Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Mistinės vietovės, Anomalinės zonos » Peržiūrų: (1410) Komentarų: (0) (12.08.2015 - 19:27)

Velnio skylė Mirties slėnyje

Amerikoje yra nemažai anomalinių vietų, kuriose pastebėta nelaboji jėga. Apie tai byloja netgi šių vietų pavadinimai: Velnio žiedas, Kelias  į niekur, Velnio kanjonas, Velnio bokštas. Tačiau iš visų šių keistų vietų ypač išsiskiria JAV vakaruose, pačiame Mohavės dykumos centre esantis Mirties slėnis. Tai yra siaura ilga lyguma, iš visų pusių suspausta ištisine uolų siena.

Apie šių vietų nesvetingumą ir paslaptingumą liudija tarpeklio Juoduosiuose kalnuose, esančiuose Mirties slėnio rytuose, pavadinimas - Dantės viršukalnė. Iš tarpeklio iš tiesų atsiveria vaizdas į negyvenamą dykumą, virš kurios visą laiką raibuliuoja velniškas miražas. Tai pati sausiausia ir

karščiausia vieta vakarų pusrutulyje.

Vasaros dienomis daugiau nei 50°C temperatūra - įprastas dalykas. 1913 m. liepos 13 d. Mirties slėnyje buvo užfiksuotas 57°C karštis - šis rekordas iki šiol nepagerintas. Būtent tokioje vietoje ir randasi Velnio skylė.

Mirtinai pavojinga vieta

Apie Velnio skylę gerai žino ir daug papasakoti gali amerikiečių mokslininkas ir žurnalistas Džonas Maglensas. Jisai yra dalyvavęs ne vienoje įdomioje kelionėje į anomalias pasaulio vietas. Jis teigia, kad pati baisiausia vieta Žemėje, kurioje jam teko lankytis, - tai Velnio skylė.

Prieš keletą metų Džonas Amerikos geografų draugijos nurodymu lankėsi JAV vakarinėse valstijose. Jis tyrė kai kuriuos anomalius reiškinius Mirties slėnio nacionaliniame parke. Savaime suprantama, kad jis negalėjo neapsilankyti vienoje iš keisčiausių ir paslaptingų vietų.

Velnio skylė - tai bedugnis šulinys, įduba žemėje, kurios gylio dar niekam nepavyko išmatuoti. Gali būti, kad skylė yra gilesnė už garsųjį Kolos gręžinį.

Geologai mano, kad tai yra ne kas kita, o plyšys tarp dviejų tektoninių plokščių, kurios šioje vietoje yra truputį pasislinkusios viena nuo kitos. Kai kuriuose šaltiniuose skelbiama, kad skylės dydis paviršiuje yra apie 9x12 metrų. Tačiau Džonas, pats atlikęs matavimus, tvirtina, kad tikrasis šio šulinio dydis yra žymiai mažesnis -1,8x5,6 metro.

Dabartiniu metu gauti leidimą apsilankyti šioje keistoje vietoje nėra taip lengva. Nuo „laukinių" turistų Velnio skylė aptverta 2 m aukščio spygliuotos vietos tvora. Už tvoros gali patekti tik organizuotos grupės arba žmonės, turintys specialius leidimus, kuriuos išduoda parko vadovybė. Tai nėra bereikalinga atsargumo priemonė.

Žmogui būti šioje vietoje nėra nepavojinga. Kaip teigiama indėnų legendoje, šioje skylėje gyvena piktoji dvasia, kuri gali nužudyti kiekvieną, kas priartėja prie jos gyvenamosios vietos, o naktimis ji išlenda iš skylės ir tikrina ar nėra kur nors pašalinių.

Netoliese Velnio skylės gyvenantys pajuto genties indėnai tiki tuo, kad, užmigus šalia šulinio, niekada neatsibusi. Jų šamanai tvirtina, kad piktoji dvasia, gyvenanti šulinyje, jaučia, kai kažkas svetimas priartėja prie jos urvo. Tuomet ji išlenda iš jo ir uždusina auką. Kitu metu, kai piktosios dvasios niekas netrikdo, ji ramiai snaudžia po žemėmis.

