Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Automobilių naujienos » Peržiūrų: (1732) Komentarų: (0) (05.06.2015 - 09:49)

Naujas «Škoda Superb»

Didesnis, erdvesnis, patogesnis, ekonomiškesnis – taip iki šiol savo naujus modelius pristatinėjo „Škoda“. Kalbėdami apie trečios kartos „Superb“ čekai šių epitetų nepamiršo, tačiau prie jų prijungė dar keletą, tai – „gerokai patrauklesnis“ ir „išmanesnis“.

Išbandyti naująjį „Superb“ atvykome į Florenciją, kuri prieš keletą amžių tapo Renesanso lopšiu. „Škodos“ atstovai sako, kad naujasis jų flagmanas taip pat žymi naujos eros pradžią. Apie kokias permainas kalba čekai? Daugiau dėmesio dizainui, kokybei ir emocijoms – nuo šiol tai yra svarbiausi gamintojo išsikelti tikslai. Išties, jeigu naujų „Škodos“ automobilių kokybei priekaištų randa tik maža dalis vairuotojų, tai apie pasiekimus dizaino srityje pastaraisiais metais čekai negalėjo niekuo pasigirti.

Vienas to pavyzdžių – antros kartos „Superb“, gamintas nuo 2008 m. Visi jį liaupsina kaip itin patogų automobilį, pranokstantį ir gerokai brangesnius konkurentus, tačiau jo išvaizda, švelniai tariant, nelabai vykusi. Dizainas su modelio pavadinimu neturėjo nieko bendro, o labiausiai į akis krito neproporcingai išsikišusi galinė dalis. Situaciją kiek pataisė 2009 m. pasirodžiusi dailesnė universalo versija.
Lietuvoje „Superb“ yra trečias pagal populiarumą „Škodos“ modelis po „Octavia“ ir „Yeti“. Iki šiol „Combi“ universalą rinkdavosi apie 80 proc. pirkėjų, tačiau tikėtina, kad nuo šiol ši dalis kiek apmažės, nes dabar įprastas „Superb“ atrodo nepalyginamai geriau už pirmtaką. Čekai nesikuklindami sako, kad naujos kartos „Superb“ yra geriausias jų kada nors sukurtas automobilis. Dėl to sunku ginčytis – dabar „Škodos“ flagmanas tapo išties prašmatnus.

Naujasis čekų pasididžiavimas nuo pirmtako skirsis modernesne išvaizda. Kompanijos dizaineriai perėmė keletą pastebimų akcentų iš pernai Ženevoje pristatytos „Vision C“ koncepcijos. Automobilio siluetas atrodo gerokai proporcingesnis, o iš priekio jis tapo kur kas „piktesnis“ dėl standartinių LED žibintų formos. Variklio grotelės tapo žemesnės ir platesnės, be to, į jų vidurį itin subtiliai įkomponuotas radaras, reikalingas saugumo sistemų darbui. Viena vertus, naujasis „Superb“ atrodo išties dailiai, kita vertus – jis nedemonstruoja kažko drąstiškai naujo ir jame galima atpažinti tiek „Škodos“, tiek ir viso „Volkswagen“ koncerno braižą. Italijoje čekai dar slėpė informaciją apie universalą, tačiau pirmosios dar talpesnės versijos nuotraukos buvo išplatintos šią savaitę.

XXL dydžio „Simply Clever“ paketas

Kalbant apie techninę pusę, svarbiausia naujiena – „Superb“ nuo šiol gaminamas pagal „Volkswagen“ grupės MQB platformą, kurios pagrindu konstruojami ir naujieji „Passat“, „Golf“, o ateityje pagal šį „receptą“ gims ir naujos kartos „Polo“, „Touareg“ bei kiti koncerno automobiliai. Iki šiol iš „Škodos“ modelių tik „Octavia“ turėjo MQB architektūrą.

Nors ankstesnis modelis buvo vienas didžiausių klasėje ir pasižymėjo erdvumu, naujokas yra dar pranašesnis. Automobilio ilgis padidėjo 2,8 cm, plotis – 4,7 cm, o važiuoklės bazė yra 8 cm ilgesnė ir siekia 2,84 metro, tad gale sėdintys keleiviai turės dar daugiau vietos ir galės dar dažniau kartoti, kad jaučiasi it limuzine. Bagažinė padidėjo 30 litrų, iki 625 litrų, ir atrodo neįtikimai didelė. Nuslūgus euforijai ir apsidairius aplink nesunku pastebėti ir tai, kad salone panaudotos medžiagos tapo kokybiškesnės, plastiko paviršiai minkštesni.

