Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Archeologija » Peržiūrų: (206) Komentarų: (0) (04.07.2016 - 22:57)

Stounhendžo brolis Bliuhendžas

Britų istorikai aptiko įdomią priešistorinę vietą, kuri nuo garsiojo Stounhendžo nutolusi vos per mylią, ir kuri savo savybėmis ir charakteristikomis praktiškai nesiskiria nuo garsiausiojo ūkanotojo Albiono statinio. Archeologai šį istorinį paminklą pavadino Bliuhendžu (Bluehenge).

Kaip specialistai teigia, Bliuhendžas yra tikras Stounhendžo brolis. Panašus pavadinimas naujai atrastai vietovei buvo suteiktas dėl to, kad šis akmeninis megalitinis statinys savo konfigūracija primena „savo vyresnį brolį“ Stounhendžą: labai panašus apskritimas ir akmeniniai statiniai. Naujasis hendžas „mėlynuoju" buvo pavadintas dėl to, kad šios spalvos akmenys buvo panaudoti ankstesnio komplekso statybai. Šių akmenų spalva yra melsva, netgi žalsva, kažkuo primenanti sulfato spalvą. Iš viso Bliuhendže buvo panaudoti 27 megalitai.

Archeologai ir istorikai „naują senąją" vietą griežčiausio slaptumo sąlygomis kasinėjo 2009-ųjų metų vasarą. Archeologų grupę saugojo policija ir net Britanijos nacionalinio saugumo darbuotojai. Šių priemonių teko imtis dėl to, kad Stounhendžas jau seniai garsėja kaip įvairių religinių sektų piligriminių kelionių tikslas. Jame taip pat stengiasi apsilankyti įvairiausių pseudomokslinių ir magijos mokslų bendrijų nariai, kurie, vos tik pasitaiko proga, ant Stounhendžo akmenų pripaišo įvairiausių slaptų ženklų, svastikų ir užkeikimų, kurie istorinį paminklą tiesiog dergia. Be to, anglų mokslininkai iki šiol negali atsakyti, kokią paslaptį savyje saugo Stounhendžas - gal karinę, gal religinę...

Stounhendžo brolis Bliuhendžas

Po to, kai buvo aptiktas Bliuhendžas, diskusijos dėl senojo akmeninių statinių komplekso paskirties vėl įsižiebė su nauja jėga. Buvo pasiūlytos kelios ekstravagantiškos hipotezės, bandančios paaiškinti senovės megalitų paskirtį. Viena hipotezė teigia, kad „hendžo“ paskirtis buvo grynai ūkinė - tai buvo tarsi kalendorius, pagal kurį senovės valstiečiai nustatydavo laiką, kada reikia sėti ir pjauti javus. Kiti aiškina, kad kompleksas buvo pastatytas astronominiais tikslais. Dar kiti mano, kad Stounhendžas yra sakralinė vietą, kurioje britų protėviai aukojo kruvinas aukas savo dievams ir dvasioms, padėjusiems jiems įveikti įvairias gamtines negandas, kataklizmus ar net katastrofas. Yra netgi tokia hipotezė, kad Stounhendže yra palaidoti senovėje gyvenę šventieji ar ypač pamaldūs bendruomenės asmenys, kurie labai padėjo savo tolimiems palikuonims.

Stounhendžo brolis Bliuhendžas

Patys pirmieji tyrimai Stounhendžą siejo su druidais. Tačiau kasinėjimų metu buvo nustatyta, kad Stounhendžas buvo pastatytas neolito ar bronzos amžiaus laikotarpiu. Amžius buvo patikslintas, įvairias komplekso detales tiriant radioaktyviosios anglies metodu. Dabartiniu metu yra išskiriamos šios fazės:

1 - pagrindinio griovio ir pylimų statyba. Griovyje buvo aptikta nemažai elnių ragų su „susidėvėjimo“ pėdsakais. Gilesniame sluoksnyje ragų nebuvo rasta. Specialistai padarė prielaidą, kad griovys buvo iškastas netrukus po to, kai išmirė elniai. Paskutinis toks įvykis, nustatytas radioaktyviosios anglies metodu, buvo apie 3020 - 2910 metus prieš mūsų erą.

2 - pakartotinis griovio užpylimas, mediniai statiniai ir Obrio duobės.

3 - laidojimo intarpas antrinio griovio užpylimo viršūnėje, žiedų iš smiltainio ir mėlyno akmens statyba. Ištirtos medžiagos rodo, kad tai įvyko apie 2440-2100 metus prieš mūsų erą.

