Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Gamtos paslaptys » Peržiūrų: (213) Komentarų: (0) (23.06.2016 - 06:23)

Paslaptingų ir mistiškų faktų apie vasaros saulėgrįžą

Birželio 22-ąją šiauriniame pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis metuose. Tada saulėje būna aukščiausiame taške. Vasaros saulėgrįža nuo seno švenčiama su Rasų (Joninių) švente (birželio 24-ąją).

14 įdomių ir mistiškų faktų apie vasaros saulėgrįžą:

 • Vasaros ir žiemos saulėgrįžos. Šiaurės pusrutulyje ilgiausia metų diena yra per birželio saulėgrįžą (birželio 20, 21 ar 22 dieną). Pietų pusrutulio gyventojams birželio mėnesio saulėgrįža priešingai yra trumpiausia metų diena.
 • Saulėgrįžos vyksta du kartus per metus – birželį ir gruodį. Vasaros saulėgrįža nutinka apie birželio 21-ąją, kai Saulė pereina į Vėžio Zodiako ženklą. Žiemos saulėgrįža įvyksta Paslaptingų ir mistiškų faktų apie vasaros saulėgrįžą apie gruodžio 21-ąją, kai Saulė įžengia į Ožiaragio ženklą.
 • Per saulėgrįžą atrodo, kad Saulė nejuda. Per vasaros saulėgrįžą Saulė pasiekia šiauriausią judėjimo tašką, kuris matomas iš Žemės. Tuo momentu Saulė nejuda į šiaurę ar pietus, kaip daugelį kitų metų dienų, tačiau sustoja, pasiekus zenitą Vėžio atogrąžoje. Paskui pakeičia kryptį ir pradeda vėl judėti į pietus. Žiemos saulėgrįžą nutinka priešingai. Tada Saulė pasiekia piečiausią tašką danguje Ožiaragio atogrąžoje ir čia sustoja. Po to vėl pakeičia kryptį ir pradeda judėti į šiaurę.
 • Saulėgrįža visame pasaulyje vyksta vienu metu. Šiais metais Lietuvos laiku vasaros saulėgrįža įvyko ankstų rytą – 6 valandą ir 52 minutės. Dėl laiko juostų skirtumų skirtingose šalyse, žemynuose saulėgrįža net gali prasidėti skirtingą dieną (vienur birželio 20 dieną, kitur – 21-ąją).
 • Saulėgrįža – tai pirmoji tikrosios vasaros diena. Astronominiu požiūriu vasara prasideda tik nuo Joninių, taigi – viskas dar priešakyje! Kita vertus, meteorologai mano, kad vasara prasideda trimis savaitėmis anksčiau – birželio 1-ąją. Daugelyje Šiaurės pusrutulio kultūrų saulėgrįža laikoma vasaros viduriu. Vidurvasario šventės smagiai švenčiamos iki šių laikų daugelyje Europos šalių.
 • Per saulėgrįžą Žemė yra labiausiai nutolusi Saulės. Tikriausiai daugelis galvoja, kad per vasaros saulėgrįžą Žemė yra arčiausiai Saulės. Iš tiesų yra priešingai. Tuomet Žemė pasiekia afelio tašką (orbitos taškas, labiausiai nutolęs nuo Saulės masės centro), likus kelioms savaitėms iki saulėgrįžos.
 • Saulėgrįža nebūtina yra karščiausia diena metuose. Šiauriniame pusrutulyje karščiausia diena ateina, praėjus kelioms savaitėms ar net mėnesiams po vasaros saulėgrįžos. Taip yra dėlto, kad jūroms, vandenynams ir žemės paviršiaus masyvams reikia laiko įšilti ir taip labiau pakelti oro temperatūrą. Šis fenomenas laikomas sezonų vėlavimu.
