Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Mistika » Peržiūrų: (803) Komentarų: (0) (21.09.2016 - 20:20)

"Velnio biblija" ir šventojo Alberto pranašystės

Nedideliame Kutna Horos miestelyje Čekijoje stovi vienintelė tokia pasaulyje bažnyčia. Jos unikalumas yra tai, kad ji pastatyta ne iš akmenų ar plytų, o iš žmonių kaulų. Tyrinėtojai paskaičiavo, kad šviestuvas, kabantis palubėje, pagamintas iš 5 tūkstančių žmonių kaulų.

Po lubomis esančių girliandų gamybai reikėjo apie 10-ies tūkstančių žmonių kaulų, panašiai tiek pat žmonių kaulų buvo panaudota choro pakylos statybai. Šios šiurpios bažnyčios statybai buvo panaudoti žmonių, kurie mirė nuo maro epidemijos, Kutnoje įvykusios 1318-ais metais, kaulų. Liga šiame mieste kilo visiškai netikėtai, tarsi iš niekur. Ir įdomu tai, kad ji nepalietė kaimyninių miestelių gyventojų.

Kaip mano šią baisią ligą išgyvenę amžininkai, maras galėjo kilti dėl to, kad mieste buvo laikoma keista knyga, kurioje buvo pats seniausias ir pats didžiausias velnio atvaizdas iš visų esančių Žemėje. Ši knyga, kur tik ji atsidurdavo, atnešdavo nelaimes.

Šviestuvas pagamintas iš 5 tūkstančių žmonių kaulų

Knyga, kuri vadinama „Gigo kodeksu" (ankstesnis pavadinimas - „Velnio biblija“) yra 91 cm aukščio ir 22 cm storio. Po to, kai šiuolaikiniai tyrėjai ją aptiko Podlažicės miesto vienuolyne, buvo nuspręsta atlikti radioaktyviosios anglies analizę. Paaiškėjo, kad knyga buvo parašyta 1240-ais metais.

Iš veršio odos pagaminti lapai prirašyti ranka, vienodu nežinomo autoriaus braižu. Iš 640 lapų iki mūsų dienų išliko tik 624, kiti prarasti negrįžtamai. Dingusieji lapai buvo už didžiulio velnio piešinio. Lieka tik spėlioti apie tai, kas juose buvo rašoma.

Braižo ypatybės ir iliustracijų stilius rodo, kad visą kodeksą perrašė ir papuošė vienas žmogus. Padavime pasakojama, kad tai buvo vienuolis, įkalintas celėje dėl disciplinos pažeidimų, ir jis rankraštį užbaigė per vieną naktį, pasikvietęs į pagalbą velnią.

 Gulikas vertina, kad kodekso perrašymas galėjo trukti 20-30 metų, ir antrasis skaičius yra labiau tikėtinas. Jis remiasi tuo, kad vidutiniškai viduramžių raštininkas per dieną galėjo nukopijuoti apie 100 eilučių teksto. Tokiu būdu, dirbant be pertraukos po 6 valandas per dieną vien tik teksto perrašymas turėjo trukti mažiausiai 5 metus.

Atsižvelgiant į metų ir paros Dievo garbinimo apeigas, labai abejotina ar raštininkas galėjo dirbti ilgiau nei po 3 valandas per dieną. Turint mintyje tai, kad tekste yra daugybė papuošimų, didelių iliustracijų, sudėtingų inicialų, jo perrašymui vienuolis raštininkas turėjo sugaišti visą savo gyvenimą.

Raštininko vardas nežinomas. Istoriniuose šaltiniuose minimas kažkoks atsiskyrėlis vienuolis Germanas (lot. Hermanus monachus inclusus), ir ši aplinkybė susisieja su legenda apie kodeksą. Pagal kitą versiją raštininkas galėjo būti Sobislavas (Sobisslaus), šis vardas minimas 273-iame marginalijų lape esančioje maldoje Mergelei Marijai. Abi šios versijos yra visiškai neįrodomos.

Yra nuomonė, kad šioje knygoje buvo velnio pranašystės, iš kurių išliko tik paskutinės eilutės, kuriose teigiama, kad į Žemę ateis paties šėtono palaikomas tironas ir bandys užgrobti pasaulį, tačiau jam nepasiseks, nes sutrukdys šiaurės tautos.

Mokslininkai daro išvadą, kad šiuo tironu yra Adolfas Hitleris. Jis į Antrąjį pasaulinį karą įtraukė didžiąją žmonijos dalį. Jo siekiamas tikslas buvo pasaulinis viešpatavimas. Tačiau, kaip žinoma, šie planai nebuvo įgyvendinti. Šioje knygoje taip pat išliko ištrauka iš frazės, kurioje minima, kad Vokietijos valdovai tris kartus bandys užgrobti pasaulį.

