Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Paslaptingi statiniai » Peržiūrų: (730) Komentarų: (0) (18.01.2016 - 20:56)

Neįminta Tibeto mįslė

1937-ųjų ir 1938-ųjų metų sandūra. Kinijoje, Cinchajaus provincijoje ties Tibeto ir Kinijos pasieniu, Bajan Kara Ulos kalnagūbryje Či Pu Tėjaus vadovaujama ekspedicija tyrė sunkiai pasiekiamą rajoną. Netikėtinai prieš mokslininkų akis pasirodė uola, kurioje matėsi išrausti urvai. Iš pirmo žvilgsnio tai buvo panašu į bičių korio akutes. pasirodo, tai buvo 716 kapaviečių.

Palaidotų žmonių liekanos suglumino mokslininkus. Skeletai buvo apie 130 cm ilgio, turėjo neproporcingai dideles kaukoles ir plonas galūnes. Kapavietėse archeologai neaptiko nė vieno užrašo ar epitafijos. Jie pastebėjo keletą paveikslų, primenančių žvaigždynus, Saulę ir Mėnulį, sujungtus punktyrinėmis linijomis. O pats keisčiausias radinys buvo akmeniniai diskai su nesuprantamais hieroglifais.

Či Pu Tėjus padarė prielaidą, kad tai yra išmirusių kalnų beždžionių kapavietė, o diskai ir piešiniai priklauso vėlesnių kultūrų atstovams. Tik mokslininkas negalėjo paaiškinti, kodėl beždžionės savo gentainius laidojo kapuose, kurie buvo išdėstyti tiesiomis linijomis. Kultūrinės revoliucijos Kinijoje metais keisti skeletai dingo, o iš 716-os diskų beveik visi buvo sunaikinti arba irgi dingo. Tačiau kelių muziejų saugyklose stebuklingai išliko keletas artefaktų iš Bajan Kara Ulos egzempliorių.
Po to, kai nuo diskų su užrašais buvo nugremžtos ir ištirtos akmens masės dalelės, padaryta sensacinga išvada: diskų sudėtyje yra labai daug kobalto ir kitų metalų. Viso disko tyrimas oscilografu parodė nepaprastą virpesių ritmą, tarsi diskai kažkada buvo „pakrauti" ar buvo panaudoti kaip elektros laidininkai.

1962-ais metais Pekino Mokslų akademijos profesorius Cum Un Nujus išvertė dalį hieroglifų, esančių ant akmens diskų. Tačiau publikuoti profesoriaus darbą buvo skubiai uždrausta, nes pagal iššifruotus hieroglifus prieš 12 tūkstančių metų Bajan Kara Ulos kalnuose sudužo ateivių kosminis laivas!

1963-iais metais Cum Um Nujus, nepaisydamas draudimo, nusprendė publikuoti savo tyrimų rezultatus. Pilna ataskaita saugoma Pekino akademijoje ir Taipėjaus istorijos archyve Taivane. Štai citata iš teksto: „Dropai savo oro laivais iš debesų nusileido ant žemės. Dešimt kartų vietinės kchamų genties vyrai, moterys ir vaikai slėpėsi urvuose iki saulės patekėjimo. Pagaliau jie suprato: šį kartą dropai atvyko taikiai nusiteikę". Iš šio įrašo galima suprasti, kad dropai ne kartą leidosi Bajan Kara Ulos kalnuose, o jų vizitai ne visada buvo taikūs.

Netrukus Cum Un Nujus emigravo į Japoniją, kur parengė galutinę akmens diskų tyrimo ataskaitą. Mokslininkas mirė 1965-ais metais. Tačiau netrukus visa ši istorija buvo paneigta. Kai vienas tyrinėtojas paprašė patikslinti žurnale išspausdintos istorijos teisingumą, iš Kinijos Mokslų akademijos Archeologijos instituto buvo gautas oficialus atsakymas: „Pranešimai apie Kinijoje rastus akmens diskus neturi jokio pagrindo. Mums taip pat nėra žinoma apie jokį profesorių Cum Un Nujų.

