Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Istorijos paslaptys » Peržiūrų: (272) Komentarų: (0) (25.05.2016 - 21:19)

Robotai senovės pasaulyje

Ilgai netrunka, kol įvairūs kadaise svarbūs įvykiai virsta pasakomis, legendomis, mitais ar net anekdotais, ir faktiškai nejmanoma nustatyti, kas už viso to slepiasi. Kuo seniau tai įvykę, tuo viskas sudėtingiau. Visi trys šiam straipsniui pasirinkti atvejai - apie vieną pasakoja senovės Graikijos mitai, antras išsaugotas mansių tautos padavimuose, o trečias rastas olandų kronikose - kalba apie tai, kad robotų Žemėje buvo jau seniai, tik jų kūrėjai skirtingi; seniausių civilizacijų atstovai, ateiviai iš kosmoso ir sumanieji Rusijos caro Ivano Rūsčiojo meistrai.

Hefaisto mergelės, milžinai ir trikojai

Senovės Graikijos legendos išlaikiusios gausybę neįmintų paslapčių. Pavyzdžiui, apie ugnies ir kalvystės dievo Hefaisto varinį milžiną, auksines mergeles ir geležinius trikojus. Kitaip nei kiti Olimpo gyventojai, Hefaistas nešvaistė laiko ištvirkusioms puotoms. Jis buvo Olimpe pastatęs auksinę pilį su milžiniška kalve, kurioje praleisdavo daugiausia laiko. Dirbtuvė buvo įrengta ne tik pagal senovės, bet ir mūsų laikų technikos lygį. Kūrykloje be perstraukų degė ugnis, o tai rodo, kad galėjo būti naudojama gamtinių dujų įranga. 20 dumplių veikė ne vergų rankomis, o paties Hefaisto žodžio galia. Kiekvienas metalas, lydomas specialiose krosnyse, automatiškai palaikė optimalią temperatūrą ir panašiai.

Robotai senovės pasaulyje

Šioje įspūdingoje kalvėje buvo sukurti senovės Graikijos robotai Galingiausias graikų dievas Dzeusas gimė Kretoje, kur vėliau slėpėsi nuo tėvo Krono, nužudžiusio visus kitus savo vaikus. Tapęs pagrindiniu dievu, Dzeusas įsakė Hefaistui pagaminti varinį milžiną, saugosiantį salą, kurioje kadaise rado prieglobstį. Tai buvo nesugriaunamasis Talas, turėjęs tik vieną silpną vietą - kojoje esančią varinę vinį, spaudžiančią jo vienintelę gyslą, kuria tekėjo išlydytas švinas.

Hefaisto pagamintas kovinis robotas neturėjo labai daug funkcijų, bet jam skirtą uždavinį vykdė puikiai ir efektyviai. Ilgą laiką Talas vaikščiojo po salą, šūksniais ir akmenimis varydamas nuo krantų svetimus, nepageidaujamus laivus. Deja, jo algoritmas nesugebėjo pasipriešinti kerams. Kartą į Kretą atplaukė Kaukaze aukso vilną pavogę argonautai, su kuriais buvo burtininkė Medėja. Pastaroji savo kerais užmigdė milžiną, šiuolaikiškai sakant, į kovinio roboto programą paleido virusą. Talas nuvirto, gyslą spaudžianti varinė vinis iškrito ir ant žemės pasipylė milžiną maitinantis „kraujas" - lydytas švinas.

Hefaistas gamino ne tik kovinius robotus, bet ir sudėtingas mašinas, pavyzdžiui, telepatija valdomus robotus.

Apie prietaisus, paklūstančius ne tik žodžiams, bet ir mintinis, iki šiol dar tik svajoja XXI amžiaus inžinieriai. Šie įspūdingai sukurti senovės robotai tarnaudavo dievų puotose, daugiausia todėl, kad joks žmogus nesužinotų, apie ką jose kalbama. Kalvystės dievas nukalė keliasdešimt trikojų, kurie ant mažų ratukų elegantiškai važinėjo tarp puotautojų ir pagal jų nebylius pageidavimus nešė vaisių, vyno ir, žinoma, dievų gėrimo ambrozijos.

Hefaistas žengė dar vieną žingsnį tikslo link, kuris kol kas nėra pasiekiamas mūsų laikų mokslui. Jis sugebėjo pagaminti robotus, kurie nebuvo tik paklusnūs minčių įsakymų vykdytojai. Jie galėjo tiksliai atspėti dievų ir žmonių norus ir įvykdyti juos visiškai savarankiškai. Jis nusikalė dvi auksinės mergeles, kurios turėjo „galią, protą ir kalbą". Šios mergelės įsikibdavo į Hefaisto parankę, kai jis eidavo pasivaikščioti, aptarnaudavo jį, linksmindavo pasakojimais ir dainomis, buvo pasirengusios panaudoti visas moterims reikalingas žinias ir įgūdžius, kurių Hefaistas pats jas išmokė.

