Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Mistinės vietovės Lietuvoje » Peržiūrų: (1853) Komentarų: (0) (02.08.2015 - 19:32)

Nevėžininkų koplyčioje vaidenasi ir vyksta paranormalūs reiškiniai

Nors griūvanti ir nuniokota Nevėžininkų koplyčia yra atokioje vietoje, patekti į ją dažnam anapusiniu pasauliui besidominčiam asmeniui – prestižo reikalas. Ten vyksta kažkas antgamtiško, vaidenasi, randasi paranormalūs reiškiniai.
 
Mauzoliejinė koplyčia, sakoma, kadaise kerėjo savo grožiu. Kaip rašoma, kadaise balkonėlyje, virš pagrindinio įėjimo, buvo altorius su Aušros Vartų Marijos atvaizdu, už jo – vargonai. Deja, jie buvo sunaikinti dar Pirmojo pasaulinio karo metais, vietoje Marijos atvaizdo šiuo metu – tuštuma, o ten, kur buvo altorius – kulkų paliktos skylės.

Vieta, kurioje buvo išklausomos šimtų tikinčiųjų maldos, dabar domisi tik girtuokliai, kurie jos viduje rengia vakarones su laužais, keturračių mėgėjai – vietos reljefas atstoja ekstremaliausias trasas, arba smalsuoliai, trokštantys nepamirštamų įspūdžių.

Atvykėlius pasitinka pasitinka tik mūrinės sienos, apdegę raudonų plytų ir medžio plokščių, kurios esą turėjo apsaugoti nuo lankytojų, likučiai ir gerokai nusitrynęs lenkiškas užrašas, garbinantis Dievą.
Nykstančioje koplyčioje mėgstantis apsilankyti jaunimas teigia, kad apleistame pastate vaidenasi. Ne vienas jų sakėsi matęs neaiškias šviesas, šešėlius. Daliai apsilankiusiųjų gesdavo automobiliai.

Ėmė gesti automobilis

„Žmonės kalba, kad ten senais laikais trys kunigai pasikorė. Girdėjau, kad ten vaidenasi ir panašiai. Aš esu realistas, tokiais dalykais netikiu, todėl norėdamas papramogauti, o gal ir pamatyti kažką antgamtiško, nutariau, kad reikia ten apsilankyti.
Nuvažiavau dieną, apžiūrėjau. Koplyčia stovi gana vaizdingoje vietoje, turi savo istoriją, bet nei vaidenosi ten man kas, nei ką. Vis dėlto nusprendžiau ten atvažiuoti naktį, lygiai vidurnaktį, kai aplinka pasidaro kraupi ir pan. Na, ką, kraupu taip, kaip kitur, nieko nepamačiau, todėl nusprendžiau važiuoti atgal.
Užsivedu mašiną, automobilio vandens temperatūros daviklis iš karto pakyla iki 90 laipsnių (nors ten pabuvau maždaug gerą pusvalandį). Važiuoju, reikia įvažiuoti į įkalnę, mašina niekaip neįvažiuoja į tą kalniuką. Tik iš trečio karto sugebėjau užvažiuoti. Kažkas mašinos bagažinėje ėmė bildėti, apėmė jausmas, kad ten kažkas yra. Nuvažiavau maždaug 3 kilometrus, pasižiūriu – nieko. Važiuoju toliau, vėl tas pats. Vėl pasižiūriu – nieko. Parvažiavau į civilizaciją, ėmė automobilio centrinis užraktas durniuoti. Draugai sako, kad kas ten buvo, automobilį per tris dienas sudaužo, kad kažką ten taip pat matė“, – savo įspūdžiais viename forume dalijosi toje vietoje apsilankęs panevėžietis.