Kinų kalbos žinovai tvirtina, kad vardas „Cum Un Nujus“ Kinijoje nenaudojamas. Mokslo sluoksniuose taip pat nieko nėra žinoma apie Či Pu Tėjų, kuris, atseit, diskreditavo save visoje Azijoje. Specialistams taip pat nežinomos dropų ir kchamų gentys". Ir taip buvo atsakyta pagal kiekvieną pateiktos užklausos punktą...

Naują postūmį visa ši istorija įgavo 1974-ais metais. Austrų žurnalistas Peteris Krasa savo knygų pagrindine tema pasirinko istorijos paslaptis, susijusias su ateiviais iš kosmoso.

Apie paslaptingus Kinijoje aptiktus akmens diskus jis užsiminė knygoje „Kai atėjo geltoni dievai “. Vienoje konferencijoje, skirtoje klausimams, susijusiems su ateiviais, prie žurnalisto kuluaruose priėjo vidutinio amžiaus vyras. Jis prisistatė inžinieriumi Ernstu Vegereriu. Jis papasakojo, kad 1974-ais metais su žmona lankėsi Kinijoje ir matė kažką panašaus į Bajan Kara Ulos diskus.

Kelionės metu sutuoktiniai Vegereriai lankėsi Sianyje - viename seniausių Kinijos miestų. Be kitų įdomybių turistai mielai lankosi Banpo muziejuje, įrengtame to paties pavadinimo kaimelyje, kur archeologai atkasė akmens amžiaus gyvenvietę. Tyrinėdami muziejaus eksponatus, turistai iš Austrijos tiesiog sustingo, negalėdami patikėti savo akimis: įstiklintoje vitrinoje gulėjo du diskai su skylėmis centruose.

Jų paviršiuje buvo pastebimi ne tik koncentriniai apskritimai, bet ir spiralės formos grioveliai, einantys iš disko centro link krašto. Nejaugi tai diskai iš Bajan Kara Ulos?! Sutuoktiniai Vegereriai labai norėjo ką nors daugiau apie juos sužinoti kelionės į Kiniją metu, tačiau tokios sėkmės tikrai nesitikėjo. Vyras paprašė muziejaus direktorės, mielos moters, leidimo nufotografuoti eksponatus ir gavo teigiamą atsakymą.

Tačiau direktorė, išgirdusi prašymą papasakoti apie diskų kilmę, aiškiai sumišo. Ji pasakė, kad šie diskai, greičiausiai, yra kulto reikmenys, pagaminti iš molio, nes muziejuje eksponuojami tik dirbiniai iš keramikos. Tai pasirodė keista, nes į keraminius diskai visiškai nebuvo panašūs. Inžinierius Vegereris paprašė leisti juos palaikyti rankose. Diskai buvo gana sunkūs.

„Nors aš ir nesu geologas, - jis vėliau pasakojo, - man atrodė, kad diskai yra iš kažko, kas panašu į marmurą. Be jokios abejonės, tai buvo žaliai pilkos spalvos ir tvirtas kaip granitas akmuo". Iš kur į muziejų pateko šie eksponatai, direktorė taip pat negalėjo atsakyti.

1994 m. kovo mėnesį Peteris Krasa vėl lankėsi Kinijoje. Jis nuvyko į Banpo muziejų, tačiau tenai nieko panašaus į diskus, kuriuos prieš 20 metų nufotografavo inžinierius Vegereris, nepamatė. Muziejuje taip pat nebedirbo ir direktorė, kuri iš darbo buvo atšaukta netrukus po Vegererių apsilankymo. Tolimesnis moters likimas nežinomas.