Velnio biblija

Mokslininkus sudomino šioje ištraukoje esanti informacija, todėl buvo pradėtos frazės pradžios paieškos. Tam buvo perversti visi Čekijos ir artimiausių šalių archyvai. Pagaliau Kelno archyve buvo aptikta knyga „Orakulas" (dabartinis pavadinimas - „Alchemijos mįslės"), kurios autoriumi buvo viduramžių alchemikas Albertas fon Bolštedas, kurį amžininkai vadino Albertu Didžiuoju. Tai buvo tais laikais žinoma asmenybė, jis tapo pirmuoju filosofijos mokslų daktaru Vokietijoje.

Albertas Didysis knygą „Orakulas" parašė XIII amžiuje. Joje surašytos žmonijos istorijos pranašystės iki pat XXIV amžiaus. Beje, daugelis pranašysčių jau išsipildė. Vienoje tokioje pranašystėje mokslininkai aptiko frazę, kuri savo mintimi buvo labai panaši į tą, kuri buvo parašyta „Gigo kodekse".

Šios frazės esmė yra ta, kad per laiko tarpą, kuris truks 700 metų, Vokietija bus labai arti to, kad įsiviešpatautų pasaulyje. Prisiminus istoriją, iš tiesų, dar tolimame XVI amžiuje vokiečių imperatorius Karolis V bandė užgrobti visą Europą. Savo idėją Vokietijos valdovas bandė realizuoti taikiai - santuokomis tarp karūnuotųjų asmenybių. Jis sugebėjo suvienyti Vokietiją, Nyderlandus, Italiją ir Ispaniją. Toliau reikalai nesusiklostė taip, kaip buvo planuota, nes vokiečių aristokratai, nepatenkinti savo valdovo veiksmais, ėmė tarpusavyje kovoti pačioje Vokietijoje.

Albertas Didysis Kitas valdovas, pabandęs užkariauti pasaulį, buvo imperatorius Vilhelmas II. Jis sukurstė Pirmąjį pasaulinį karą, kuriame Vokietija patyrė pralaimėjimą. Ir galiausiai, Adolfas Hitleris, kurio planai žlugo Antrajame pasauliniame kare.

Alberto Didžiojo pranašystės pildosi ir mūsų dienomis. Dar XIII amžiuje, kai žmonija neturėjo jokių žinių apie elektrą, jis išpranašavo jos atradimą. Taip pat jis išpranašavo šaunamąjį ginklą, automobilius ir skraidančius aparatus, netgi robotus.

Pačius įdomiausius įvykius žmonijos istorijoje Albertas Didysis pranašauja XXIV amžiaus pabaigoje. Jis rašo, kad, praėjus tūkstančiui metų nuo jo palaidojimo, iš dangaus į Žemę nužengs angelai, kaip tai jau vyko prieš pasaulinį tvaną. Mokslininkai mano, kad šioje pranašystėje kalbama apie kontaktus su kitų planetų proto atstovais. Deja, kuo baigsis šie kontaktai, pranašas nespėjo parašyti.

Tai buvo jo paskutinė pranašystė, parašyta 1280-ais metais, likus kelioms dienoms iki jo mirties. Albertas Didysis buvo palaidotas Kelne, šventojo Andriaus šventykloje. 1932-ais metais Albertas Didysis buvo kanonizuotas ir paskelbtas šventuoju Albertu. Kiekvienais metais šimtai maldininkų atvyksta į Kelną, norėdami nusilenkti didžiojo viduramžių mokslininko galioms.

Dabartiniu metu „Velnio biblija" yra apsaugota neperšaunamu stiklu ir demonstruojama „Klementinum" galerijoje Prahoje. Nacionalinės kultūros lobis tik kartais vieši savo istorinėje gimtinėje. Per Trisdešimtmetį karą, 1649-ais metais, švedai knygą kaip trofėjų parsigabeno į Stokholmą. Ten ji ir turi grįžti. Tik Švedijos Karališkosios bibliotekos specialistai gali vartyti daug triukšmo sukėlusią knygą - prieš tai apsimovę pirštinėmis.

reklama

Žurnalas "Mįslės ir faktai" №9 2016

Šioje istorijoje: Albertas Didysis, pranašystės, Adolfas Hitleris, Gigo kodeksas, Velnio biblija

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 803 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (386)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (297)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos

paranormal.lt
Odos egzemos gydymas avižų vonia. Keista, bet veiksming...

Taigi, mes žinome egzema - labai dažnai pasitaikanti odos liga. Ūmi labai, kuri pasižymi baisiais niežuliais ir raudonais bėrimais ant odos. Rašoma, kad tai labai veiksminga priemonė, kuri sumažina uždegimą ir palengvina ligos
paranormal.lt
Rozmarinų spiritas nuo podagros, venų varikozės ir celi...