Džonas pasakoja, kad tuo metu, kai jis tyrė Velnio skylę, jo savijauta labai pablogėjo: pašoko kraujospūdis, ėmė suktis galva, gerklėje pajuto pykinimą. Po to žurnalistas pajuto nenumaldomą norą atsigulti tiesiog ant žemės ir miegoti, miegoti, miegoti...

Jis atsigavo ant kušetės apsauginio vagonėlyje. Pasirodo, Džonas neteko sąmonės ir parkrito ant žemės. Apsaugininkas, tai pamatęs, jį ištraukė iš pavojingos vietos ir atgaivino.

Tokie atvejai, kai žmonės prie Velnio skylės pasijaučia blogai, nėra reti. Mokslininkai tai sieja su metano ar kitų kenksmingų dujų išsiskyrimu. Iš kur šios dujos išsiskiria, kol kas niekas nežino, tik žinoma tai, kad jų išsiskyrimas yra nereguliarus. Galima teigti, kad Džonui pasisekė. Arba į jį atkreipė dėmesį šulinio šeimininkas.

Bedugnė praraja

Velnio skylėje 90-120 metrų gylyje nuo paviršiaus yra požeminis ežeras. Toks skaičių skirtumas paaiškinamas tuo, kad vandens lygis nuolat kinta. Kai kurie mokslininkai mano, kad potvyniai ir atoslūgiai yra susiję su Mėnulio poveikiu. O štai šio vandens šaltinio gylio iki šiol niekam nepavyko nustatyti. Pirmieji bandymai tai atlikti buvo XX amžiaus pradžioje, tačiau jie nebuvo sėkmingi.
Praėjus maždaug pusei amžiaus buvo pabandyta metaliniu trosu į dugną nuleisti svarmenį. Tačiau trosas už kažko užkliuvo ir nutrūko. Toks pat likimas ištiko ir antrą trosą. Po šių įvykių ėmė sklisti gandai, kad vandens telkinio dugne gyvena kažkoks didžiulis gyvūnas, kuris neleidžia atlikti tyrimų, o gal tai ta pati piktoji dvasia, apie kurią pasakojama indėnų legendose, ar pats velnias, saugantis įėjimą

į savo karalystę.

1999-ais metais į požeminį ežerą buvo nuleista valdoma televizijos kamera, aprūpinta galingu prožektoriumi. Informacija apie šį tyrimą pasirodė tik po ketverių metų. Paaiškėjo, kad maždaug 80-ies metrų gylyje povandeninio šulinio sienos prasiplėtė. O dar po šimto metrų jų iš viso nebuvo galima įžiūrėti.

220 metrų gylyje prožektorius išsijungė, todėl toliau buvo filmuojama visiškoje tamsoje. Kai buvo pasiektas 230 m gylis, kamera ėmė suktis ir siūbuoti, panašu, kad ji pateko į sūkurį. Kamera ėmė kilti aukštyn, kilimo metu 15 sekundžių buvo fiksuojama melsva šviesa, einanti iš apačios.

Vartų sargai

Požeminio ežero vandens temperatūra yra apie 33°C. Tačiau vanduo visiškai ne toks, prie kokio mes esame įpratę kasdieniniame gyvenime. Šiuolaikiniame moksle yra toks terminas „sunkusis vanduo“. Iš pažiūros jis niekuo nesiskiria nuo įprasto vandens, tik sudarytas ne iš deguonies ir vandenilio, o iš deguonies ir deuterio, vandenilio izotopo.

Šį vandenį dar galima pavadinti mirusiu vandeniu. Gyvūnai, geriantys sunkųjį vandenį, labai greitai miršta. Biologai ne be pagrindo teigia, kad šiame vandenyje neįmanoma gyvybė. Tačiau vis tiek šioje nuodingoje aplinkoje gyvybė yra! Bent jau viršutiniuose vandens sluoksniuose.

