Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Istorijos paslaptys » Peržiūrų: (514) Komentarų: (0) (15.09.2015 - 19:49)

Pavojingi eksperimentai ir metalinės kaukės paslaptis

XX amžiaus 7-o dešimtmečio viduryje Brazilijoje buvo neramu. 1964-ais metais Maršalas Umbertas Kasletas Brankas įvykdė karinį perversmą, visoje šalyje ėmė siautėti "Mirties eskadronai". Šie buvusių policininkų ir karių būriai, skelbdami kovą narkotikų baronams ir kriminaliniams nusikaltėliams, be gailesčio naikino opozicijos atstovus, įvarydami siaubą miestiečiams ir valstiečiams.

Tragedija ant Vintemo kalvos

Baigiantis 1966-ųjų metų vasarai keli vyresnių klasių moksleiviai iš Niterojaus miestelio, esančio netoli Rio de Žaneiro, ant Vintemo kalvos į dangų leido aitvarus. Vienas aitvaras nuskriejo į dygliuotų krūmų brūzgyną. Moksleiviai, ieškodami aitvaro, aptiko dviejų jaunų vyrų kūnus. Jie buvo su lietpalčiais, kostiumais, o ant veidų buvo keistos metalinės kaukės. Nusprendę, kad tai eilinės „mirties eskadronų" aukos, berniukai leidosi bėgti. Kitą dieną kalbas apie kraupų radinį išgirdo policininko sūnus Zoržis da Kosta Alvesas, kuris nedelsdamas pranešė tėvui. Ant Vintemo kalvos atvykęs patrulis užfiksavo, kad

Taip atrodė įvykio vieta

šalia nepažįstamųjų kūnų guli plastikinis maišelis su nedideliais popieriniais rankšluosčiais ir tuščias vandens butelys. Jų veidus iš tiesų dengė keistos nedidelės metalinės kaukės, be išpjovų akims. Abu kūnai gulėjo ant lapų ir šakelių, nukirstų, greičiausiai, mačete, pakloto.

Negyvėlių kišenėse buvo rasti tapatybės dokumentai, iš kurių paaiškėjo, kad tai buvo Manuelis Pereira da Krusas ir Migelis Žozė Vianas iš Kampus dus Goitakazio miestelio Rio de Žaneiro valstijoje. Rūbuose taip pat buvo aptiktos užrašų knygutės, kuriose buvo lentelės su raidėmis ir

skaičiais ir du vienodi įrašai: „16:30 būti nurodytoje vietoje. 18:30 praryti kapsulę. Po to, kai prasidės poveikis, apsaugoti veidą metaline kauke ir laukti signalo".

Ufologai eksperimentatoriai

Tyrimo metu paaiškėjo, kad abu žuvusieji dirbo radijo mechanikais nedidelėje dirbtuvėje ir domėjosi paranormaliais reiškiniais, ezoterine praktika, ateivių signalų paieška ir NSO stebėjimu. Dar vienas jų hobis buvo aparatūros, skirtos ryšiui su anapusiniu pasauliu, kūrimas. Ištyrus keistas kaukes paaiškėjo, kad jos buvo pagamintos rankiniu būdu žuvusiųjų dirbtuvėse ir buvo skirtos, greičiausiai, apsaugai nuo radiacijos.

Atidžiai išnagrinėjus įrašus užrašų knygutėse, kuriuose daugiausia informacijos buvo apie įvairiausias radijo detales, policininkai nusprendė, kad jaunuoliai atliko kažkokį keistą eksperimentą, kuris baigėsi jų mirtimi.

Patologoanatominė ekspertizė neaptiko jokių prievartos ar pašalinio poveikio požymių, išskyrus keistas melsvas gyslutes mirusiųjų smilkiniuose. Nebuvo aptikta jokių organizmo apnuodijimo ar radiacijos

Ufologai: Manuelis Pereira da Krusas ir Migelis Žozė Vianas

poveikio pėdsakų. Toksikologinė ir histologinė analizė parodė neigiamus rezultatus, todėl pakartotinė išsamesnė toksikologinė analizė nebuvo atlikta. Tik 1967 m. rugpjūčio 25 d. giminių reikalavimu nukentėjusiųjų palaikai buvo ekshumuoti ir atlikta pakartotinė ekspertizė, kuri nenustatė jokių prievartinės mirties požymių. Tačiau kažkokių „kapsulių" paminėjimas užrašų knygutėse galėjo rodyti galimą apsinuodijimą.