Auksinė ateivių moteris

Ufologai įsitikinę, kad paslaptingi ateiviai yra palikę daugybę pėdsakų, rodančių, kad jie kadaise buvo aplankę mūsų planetą. Jau nuo senovės žinomi pasakojimai apie auksinę moterį - kažkur Rusijos šiaurėje gyvenusią būtybę. Jie susiję su didele legendine valstybe, kuri IX-XII amžiais gyvavo giliai miškuose ir dengė Šiaurinės Dvinos, Vyčegdos ir Karnos upių aukštupio slėnius. Rusijoje ši šalis buvo vadinama Didžiąja Perme, skandinavų sagose - didžiąja Biarmijos valstybe. Joje gyvenančios tautos garbino stabą - auksinę moterį. Pasak skandinavų sagų, jos šventovė buvo kažkur netoli Šiaurinės Dvinos ištakų ir ją ištisą parą saugojo šeši šamanai.

Ilgainiui Didžiosios Permės kaimynai sustiprėjo ir pradėjo geidulingai žvelgti į šį turtingą, bet menkai apgyventą regioną. Naugarduko, vėliau Maskvos didžiojo kunigaikščio padaliniai pradėjo veržtis į anksčiau neįžengiamus šiaurės miškus. Gelbėdamiesi nuo krikščionybės invazijos, auksinės moters garbintojai savo stabą iš pradžių perkėlė į Uralo kalnus, vėliau į Obės žemupį. Dauguma tyrinėtojų įsitikinę, kad kelionę auksinė moteris baigė Taimyro pusiasalio Putoranų kalnų tarpekliuose.

Biarmijos istorijos tyrinėtojai mano, kad ši auksinė statula buvo atgabenta iš degančios Romos 410 metais, kai ją užpuolė gotai ir ugrai. Daugelis jų vėliau grįžo gimtinę prie Ledinio vandenyno,
o iš apiplėšto tolimo pietų miesto paimta antikinė statula tapo šiaurės tautos garbinimo objektu.

Yra ir kita šio pasakojimo versija. Auksinė moteris nebuvo panaši į kitus mansių tautos stabus, kurie paprastai būdavo grubiai išskaptuoti iš medžio. Ši metalinė statula atrodo tarsi nukritusi iš dangaus. Gal nukritusi tiesiogine prasme? Tokią versiją neseniai iškėlė rusų ufologas Stanislavas Jermakovas, manantis, kad auksinė moteris apskritai yra ateivių robotas, kurį kažkodėl, galbūt dėl dalinių gedimų, šeimininkai pametė. Kurį laiką auksinė moteris dar galėjo judėti, todėl ir kilo mansių legendos apie gyvą auksinį stabą. Vėliau robotas greičiausiai pradėjo pamažu gesti ir pirmiausia sulūžo už judėjimą atsakingi mechanizmai. Stabas dar sugebėjo skleisti kokius nors garsus, ne tik girdimus žmogaus ausiai, bet ir infragarsu, kuris tiesiogiai veikia žmogaus psichiką ir širdies veiklą. Tik paskui lūžena visiems laikams virto nejudria auksine statula. Kodėl ji buvo auksinė - dar vienas neatsakytas klausimas.

Ivano Rūsčiojo „geležinis mužikas"

Trečiasis pasakojimas yra apie metalinius robotus, naudotus Rusijoje XVI amžiuje, caro Ivano Rūsčiojo laikais. Tai skamba kaip tarybinių laikų anekdotas, kai buvo manoma, kad visi reikšmingiausi moksliniai atradimai buvo padaryti Rusijoje ir tik vėliau Vakarai juos pasisavino. Vis dėlto tai nėra anekdotas, o reali istorinė kronika. Anglų tyrinėtojas Peteris Densis nustatė, kad pirmąjį mechaninį žmogų iš tiesų sukonstravo rusų meistrai, valdant Ivanui Rūsčiajam.

Ištyręs olandų pirklio Johano Weemo archyvą, P. Densis rado keletą įdomių įrašų. Olandų pirklys dažnai lankėsi Maskvoje, tiekė prekių paties caro dvarui. Ivanas Rūstusis asmeniškai užsakydavo daugiausia ranka rašytų ar įspaustų knygų, tik vienoje kelionėje olandas pardavė rusų carui knygų už tiems laikams milžiniškus pinigus - 5000 guldenų.

Tarp šių kruopščių olando įrašų yra epizodas su „geležiniu mužiku", kuris vienoje šventėje visus pralinksmino nugalėjęs caro mešką (kuri kaukdama puolė bėgti), o vėliau visiems puotautojams nešiojo vyno taures ir lankstėsi iki žemės. Per puotą vienas užjūrio svečias garsiai suabejojo, ar „mužikas" iš tiesų yra geležinis, galvodamas, kad viduje sėdi gyvas žmogus. Caras pakvietė tris meistrus, kurie atvėrė didžiąją geležinę lėlę ir visiems svečiams parodė spyruokles, svirtis ir krumpliaračius, dėl kurių „geležinis mužikas“ gebėjo judėti.

reklama

Guntaras Pliavinskis

Šioje istorijoje: Ateiviai, robotai, auksinė moteris, hefaisto

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 272 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (368)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (282)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
Pilnas alijošiaus naudingumo sąrašas...

