Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Hipotezės » Peržiūrų: (618) Komentarų: (0) (08.06.2015 - 19:01)

Skraidančios salos mįslė

Kartais gyvenime būna tokių momentų, kai, atrodytų, gerai žinomi ir įprastiniai dalykai nušvinta visiškai kitokia šviesa. Kaip pavyzdį galima pateikti daugelio dar vaikystėje skaitytą anglų rašytojo Džonatano Svifto knygą " Guliverio kelionės"

Guliverio paslaptis

Trečiojoje knygos dalyje Sviftas aprašo savo herojaus kelionę į skraidančią Laputos salą. Svarbiausia salos įžymybė yra didžiulis magnetas, savo forma primenantis audimo staklių šaudyklę: „Šis magnetas pritvirtintas ant labai tvirtos deimantinės ašies, einančios per jo vidurį. Jis sukasi aplink ašį ir pakabintas taip tiksliai, kad švelniausias rankos prisilietimas gali jį pasukti. Magnetas apgaubtas tuščiaviduriu deimantiniu cilindru - 4 pėdų aukščio ir tokio pat storio, 12 jardų skersmens. Šį cilindrą horizontalioje padėtyje laiko aštuonios deimantinės kojos, kiekviena 6 jardų aukščio. Vidinėje cilindro sienelėje padarytos dvi įdubos, kiekviena 12 colių gylio, į kurias įstatyti ašies galai ir kuriose ji sukasi. Jokia jėga negali pajudinti iš vietos aprašomo magneto, nes cilindras ant kojelių sudaro bendrą visumą su deimantu, sudarančiu salos pagrindą. Šio magneto pagalba sala gali pakilti, nusileisti, keliauti iš vienos vietos į kitą. Vienas magneto galas traukia, o kitas stumia. Kai magnetas pastatytas vertikaliai ir jo traukiantysis polius nukreiptas į žemę, sala leidžiasi, tačiau kai į žemę nukreiptas stumiantysis polius, sala kyla aukštyn. Jeigu magnetas stovi nuožulniai, sala irgi juda nuožulniai, nes šio magneto jėgos visada veikia lygiagrečiai salos judėjimo krypčiai".

Tai ne kas kita, o magnetinio variklio, išrasto 1726-ais metais, aprašymas! Kaip galėjo tokia idėja atsirasti tuo metu, kai nebuvo pačios „variklio" sąvokos, o visos transporto priemonės judėjo tik raumenų ar burių pagalba?

Sis aprašymas - tai dar ne visos „Guliverio kelionių" mįslės. Štai kaip Sviftas aprašo vieną Laputos astronomų atradimą: „Šie mokslininkai didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžia pro žiūrėjimo vamzdelius, kurie savo kokybe žymiai geresni už mūsiškius, stebėdami dangaus kūnų judėjimą. Nors patys didžiausi jų teleskopai yra ne ilgesni nei trys pėdos, tačiau jie didina žymiai labiau, nei mūsų teleskopai, siekiantys net 100 pėdų ilgį, ir dangaus kūnus rodo labai ryškiai. Šis pranašumas leido padaryti žymiai daugiau atradimų, nei jų padarė Europos astronomai. Pavyzdžiui, jie sudarė dešimties tūkstančių žvaigždžių katalogą, o pats didžiausias mūsų katalogas siekia ne daugiau trečdalio šio skaičiaus. Be to, jie atrado dvi mažas žvaigždes, arba palydovus, besisukančias aplink Marsą. Arčiau Marso skriejantis palydovas nuo šios planetos centro nutolęs atstumu, lygiu trims jo skersmenims, o tolimesnis palydovas nutolęs per penkis skersmenis. Pirmasis aplink Marsą apskrieja per dešimt valandų, o antras - per dvidešimt vieną su puse valandos. Apskriejimo laikų kvadratai beveik proporcingi jų atstumų nuo Marso centro kubams. Ši aplinkybė aiškiai parodo, kad šiuos palydovus veikia tokios pačios traukos jėgos, kurioms paklūsta ir kiti dangaus kūnai".