Tyrimo metu pareigūnai apklausė Elsijų Koreirą Gomesą, kuris anksčiau su žuvusiaisiais dalyvavo eksperimentuose. Tačiau jis kategoriškai paneigė savo kaltę dėl radiotechnikų mirties ir
prisiekinėjo, kad nieko nežinojo apie jų kelionę į Niterojų.

Žuvusiųjų dirbtuvėse buvo aptikta nemaža ezoterinių knygų biblioteka. Knygoje „Mokslinis mediumas" buvo pažymėti puslapiai, kuriuose buvo aprašoma, kaip išgauti „ryškų ektoplazmos švytėjimą" (ektoplazma - klampi substancija, kuri išsiskiria per mediumo nosį, ausis ir burną ir kuri naudojama vaiduoklių materializacijos procese) ir apsisaugoti nuo jo metaliniais ekranais ir kaukėmis.

Žymiai vėliau Migelio sesuo žurnalistams papasakojo, kad brolis kelionės išvakarėse dažnai kalbėjo apie pasiruošimą kažkokiai „antgamtiškai misijai", kuri jį padarys garsiu ir turtingu. Tą patį pasakojo ir da Kruso našlė. Manuelis keletą dienų iki kelionės buvo labai susijaudinęs ir su savo draugu kalbėjo apie kažkokius „finalinius testus", kurie turėjo padėti „įžengti į kitą realybę". Taip pat pavyko išsiaiškinti, kad bičiuliai su savimi į kelionę pasiėmė pinigų.

Pavojingi „ugnies rutuliai"

Šiandien populiari versija apie tai, kad abu radiotechnikai žuvo nuo paprasto ar kamuolinio žaibo. Rugpjūčio 17-os dienos vakare Niterojaus apylinkėse buvo labai stipri audra, lydima žaibavimo. Vietiniai gyventojai jau seniai pastebėjo, kad Vintemo kalva tarsi pritraukia žaibus, kurie žymiai dažniau trenkia į viršūnę, nei į kitus apylinkėje esančius aukštesnius objektus.

Brazilijos geofizikai mano, kad tai gali būti susiję su magnetito gyslomis, esančiomis kalvos viduje, arba geležies-nikelio meteoritu, kuris, nukritęs ant kalvos viršūnės, padarė nemažą įdubą.

Galima tūkstančius kartų matyti įprastinių žaibų iškrovas, tačiau niekada taip ir nepamatyti kamuolinio žaibo. Šį neįprastą gamtos reiškinį pasiseka pamatyti gal vienam žmogui iš tūkstančio. Iš jų tik vienetai gali aiškiai ir suprantamai charakterizuoti tai, ką matė.

Beveik pusėje atvejų, kai buvo stebimas kamuolinis žaibas, jis nuskriejo nuo vieno iki dešimties metrų. Trys ketvirtadaliai liudininkų tvirtino, kad žaibas skriejo horizontaliai, penktadalyje atvejų jis leidosi žemyn, o likusiais atvejais kildavo aukštyn. Vidutiniškai žaibas per sekundę nuskrieja keletą metrų. Panašu, kad jo santykinis tankis yra truputį didesnis nei oro.

Daugybės stebėjimų analizė išryškino nepaprastą faktą. Pasirodo, kad kamuolinis žaibas susidaro mažiausiai vieną kartą šimtui įprastinių žaibų. Tropinių audrų metu susidaro savotiški „žaibų štormai", iškrovos vyksta tiesiog nenutrūkstamai. Tačiau specialios ekspedicijos, stebėjusios stichijos siautėjimą, taip ir nenustatė masinio kamuolinių žaibų atsiradimo požymių.

Būtent tais laikais, apie kuriuos pasakojama, tarp ufologų buvo labai populiari versija, kad kamuoliniai žaibai yra savotiški „ateivių zondai". Panašu, kad tai ir norėjo patikrinti žuvusieji radiotechnikai. Sunku pasakyti kokį vaidmenį jų tyrime vaidino metalinės kaukės, tačiau būti su jomis audros metu buvo labai pavojinga.

