Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Hipotezės » Peržiūrų: (407) Komentarų: (0) (22.03.2015 - 21:43)

Pradedant nuo nulio: visuomenė po apokalipsės

Mokslininkas, kuriantis technologijas būsimiems skrydžiams į Marsą, parašė knygą-instrukciją kaip atkurti civilizaciją po apokalipsės.

Įsivaizduokite: vakar pasauliui, kokį jūs žinojote, atėjo galas. Per kažkokį stebuklą Atsibudote savo lovoje, su savo drabužiais, tačiau visa kita aplink jus pasikeitė. Gatvėse griuvėsiai, gatvės žibintai guli išvartyti, automobiliai palikti, o aplinkui – nė gyvos dvasios.

Neįmanoma nustatyti, kas tapo sugriovimų priežastimi, tačiau akivaizdu, kad nutiko kažkas katastrofiško. Svarbiausias klausimas: o kas toliau? Kaip išgyventi ir atkurti visuomenę?

Kaip teigia knygos „Žinios: kaip atkurti pasaulį nuo nulio“ (The Knowledge: How to Rebuild Our World from Scratch) autorius Liuisas Dartnelas, „jeigu visuomenė žlugtų, o įstatymai ir tvarka išnyktų, viena pirmųjų jūsų problemų greičiausiai taptų kiti žmonės“. Dartnelo knyga sumanyta kaip „trumpas vadovas, kaip atkurti civilizaciją“ apokalipsės atveju.

VIENYTIS, KAD IŠGYVENTUM

Plėtojantis tokiam scenarijui, kad būtų atkurta civilizacija, panaši į tą, kuri mums įprasta, pirmiausias dalykas, kurio reikia imtis – vienytis.

Kaip teigia Dartnelas, „išėję iš kavinės ir pamatę, kad visuomenė žlugo, jūs atsidursite bendraminčių kompanijoje, kaip filme „Gyvi numirėliai“. Tie bendraminčiai gali padėti vienas kitam ir tada jūs imsite mėginti susidoroti su situacija savo jėgomis“.

Kai pavyks sėkmingai susirasti kitus išgyvenusius, rimtu sunkumu taps mėginimai surinkti pakankamą išlikusių žmonių kiekį, kad būtų fiziškai įmanoma iš naujo apgyventi savo gyvenamą rajoną. Iš paskos paseks ir visas likęs pasaulis.

Dartnelo nuomone, žmonių tam reikalui prireiks gerokai daugiau, nei numatyta „Adomo ir Ievos“ scenarijuje. Remdamasis genetiniais tyrimais jis paaiškina, kad „sėkla, kurios prireiks pakartotiniams viso pasaulio apgyvendinimui“ – tai keli tūkstančiai drauge gyvenančių žmonių, iš kurių maždaug 70 turi būti pajėgios vaikus gimdyti moterys.

Apgyvendinimas – tai tik viena iš daugelio problemų, aprašytų Dartnelo knygoje, kuri moksliniu ir technologiniu požiūriu nagrinėja mūsų vietą pasaulyje ir tai, kaip mums pavyko ją užimti. Nors knyga nėra grynai praktinis išgyvenimo vadovas, joje aprašyta viskas, nuo instrukcijų kaip pasigaminti muilą iki cheminių fotografijos pagrindų.

DAUGIAU NEGU IŠGYVENIMAS

Kad atkurtume visuomenę, būtina žinoti, iš kur mes atėjome ir kokie buvo esminiai mūsų pažangos faktoriai. Tiems, kurie išgyvena ekstremaliose sąlygose, svarbiausiu faktoriumi tampa nuosavas išlikimas – mėginimas išgyventi po katastrofos.

Kaip mokslininkas, užsiimantis technologijomis, skirtomis būsimiems skrydžiams į Marsą, Dartnelas mano, kad apokalipsės, kuriai žmonėms reikėtų ruoštis, nebus. Tačiau jį domina ilgalaikės pasekmės, į kurias reikia atsižvelgti atkuriant civilizaciją nuo nulio.