Kalbama apie Marso palydovus Fobą ir Deimą, kuriuos amerikietis astronomas mėgėjas Asafas Holas atrado 1877-ųjų metų rugpjūčio mėnesį. Kaip Džonatanas Sviftas sužinojo apie šiuos palydovus prieš pusantro

amžiaus iki jų oficialaus atradimo? Iš kokių paslaptingų šaltinių jis sėmė šias neįprastas žinias? Deja, šiandien mes negalime atsakyti į šiuos klausimus. Visi teiginiai apie „stebuklingą nušvitimą" skamba labai neįtikinamai. Kad ir kaip būtų, didžiulio disko formos skraidančio objekto (Laputos sala) aprašymas ir Marso palydovų paminėjimas priverčia visai kitomis akimis skaityti šį Svifto kūrinį.

Frydricho Canderio išradimas

Svifto knygoje išdėstyta idėja apie Žemės magnetinio lauko panaudojimą skraidančių aparatų judėjimui netikėtai buvo pratęsta vieno iš raketinės technikos pionierių, latvių kilmės mokslininko ir išradėjo Frydricho Canderio (1887-1933) darbuose.

Žinomas rusų rašytojas Aleksandras Kazancevas taip aprašė šią istoriją: „1910-ais metais inžinierius Canderis išrado elekrolėkį, kurio veikimo principas buvo paremtas Žemės traukos ir elektros srovės, leidžiamos aplink aparatą, savitarpio poveikiu. Tai visiškai galėjo būti disko formos aparatas, primenantis „skraidančią lėkštę". Jeigu tam tikrose vietose būtų padaryti specialūs magnetiniai ekranai, tai Ampero jėgos dėka, kuri veikia aukštyn ir truputį į šoną, aparatu galima skristi, pasinaudojant Žemės magnetinio lauko jėga. Tačiau aviacija nuėjo kitu keliu, nežiūrint į tai, kad jau po metų, t.y. 1911-ais metais, buvo atrastas superlaidumo reiškinys, kai elektra gali tekėti žiedu be jokių nuostolių. Beje, specialistai sugalvojo patikrinti, ar iš tiesu galima skraidanti Laputos sala, aprašyta Svifto.

Buvo paskaičiuota, jeigu tokia Laputos sala būtų apsupta superlaidininku, kuriuo be nuostolių tekėtų elektros srovė, dėl Žemės magnetinio lauko poveikio sala galėtų skristi būtent taip, kaip aprašė rašytojas".

Canderio idėją pakomentavo Centrinio aviacijos statybos instituto (Rusija) darbuotojas Andrejus Zlobinas:

- Aparatai, veikiantys dėl elektromagnetinio poveikio, visiškai neprieštarauja fizikos dėsniams. Canderis, toliau vystydamas savo idėją, 1930-ais metais rašė: „...sukuriant didelio greičio magnetinį srautą, leidžiant elektros srovę per laidininką ir užbaigiant srovę erdvėje už laivo ribų, galima gauti jėgą, veikiančią laidininką tam tikra kryptimi. Tai galima pritaikyt laivo kurso pakeitimui, pakilimui nuo mažos planetos paviršiaus, ypač jeigu žemoje temperatūroje pavyks panaudoti metalų superlaidumą“. Potencialios aparatų, paremtų elektromagnetine trauka, galimybės tiesiog pritrenkiančios. Jie gali staiga, beveik stačiu kampu pasukti į šoną. Arba sustoti tarsi įkasti. Kaip skraidančios lėkštės. Juk valdanti jėga vienodai ir vienu laiku veiks kiekvieną konstrukcijos dalį. Tokiu atveju reakcija bus žaibiška".

Elektrolėkis virš Tunguskos?

Zlobinas, apžvelgdamas Canderio pasiūlymą 1908-ųjų metų Tunguskos sprogimo kontekste, daro tokią išvadą:

- Įdomu tai, kad esant tokiems reikalams, Tunguskos reiškinys pasirodo visiškai neįprastoje šviesoje, t.y. kaip eksperimentinis idėjos, kurią dar 1930-ais metais išsakė F.Canderis. Kalbama apie tai, kad Tunguskos meteoritas galėjo būti dirbtinis elektromagnetinis įrenginys!