Netiesiogiai hipotezę apie susitikimą su kamuoliniu žaibu patvirtina Grasinda de Souza, kuri rugpjūčio 17-os dienos vakare su vaikais važiavo netoli įvykio vietos. Staiga jos dukra Marija sušuko, kad ant kalno mato degantį rutulį. Ponia Grasinda irgi pažvelgė į Vintemo kalvos viršūnę ir pamatė geltonos ir oranžinės spalvos ryškiai šviečiantį rutulį, kuris lėtai pasislėpė už krūmų. De Souza, grįžusi namo, apie viską papasakojo vyrui, kuris iš karto nuvyko prie kalvos ir netgi užlipo į jos viršūnę. Tačiau tenai jis nieko nerado, tik juto stiprų ozono kvapą, kuris atsiranda po žaibų iškrovos. Vėliau žurnalistai atrado dar keletą žmonių, kurie tuo metu matė žybsėjimą ant Vintemo kalvos šlaito.

Nežinomi kompanionai

Viena iš „švino kaukių" bylos mįslių yra nosinė su inicialais AMS, sugniaužta da Kruso rankoje, ir iš madingo Viano švarko ištrūkusi saga.

Versiją apie nežinomus eksperimento kompanionus patvirtina ir vietinių gyventojų parodymai, kurie matė, kaip prie Vintemo kalvos papėdės buvo privažiavęs džipas. Radiotechnikai išlipo iš automobilio ir ėmė kopti aukštyn kalvos šlaitu, o džipo vairuotojas išjungė variklį ir liko apačioje.

Nežinomų žmonių atsiradimas šioje istorijoje policijos pareigūnus paskatino iškelti versiją apie kriminalinį nusikaltimą. Pagal šią versiją piktadariai pasinaudojo radiotechnikų susidomėjimu ezoteriniais dalykais ir pasiūlė jiems dalyvauti „parapsichologiniame eksperimente". Jiems buvo papasakota legenda apie ugnies rutulius, kurie periodiškai atsiranda kalvos viršūnėje, ir pasiūlytos kapsulės, kurios turėjo sustiprinti „ekstrasensorinį pojūtį". Taip da Krusas ir Vianas išgėrė nuodus, o jų nuodytojai pagrobė pinigus.

Švino kaukės uždengiančius veidus

Nežiūrint į šios policijos versijos paprastumą ir racionalumą, ją paneigia daugelis nepriklausomų ekspertų, tarp kurių yra ir garsus NSO tyrinėtojas Žanas Valė. Jie mano, kad šie aiškinimai pirmiausia naudingi patiems policininkams, kurie ir pasisavino žuvusių radiotechnikų pinigus.

Brazilų žurnalistai policijos archyvuose aptiko duomenis apie panašų nutikimą. 1962-ais metais ant netoliese esančios Kruzeiro kalvos buvo aptiktas televizorių meistro iš Rio de Žaneiro Ermeso Chuareso kūnas. Jo sustingusioje rankoje buvo suspausta metalinė kaukė, panaši į tas, kokios buvo

ant da Kruso ir Viano veidų. Jo mirties priežastis taip pat nebuvo aiški, nors kažkas matė, kad, prieš pradedant lipti į kalvos viršūnę, televizorių meistras prarijo kažkokias „tabletes". Remdamasi šiais parodymais, policija nutraukė bylą, paskelbdama, kad tai buvo savižudybė. Įdomu tai, kad ir Chuaresas daug laisvo laiko skyrė tam, kad sukurtų „radijo tiltą su anapusiniu pasauliu".

Tyrimas dėl Vintemo tragedijos buvo nutrauktas 1969-ais metais nes nebuvo „nusikaltimo sudėties". Dabartiniu metu kaukės, kurios buvo ant mirusiųjų veidų, saugomos policijos muziejuje Rio de Žaneire.

reklama

Šioje istorijoje: vintemo, kamuolinis žaibas, Ateiviai, anapusinis pasaulis, metalinės kaukės

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 514 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (351)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (270)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
Liaudies medicinos receptas nuo vėžio ir kitų ligų...

Liaudies medicinos receptas nuo vėžio, kuris jau padėjo tūkstančiams žmonių. Bulgarų medicinos mokslų daktaro profesoriau H.Mermerski receptas. Šis receptas visiškai iš natūralių priemonių, padedantis išgydyti nuo daugeli lig

paranormal.lt
Kandidoze: kaip ja gydytis iš tikruju. Kas yra candida?...

Candida albicans ir candida tropicalis yra pavadinti mieliagrybiai, gyvenantys mūsų virškinamajame trakte ir gleivinėse. Mieliagrybių yra kiekviename iš mūsų. Mes gimėme su jais. Candida paprastai gyvena taikoje su kita mūsų

paranormal.lt
Atnaujinkite savo inkstus tik su vienu ingredientu!...