Pirkėjų norai auga, todėl gamintojai visomis išgalėmis siekia prisitaikyti bei neatsilikti nuo šiuolaikinių technologijų. Jeigu iki šiol „Škoda“ klientus pritraukdavo tuo, kad jų automobiliai buvo tiesiog praktiški ir pigesni nei konkurentai, dabar būti tik biudžetiniu „Volkswagen“ čekams nebepakanka. Tad nuo šiol ši markė žada pasitelkti naujų triukų. Pavyzdžiui, naujojo „Superb“ papildomoje įrangoje bus trijų zonų oro kondicionierius, visos sėdynės gali turėti šildymo funkciją, o priekinės taip pat gali būti ir ventiliuojamos. Rodos, dar visai neseniai sėdynių ventiliavimas buvo tik prabangiems automobiliams būdingas akcentas. „Superb“ taip pat gavo galinio vaizdo kamerą, o klasikinis „užtraukiamas“ stovėjimo stabdys buvo pakeistas į elektroninį. Be to, geriausios įrangos versijose bus galima užsisakyti interneto prieigą salone, o ką jau kalbėti apie automatinę automobilio pastatymo sistemą – jeigu ją turi „Octavia“, tai „Superb“ be jos neįsivaizduojamas.

Gerokai išplėstas ir saugumo sistemų sąrašas, kuriame be tokių savaime suprantamų dalykų kaip elektroninės stabilumo kontrolės ar septynių saugos oro pagalvių bus ir tokia įranga kaip automatinė stabdymo sistema, padangų slėgio tikrinimo sistema, taip pat – „Multi-Collision Brake“ funkcija, kuri po smūgio iškart stabdo automobilį, kad šis neišlėktų į priešingą eismo pusę ir taip apsaugo nuo pakartotinio susidūrimo. Iš papildomos įrangos vairuotojai taip pat galės rinktis iki šiol nematytas sistemas, tokias kaip „Rear traffic alert“ funkcija, kuri yra tarsi „akys pakaušyje“. Ši sistema stebi kelią ir įspėja apie artėjančias kliūtis kai važiuojama atbulomis – tai yra visiška naujiena ir naujos kartos „Audi Q7“ visureigyje.

Vairuotojui ir keleiviams gyvenimą palengvins ir firminiais tampantys nauji „Simply Clever“ sprendimai, o jų – net 29. Priekinėse durelėse keleiviai ras du skėčius, gale bus įrengta planšetinio kompiuterio dėtuvė, prie degalų bako dangtelio bus tvirtinamas ledo gremžtukas, priekinėse ir galinėse durelėse padarytos nišos, kuriose telpa 1,5 litro buteliai. Dar viena naujovė – „Superb“ siūlys sistemą, pavadintą „Virtual pedal“, t.y. kilstelėjus koją po galiniu buferiu, bagažinė atsidarys automatiškai. O milžinišką jos dangtį nuo šiol galima uždaryti ir elektroniškai, t.y. paspaudus mygtuką.

Turės pakabos reguliavimo sistemą

Gamintojų teigimu, panaudojus naują platformą ir kitokias medžiagas, naujojo „Superb“ svoris sumažėjo iki 75 kg (priklausomai nuo versijų), o varikliai tapo iki 30 proc. ekonomiškesni. Variklių gamoje iš viso bus penki benzininiai TSI (1.4 l 125 arba 150 AG; 1.8 l 180 AG; 2.0 l 220 arba 280 AG) ir trys dyzeliniai TDI (1.6 l 120 AG ir 2.0 l 150 arba 190 AG) motorai, visi jie turės „stop-start“ sistemą.

Toskanos regione išbandėme porą variklių. Pradėjome nuo silpniausio benzininio pasirinkimo, montuojamo bazinėje versijoje – 1.4 l, 125 AG, komplektuojamo su 6 laipsnių mechanine pavarų dėže. Gamintojai giriasi, kad ši jėgainė sveria tik 104 kg (t.y. dėl naujo aliuminio lydinio svoris sumažėjo 12 kg), tačiau daugiau privalumų įvardinti sunkoka. Važinėjant mieste ramiu tempu šis motoras nekels didelių rūpesčių, tačiau jeigu vairuotojas azartiškas ir norisi važiuoti sparčiau – ši versija pasirodys vangoka, o staigaus pagreitėjimo greitkelyje tikėtis neverta. Tad šį variklį galima rinktis, jeigu biudžetas itin apribotas, tačiau jeigu galimybės platesnės – yra nemažai kitų pasirinkimų.