 • Poliaratyje diena trunka 24 valandas. Birželį įvykstanti saulėgrįža yra vienintelė diena metuose, kai visose vietovėse Arkties poliaratyje diena tęsiasi 24 valandas. Dėl atmosferinės refrakcijos vidurnakčio saulė matoma tik kelias dienas prieš saulėgrįžą ir po jos maždaug 100 metrų atstumu poliarinio rato pietuose. Kuo tolyn į šiaurę, tuo baltųjų naktų būna daugiau.
 • Saulėgrįžos švenčiama visame pasaulyje. Daugybėje šalių šiomis dienomis vyksta tradiciniai festivaliai, organizuojamos masinės iškylos lauke, vyksta šokiai, skamba dainos ir muzika. Iš praeities išlikęs paprotys spėti ateitį ir burti, kam ateinančiais metais labiau pasiseks, o kam mažiau.
 • Kai kurios Anglijos dalyse tikima, kad jei viduvasario naktį nemiegosite ir sėdėdami aplink save apsibrėšite apskritimą, galite pamatyti fėją. Tačiau būkite atsargūs: kišenėje turėkite rūtos šakelę, kuri apsaugos nuo jų arba išvirkščia puse apsivilkite švarką ar marškinius – fėjos susipainios. Jeigu nuo dvasių norite pabėgti, sekite vadinamosiomis lei linijomis. Lei linijos – tai labai stiprios energetikos vietos, kurios sutampa su dangaus kūnų judėjimu. Daugelis šių linijų sutampa su Saulės, Mėnulio, žvaigždžių judėjimu, paukščių bei gyvūnų migracijos keliais. Ant šių linijų statomi paminklai ir tiesiami piligrimų keliai.
 • Kai kurie Airijos gyventojai tiki, kad jeigu norite, kad išsipildytų noras, turite jį „atiduoti akmenėliui“. Akmenėlį nešti rankose ir nubrėžti ratą aplink Joninių laužą, šnibždant savo norą akmeniui (pavyzdžiui, „Išgydyk mano mamą“, „Padėk man būti drąsesniu“ ir pan.). Kai trečią kartą eisite aplink tą laužą, svieskite akmenėlį su norais į liepsnas.
 • Viduvasario šventėse pagonys dažnai naudodavo vadinamąjį saulės ratą. Ratas arba labai didelis šiaudų kamuolys būna uždegamas ir nuridenamas į upę. Sudegę likučiai būdavo surenkami ir nugabenami į vietinę šventyklą ir padedami visiems matomoje vietoje. Velse žmonės tikėjo, kad jei ugnis pirma pasieks ratą, o ne vanduo, tai šiais metai garantuotai bus geras derlius.
 • Astrologijos požiūriu vasaros saulėgrįžą Saulė įeina į Vėžio Zodiako ženklą, o Vėžys yra vandens ženklas. Vidurvasaris – tai ne tik ugnies magijos, bet ir vandens burtų laikas. Dabar geras laikas atlikti burtams ir magiškiems ritualams su tekančiu vandeniu. Geriausiai prie vandens šaltinių apsilankyti prieš saulėtekį, prieiti prie vandens iš rytų pusės. Sugalvokite norą ir įmeskite į jį sidabrinių monetų.
 • Egipte viduvasario sezonas siejamas su Nilo upės deltos potvyniu. Pietų Amerikoje į upes paleidžiami popieriniai laiveliai, pilni gėlių ir padegami. Jie plukdami upe pasroviui, tuo pačiu metu meldžiantis dievams. Pagonys tikėjo, kad problemų galima atsikratyti jas užrašius ant popieriaus lapo ir įmetus jį į upę, kur visas problemas nusineš upės srovė.
reklama

