Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Istorijos paslaptys » Peržiūrų: (366) Komentarų: (0) (25.05.2016 - 21:19)

Robotai senovės pasaulyje

Ilgai netrunka, kol įvairūs kadaise svarbūs įvykiai virsta pasakomis, legendomis, mitais ar net anekdotais, ir faktiškai nejmanoma nustatyti, kas už viso to slepiasi. Kuo seniau tai įvykę, tuo viskas sudėtingiau. Visi trys šiam straipsniui pasirinkti atvejai - apie vieną pasakoja senovės Graikijos mitai, antras išsaugotas mansių tautos padavimuose, o trečias rastas olandų kronikose - kalba apie tai, kad robotų Žemėje buvo jau seniai, tik jų kūrėjai skirtingi; seniausių civilizacijų atstovai, ateiviai iš kosmoso ir sumanieji Rusijos caro Ivano Rūsčiojo meistrai.

Hefaisto mergelės, milžinai ir trikojai

Senovės Graikijos legendos išlaikiusios gausybę neįmintų paslapčių. Pavyzdžiui, apie ugnies ir kalvystės dievo Hefaisto varinį milžiną, auksines mergeles ir geležinius trikojus. Kitaip nei kiti Olimpo gyventojai, Hefaistas nešvaistė laiko ištvirkusioms puotoms. Jis buvo Olimpe pastatęs auksinę pilį su milžiniška kalve, kurioje praleisdavo daugiausia laiko. Dirbtuvė buvo įrengta ne tik pagal senovės, bet ir mūsų laikų technikos lygį. Kūrykloje be perstraukų degė ugnis, o tai rodo, kad galėjo būti naudojama gamtinių dujų įranga. 20 dumplių veikė ne vergų rankomis, o paties Hefaisto žodžio galia. Kiekvienas metalas, lydomas specialiose krosnyse, automatiškai palaikė optimalią temperatūrą ir panašiai.

Robotai senovės pasaulyje

Šioje įspūdingoje kalvėje buvo sukurti senovės Graikijos robotai Galingiausias graikų dievas Dzeusas gimė Kretoje, kur vėliau slėpėsi nuo tėvo Krono, nužudžiusio visus kitus savo vaikus. Tapęs pagrindiniu dievu, Dzeusas įsakė Hefaistui pagaminti varinį milžiną, saugosiantį salą, kurioje kadaise rado prieglobstį. Tai buvo nesugriaunamasis Talas, turėjęs tik vieną silpną vietą - kojoje esančią varinę vinį, spaudžiančią jo vienintelę gyslą, kuria tekėjo išlydytas švinas.

Hefaisto pagamintas kovinis robotas neturėjo labai daug funkcijų, bet jam skirtą uždavinį vykdė puikiai ir efektyviai. Ilgą laiką Talas vaikščiojo po salą, šūksniais ir akmenimis varydamas nuo krantų svetimus, nepageidaujamus laivus. Deja, jo algoritmas nesugebėjo pasipriešinti kerams. Kartą į Kretą atplaukė Kaukaze aukso vilną pavogę argonautai, su kuriais buvo burtininkė Medėja. Pastaroji savo kerais užmigdė milžiną, šiuolaikiškai sakant, į kovinio roboto programą paleido virusą. Talas nuvirto, gyslą spaudžianti varinė vinis iškrito ir ant žemės pasipylė milžiną maitinantis „kraujas" - lydytas švinas.

Hefaistas gamino ne tik kovinius robotus, bet ir sudėtingas mašinas, pavyzdžiui, telepatija valdomus robotus.

Apie prietaisus, paklūstančius ne tik žodžiams, bet ir mintinis, iki šiol dar tik svajoja XXI amžiaus inžinieriai. Šie įspūdingai sukurti senovės robotai tarnaudavo dievų puotose, daugiausia todėl, kad joks žmogus nesužinotų, apie ką jose kalbama. Kalvystės dievas nukalė keliasdešimt trikojų, kurie ant mažų ratukų elegantiškai važinėjo tarp puotautojų ir pagal jų nebylius pageidavimus nešė vaisių, vyno ir, žinoma, dievų gėrimo ambrozijos.