Išgyvenimo čempionė yra mažytė žuvytė rainė. Tik ji nėra ta, kuri gyvena mūsų upėse ir ežeruose. Ji vadinama velniškąja raine (cyprinodon diabolis ). Šios žuvytės yra tarsi vartų sargai, sergstintys įėjimą į šią „mirties karalystę". Tai niekuo neišsiskirianti mažytė žuvytė. Jos vidutinis ilgis yra 19 mm. Tačiau rainės sugebėjimas prisitaikyti prie aplinkos yra tiesiog nepaprastas. 60 tūkstančių metų rainė atlaikė ledynų periodą, po to aukštą dykumos temperatūrą, o po to ir gyvenamosios aplinkos naikinimą, kurį atlieka žmogus.

Būtent žmogaus veikla ir baigia sunaikinti šias žuvytes. Velniškoji rainė laikoma pačia rečiausia žuvimi pasaulyje. Tai suprantama - jų liko vos apie pusę šimto. Bent jau taip teigia ichtiologai, bandę tirti požeminį ežerą.

Pirmasis rimtas smūgis rainės gyvenamajai aplinkai buvo suduotas XX amžiaus 7-o dešimtmečio pabaigoje, kai vietiniai fermeriai ėmė neteisėtai naudoti gruntinius vandenis savo laukų drėkinimui, todėl požeminio ežero lygis žymiai nukrito. Nors gamtosauginė organizacija laimėjo teismo bylą prieš fermerius, rainių populiacija ir toliau greitai mažėjo.

Buvo bandoma perkelti žuvytes į kitą vietą, tačiau šie bandymai baigėsi nesėkme. Gali būti, kad jau netolimoje ateityje ežero vanduo iš tiesų taps miręs, be jokios gyvybės. Arba šulinio šeimininkui teks ieškoti kitų vartų sargų.

Šeimininkas išeina pasivaikščioti

Velnio skylė - viena iš anomalių zonų. Šioje vietoje yra stebimi NSO, vaiduokliai, kamuoliniai žaibai, laiko postūmiai, dėl kurių dingsta žmonės.

Džonas prie Velnio skylės buvo vos porą valandų, ir tai buvo dieną, todėl nepastebėjo nieko anomalaus. Tačiau apsauginis, suteikęs pirmąją pagalbą, pasakojo, kad buvęs jo porininkas matė, jog vidurnaktį, šviečiant Mėnuliui, iš skylės išlindo keistas dviragis sutvėrimas, panašus į velnio, vaizduojamo paveiksliukuose, ir drakono su galinga dantyta uodega hibridą. Keletą akimirkų pastovėjusi prie prarajos, būtybė žengė šalin ir išnyko dykumos gilumoje. Kitą dieną porininkas padavė pareiškimą išeiti iš darbo. Apsauginis, kuris Džonui papasakojo šią istoriją, nieko panašaus nematė.

Kas gali pasakyti - ar iš tiesų buvo toks atsitikimas, ar eilinis pasakojimas turistams pagąsdinti? Tačiau neabejotina tik viena: anomaliose zonose, panašiose į Velnio skylę, yra stebimi fenomenai, kurių mokslas negali paaiškinti ir kurių žmogaus protas nesugeba suprasti.

reklama

Mįslės ir faktai

Šioje istorijoje: Velnio skylė, anomalinės vietos, Mirties slėnis, JAV

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 1410 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (386)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (297)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos

paranormal.lt
Veido kaukė atjaunins veidą per 5 minutes!...

Pamirškite visas brangias kosmetikas nuo raukšlių. Dabar jūs galite pasigaminti natūralią veido kaukę iš dviejų ingredientų, kuri padės jums atrodyti jauniau vos per 5 minutes. Jūsų raukšlės ir "nuvytusi" oda liks praeityje.
paranormal.lt
Natūralus vaistas Okra nuo diabeto rastas!...

Didžiausias atradimas! Natūralus vaistas nuo diabeto rastas! Dabar jums nereikia vartoti insulino kiekvieną dieną!

paranormal.lt
Labiausiai paplitę liaudies gydymo metodai nuo artrito...

Išbandykite šias liaudies gydymo priemones nuo artrito, atsikratykite skausmo kartą ir visiems laikams! Liaudies gydymo metodai nuo artrito.

paranormal.lt
Ar jums tinka maistas: nustatymas su švytuokle...