Legendos Stounhendžo statybą siejo su Merlinu. XVII amžiaus viduryje anglų architektas Inigas Džonsas iškėlė versiją, kad Stounhendžą pastatė senovės romėnai. Kai kurie viduramžių laikų mokslininkai manė, kad Stounhendžą pastatė šveicarai arba vokiečiai. XIX amžiaus pradžioje įsivyravo Stounhendžo brolis Bliuhendžas nuomonė, kad Stounhendžas buvo druidų šventykla. Kai kas netgi manė, kad tai yra pagonių karalienės Boadicėjos kapavietė.

XVIII amžiuje tyrinėtojai pastebėjo, kad akmenų padėtį galima susieti su astronominiais reiškiniais. Labiausiai žinomą hipotezę apie tai, kad Stounhendžas buvo milžiniška akmens amžiaus observatorija, sukūrė mokslininkai D. Hokinsas ir D. Vaitas. Tačiau dabartiniu metu moksliniuose sluoksniuose ši hipotezė praktiškai nebeturi jokio palaikymo.

Taip pat neretai yra teigiama, kad Stounhendžas buvo naudojamas kaip laidojimo vieta. Iš tiesų, komplekso teritorijoje aptiktos kapavietės, tačiau žmonės jose buvo palaidoti žymiai vėliau nei buvo    pastatytas Stounhendžas.

Viename griovyje aptiktas jauno vyro skeletas, kurio kaulų analizė parodė, kad jis šioje vietoje atsidūrė 780-410 metais prieš mūsų erą.

Kaip praneša informacinės agentūros, Šefildo universiteto archeologijos profesorius Maikas Parkeris Personas, kuris vadovauja „Stonehenge Riverside Archaeological Project“ projektui, pareiškė, kad, jo nuomone, Stounhendžas nuo pat savo egzistavimo pradžios iki suklestėjimo trečiame tūkstantmetyje prieš mūsų erą dabartinės Anglijos gyventojų buvo laikomas teritorija, kurioje laidojami mirusieji. Tačiau tai tik viena iš tūkstančių (!) versijų apie Stounhendžo paskirtį. Tam, kam pavyks įminti Stounhendžo paslaptį, gyvenime daugiau nebereikės niekuo rūpintis - Didžiosios Britanijos karalienė ir Anglijos karališkoji mokslinė draugija pažadėjo visišką išlaikymą iki gyvenimo pabaigos. Bandančių įminti paslaptį yra daugybė, tačiau ji mūsų amžininkams nenori atsiskleisti.

Yra pagrįstų įtarimų, kad Bliuhendžas, kurio amžius yra daugiau nei 5 tūkstančiai metų, buvo pagrindiniu medžiagų (megalitų ir akmenų) „tiekėju" Stounhendžui. Dabar toje vietoje, kur kažkada stovėjo megalitinis Bliuhendžo kompleksas, liko tik 27 duobės, primenančios buvusią statinio didybę. Didžiuliai megalitai buvo pergabenti ir panaudoti Stounhendžo statybai. Duobės išsidėsčiusios apskritimu, jose galima aptikti smulkias mėlynų akmenų liekanas. Bliuhendžo statybos pabaiga praktiškai sutampa su Stounhendžo statybos pradžia. Kelis šimtmečius šie statiniai stovėjo skirtinguose senovinės gatvės galuose, iš kurios liko vos pastebimi pylimai ir grioviai. Ši gatvė jungė Stounhendžą su Eivono upe, ant kurios kranto buvo pastatytas Bliuhendžas.

Bliuhendžo statybai buvo panaudoti ne tik vėliau Stounhendže atsidūrę megalitai, tačiau ir kitos magminės kilmės uolienos, kurios, greičiausiai, į statybos vietą buvo gabenamos iš dabartinio Velso teritorijos. Anglų mokslininkai prisipažįsta, kad kol kas negali papasakoti apie Bliuhendžo komplekso paskirtį, taip pat, kaip ir apie Stounhendžo ir Vudhendžo (Woodhenge) paskirtį.

Tačiau pirmasis ir pats svarbiausias žingsnis, padėsiantis įspėti „mėlynųjų akmenų" statinių paslaptį, jau žengtas.

reklama

Šioje istorijoje: Bliuhendžas, megalitai, Stounhendžas

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 206 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (373)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (288)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
„Google“ patentavo „apyrankę nuo vėžio“...