Celiulitas, deja, bendra problema į kurią labiau linkusios moterys virš 18 metų. Dažniausios celiulito priežastys yra riebalai, apdorotas ir keptas maistas, taip pat kofeino vartojimas.
paranormal.lt
Kaip atstatyti pažeistus inkstus, naudojant tik 1 arbat...

Inkstai - gyvybiškai svarbus organas mūsų kūne. Pagrindinė jo funkcija yra užtikrinti hormonų ir fermentų veiklą, kad suskaidyti maistą ir paversti jį cheminėmis medžiagomis, kurią galėtume naudoti, kaip energiją.

paranormal.lt
Buvę vaistų pardavėjai apie vakcinas!...

Buvę vaistų pardavėjai apie vakcinas! Jei manote, kad vaistas yra skirtas mūsų sveikatai, jūs esate neteisūs. Medicina - yra transnacionalinių korporacijų tinklas, kuris siekia pelno ir tikslas tokių kompanijų ne jūsų sveikata,

//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Žmogaus protu nesuvokiami reiš...

Tai, kad pasaulyje egzistuoja daugybė neatskleistų paslapčių ir protu dar nesuvokiamų reiškinių, manau visi gerai žinome. To net negalėtume įvardyti, kaip kažkokio labai jau ypatingo fakto, o tokių nepaaiškinamų reiškinių yra ne
paranormal.lt
Vandenyne dingę turistai...

Pasitaiko atvejų, kai kelionių jūrų laineriais metu be pėdsakų dingsta kuris nors turistas. Policija negali aptikti jokių prapuolusiojo pėdsakų. Detektyvams lieka tik spėlioti, kas nutiko laive.
paranormal.lt
Dingusių pasaulių žemėlapiai...

Ši istorija apie senovinius žemėlapius tapo žinoma visiems po to, kai 1929-uju metų lapkričio 9 d. Stambulo nacionalinio muziejaus direktorius Halilas Edhemas tvarkė archyvus ir vienoje lentynoje aptiko du geografinio žemėlapio
paranormal.lt
Mistinė T-1 sala...

1946 m. rugpjūčio 11 d. specialios paskirties lėktuvas B-29 „Poliarinė lapė“ iš Ferbankso aviabazėje dislokuoto „Aliaskos lapių“ dalinio pakilo į reguliarų žvalgybinį skrydį virš Šiaurės Ledjūrio. Jo m

paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Kas bus su pasauliu, kai išnyk...

Pradedant 10-uoju XX amžiaus dešimtmečiu bitininkai pradėjo pastebėti masinį darbinių bičių nykimą, ypač žiemos mėnesiais. Nuo to laiko situacija tik pablogėjo – išmirė apie 4000 medų nešančių bičių rūšių, o 2006 metais fenomenu
paranormal.lt
Kokiais ginklais kariavo senie...

Senajame indų epe „Mahabharata“, parašytame sanskrito kalba ir sudarytame iš 18 knygų, yra daugiau nei 200 tūkstančių eilėraščių, turinčių duomenų apie Senovės Indijos religiją, pasaulėžiūrą, papročius, istoriją, taip pat legend
paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Vegetatyvinė distonija ir kas ...

Kiekvienas biologinis organizmas, kaip ir bet kuris gyvas organizmas gamtoje, nusakomas eile charakteringų savybių, kurias jis sugeba išlaikyti laike. Jų pastovumas yra tas kriterijus, kuriuo remiantis galime tvirtinti kiek vien
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Ciberžolės kaukė veido odai...

Veido kaukė iš ciberžolės. Greita ir naudinga! Jūsų veido išvaizda gali priklausyti nuo daugeli problemų, kurios gali kilti dėl įvairių veiksnių, įskaitant stresą, hormonus ir kt. Dažniausiai odos problemos spuogai, tamsi veido
paranormal.lt
Šis skanus gėrimas padės norma...

Užsirašykite receptą! Hormonai – jūsų organizmo cheminės būklės pranašas. Jūsų kraujagyslėmis per kraują jie keliauja į audinius arba organus. Hormonai veikia lėtai ir, laikui bėgant, turi įtakos įvairiems procesams.
paranormal.lt
Cholesterolio reabilitacija...

Kodėl patariama nevalgyti vištos odos? Todėl, kad pavydima jums jūsų gražios odos, kurioje yra daug ...cholesterolio. :) Cholesterolio daugiausia organizme yra kepenyse, žarnyne ir ... odoje.
paranormal.lt
Vėžio žudikas: gerkite šias su...

Vėžio žudikas: gerkite šias sultis kiekvieną dieną nevalgius! Geriausias būdas užkirsti kelią vėžiui!

paranormal.lt
Pašalinkite podagrą natūraliai...

Podagra - uždegiminė liga, panašus į artritą, kuris gali sukelti nepakelią skausmą sąnariuose. Aukštas šlapimo rūgšties kiekis kraujyje - podagros pagrindinė priežastis. Kai valgome maisto produktus, kuriuose gausu purino, pavy