Kur kas geresnius įspūdžius paliko galingiausias dyzelinis variklis – 2.0 l, 190 AG. Šį „Superb“ bandėme su automatine DSG transmisija ir visų varančiųjų ratų sistema. Tai atrodo idealus motoras „Škodos“ flagmanui. „Dyzelio“ maksimalus 400 Nm sukimo momentas pasiekiamas jau esant 1750 aps./min., tad automobilis eiklus vos spustelėjus greičio pedalą. Be to, gamintojai žada, kad vidutinės degalų sąnaudos bus mažesnės nei 5 l/100 km.

Tai – maždaug tik litru prastesnis rodiklis nei pačios taupiausios „Superb GreenLine“ versijos su 1.6 TDI (120 AG) varikliu, kurios vidutinės degalų sąnaudos neturėtų viršyti 3,7 l/100 km, o CO2 emisija – 95 g/km.

„Superb“ yra pirmasis „Škoda“ automobilis, kuris siūlomas su pakabos reguliavimo sistema „Dynamic Chassis Control“, turinčia tris režimus – standartinį, sportinį ir komfortišką. Be to, papildomai užsisakius šią sistemą, vairuotojas galės ir individualiai pasirinkti vairo mechanizmo bei pakabos reguliavimą ar naudoti ekonomišką režimą.

Vertinant bendrai, absoliuti dauguma pagal MQB platformą sukurtų „Volkswagen“ grupės automobilių rieda gerai, tad ir „Superb“ šiuo atžvilgiu netapo išimtimi – mašinos valdymas tinkamai sureguliuotas, triukšmo izoliacija džiugina ausis. Tiesa, bandymų metu pakaba pasirodė minkštoka, tačiau šį pastebėjimą „Škodos“ inžinieriai iš žurnalistų girdėjo jau ne vieną kartą, todėl žadama, kad serijinės gamybos automobilių pakabos reguliavimas bus pakeistas.

Žada, kad kainos beveik nesikeis

Lietuvoje naujasis „Superb“ pasirodys rudens pradžioje. Apie jo kainas gamintojo atstovai kol kas užsimena tiek, kad jos keisis ne itin ir naujokas bus brangesnis maždaug 2 proc. Pastaruoju metu „Superb“ mūsų šalyje buvo siūlomas nuo 18 089 eurų (universalas – apie 900 eurų brangesnis), tad jeigu kainos išties keisis tiek nedaug, atsižvelgiant į paties modelio pokyčius toks pabrangimas bus niekinis.

„Superb“ yra svarbus markės įvaizdžiui, taip pat jis dažnai vertinamas kaip stipri alternatyva „Volkswagen Passat“ modeliui, mat čeko pranašumai – ne tik mažesnė kaina, bet ir erdvesnis salonas bei talpesnė bagažinė. Tiesa, patys „Škodos“ atstovai diplomatiškai sako, kad jų flagmanas konkuruoja su „Ford Mondeo“ ir „Opel Insignia“, taip pat su „Hyundai i40“, bet ne su artimu giminaičiu iš „Volkswagen“ koncerno. Kad ir kaip būtų, su naujuoju „Superb“ „Škoda“ neabejotinai atims dar didesnę dalį pardavimų iš varžovų vidutinėje klasėje, tikėtina, kad kai kas į šį automobilį persės ir iš kur kas prašmatnesnių vokiškų modelių.
reklama

Tadas Markevičius Šaltinis

Šioje istorijoje: automobilių naujienos, Škoda Superb

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 1732 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (351)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (270)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
Apie vėžinės ląstelės ir vėžio kilmę?...

Ar matė kas nors iš gydytojų ar mokslininkų kaip vėžinės ląstelės keliauja kraujagyslėmis ir audiniais??? To niekas niekada nematė. Antikūnai prieš vėžines ląsteles kraujyje – tai dar ne pagrindas teigti, kad keliauja pačios vėž
paranormal.lt
Kazachstano kaimelio paslaptingos miego ligos priežasti...

Atokaus Kazachstano kaimelio, kuriame žmonės kenčia nuo paslaptingos miego ligos, švelnaus būdo pensininkai ima keiktis, o vyrai patiria neįprastai stiprų geismą, mįslė galiausiai įminta, rašo „The Daily Mail“.

paranormal.lt
Kuo naudinga želatina ir kaip ją galima panaudoti...

