Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Istorijos paslaptys » Peržiūrų: (408) Komentarų: (0) (11.07.2016 - 14:15)

Šiurpūs gydytojo eksperimentai gydant šizofrenija

Pokario Amerikoje homoseksualumas vertintas kaip psichikos sutrikimas, suteikęs galimybę negailestingam amerikiečių neurochirurgui atlikti siaubingus eksperimentus. Gydytojas Robertas Galbraithas Heathas buvo itin smalsus.

Didžiąją savo gyvenimo dalį jis skyrė savo teorijai, pagal kurią šizofrenija ir kitos psichikos ligos gali būti gydomos nukreipiant tam tikrus elektros impulsus į skaidriąją smegenų pertvarą prie galvos prijungiant elektrodus.

Nors toks stimuliavimas buvo tapęs R. G. Heatho karjeros ašimi, jis taip pat vykdė daug kitokios veiklos, išpublikavo mažiausiai 425 mokslinius darbus.

Šis gydytojas dėjo daug pastangų ir į homoseksualų gydymą keičiant nemalonius jausmus priešingai lyčiai maloniais. Panašiais būdais būdavo gydomos ir frigidiškos moterys.

Gydytojas Robertas Galbraithas Heathas atlieka eksperimentą Jis eksperimentavo lašindamas medikamentus į smegenis per plonus vamzdelius į smegenų sritis, kurias kitų eksperimentų metu jis stimuliavo elektrodais.

Veiklusis psichiatras bandė JAV Centrinės žvalgybos agentūrai (CŽA) skirtą smegenis „plaunantį“ vaistą bulbokapniną tiek su gyvūnais, tiek ir su vienu žmogumi (šį faktą dešimtmečius gydytojas neigė). Šie bandymai – tai tik nedidelė dalis didžiąja dalimi nelegalios „MK-Ultra“ programos, skirtos tyrinėti amerikiečio kūno ribas ir ribotumą.

Gydytojui pavyko įkalbėti į savižudybę linkusį pacientą nulipti nuo stogo, sušvirkštė jam į smegenis krienų peroksidazės tam, kad pažiūrėtų, kaip pernešamos medžiagos.

Aktyvusis psichiatras taip pat kariuomenės vadovybei pristatė smegenų stimuliavimo galimybes, o po pristatymo pasirašė sutartį dėl psichoaktyvių medžiagų bandymų su kaliniais. 1957 m. surašytos šių bandymų išvados, kuriose detaliai apibūdintas paciento elgesys ir patirtos haliucinacijos.

Nors šio amerikiečių psichiatro darbų iš tiesų nemažai, šiuo metu vis dar gaji jo reputacija susijusi su vienu jo atradimu, ir vėl surištu su skaidriąja smegenų pertvara. Šizofrenija sergančiųjų smegenis psichiatras ne tik stimuliavo, bet ir jas tyrinėjo, norėdamas sužinoti, kokie gi yra šios pertvaros skiriamieji bruožai, cheminės medžiagos ir genai, sukeliantys jo nustatytas anomalijas.

Tirdamas šizofrenija sergančių žmonių kraujo mėginius ir smegenų audinių pavyzdžius jis atrado paslaptingą medžiagą, kurią pavadino tarakseinu, ir kuri, anot paties gydytojo, gaminama būtent skaidriojoje smegenų pertvaroje. Apie šį atradimą R. G. Heathas pranešė 1956 m. tikindamas, kad ši medžiaga – tai ne šizofrenijos pasekmė, o priežastis.

Jis tarakseino įšvirkštė į beždžionių smegenis ir joms pasireiškė šizofrenijos tipo simptomai. Tiesa, vos po poros valandų jos ir vėl elgėsi normaliai. Atlikęs bandymus su žmonėmis psichiatras fiksavo tokius pat rezultatus. Šių bandymų rezultatai tapo tikra sensacija.