Maistas mūsų organizme ištirpsta fermentų pagalba ir hormonų endokrininės sistemos. Natrio bikarbonatas gaminamas inkstuose ir kasoje, kad padedu organizmui ištirpinti ir panaudoti maistą, kurį mes valgome.

paranormal.lt
Tik du ingredientai padės atsikratyti krūties cistos...

Gydytojai nustatė keletą priežasčių, dėl cistos atsiradimo krūtyje: hormonų sutrikimai, traumos ar operacijos ties krūties liaukomis, mastopatija, stresas. Rizikos grupei taip pat priskiriamos moterys, kurios nėra pagimdžiusios

//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Panašūs žmonių keisto dingimo ...

Deividas Paulidesas, daugiau nei 20 metų dirbęs teisėsaugos organuose, nagrinėjo nepaaiškinamus žmonių dingimo atvejus Šiaurės Amerikoje ir pastebėjo keistus sutapimus. Tuo metu, kai vietiniai policijos pareigūnai kiekvieną atve
paranormal.lt
Malahaido pilies vaiduokliai...

Malahaido (Malahide) pilis, stovinti netoli Dublino, yra viena iš labiausiai turistų lankomų Airijos vietų. Pilis pastatyta didelio parko teritorijoje, esančio gražiame pajūrio miestelyje Malahaide. Beveik 800 metų pilis tuo pač
paranormal.lt
Kur teleportacijos metu dingst...

"Teleportacijos" terminą pirmasis panaudojo Čarlzas Fortas, norėdamas apibūdinti daiktų pernešimą iš vienos vietos į kitą be matomo fizinės jėgos panaudojimo ar dalyvavimo. Per šimtmečius surinkta daug medžiagos apie tai, kaip ž
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Paralelinės visatos...

Norint išsiaiškinti, kas yra paralelinės visatos, pirmiausia būtina atsakyti į svarbesnį klausimą – o kas gi yra ta visata? Egzistuoja trys šio klausimo nagrinėjimo kryptys: mokslinė, religinė-mitologinė ir asmeninė. Pagal domin
paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Naujas būdas stabdyti vėžį. Fi...

Kas antras onkologinis ligonis Didžiojoje Britanijoje vartoja kokių nors maisto papildų. Šios šalies mokslininkai įrodė – natūralios medžiagos, esančios granatuose, brokoliniuose kopūstuose, dažinių ciberžolių šakniastiebiuose i
paranormal.lt
Tyrimai, įtikinamai įrodantys ...

Epidemiologiniuose tyrimuose jau būta pranešimų apie tai, kad ilgalaikėje perspektyvoje tie, kurie buvo paskiepyti, pasižymi ne tokia gera sveikata, kaip neskiepyti.
paranormal.lt
Ekstrasensų mūšis 17 sezonas 1...

Paranormalių reiškinių realybės šou Ekstrasensų mūšis, naujas sezonas, kuris tradiciškai prasideda rudenį per TNT kanalą, pritraukiantis talentingus žmones iš visos šalies išbandyti savo aiškiaregių galimybes. Laidą toliau veda
paranormal.lt
Kaip be kraujo testo nustatyti...

Sveikatą stiprinti reikia visus metus, tada ir žiemos ne su siaubu, o su džiaugsmu lauksite, sako gydytojas Alvydas Unikauskas.
paranormal.lt
Natūrali, ekologiška, novatori...

Novatoriška kaukė! Jūs atsikratysite labai greitai raukšlių, juodų dėmių ir spuogų! Vaizdo įrašas su veido drėkinimo receptu! Mes visi svajojame apie gražią ir švarią odą! Išbandykite šią stebuklingą veido kaukę ir pasiruoškite
paranormal.lt
Išvalykite žarnyną nuo gleivių...

Išsivalę nuo gleivių, išmatų ir kitų parazitų žarnyne, mes galime atsikratyti daugelį ligų. Per 70 metų (gyvenimo trukmė) mūsų žarnynas perdirba apie 100 tonų maisto produktų ir 40 tūkstančius litrų skysčio. Pasekmė, ant pilv

paranormal.lt
Pašalinkite gleives iš plaučių...

Atėjo laikas peršalimo ligoms, bronchitui ir pneumonijai! Jei jūs kenčiate nuo kosulio, tada šis receptas padės jums! Kai žmogus kenčia nuo nepraeinančio kosulio, jam sunku dirbti, pastovus skausmas krūtinėje, galvoje ir žino