Bendrovė „Google“ turi planų gaminti dėvimus įrenginius, kurie galėtų naikinti mūsų organizme šmirinėjančias žalingas struktūras, rašo buzzfeed.com. Neseniai JAV patentų biuro patvirtintoje patentinėje paraiškoje „Google“ apraš
paranormal.lt
Tulijo Simončini: vėžys tai grybelinis susirgimas, tai ...

Kasmet nuo vėžio pasaulyje miršta aštuoni milijonai žmonių, Vien tik JAV – daugiau nei pusė milijono. Apie 2030 metus tikėtinas mirtingumas – 12 milijonų.

paranormal.lt
6 priežastys, kodėl reikia vengti gripo vakcinos...

Artėjant žiemai žmonės yra gąsdinami gripu ir jiems brukamas lengvas ‘išsigelbėjimo būdas’- gripo vakcinos. Bet jos yra pavojingos ir neduoda jokios naudos. Pateiksiu šešias priežastis, kodėl reikia vengti gripo vakcinos:
paranormal.lt
Žmonės pataria: nuo venų išsiplėtimo iki sąnarių skausm...

Mano mama su dideliu vargu tevaikščiojo po kambarį – taip skaudėjo kelių sąnariai. Vasarnamio kaimynė davė jai tokį receptą: į pusę litro mineralinio vandens įpilti 2 valgomuosius šaukštus druskos (geriau jūros) ir 1 va


//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Neįtikėtini faktai: keisčiausi...

Kiekvieno žmogaus gyvenime kartais nutinka tokie keisti sutapimai, kad nenorom kyla klausimas – ar tai iš tiesų atsitiktinumai? Arba koks nematomas scenaristas žaismingai valdo mūsų likimus?
paranormal.lt
Stebuklingas Gvadelupės Mergel...

Kiekvienais metais į Meksiką atvyksta milijonai žmonių, turėdami vieną tiksią – apsilankyti šiauriniame sostinės priemiestyje esančioje bažnyčioje ir savo akimis pamatyti Gvadelupės Mergelės Marijos, kuri laikoma abiejų

paranormal.lt
Ktonų civilizacija po žeme...

Neseniai Kinijos žiniasklaida paskelbė įdomią istoriją. 2003 metų vasario 28 dieną privačioje anglių kasybos šachtoje greta Czisi miesto įvyko avarija. Griūtis užvertė keturiolika ten dirbančių šachtininkų. Gelbėtojai atkasė dvy
paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Kokiais ginklais kariavo senie...

Senajame indų epe „Mahabharata“, parašytame sanskrito kalba ir sudarytame iš 18 knygų, yra daugiau nei 200 tūkstančių eilėraščių, turinčių duomenų apie Senovės Indijos religiją, pasaulėžiūrą, papročius, istoriją, taip pat legend
paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Visiškas ir greitas organizmo ...

Ciberžolė pagrindinis ingredientas šio recepto. Ciberžolė yra žinoma dėl jos veiklios medžiagos kurkumino, kuris turi daugiau nei 150 teigiamų terapinių veiksnių, įskaitant antioksidantines, priešuždegimines ir priešvėžines s

paranormal.lt
Šis receptas lengvai išvalys p...

Jei norite apsaugoti savo bronchus ir plaučius, tada šis receptas yra tai, ko jums reikia. Lengviau išvengti šių ligų nei jas gydyti. Daugelis mokslininkų teigia, kad šis receptas vėžio profilaktikai yra taip pat naudingas.
paranormal.lt
Egzemos gydymas! 5 geriausi ir...

Obuolių actas buvo naudojamas šimtmečius, gydymui nuo visų ligų. Įrodyta, kad obuolių actas žmogaus organizmui turi teigiamą poveikį. Tarp jų: cukraus kiekio kraujyje sumažinimas, pagerina net diabeto simptomus. Dažniausiai o

paranormal.lt
Vandenilio peroksidas vaistas ...

Dėmesio: Food Grade Vandenilio Peroksidas nėra maistas ar maisto papildas. Autoriai, tyrėjai bei kai kurie Hab. Mokslo Daktarai yra atlikę ypač daug tyrimų ir analizių, kurių metu pastebėjo, kad naudojant skiestą vandenilio p

paranormal.lt
Paskubėkite! Šis straipsnis ša...

Nuostabi priemonė! Šis 100% natūralus gėrimas valo ir pašalina toksinus, chemines medžiagas ir riebalus iš mūsų arterijų, kurie gali mums pakenkti.