1967 m. R. G. Heathas padarė dar vieną atradimą, teigdamas, kad tolimesni tyrimai parodė, kad iš tikrųjų tarakseinas – tai smegenų gaminamas antikūnis. Šis atradimas tada vadintas vienu reikšmingiausių mokslinių proveržių psichiatrijoje ir su tuo buvo sunku nesutikti. Pasaulinė žiniasklaida rašė, kad R. G. Heathas iš esmės nustatė, kad šizofrenija sergantys žmonės alergiški savo pačių smegenims. Ėmė sklisti kalbos net apie Nobelio premiją.

Vis dėlto buvo viena problema – tarakseinas neegzistavo, o jei ir egzistavo, niekas kitas šios medžiagos aptikti nepajėgė. Specialistams netgi buvo patikėta užduotis gryninti ir išskirti medžiagą, tačiau jiems taip pat teko patvirtinti šios medžiagos neegzistavimo faktą.

R. G. Heatho kolega Jamesas Eatonas, tapęs nepavykusios aukšto rango svečiams skirtos demonstracijos liudininku, patvirtino, kad pacientai elgėsi lyg pamišę, nes suvokė, kad tokio elgesio iš jų tikisi R. G. Heathas.

Kai tarakseino pavadinimu žinoma medžiaga buvo naudojama kitų gydytojų, pacientų elgesys likdavo nepakitęs. Neigiamas požiūris į psichochirurgiją tapo labai stiprus. Diskredituota ne tik lobotomija, egzistavo gausybė kitų žalojančių, pavojingų ir nerimą keliančių gydymo metodų, taikytų visose JAV.

Vyravo baimės dėl smegenų kontroliavimo ir smegenų „plovimo“, kurias dar labiau padidino filmo „Mandžiūrijos kandidatas“, o įtarimų ėmė kelti bet kokie tyrimai, kurių metų naudoti vaistai ir elektrodai, skirti smegenims manipuliuoti.

1974 m. išpublikuotas darbas „The Mysterious experiments of Dr Heath: in which we wonder who is crazy and who is sane“, kuriame aprašyta tamsioji psichiatro eksperimentų pusė.

Aprašyta ne tik paciento B-19 istorija, bet ir nupasakoti kraupūs epizodai, kai prieglaudos sesutės slėpdavo savo pacientus nuo R. G. Heatho patarnautojų, ateidavusių ieškoti naujų aukų.

Kai kurie jį vadindavo tikrų tikriausiu monstru, išnaudodavusiu pažeidžiamus pacientus savo teorijoms puoselėti, be jokios terapinės naudos, stipriai juos žalodamas. Jis bandė psichoaktyvias medžiagas nežinodamas, kokių pasekmių jos sukels.

Australų gydytojas Harry Bailey, trumpai kartu su R. G. Heathu dirbęs atliekant elektrodų tyrimus, apkaltino kolegą, kad šis rinkdavosi afroamerikiečius eksperimentams, nes, kaip sakė pats skandalingasis psichiatras, jų buvo visur ir jie buvo pigūs eksperimentiniai gyvūnai.

Pacientai būdavo pajungiami prie elektros srovės, į rankas jiems būdavo įduodama maža dėžutė ir jie taip turėdavo vaikščioti ratu. Claudia Mullen prisistačiusi moteris 1995 m. netgi paliudijo, kad gydytojas R. G. Heathas, kai į jo rankas moteris pateko dar vaikystėje, ją įtraukė į įvairias neetiškas savo praktikas, o vėliau perdavė CŽA globon, kur ji buvo išnaudojama kaip sekso vergė.

Tuomet gydytojas buvo apkaltintas smegenų kontroliavimu, barbarišku elgesiu, naciams prilygstančio mokslo propagavimu ir prieglaudų globotinių išnaudojimu. Po kelerių metų J. Eatonas duodamas interviu apie G. R. Heatho darbus dokumentinio filmo kūrėjams pokalbio pabaigoje buvo paklaustas apie galimai gydytojo siektą tikslą išnaikinti homoseksualumą.