Želatina – maisto produktas, kuris gali būti lapelių arba grūdelių forma, beskonis ir bekvapis, išgaunamas iš gyvūnų ir žuvų audinių. Žodis želatina kilęs iš lotynų kalbos žodžio „gelatus“, reiškiančio &bdqu

paranormal.lt
Kaip išsirinkti gerą ir kokybišką aliejų...

Pati blogiausia vieta aliejui laikyti – prie viryklės, o atidarytą pakuotę reikia sunaudoti per vieną mėnesį. Taip LRT RADIJUI sako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyr. specialistė Rita Sadū


//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Panašūs žmonių keisto dingimo ...

Deividas Paulidesas, daugiau nei 20 metų dirbęs teisėsaugos organuose, nagrinėjo nepaaiškinamus žmonių dingimo atvejus Šiaurės Amerikoje ir pastebėjo keistus sutapimus. Tuo metu, kai vietiniai policijos pareigūnai kiekvieną atve
paranormal.lt
Malahaido pilies vaiduokliai...

Malahaido (Malahide) pilis, stovinti netoli Dublino, yra viena iš labiausiai turistų lankomų Airijos vietų. Pilis pastatyta didelio parko teritorijoje, esančio gražiame pajūrio miestelyje Malahaide. Beveik 800 metų pilis tuo pač
paranormal.lt
Kur teleportacijos metu dingst...

"Teleportacijos" terminą pirmasis panaudojo Čarlzas Fortas, norėdamas apibūdinti daiktų pernešimą iš vienos vietos į kitą be matomo fizinės jėgos panaudojimo ar dalyvavimo. Per šimtmečius surinkta daug medžiagos apie tai, kaip ž
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Paralelinės visatos...

Norint išsiaiškinti, kas yra paralelinės visatos, pirmiausia būtina atsakyti į svarbesnį klausimą – o kas gi yra ta visata? Egzistuoja trys šio klausimo nagrinėjimo kryptys: mokslinė, religinė-mitologinė ir asmeninė. Pagal domin
paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Naujas būdas stabdyti vėžį. Fi...

Kas antras onkologinis ligonis Didžiojoje Britanijoje vartoja kokių nors maisto papildų. Šios šalies mokslininkai įrodė – natūralios medžiagos, esančios granatuose, brokoliniuose kopūstuose, dažinių ciberžolių šakniastiebiuose i
paranormal.lt
Tyrimai, įtikinamai įrodantys ...

Epidemiologiniuose tyrimuose jau būta pranešimų apie tai, kad ilgalaikėje perspektyvoje tie, kurie buvo paskiepyti, pasižymi ne tokia gera sveikata, kaip neskiepyti.
paranormal.lt
Ekstrasensų mūšis 17 sezonas 1...

Paranormalių reiškinių realybės šou Ekstrasensų mūšis, naujas sezonas, kuris tradiciškai prasideda rudenį per TNT kanalą, pritraukiantis talentingus žmones iš visos šalies išbandyti savo aiškiaregių galimybes. Laidą toliau veda
paranormal.lt
Kaip be kraujo testo nustatyti...

Sveikatą stiprinti reikia visus metus, tada ir žiemos ne su siaubu, o su džiaugsmu lauksite, sako gydytojas Alvydas Unikauskas.
paranormal.lt
Natūrali, ekologiška, novatori...

Novatoriška kaukė! Jūs atsikratysite labai greitai raukšlių, juodų dėmių ir spuogų! Vaizdo įrašas su veido drėkinimo receptu! Mes visi svajojame apie gražią ir švarią odą! Išbandykite šią stebuklingą veido kaukę ir pasiruoškite
paranormal.lt
Išvalykite žarnyną nuo gleivių...

Išsivalę nuo gleivių, išmatų ir kitų parazitų žarnyne, mes galime atsikratyti daugelį ligų. Per 70 metų (gyvenimo trukmė) mūsų žarnynas perdirba apie 100 tonų maisto produktų ir 40 tūkstančius litrų skysčio. Pasekmė, ant pilv

paranormal.lt
Pašalinkite gleives iš plaučių...

Atėjo laikas peršalimo ligoms, bronchitui ir pneumonijai! Jei jūs kenčiate nuo kosulio, tada šis receptas padės jums! Kai žmogus kenčia nuo nepraeinančio kosulio, jam sunku dirbti, pastovus skausmas krūtinėje, galvoje ir žino