Dabar muziejui vadovavo profesorius Vang Ži Džunas. Jis žurnalistui paaiškino, kad diskai yra paimti iš ekspozicijos ir jų daugiau niekas nematė. Paklausus, kur dabartiniu randasi diskai, profesorius atsakė: „Jus dominantys eksponatai neegzistuoja. Jie pripažinti neatitinkantys ekspozicijos ir perkelti“. Kaip galima „perkelti" neegzistuojantį daiktą? Krasa buvo suglumęs, tačiau ir toliau spaudė klausimais apie Bajan Kara Ulos diskus.

Galiausiai muziejaus darbuotojai palydėjo svečius į tarnybinę patalpą ir jiems parodė archeologijos vadovėlį. Pavartęs lapus su įvairiais hieroglifais, vienas darbuotojas pirštu parodė piešinį. Jame buvo pavaizduotas diskas su skyle centre, nuo kurios ėjo lanko formos grioveliai.

Tai buvo labai panašu į tai, ką nufotografavo Vegereris, ir visiškai atitiko Bajan Kara Ulos diskų aprašymą! tai reiškia, kad kinų archeologai tik apie juos žino?

Vietinėse legendose ir padavimu išliko užuominos apie geltonodžius mažaūgius žmones, nusileidusius iš dangaus ir turinčius ypač atstumiančią išvaizdą. Padavimuose pasakojama, kad ateivius medžiojo „žmonės ant greitų arklių", pagal aprašymą panašūs į mongolus. Jie nužudė daugelį geltonodžių nykštukų, tačiau kai kam iš genties pavyko išgyventi. Didžiosios Britanijos archyvuose yra minimas daktaras Karielis Robinas Evansas, kuris 1947-ais metais lankėsi Bajan Kara Ulos kalnuose. Mokslininkas kalnuose aptiko gentį, kurios atstovai save vadino dzopais - taip mokslininkas transkribavo pavadinimą.

Šios genties žmonių ūgis siekė ne daugiau 120 cm, jie gyveno nuošaliame slėnyje ir praktiškai neturėjo jokių kontaktų su išoriniu pasauliu. Daktaras Evansas šioje kalnų gentyje pragyveno pusę metų. Per tą laiką jis išmoko jų kalbos, sužinojo istoriją, susipažino su tradicijomis. Pats įdomiausias mokslininko atradimas yra legenda apie dzopų kilmę.

Kaip pasakojo žemaūgiai kalnų gyventojai, jų protėviai į Žemę atskrido iš Sirijaus žvaigždės sistemos. Dzopų protėviai atgal sugrįžti negalėjo, todėl visiems laikams pasiliko Bajan Kara Ulos kalnuose.

1995-ųjų metų pabaigoje Sičuanio provincijoje, kuri irgi ribojasi su Tibetu, buvo aptikta iki tol nežinoma gentis, kurią sudarė apie 120 žmonių. Pati ryškiausia genties narių ypatybė - ypač žemas ūgis, kuris neviršija 115 cm. Nejaugi tai tų pačių „dropų“ ar „kchamų" palikuonys?” Beje, 1997-ais metais kinų etnologai neįprastai žemą genties narių ūgį paaiškino padidėjusia gyvsidabrio koncentracija vietiniuose vandens šaltiniuose...

reklama

Šioje istorijoje: Kinija, artefaktai, Bajan Kara Ulos, Tibetas, Diskai

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 730 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (361)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (278)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
Molės Fenčer paslaptis...

Niekas taip nesuprato kas nutiko Molei Fenčer, pavadintai "Bruklino Mįslė" ("Brooklyn Enigma"). To niekaip negalima susieti su stebėjimų ar tyrimų trūkumu - ir vienų, ir kitų buvo pakankamai.
paranormal.lt
Dažni skydliaukės simptomai ir problemos, kaip jas gydy...

Dažni skydliaukės simptomai ir problemos, kaip jas gydyti? Jos funkcija gaminti hormonus. Sutrikusi skydliaukės funkcija sukelia sveikatos problemų.
paranormal.lt
Gyvsidabrio poveikis galvos smegenims...