„Jeigu bus pasaulio pabaiga, ką jūs darysite po dešimties metų, kai pasibaigs maistas? Kaip veiksite savarankiškai? Aš pamėginau atsakyti į šią klausimų grupę“ – paaiškino Dartnelas.

Savo knygoje Dartnelas nueina kelią nuo „lengvatų periodo“, kurio svarbiausias prioritetas yra išgyvenimas, iki pademonstravimo, kaip žmonės gali atkurti resursus, reikalingus visuomenės atgaivinimui ilgalaikėje perspektyvoje. Sąvokai „resursai“ priklauso viskas – nuo maisto, drabužių ir medikamentų iki energijos, transporto ir efektyvios komunikacijų sistemos.

Autorius aprašo technologijas, kurių pagalba galima paleisti civilizacijos atkūrimo procesą. Pavyzdžiui, kad galima būtų pamaitinti miestą, iš pradžių reikia įsisavinti žemės ūkį.

„Medžiotojai-maisto rinkėjai gali apsirūpinti save patys, susiorganizuodami maisto miškuose, tačiau miestai ir civilizacijos turi pasikliauti didžiuliais kiekiais grūdinių kultūrų“ – rašo Dartnelas.

Jeigu civilizacija žlugs, tai norint grįžti prie to, ką turime šiandien ir sukurti save viskuo aprūpinančią atgaivintą visuomenę, mums prireiks žinių. Ir ne šiaip bet kokių žinių, o gyvybiškai svarbaus žmogaus ir technologijų išmanymo koncentruotu pavidalu.

Kurdami ateitį, išgyvenusieji remsis istorija. Kalbėdamas apie savo knygos prasmę, autorius pažymi, kad „joje nagrinėjama praeitis – kaip mes pasiekėme to, ką turime dabar, ir perpasakojama istorija, aprašant, kaip galėtume viską pakartoti dar kartą, tiktai sparčiau tuo atveju, jei tektų perkrauti sistemą“.

Galų gale tai mokslas atvedė mūsų civilizaciją ten, kur mes dabar atsidūrėme. Be mokslo neskaitytumėte dabar šio straipsnio, nevartotumėte aspirino, ir jeigu mokslo pagalba žmogus nebūtų sukūręs švaraus vandens atsargų ir kitų gyvybiškai svarbių pagrindų, tikimybė, kad jūs dabar būtumėte gyvi ir sveiki žymiai sumažėtų.

Labai dėl daug ko gyvenime mes turime būti dėkingi mokslui, tačiau visa tai labai lengvai galima nepastebėti ar nesuvokti tikrosios pasiekimų vertės ir reikšmės. Galbūt apokalipsė mums primins apie tai, kad reikia vertinti mokslo reikšmę mūsų gyvenimui ir civilizacijai.

Kaip rašo Dartnelas: „Mūsų šiuolaikinį pasaulį sukūrė mokslas ir tam, kad jis būtų atkurtas iš naujo, mums vėlgi prireiks mokslo“.

reklama

versijos.lt

Šioje istorijoje: kolapsas, katastrofa, civilizacija

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 407 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (355)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (273)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
Dažni skydliaukės simptomai ir problemos, kaip jas gydy...

Dažni skydliaukės simptomai ir problemos, kaip jas gydyti? Jos funkcija gaminti hormonus. Sutrikusi skydliaukės funkcija sukelia sveikatos problemų.
paranormal.lt
Receptas: sumažina blogojo cholesterolio kiekį, valo kr...

Senas medicinos receptas kuris padės sumažinti cholesterolį ir pagerins širdies ir kraujagyslių sistemą, bei veiklą.
paranormal.lt
Pats laikas išvalyti organizmą nuo kirmėlių...

Esate tikri, kad neturite kirmėlių? Žolininkė Dominika Balčiūnė jus nuvils – pasak jos, šių nemalonių parazitų turime visi ir tik nuo jų kiekio priklauso, kaip pasireiškia jų buvimo požymiai.
paranormal.lt
Kaip atstatyti pažeistus inkstus, naudojant tik 1 arbat...