Tik per plauką pavyko išvengti nelaimės

„Yra ir man pora įdomų dalykų ten nutikę. Gal tai sutapimai, bet tikrai keistoki. Prisiklausę istorijų apie tą bažnyčia nutarėme su draugais ten nuvažiuoti. Važiavome naktį, bet nepamenu kelintą tiksliai valandą. Pirmą kartą jau įsukus į tą kelią, kuris veda į tą vietą, mus ėmė pulti šuo, išniręs iš tamsos. Jis vis lojo ir vijosi automobilį. Buvo tamsu, todėl viskas atrodė gana kraupiai, nes šuo buvo labai didelis – gal Kaukazo aviganis, ar senbernaras. Nusprendėme grįžti atgal į miestą.
Po savaitės vėl susiruošėme ta pačia kryptimi. Tą kartą jokio šuns nebesutikome. Nuvykome sėkmingai, įėjome į koplyčios vidų su prožektoriais rankose. Ilgai neužsibuvome, nes vis tiek šiek tiek nejauku ten naktį. Nieko labai įspūdingo nepamatėme, tačiau automobilis taip pat pradėjo keistai elgtis.
Užsivedė gal tik iš trečio karto, nors problemų dėl to niekuomet nebuvo. Po to ten, kur kelias susikirto su greitkeliu, staiga dingo stabdžiai. Viskas gerai baigėsi tik todėl, kad puikiai veikė rankinis stabdis. Gera, kad pavyko sustabdyti mašiną dar neįšokus į greitkelį, nes tiesiai prieš mus pagrindiniu keliu pralėkė sunkvežimis. Dar koks metras - ir būtų kabinęs mūsų priekį, du ar trys – ir šoną. Daugiau ten nebevažiavome“, – pasakojo kita internautė.

Rado žmonių kaulų

Atvykti prie koplyčios – pakankamai sudėtinga. Nors yra keliukas, kuris veda iki pat jos, jis tankiai apžėlęs žolėmis, neretai vaizdas primena džiungles, nes augmenija – aukštesnė už automobilį.
 
Vis dėlto pati koplyčia stovi gana atviroje vietoje, ant kalno. Teigiama, kad jis buvo supiltas norint apsaugoti šį pastatą nuo potvynių.
Valstybės saugomas objektas ir dieną atrodo gana šiurpiai – apgriuvęs, aprašinėtas įvairiausiais užrašais ir apaugęs žolėmis.
Už koplyčios matyti kripta, kurioje buvo saugomi dvarininkų palaikai. Pažvelgus į vidų tampa akivaizdu, kad kažkas bandė juos atkasinėti. Tiesa, dabar palaikų ten nebėra – giminaičiai juos perkėlė į Naujamiestį.
Keturračių mėgėjų ši kripta ir kalnelis greta jos neretai naudojamas kaip tramplinas. Šioje vietoje matyti daug automobilių „išartų“ vietų. Sakoma, kad keturračiams išvažinėjus kapus, čia buvo pastebėta ir besimėtančių kaulų.

Koplyčia buvo dvaro dalis – melsdavosi iki 300 žmonių

Nevėžninkai buvo laikomi viena seniausių rajono vietovių. Šio miestelio istorija yra siejama su abiejose Nevėžio pusėse buvusiais dvarais. Vieną iš dvarų valdžiusios Eidrigevičių šeimos rūpesčiu, manoma, iki 1889 m., vėlyvojo klasicizmo periodu, buvo pastatyta didelė akmeninė koplyčia. Greta stovėjo ir iki šių dienų nebeišlikę Nevėžninkų dvaro pastatai. Teigiama, kad koplyčioje tilpdavo iki 300 žmonių.
 
Sakoma, hitlerinės okupacijos metais Nevėžninkų dvare gyveno vokiečių kolonistas, iš Tauragės kilęs Tetmejeris. Vokiečiai sudegino vertingą dvaro biblioteką. Paskutinė dvaro savininkė Vladislava Eidrigevičienė-Maciejauskienė, Antrojo pasaulinio karo metais traukdamasi į Vakarus, perdavė koplyčioje buvusius paveikslus ir liturginius reikmenis Panevėžio Marijonų bažnyčiai. Sovietmečiu dvaras buvo nusiaubtas, beveik sunaikintos kapinaitės. Koplyčioje, praplatinus duris, buvo įrengtas sandėlis, vėliau ji buvo naudojama kaip elektrinė, dar vėliau – kaip trąšų sandėlis, todėl būdavo minimaliai prižiūrima ir tvarkoma.
Tiesa, Panevėžio miesto plėtimas ir 1974 m. įrengti jo vandens valymo įrengimai Nevėžninkų koplyčiai buvo pragaištingi. Imta nesirūpinti ne tik koplyčia, aplinkui nematyti ir jokių namų. Šią vietovę jos gyventojai tiesiog paliko.
reklama

Šaltinis

Šioje istorijoje: Dvasios, Nevėžininkų koplyčia, paranormalūs reiškiniai, vaiduokliai

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 1853 | | Reitingas: 4.0/1 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (377)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (291)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
Uždėkite sodą po akimis ir rezultatas jus nustebins!...