Aloe Vera stebuklingas augalas medicinoje. Sužinoję daugiau apie jį niekada nepirksite brangių vaistų. Jūs turite žinoti visas alavijo (alijošius) naudingas savybes, štai pilnas sąrašas: Alijošius yra ne tik naudingas organizm
paranormal.lt
Kaip atstatyti pažeistus inkstus, naudojant tik 1 arbat...

Inkstai - gyvybiškai svarbus organas mūsų kūne. Pagrindinė jo funkcija yra užtikrinti hormonų ir fermentų veiklą, kad suskaidyti maistą ir paversti jį cheminėmis medžiagomis, kurią galėtume naudoti, kaip energiją.

paranormal.lt
Sumaišykite šiuos ingredientus ir pamiršite apie vėžį i...

Šiame straipsnyje, pasidalinsime dar vienu metodu, kuris padės išvengti ir kai kuriais atvejais net išgydyti vėžį. Šis stiprus derinys iš 3 maistinių medžiagų, sukurtas Caroline Anderson. Tačiau, straipsnio autoriai nusprendė da
paranormal.lt
Moteriai ant nugaros išaugo auglys krūties dydžio...

46 metų Dubline gyvenanti moteris į ligoninę atvyko su įspūdingo dydžio augliu, kuris kabojo jai ant nugaros. Auglys buvo krūties dydžio. Moteris turėjo jį pastaruosius dešimt metų.


//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Panašūs žmonių keisto dingimo ...

Deividas Paulidesas, daugiau nei 20 metų dirbęs teisėsaugos organuose, nagrinėjo nepaaiškinamus žmonių dingimo atvejus Šiaurės Amerikoje ir pastebėjo keistus sutapimus. Tuo metu, kai vietiniai policijos pareigūnai kiekvieną atve
paranormal.lt
Malahaido pilies vaiduokliai...

Malahaido (Malahide) pilis, stovinti netoli Dublino, yra viena iš labiausiai turistų lankomų Airijos vietų. Pilis pastatyta didelio parko teritorijoje, esančio gražiame pajūrio miestelyje Malahaide. Beveik 800 metų pilis tuo pač
paranormal.lt
Kur teleportacijos metu dingst...

"Teleportacijos" terminą pirmasis panaudojo Čarlzas Fortas, norėdamas apibūdinti daiktų pernešimą iš vienos vietos į kitą be matomo fizinės jėgos panaudojimo ar dalyvavimo. Per šimtmečius surinkta daug medžiagos apie tai, kaip ž
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Paralelinės visatos...

Norint išsiaiškinti, kas yra paralelinės visatos, pirmiausia būtina atsakyti į svarbesnį klausimą – o kas gi yra ta visata? Egzistuoja trys šio klausimo nagrinėjimo kryptys: mokslinė, religinė-mitologinė ir asmeninė. Pagal domin
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Vandenilio peroksidas vaistas ...

Dėmesio: Food Grade Vandenilio Peroksidas nėra maistas ar maisto papildas. Autoriai, tyrėjai bei kai kurie Hab. Mokslo Daktarai yra atlikę ypač daug tyrimų ir analizių, kurių metu pastebėjo, kad naudojant skiestą vandenilio p

paranormal.lt
Paskubėkite! Šis straipsnis ša...

Nuostabi priemonė! Šis 100% natūralus gėrimas valo ir pašalina toksinus, chemines medžiagas ir riebalus iš mūsų arterijų, kurie gali mums pakenkti.

paranormal.lt
Natūralus antibiotikas naikina...

Būtinai išbandykite šį receptą! Naikina infekcijas jau po pirmo panaudojimo! Vietoj to, kad vartoti daug vaistų kovai su šlapimo takų infekcijomis, jūs galite panaudoti 100% natūralų namų receptą, kuris susideda iš natūraliai

paranormal.lt
Tyrimai patvirtina: tik 4 šauk...

Tikimės, kad šis straipsnis padės jums! Taip, tai tiesa - jums reikia tik 4 šaukštų šios priemonės, prevencijai ir vėžio gydymui. Skamba puikiai, ar ne? Profesorius Mermerskis teigia, kad ši priemonė yra naudinga ir veiksming

paranormal.lt
3 žolelių arbata valanti organ...

Šis straipsnis, žinoma, daugelį šokiruos. Jo nebūtina skaityti valgio metu ir po jo. Tačiau, jūs turėtumėte atidžiai perskaityti šią medžiagą, nes ji yra susijusi su tai dalykais, kurie yra labai svarbus mums visiems! Tai yra pa