Inkstai - gyvybiškai svarbus organas mūsų kūne. Pagrindinė jo funkcija yra užtikrinti hormonų ir fermentų veiklą, kad suskaidyti maistą ir paversti jį cheminėmis medžiagomis, kurią galėtume naudoti, kaip energiją.


//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Panašūs žmonių keisto dingimo ...

Deividas Paulidesas, daugiau nei 20 metų dirbęs teisėsaugos organuose, nagrinėjo nepaaiškinamus žmonių dingimo atvejus Šiaurės Amerikoje ir pastebėjo keistus sutapimus. Tuo metu, kai vietiniai policijos pareigūnai kiekvieną atve
paranormal.lt
Malahaido pilies vaiduokliai...

Malahaido (Malahide) pilis, stovinti netoli Dublino, yra viena iš labiausiai turistų lankomų Airijos vietų. Pilis pastatyta didelio parko teritorijoje, esančio gražiame pajūrio miestelyje Malahaide. Beveik 800 metų pilis tuo pač
paranormal.lt
Kur teleportacijos metu dingst...

"Teleportacijos" terminą pirmasis panaudojo Čarlzas Fortas, norėdamas apibūdinti daiktų pernešimą iš vienos vietos į kitą be matomo fizinės jėgos panaudojimo ar dalyvavimo. Per šimtmečius surinkta daug medžiagos apie tai, kaip ž
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Paralelinės visatos...

Norint išsiaiškinti, kas yra paralelinės visatos, pirmiausia būtina atsakyti į svarbesnį klausimą – o kas gi yra ta visata? Egzistuoja trys šio klausimo nagrinėjimo kryptys: mokslinė, religinė-mitologinė ir asmeninė. Pagal domin
paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Naujas būdas stabdyti vėžį. Fi...

Kas antras onkologinis ligonis Didžiojoje Britanijoje vartoja kokių nors maisto papildų. Šios šalies mokslininkai įrodė – natūralios medžiagos, esančios granatuose, brokoliniuose kopūstuose, dažinių ciberžolių šakniastiebiuose i
paranormal.lt
Tyrimai, įtikinamai įrodantys ...

Epidemiologiniuose tyrimuose jau būta pranešimų apie tai, kad ilgalaikėje perspektyvoje tie, kurie buvo paskiepyti, pasižymi ne tokia gera sveikata, kaip neskiepyti.
paranormal.lt
Tyrimai patvirtina: tik 4 šauk...

Tikimės, kad šis straipsnis padės jums! Taip, tai tiesa - jums reikia tik 4 šaukštų šios priemonės, prevencijai ir vėžio gydymui. Skamba puikiai, ar ne? Profesorius Mermerskis teigia, kad ši priemonė yra naudinga ir veiksming

paranormal.lt
3 žolelių arbata valanti organ...

Šis straipsnis, žinoma, daugelį šokiruos. Jo nebūtina skaityti valgio metu ir po jo. Tačiau, jūs turėtumėte atidžiai perskaityti šią medžiagą, nes ji yra susijusi su tai dalykais, kurie yra labai svarbus mums visiems! Tai yra pa
paranormal.lt
Ekstrasensų mūšis 17 sezonas 1...

Paranormalių reiškinių realybės šou Ekstrasensų mūšis, naujas sezonas, kuris tradiciškai prasideda rudenį per TNT kanalą, pritraukiantis talentingus žmones iš visos šalies išbandyti savo aiškiaregių galimybes. Laidą toliau veda
paranormal.lt
Kaip be kraujo testo nustatyti...

Sveikatą stiprinti reikia visus metus, tada ir žiemos ne su siaubu, o su džiaugsmu lauksite, sako gydytojas Alvydas Unikauskas.
paranormal.lt
Natūrali, ekologiška, novatori...

Novatoriška kaukė! Jūs atsikratysite labai greitai raukšlių, juodų dėmių ir spuogų! Vaizdo įrašas su veido drėkinimo receptu! Mes visi svajojame apie gražią ir švarią odą! Išbandykite šią stebuklingą veido kaukę ir pasiruoškite