Šaltinis

Šioje istorijoje: saulėgrįža, vasaros saulėgrįža

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 213 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (367)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (282)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
Vartoju želatina dėl sąnarių sveikatos, odos ir plaukų ...

Jai pas jus būna sąnarių skausmai, pabandykite šį gėrimą. Apie gydomąsias valgomos želatinos savybes papasakojo gydytojas, nėštumo metu ir rekomendavo dažniau valgyti maistą, kuriame yra želatina.
paranormal.lt
Kaip atstatyti pažeistus inkstus, naudojant tik 1 arbat...

Inkstai - gyvybiškai svarbus organas mūsų kūne. Pagrindinė jo funkcija yra užtikrinti hormonų ir fermentų veiklą, kad suskaidyti maistą ir paversti jį cheminėmis medžiagomis, kurią galėtume naudoti, kaip energiją.

paranormal.lt
Paruoškite imbierą nuo vėžio, artrito, cholesterolio...

Jis naudojamas plačiai, ypač veiksmingas peršalimo, gripo, kosulio, artrito ir skrandžio ligų atveju. Be to, imbieras gali padėti sumažinti nugaros skausmą ir raumenų skausmus, taip pat sumažinti padidėjusį cholesterolio ir cukr
paranormal.lt
Moteriai ant nugaros išaugo auglys krūties dydžio...

46 metų Dubline gyvenanti moteris į ligoninę atvyko su įspūdingo dydžio augliu, kuris kabojo jai ant nugaros. Auglys buvo krūties dydžio. Moteris turėjo jį pastaruosius dešimt metų.


//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Panašūs žmonių keisto dingimo ...

Deividas Paulidesas, daugiau nei 20 metų dirbęs teisėsaugos organuose, nagrinėjo nepaaiškinamus žmonių dingimo atvejus Šiaurės Amerikoje ir pastebėjo keistus sutapimus. Tuo metu, kai vietiniai policijos pareigūnai kiekvieną atve
paranormal.lt
Malahaido pilies vaiduokliai...

Malahaido (Malahide) pilis, stovinti netoli Dublino, yra viena iš labiausiai turistų lankomų Airijos vietų. Pilis pastatyta didelio parko teritorijoje, esančio gražiame pajūrio miestelyje Malahaide. Beveik 800 metų pilis tuo pač
paranormal.lt
Kur teleportacijos metu dingst...

"Teleportacijos" terminą pirmasis panaudojo Čarlzas Fortas, norėdamas apibūdinti daiktų pernešimą iš vienos vietos į kitą be matomo fizinės jėgos panaudojimo ar dalyvavimo. Per šimtmečius surinkta daug medžiagos apie tai, kaip ž
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Paralelinės visatos...

Norint išsiaiškinti, kas yra paralelinės visatos, pirmiausia būtina atsakyti į svarbesnį klausimą – o kas gi yra ta visata? Egzistuoja trys šio klausimo nagrinėjimo kryptys: mokslinė, religinė-mitologinė ir asmeninė. Pagal domin
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Paskubėkite! Šis straipsnis ša...

Nuostabi priemonė! Šis 100% natūralus gėrimas valo ir pašalina toksinus, chemines medžiagas ir riebalus iš mūsų arterijų, kurie gali mums pakenkti.

paranormal.lt
Natūralus antibiotikas naikina...

Būtinai išbandykite šį receptą! Naikina infekcijas jau po pirmo panaudojimo! Vietoj to, kad vartoti daug vaistų kovai su šlapimo takų infekcijomis, jūs galite panaudoti 100% natūralų namų receptą, kuris susideda iš natūraliai

paranormal.lt
Tyrimai patvirtina: tik 4 šauk...

Tikimės, kad šis straipsnis padės jums! Taip, tai tiesa - jums reikia tik 4 šaukštų šios priemonės, prevencijai ir vėžio gydymui. Skamba puikiai, ar ne? Profesorius Mermerskis teigia, kad ši priemonė yra naudinga ir veiksming

paranormal.lt
3 žolelių arbata valanti organ...

Šis straipsnis, žinoma, daugelį šokiruos. Jo nebūtina skaityti valgio metu ir po jo. Tačiau, jūs turėtumėte atidžiai perskaityti šią medžiagą, nes ji yra susijusi su tai dalykais, kurie yra labai svarbus mums visiems! Tai yra pa
paranormal.lt
Ekstrasensų mūšis 17 sezonas 1...

Paranormalių reiškinių realybės šou Ekstrasensų mūšis, naujas sezonas, kuris tradiciškai prasideda rudenį per TNT kanalą, pritraukiantis talentingus žmones iš visos šalies išbandyti savo aiškiaregių galimybes. Laidą toliau veda