuvo skirtas gyvenimui. Jo taip pat negalima pavadinti ir šeimos kapaviete. Štai todėl ir nebuvo aptikta jokių šių kompleksų gyventojų veiklos pėdsakų, nes niekas šioje vietoje ir negyveno, išskyrus indėnus, kurie gražius ir paslaptingus statinius naudojo savo susibūrimams. Mokslininkų uždavinys yra įminti mįslę - kodėl statybininkai pastatė senovėje miestą, tačiau visiškai jame nespėjo pagyventi ir iš karto išsikėlė kažkur kitur. Paslaptingai dingo! Tačiau kažkodėl niekas nekelia prielaidos, kad niekas niekur nepersikėlė ir nedingo, nes tenai niekas netgi negyveno.

Gali būti, kad ten iš viso buvo pavojinga būti arti. Argi kam ateitų į galvą statyti gyvenamąjį būstą po elektros stoties turbinos apvalkalu? O juk visi šie kompleksai buvo pastatyti visai ne dėl to, kad juose būtų gyvenama ar atliekamos apeigos. Tai grynai technologiniai įrenginiai, kurių paskirtis paaiškės, kai bus atrasti nauji energijos šaltiniai. Tai, kad šioje vietoje yra „elektros stotis", praktiškai nėra jokių abejonių, bent jau šiandien.

Akivaizdu, kad buvo naudojama kažkokios rūšies elektra. Jau pati Amerikos žemyne esančių piramidžių struktūra tiesiog rodo, kad tai yra tarsi mikroschemos, tik daug kartų didesnės, nei mums įprasta. Reikia pažvelgti į viso komplekso schemą, kuri primena kompiuterio plokštę su įlituotomis mikroschemomis.

reklama

Šioje istorijoje: vienuolių pilkapis, piramidė, JAV, archeologai, kahokija, Indėnai

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 319 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (355)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (273)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
Indijos kūdikis laikomas dievo įsikūnijimas...

Indijos mieste Dumri-Isri gimė kūdikis su 8 galūnėmis. Tačiau sužinojęs, kad vaikas gimė su didelėmis komplikacijomis ir išsigimimu, tėvas nelabai nusiminė. Pasak vyro, jo sūnus yra daugiarankio dievo Ganeša įsikūnijimas.

paranormal.lt
Salmonelės bakterijos gali padėti išgydyti vėžį...

Salmonelės bakterijos geriausiai žinomos kaip apsinuodijimo maistu ir vidurių šiltinės kaltininkės. Kasmet nuo jų nukenčia milijonai žmonių. Tačiau Kalifornijos universiteto mokslininko Jeffo Hasty laboratorijoje gulinčios salmo
paranormal.lt
Vegetariška dieta padėjo jam atsikratyti spuogų!...

Pašalinkite iš savo dietos visus pieno produktus, suvalgykite 10-16 porcijas daržovių ir išgerkite bent 3 litrus vandens per dieną. Šis vaikinas pasakoja, kaip vegetariška dieta padėjo jam atsikratyti spuogų!
paranormal.lt
Galingas receptas nuo juodų taškelių ant veido!...

Skaitytoja Emilia Akbulatova pasidalino savo patirtimi paruošiant kaukę nuo juodų taškelių. Štai ką ji rašo: tas pats efektas, kaip reklamose gaunamas sumaišant želatina ir aktyvuotą anglį!


//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Panašūs žmonių keisto dingimo ...

Deividas Paulidesas, daugiau nei 20 metų dirbęs teisėsaugos organuose, nagrinėjo nepaaiškinamus žmonių dingimo atvejus Šiaurės Amerikoje ir pastebėjo keistus sutapimus. Tuo metu, kai vietiniai policijos pareigūnai kiekvieną atve
paranormal.lt
Malahaido pilies vaiduokliai...

Malahaido (Malahide) pilis, stovinti netoli Dublino, yra viena iš labiausiai turistų lankomų Airijos vietų. Pilis pastatyta didelio parko teritorijoje, esančio gražiame pajūrio miestelyje Malahaide. Beveik 800 metų pilis tuo pač
paranormal.lt
Kur teleportacijos metu dingst...

"Teleportacijos" terminą pirmasis panaudojo Čarlzas Fortas, norėdamas apibūdinti daiktų pernešimą iš vienos vietos į kitą be matomo fizinės jėgos panaudojimo ar dalyvavimo. Per šimtmečius surinkta daug medžiagos apie tai, kaip ž
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Paralelinės visatos...

Norint išsiaiškinti, kas yra paralelinės visatos, pirmiausia būtina atsakyti į svarbesnį klausimą – o kas gi yra ta visata? Egzistuoja trys šio klausimo nagrinėjimo kryptys: mokslinė, religinė-mitologinė ir asmeninė. Pagal domin
paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Naujas būdas stabdyti vėžį. Fi...

Kas antras onkologinis ligonis Didžiojoje Britanijoje vartoja kokių nors maisto papildų. Šios šalies mokslininkai įrodė – natūralios medžiagos, esančios granatuose, brokoliniuose kopūstuose, dažinių ciberžolių šakniastiebiuose i
paranormal.lt
Tyrimai, įtikinamai įrodantys ...

Epidemiologiniuose tyrimuose jau būta pranešimų apie tai, kad ilgalaikėje perspektyvoje tie, kurie buvo paskiepyti, pasižymi ne tokia gera sveikata, kaip neskiepyti.
paranormal.lt
Tyrimai patvirtina: tik 4 šauk...

Tikimės, kad šis straipsnis padės jums! Taip, tai tiesa - jums reikia tik 4 šaukštų šios priemonės, prevencijai ir vėžio gydymui. Skamba puikiai, ar ne? Profesorius Mermerskis teigia, kad ši priemonė yra naudinga ir veiksming

paranormal.lt
3 žolelių arbata valanti organ...

Šis straipsnis, žinoma, daugelį šokiruos. Jo nebūtina skaityti valgio metu ir po jo. Tačiau, jūs turėtumėte atidžiai perskaityti šią medžiagą, nes ji yra susijusi su tai dalykais, kurie yra labai svarbus mums visiems! Tai yra pa
paranormal.lt
Ekstrasensų mūšis 17 sezonas 1...

Paranormalių reiškinių realybės šou Ekstrasensų mūšis, naujas sezonas, kuris tradiciškai prasideda rudenį per TNT kanalą, pritraukiantis talentingus žmones iš visos šalies išbandyti savo aiškiaregių galimybes. Laidą toliau veda
paranormal.lt
Kaip be kraujo testo nustatyti...

Sveikatą stiprinti reikia visus metus, tada ir žiemos ne su siaubu, o su džiaugsmu lauksite, sako gydytojas Alvydas Unikauskas.
paranormal.lt
Natūrali, ekologiška, novatori...

Novatoriška kaukė! Jūs atsikratysite labai greitai raukšlių, juodų dėmių ir spuogų! Vaizdo įrašas su veido drėkinimo receptu! Mes visi svajojame apie gražią ir švarią odą! Išbandykite šią stebuklingą veido kaukę ir pasiruoškite