Nemaža dalis skiepams naudojamų vakcinų yra konservuojamos gyvsidabrio junginių pagalba. Gyvsidabris yra riebluose tirpstantis metalas. Žmogaus smegenyse apie 60% riebalų. Gyvsidabris įveikia hematoencefalinį barjerą ir lieka sm
paranormal.lt
Moteriai ant nugaros išaugo auglys krūties dydžio...

46 metų Dubline gyvenanti moteris į ligoninę atvyko su įspūdingo dydžio augliu, kuris kabojo jai ant nugaros. Auglys buvo krūties dydžio. Moteris turėjo jį pastaruosius dešimt metų.


//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Panašūs žmonių keisto dingimo ...

Deividas Paulidesas, daugiau nei 20 metų dirbęs teisėsaugos organuose, nagrinėjo nepaaiškinamus žmonių dingimo atvejus Šiaurės Amerikoje ir pastebėjo keistus sutapimus. Tuo metu, kai vietiniai policijos pareigūnai kiekvieną atve
paranormal.lt
Malahaido pilies vaiduokliai...

Malahaido (Malahide) pilis, stovinti netoli Dublino, yra viena iš labiausiai turistų lankomų Airijos vietų. Pilis pastatyta didelio parko teritorijoje, esančio gražiame pajūrio miestelyje Malahaide. Beveik 800 metų pilis tuo pač
paranormal.lt
Kur teleportacijos metu dingst...

"Teleportacijos" terminą pirmasis panaudojo Čarlzas Fortas, norėdamas apibūdinti daiktų pernešimą iš vienos vietos į kitą be matomo fizinės jėgos panaudojimo ar dalyvavimo. Per šimtmečius surinkta daug medžiagos apie tai, kaip ž
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Paralelinės visatos...

Norint išsiaiškinti, kas yra paralelinės visatos, pirmiausia būtina atsakyti į svarbesnį klausimą – o kas gi yra ta visata? Egzistuoja trys šio klausimo nagrinėjimo kryptys: mokslinė, religinė-mitologinė ir asmeninė. Pagal domin
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Naujas būdas stabdyti vėžį. Fi...

Kas antras onkologinis ligonis Didžiojoje Britanijoje vartoja kokių nors maisto papildų. Šios šalies mokslininkai įrodė – natūralios medžiagos, esančios granatuose, brokoliniuose kopūstuose, dažinių ciberžolių šakniastiebiuose i
paranormal.lt
Paskubėkite! Šis straipsnis ša...

Nuostabi priemonė! Šis 100% natūralus gėrimas valo ir pašalina toksinus, chemines medžiagas ir riebalus iš mūsų arterijų, kurie gali mums pakenkti.

paranormal.lt
Natūralus antibiotikas naikina...

Būtinai išbandykite šį receptą! Naikina infekcijas jau po pirmo panaudojimo! Vietoj to, kad vartoti daug vaistų kovai su šlapimo takų infekcijomis, jūs galite panaudoti 100% natūralų namų receptą, kuris susideda iš natūraliai

paranormal.lt
Tyrimai patvirtina: tik 4 šauk...

Tikimės, kad šis straipsnis padės jums! Taip, tai tiesa - jums reikia tik 4 šaukštų šios priemonės, prevencijai ir vėžio gydymui. Skamba puikiai, ar ne? Profesorius Mermerskis teigia, kad ši priemonė yra naudinga ir veiksming

paranormal.lt
3 žolelių arbata valanti organ...

Šis straipsnis, žinoma, daugelį šokiruos. Jo nebūtina skaityti valgio metu ir po jo. Tačiau, jūs turėtumėte atidžiai perskaityti šią medžiagą, nes ji yra susijusi su tai dalykais, kurie yra labai svarbus mums visiems! Tai yra pa
paranormal.lt
Ekstrasensų mūšis 17 sezonas 1...

Paranormalių reiškinių realybės šou Ekstrasensų mūšis, naujas sezonas, kuris tradiciškai prasideda rudenį per TNT kanalą, pritraukiantis talentingus žmones iš visos šalies išbandyti savo aiškiaregių galimybes. Laidą toliau veda