Švytuoklė atsako į visus klausimus, kokius jai užduodate. Tereikia būti susikaupusiam ir tikėti ritualo prasmingumu. Švytuoklės atsakymai ne kas kitą, o energetiniai srautai išreikšti judesiu.

//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Žmogaus protu nesuvokiami reiš...

Tai, kad pasaulyje egzistuoja daugybė neatskleistų paslapčių ir protu dar nesuvokiamų reiškinių, manau visi gerai žinome. To net negalėtume įvardyti, kaip kažkokio labai jau ypatingo fakto, o tokių nepaaiškinamų reiškinių yra ne
paranormal.lt
Vandenyne dingę turistai...

Pasitaiko atvejų, kai kelionių jūrų laineriais metu be pėdsakų dingsta kuris nors turistas. Policija negali aptikti jokių prapuolusiojo pėdsakų. Detektyvams lieka tik spėlioti, kas nutiko laive.
paranormal.lt
Dingusių pasaulių žemėlapiai...

Ši istorija apie senovinius žemėlapius tapo žinoma visiems po to, kai 1929-uju metų lapkričio 9 d. Stambulo nacionalinio muziejaus direktorius Halilas Edhemas tvarkė archyvus ir vienoje lentynoje aptiko du geografinio žemėlapio
paranormal.lt
Mistinė T-1 sala...

1946 m. rugpjūčio 11 d. specialios paskirties lėktuvas B-29 „Poliarinė lapė“ iš Ferbankso aviabazėje dislokuoto „Aliaskos lapių“ dalinio pakilo į reguliarų žvalgybinį skrydį virš Šiaurės Ledjūrio. Jo m

paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Kas bus su pasauliu, kai išnyk...

Pradedant 10-uoju XX amžiaus dešimtmečiu bitininkai pradėjo pastebėti masinį darbinių bičių nykimą, ypač žiemos mėnesiais. Nuo to laiko situacija tik pablogėjo – išmirė apie 4000 medų nešančių bičių rūšių, o 2006 metais fenomenu
paranormal.lt
Kokiais ginklais kariavo senie...

Senajame indų epe „Mahabharata“, parašytame sanskrito kalba ir sudarytame iš 18 knygų, yra daugiau nei 200 tūkstančių eilėraščių, turinčių duomenų apie Senovės Indijos religiją, pasaulėžiūrą, papročius, istoriją, taip pat legend
paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Vegetatyvinė distonija ir kas ...

Kiekvienas biologinis organizmas, kaip ir bet kuris gyvas organizmas gamtoje, nusakomas eile charakteringų savybių, kurias jis sugeba išlaikyti laike. Jų pastovumas yra tas kriterijus, kuriuo remiantis galime tvirtinti kiek vien
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Ciberžolės kaukė veido odai...

Veido kaukė iš ciberžolės. Greita ir naudinga! Jūsų veido išvaizda gali priklausyti nuo daugeli problemų, kurios gali kilti dėl įvairių veiksnių, įskaitant stresą, hormonus ir kt. Dažniausiai odos problemos spuogai, tamsi veido
paranormal.lt
Šis skanus gėrimas padės norma...

Užsirašykite receptą! Hormonai – jūsų organizmo cheminės būklės pranašas. Jūsų kraujagyslėmis per kraują jie keliauja į audinius arba organus. Hormonai veikia lėtai ir, laikui bėgant, turi įtakos įvairiems procesams.
paranormal.lt
Cholesterolio reabilitacija...

Kodėl patariama nevalgyti vištos odos? Todėl, kad pavydima jums jūsų gražios odos, kurioje yra daug ...cholesterolio. :) Cholesterolio daugiausia organizme yra kepenyse, žarnyne ir ... odoje.
paranormal.lt
Vėžio žudikas: gerkite šias su...

Vėžio žudikas: gerkite šias sultis kiekvieną dieną nevalgius! Geriausias būdas užkirsti kelią vėžiui!

paranormal.lt
Pašalinkite podagrą natūraliai...

Podagra - uždegiminė liga, panašus į artritą, kuris gali sukelti nepakelią skausmą sąnariuose. Aukštas šlapimo rūgšties kiekis kraujyje - podagros pagrindinė priežastis. Kai valgome maisto produktus, kuriuose gausu purino, pavy