„Apie ką jus kalbate? Aš pats esu gėjus. Žinojau, kad esu gėjus, visą savo gyvenimą. G. R. Heathas taip pat tai žinojo, tačiau iš 44 ar 45 pretendentų vyresniuoju rezidentu pasirinko būtent mane, pasitikėjo manimi iki pat mirties. Kam jam tai daryti? Jis nė karto neužsiminė apie tai, kad esu gėjus.“ – tikino J. Eatonas.

Kaip gi dėl jauno vyro kodiniu pavadinimu B-19? Ar negailestingojo gydytojo taikytas metodas jam buvo veiksmingas? Kartu su Charlesu E. Moanu rašytame darbe teigiama, kad B-19, kurį vėlesniuose interviu jis įvardydavo kaip prostitucija besiverčiantį vyrą, vėliau turėjo 10 mėnesių trukmės romaną su ištekėjusia moterimi.

Nors B-19 ir po tyrimų turėjo homoseksualių santykių, vis dėlto tokių atvejų buvo vos du, kai jam labai reikėjo pinigų, o santykiavimas su vyrais, kai trūko darbo, jam tapo tikru išsigelbėjimu. G. R. Heathas teigė, kad toks elgesys nebuvo skirtas seksualiniams santykiams su moterimis pakeisti ir B-19 neva buvo motyvuotas tęsti santykius su moterimis.

Interviu 1972 m. jis buvo dar atviresnis ir tikino, kad B-19 išsprendė daugybę asmeninio pobūdžio problemų, gyveną aktyvų ir išskirtinai heteroseksualų gyvenimą. Taigi misija baigta? Ne visai.

Nors laikinai G. R. Heatho elektrodai garantavo pokyčius, vis dėlto iš esmės paciento būdas negalėjo būti pakeistas. „Bent jau tuo metu, kai pažinojau B-19, jam nebuvo labai aktualu spręsti, ar jis yra homoseksualus, ar heteroseksualus. Jis buvo aseksualus, neatrodė, kad jam tai labai rūpėtų“, - teigė Johnas Goethe.

„Man buvo aišku, kad kai kurie stresą sukeliantys veiksniai jo gyvenime buvo susiję su seksualine orientacija, tačiau dauguma buvo kito pobūdžio“, - patikino jis. Jis migravo per skirtingus darbus, turėjo daug problemų. Panašu, kad į G. R. Heathą B-19 kreipėsi pats tam, kad šis jam padėtų išspręsti su seksualumu susijusias problemas, o ne tam, kad gautų gydymą mainais į atlaidumą dėl persekiojimo dėl prekybos narkotikais, kaip teigė Billis Rushtonas.

reklama

Šaltinis

Šioje istorijoje: Šizofrenija, Galvos smegenys

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 408 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (377)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (291)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
Cinamonas ir medus...

Medus yra vienintelis negendantis produktas pasaulyje. Jis gali tik susikristalizuoti. Bet tai jo savybių nekeičia. Jei norit minkšto medaus, tai atlaisvinkit dangtelį ir įstatykit indą su medumi į karštą vandenį ir jis pasidar
paranormal.lt
2 tibetietiški receptai jaunystei išsaugoti...

Kaip tibetiečiai išsaugo jaunystę ir sveikatą? Vienas iš seniausių receptų buvo rastas kažkur Tibeto kalnuose. Paslaptis, kaip išsaugoti jaunystę, esą buvo parašyta molinėse lentelėse. Tik istorikai abejoja, ar iš tiesų vienu

paranormal.lt
Mitybos rekomendacijos po chemoterapijos...