Dažnai žmonės galvoja, kad pigūs vaistai, pasigaminti namie savarankiškai negali susidoroti su odos problemomis. Tačiau, tai ne tiesa - daugelis mokslininkų su jumis nesutiktų. Neseniai jie nustatė, kad paprasta valgomoji sod

paranormal.lt
Išvalykite storą žarną greitai su šiomis 8 priemonėmis!...

Yra keletas būdų, kaip išvalyti storąja žarną. Jūsų storojoje žarnoje toksinų gali būti kilogramai. Štai, kaip ją reikia išvalyti!

paranormal.lt
Gerkite šį gėrimą ryte ir būkite jaunesni!...

Dėl savo gebėjimų atjauninti odą ir visą kūną, visi dermatologai rekomenduoja ciberžolės miltelių naudojimą su antioksidacine dieta. Ciberžolės yra turtingos kurkuminoidų, kurie yra stiprūs antioksidantai.

paranormal.lt
Paruoškite imbierą nuo vėžio, artrito, cholesterolio...

Jis naudojamas plačiai, ypač veiksmingas peršalimo, gripo, kosulio, artrito ir skrandžio ligų atveju. Be to, imbieras gali padėti sumažinti nugaros skausmą ir raumenų skausmus, taip pat sumažinti padidėjusį cholesterolio ir cukr

//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Kasparo Hauzerio paslaptis...

1828 m. gegužės 26 d. į Niurnbergo vartus pasibeldė paauglys. Jis buvo tvirto stoto, šviesių garbanotų plaukų, išblyškusio veido ir ėjo svyruodamas tarsi būtų girtas. Prie jo priėjo vietinis batsiuvys Georgas Veikmanas pažiūr

paranormal.lt
Keisti susitikimai jūroje...

Per kelis pastaruosius dešimtmečius įvairiose pasaulinio vandenyno ir didžiųjų ežerų vietose įvyko akistatų ne tik su objektais, bet ir su iki šiol nežinomais „subjektais“. Pradžioje atrodo, jog šios žinios primena senų „jūros v
paranormal.lt
Neįtikėtini faktai: keisčiausi...

Kiekvieno žmogaus gyvenime kartais nutinka tokie keisti sutapimai, kad nenorom kyla klausimas – ar tai iš tiesų atsitiktinumai? Arba koks nematomas scenaristas žaismingai valdo mūsų likimus?

paranormal.lt
Stebuklingas Gvadelupės Mergel...

Kiekvienais metais į Meksiką atvyksta milijonai žmonių, turėdami vieną tiksią – apsilankyti šiauriniame sostinės priemiestyje esančioje bažnyčioje ir savo akimis pamatyti Gvadelupės Mergelės Marijos, kuri laikoma abiejų

paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Kokiais ginklais kariavo senie...

Senajame indų epe „Mahabharata“, parašytame sanskrito kalba ir sudarytame iš 18 knygų, yra daugiau nei 200 tūkstančių eilėraščių, turinčių duomenų apie Senovės Indijos religiją, pasaulėžiūrą, papročius, istoriją, taip pat legend
paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Vėžio žudikas: gerkite šias su...

Vėžio žudikas: gerkite šias sultis kiekvieną dieną nevalgius! Geriausias būdas užkirsti kelią vėžiui!

paranormal.lt
Pašalinkite podagrą natūraliai...

Podagra - uždegiminė liga, panašus į artritą, kuris gali sukelti nepakelią skausmą sąnariuose. Aukštas šlapimo rūgšties kiekis kraujyje - podagros pagrindinė priežastis. Kai valgome maisto produktus, kuriuose gausu purino, pavy
paranormal.lt
Kankina kosulys? Čia 5 efektyv...

Aš nuolat kankinuosi nuo kosulio! Kiek vaistų esu išbandęs! Viskas! Užteks! Atėjo laikas pereiti prie natūralių priemonių! Pirma, jie yra 100% natūralūs ir nekenksmingi! Antra, jie yra labai veiksmini ir padeda kur kas greiči

paranormal.lt
Visiškas ir greitas organizmo ...

Ciberžolė pagrindinis ingredientas šio recepto. Ciberžolė yra žinoma dėl jos veiklios medžiagos kurkumino, kuris turi daugiau nei 150 teigiamų terapinių veiksnių, įskaitant antioksidantines, priešuždegimines ir priešvėžines s

paranormal.lt
Šis receptas lengvai išvalys p...

Jei norite apsaugoti savo bronchus ir plaučius, tada šis receptas yra tai, ko jums reikia. Lengviau išvengti šių ligų nei jas gydyti. Daugelis mokslininkų teigia, kad šis receptas vėžio profilaktikai yra taip pat naudingas.