Zlobinas mano, kad 1908-ųjų metų įvykiai turėjo labai didelę įtaką Canderio tyrimams. Būtent tais metais Canderis išspausdino pirmąjį savo straipsnį, skirtą tarpplanetinėms kelionėms. Taip pat žinoma, kad tai buvo jo, kaip meteorologo ir astronomo, tyrimų pikas. Atidžiai išnagrinėjus Canderio darbus lieka kažkokio neužbaigtumo, jeigu ne paslapties, pojūtis. Kokia didžiulio darbo, kurį nuveikė Canderis kaip meteorologas ir astronomas, esmė? Kas paskatino jį sekti Žemės magnetinio lauko būseną, stebėti debesis dienomis, vakarais ir naktimis, fotografuoti juos ir, galiausiai, kurti oro keitimo būdus, paremtus žmonių įsikišimu? Kaip žvaigždėto dangaus stebėjimas pavirto nenusakoma trauka kosminiams skrydžiams?

Tiesaus atsakymo į šiuos klausimus kol kas nėra. Jeigu pavartytumėme archyvinius dokumentus, tai miglota kažkokios mįslės nuojauta pereis į įsitikinimą - XX amžiaus pradžioje Canderio susidomėjimas dangumi ir orais nebuvo atsitiktinis. Yra labai įdomi knyga „Frydricho Canderio rankraščiai SSRS Mokslų akademijos archyve. Mokslinis aprašymas", išleista 1980-ais metais. Sausos archyvinės medžiagos anotacijos pačios savaime nekeltų tokio didelio susidomėjimo. Jeigu ne vienas „bet". Susidaro įspūdis, kad dauguma Canderio rankraščių vertinama ir anonsuojama tik raketinės kosminės technikos praktinės naudos požiūriu. Tuo metu daugybė meteorologinių ir astronominių užrašų praktiškai nesudomino šiuolaikinių tyrinėtojų.

Zlobinas pabrėžia, kad Canderis, būdamas romantiku, svajotoju, tuo pačiu metu buvo aukštos klasės profesionalu praktiku. Didelė dalis jo idėjų buvo ne tik aprašytos popieriuje, bet ir turėjo konkretų techninį pritaikymą.

Deja, Canderio rankraščių tyrimas yra labai apsunkintas, nes labai didelė jų dalis užšifruota užmiršta stenografine sistema, kurią 1834-ais metais sukūrė vokietis Francas Habelsbergeris. Ši sistema XIX amžiuje buvo plačiai paplitusi Austrijoje, Šveicarijoje, Skandinavijoje ir Rusijoje. Greičiausiai, su šia sistema Canderis susipažino, kai studijavo Dancigo Aukštojoje karališkoje mokykloje. Iš 7 tūkstančių ranka rašytų lapų didesnė dalis kol kas neiššifruota ir nebuvo išversta, o kai kurie darbai laikomi prarastais.

reklama

Mįslės ir faktai

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 618 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (377)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (291)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
Gerkite šį gėrimą ryte ir būkite jaunesni!...

Dėl savo gebėjimų atjauninti odą ir visą kūną, visi dermatologai rekomenduoja ciberžolės miltelių naudojimą su antioksidacine dieta. Ciberžolės yra turtingos kurkuminoidų, kurie yra stiprūs antioksidantai.

paranormal.lt
Kaip atstatyti pažeistus inkstus, naudojant tik 1 arbat...

Inkstai - gyvybiškai svarbus organas mūsų kūne. Pagrindinė jo funkcija yra užtikrinti hormonų ir fermentų veiklą, kad suskaidyti maistą ir paversti jį cheminėmis medžiagomis, kurią galėtume naudoti, kaip energiją.

paranormal.lt
Šampūnas nuo pleiskanų ir plaukų slinkimo...