Onkologas, fitoterapeutas Juozas Ruolia kasdien konsultuoja žmones po onkologinių ligų gydymo. Jis sukūrė mitybos strategiją, kurios rekomenduoja laikytis penkerius metus po vėžio diagnozės bei gydymo. Svarbiausia užduotis &n

paranormal.lt
Kaip atstatyti pažeistus inkstus, naudojant tik 1 arbat...

Inkstai - gyvybiškai svarbus organas mūsų kūne. Pagrindinė jo funkcija yra užtikrinti hormonų ir fermentų veiklą, kad suskaidyti maistą ir paversti jį cheminėmis medžiagomis, kurią galėtume naudoti, kaip energiją.


//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Kasparo Hauzerio paslaptis...

1828 m. gegužės 26 d. į Niurnbergo vartus pasibeldė paauglys. Jis buvo tvirto stoto, šviesių garbanotų plaukų, išblyškusio veido ir ėjo svyruodamas tarsi būtų girtas. Prie jo priėjo vietinis batsiuvys Georgas Veikmanas pažiūr

paranormal.lt
Keisti susitikimai jūroje...

Per kelis pastaruosius dešimtmečius įvairiose pasaulinio vandenyno ir didžiųjų ežerų vietose įvyko akistatų ne tik su objektais, bet ir su iki šiol nežinomais „subjektais“. Pradžioje atrodo, jog šios žinios primena senų „jūros v
paranormal.lt
Neįtikėtini faktai: keisčiausi...

Kiekvieno žmogaus gyvenime kartais nutinka tokie keisti sutapimai, kad nenorom kyla klausimas – ar tai iš tiesų atsitiktinumai? Arba koks nematomas scenaristas žaismingai valdo mūsų likimus?

paranormal.lt
Stebuklingas Gvadelupės Mergel...

Kiekvienais metais į Meksiką atvyksta milijonai žmonių, turėdami vieną tiksią – apsilankyti šiauriniame sostinės priemiestyje esančioje bažnyčioje ir savo akimis pamatyti Gvadelupės Mergelės Marijos, kuri laikoma abiejų

paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Kokiais ginklais kariavo senie...

Senajame indų epe „Mahabharata“, parašytame sanskrito kalba ir sudarytame iš 18 knygų, yra daugiau nei 200 tūkstančių eilėraščių, turinčių duomenų apie Senovės Indijos religiją, pasaulėžiūrą, papročius, istoriją, taip pat legend
paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Vėžio žudikas: gerkite šias su...

Vėžio žudikas: gerkite šias sultis kiekvieną dieną nevalgius! Geriausias būdas užkirsti kelią vėžiui!

paranormal.lt
Pašalinkite podagrą natūraliai...

Podagra - uždegiminė liga, panašus į artritą, kuris gali sukelti nepakelią skausmą sąnariuose. Aukštas šlapimo rūgšties kiekis kraujyje - podagros pagrindinė priežastis. Kai valgome maisto produktus, kuriuose gausu purino, pavy
paranormal.lt
Kankina kosulys? Čia 5 efektyv...

Aš nuolat kankinuosi nuo kosulio! Kiek vaistų esu išbandęs! Viskas! Užteks! Atėjo laikas pereiti prie natūralių priemonių! Pirma, jie yra 100% natūralūs ir nekenksmingi! Antra, jie yra labai veiksmini ir padeda kur kas greiči

paranormal.lt
Visiškas ir greitas organizmo ...

Ciberžolė pagrindinis ingredientas šio recepto. Ciberžolė yra žinoma dėl jos veiklios medžiagos kurkumino, kuris turi daugiau nei 150 teigiamų terapinių veiksnių, įskaitant antioksidantines, priešuždegimines ir priešvėžines s

paranormal.lt
Šis receptas lengvai išvalys p...

Jei norite apsaugoti savo bronchus ir plaučius, tada šis receptas yra tai, ko jums reikia. Lengviau išvengti šių ligų nei jas gydyti. Daugelis mokslininkų teigia, kad šis receptas vėžio profilaktikai yra taip pat naudingas.