Hefaistas žengė dar vieną žingsnį tikslo link, kuris kol kas nėra pasiekiamas mūsų laikų mokslui. Jis sugebėjo pagaminti robotus, kurie nebuvo tik paklusnūs minčių įsakymų vykdytojai. Jie galėjo tiksliai atspėti dievų ir žmonių norus ir įvykdyti juos visiškai savarankiškai. Jis nusikalė dvi auksinės mergeles, kurios turėjo „galią, protą ir kalbą". Šios mergelės įsikibdavo į Hefaisto parankę, kai jis eidavo pasivaikščioti, aptarnaudavo jį, linksmindavo pasakojimais ir dainomis, buvo pasirengusios panaudoti visas moterims reikalingas žinias ir įgūdžius, kurių Hefaistas pats jas išmokė.

Auksinė ateivių moteris

Ufologai įsitikinę, kad paslaptingi ateiviai yra palikę daugybę pėdsakų, rodančių, kad jie kadaise buvo aplankę mūsų planetą. Jau nuo senovės žinomi pasakojimai apie auksinę moterį - kažkur Rusijos šiaurėje gyvenusią būtybę. Jie susiję su didele legendine valstybe, kuri IX-XII amžiais gyvavo giliai miškuose ir dengė Šiaurinės Dvinos, Vyčegdos ir Karnos upių aukštupio slėnius. Rusijoje ši šalis buvo vadinama Didžiąja Perme, skandinavų sagose - didžiąja Biarmijos valstybe. Joje gyvenančios tautos garbino stabą - auksinę moterį. Pasak skandinavų sagų, jos šventovė buvo kažkur netoli Šiaurinės Dvinos ištakų ir ją ištisą parą saugojo šeši šamanai.

Ilgainiui Didžiosios Permės kaimynai sustiprėjo ir pradėjo geidulingai žvelgti į šį turtingą, bet menkai apgyventą regioną. Naugarduko, vėliau Maskvos didžiojo kunigaikščio padaliniai pradėjo veržtis į anksčiau neįžengiamus šiaurės miškus. Gelbėdamiesi nuo krikščionybės invazijos, auksinės moters garbintojai savo stabą iš pradžių perkėlė į Uralo kalnus, vėliau į Obės žemupį. Dauguma tyrinėtojų įsitikinę, kad kelionę auksinė moteris baigė Taimyro pusiasalio Putoranų kalnų tarpekliuose.

Biarmijos istorijos tyrinėtojai mano, kad ši auksinė statula buvo atgabenta iš degančios Romos 410 metais, kai ją užpuolė gotai ir ugrai. Daugelis jų vėliau grįžo gimtinę prie Ledinio vandenyno,
o iš apiplėšto tolimo pietų miesto paimta antikinė statula tapo šiaurės tautos garbinimo objektu.

Yra ir kita šio pasakojimo versija. Auksinė moteris nebuvo panaši į kitus mansių tautos stabus, kurie paprastai būdavo grubiai išskaptuoti iš medžio. Ši metalinė statula atrodo tarsi nukritusi iš dangaus. Gal nukritusi tiesiogine prasme? Tokią versiją neseniai iškėlė rusų ufologas Stanislavas Jermakovas, manantis, kad auksinė moteris apskritai yra ateivių robotas, kurį kažkodėl, galbūt dėl dalinių gedimų, šeimininkai pametė. Kurį laiką auksinė moteris dar galėjo judėti, todėl ir kilo mansių legendos apie gyvą auksinį stabą. Vėliau robotas greičiausiai pradėjo pamažu gesti ir pirmiausia sulūžo už judėjimą atsakingi mechanizmai. Stabas dar sugebėjo skleisti kokius nors garsus, ne tik girdimus žmogaus ausiai, bet ir infragarsu, kuris tiesiogiai veikia žmogaus psichiką ir širdies veiklą. Tik paskui lūžena visiems laikams virto nejudria auksine statula. Kodėl ji buvo auksinė - dar vienas neatsakytas klausimas.