Eteriniai aliejai tapo gana įprastas dalykas, šiais laikais. Jie gali pilnai realizuoti savo potencialą pastaraisiais metais. Jie naudojami įvairiais būdais ir įvairioms reikmėms - pavyzdžiui, daugelis žmonių juos naudoja gam

paranormal.lt
Tyrimas: mobilieji telefonai kelia pavojų sveikatai...

Pastaruoju metu atliekama daug mokslinių tyrimų norint nustatyti, ar elektromagnetinės bangos, skleidžiamos mobiliųjų telefonų ir kitų prietaisų, yra kancerogenai, galintys sukelti vėžinius susirgimus.

//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Kasparo Hauzerio paslaptis...

1828 m. gegužės 26 d. į Niurnbergo vartus pasibeldė paauglys. Jis buvo tvirto stoto, šviesių garbanotų plaukų, išblyškusio veido ir ėjo svyruodamas tarsi būtų girtas. Prie jo priėjo vietinis batsiuvys Georgas Veikmanas pažiūr

paranormal.lt
Keisti susitikimai jūroje...

Per kelis pastaruosius dešimtmečius įvairiose pasaulinio vandenyno ir didžiųjų ežerų vietose įvyko akistatų ne tik su objektais, bet ir su iki šiol nežinomais „subjektais“. Pradžioje atrodo, jog šios žinios primena senų „jūros v
paranormal.lt
Neįtikėtini faktai: keisčiausi...

Kiekvieno žmogaus gyvenime kartais nutinka tokie keisti sutapimai, kad nenorom kyla klausimas – ar tai iš tiesų atsitiktinumai? Arba koks nematomas scenaristas žaismingai valdo mūsų likimus?

paranormal.lt
Stebuklingas Gvadelupės Mergel...

Kiekvienais metais į Meksiką atvyksta milijonai žmonių, turėdami vieną tiksią – apsilankyti šiauriniame sostinės priemiestyje esančioje bažnyčioje ir savo akimis pamatyti Gvadelupės Mergelės Marijos, kuri laikoma abiejų

paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Kokiais ginklais kariavo senie...

Senajame indų epe „Mahabharata“, parašytame sanskrito kalba ir sudarytame iš 18 knygų, yra daugiau nei 200 tūkstančių eilėraščių, turinčių duomenų apie Senovės Indijos religiją, pasaulėžiūrą, papročius, istoriją, taip pat legend
paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Vėžio žudikas: gerkite šias su...

Vėžio žudikas: gerkite šias sultis kiekvieną dieną nevalgius! Geriausias būdas užkirsti kelią vėžiui!

paranormal.lt
Pašalinkite podagrą natūraliai...

Podagra - uždegiminė liga, panašus į artritą, kuris gali sukelti nepakelią skausmą sąnariuose. Aukštas šlapimo rūgšties kiekis kraujyje - podagros pagrindinė priežastis. Kai valgome maisto produktus, kuriuose gausu purino, pavy
paranormal.lt
Kankina kosulys? Čia 5 efektyv...

Aš nuolat kankinuosi nuo kosulio! Kiek vaistų esu išbandęs! Viskas! Užteks! Atėjo laikas pereiti prie natūralių priemonių! Pirma, jie yra 100% natūralūs ir nekenksmingi! Antra, jie yra labai veiksmini ir padeda kur kas greiči

paranormal.lt
Visiškas ir greitas organizmo ...

Ciberžolė pagrindinis ingredientas šio recepto. Ciberžolė yra žinoma dėl jos veiklios medžiagos kurkumino, kuris turi daugiau nei 150 teigiamų terapinių veiksnių, įskaitant antioksidantines, priešuždegimines ir priešvėžines s

paranormal.lt
Šis receptas lengvai išvalys p...

Jei norite apsaugoti savo bronchus ir plaučius, tada šis receptas yra tai, ko jums reikia. Lengviau išvengti šių ligų nei jas gydyti. Daugelis mokslininkų teigia, kad šis receptas vėžio profilaktikai yra taip pat naudingas.