Ivano Rūsčiojo „geležinis mužikas"

Trečiasis pasakojimas yra apie metalinius robotus, naudotus Rusijoje XVI amžiuje, caro Ivano Rūsčiojo laikais. Tai skamba kaip tarybinių laikų anekdotas, kai buvo manoma, kad visi reikšmingiausi moksliniai atradimai buvo padaryti Rusijoje ir tik vėliau Vakarai juos pasisavino. Vis dėlto tai nėra anekdotas, o reali istorinė kronika. Anglų tyrinėtojas Peteris Densis nustatė, kad pirmąjį mechaninį žmogų iš tiesų sukonstravo rusų meistrai, valdant Ivanui Rūsčiajam.

Ištyręs olandų pirklio Johano Weemo archyvą, P. Densis rado keletą įdomių įrašų. Olandų pirklys dažnai lankėsi Maskvoje, tiekė prekių paties caro dvarui. Ivanas Rūstusis asmeniškai užsakydavo daugiausia ranka rašytų ar įspaustų knygų, tik vienoje kelionėje olandas pardavė rusų carui knygų už tiems laikams milžiniškus pinigus - 5000 guldenų.

Tarp šių kruopščių olando įrašų yra epizodas su „geležiniu mužiku", kuris vienoje šventėje visus pralinksmino nugalėjęs caro mešką (kuri kaukdama puolė bėgti), o vėliau visiems puotautojams nešiojo vyno taures ir lankstėsi iki žemės. Per puotą vienas užjūrio svečias garsiai suabejojo, ar „mužikas" iš tiesų yra geležinis, galvodamas, kad viduje sėdi gyvas žmogus. Caras pakvietė tris meistrus, kurie atvėrė didžiąją geležinę lėlę ir visiems svečiams parodė spyruokles, svirtis ir krumpliaračius, dėl kurių „geležinis mužikas“ gebėjo judėti.

Pridėk savo naujieną, sveikatos receptą, įnovaciją, pranešimą spaudai, mintis per 5 minutes!

reklama

Guntaras Pliavinskis

Šioje istorijoje: Ateiviai, robotai, auksinė moteris, hefaisto

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 366 | | Reitingas: 0.0/0 |
PANAŠIOS NAUJIENOS:
Ekologiškų produktų, antikvaro, ezoterikos skelbimų portalas
paranormal.lt
Bioenergetinis gydymas ir konsultacijos...

Bioenergetikė, asmeninio tobulėjimo trenerė teikia individualias konsultacijas Kaune. Atlieku auros diagnostika, atst...

paranormal.lt
Pigi kambarių nuoma/дешевая аренда комнат...

Pigi kambarių nuoma Šiauliuose. Apgyvendinimas Šiauliuose. Kambariai tvarkingi, rami aplinka. Nemokama vieta automobiliu...

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar
Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:04:16

Bronchų ir kraujo... 0

00:04:01

Kaip per 15 sekund... 0

00:04:26

Kaip per tris minu... 2Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (1071)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (1106)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos

paranormal.lt
Diabetą gydykite šiomis gamtinėmis sultimis!...

Natūralus vaistas. Mokslininkai iš Garvano instituto, atlikę medicinos tyrimus (The Garvan Institute of Medical Research), nust...
paranormal.lt
Nešvaistykite daugiau pinigų pedikiūrui...

Šis receptas padės jums išlaikyti kojas gražias ir sveikas. Rekomenduojame jums paprasta būdą, kuris padės jums išlaikyti sveika...
paranormal.lt
Žuvų taikai: naudingi ar žalingi?...

Žuvų taukai yra labai populiarus maisto papildas, ir juos vartojantys žmonės galvoja, kad jie yra naudingi sveikatai. Bet ar tai...
paranormal.lt
„Google“ patentavo „apyrankę nuo vėžio“...

Bendrovė „Google“ turi planų gaminti dėvimus įrenginius, kurie galėtų naikinti mūsų organizme šmirinėjančias žalingas struktūras...