Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Mistika » Peržiūrų: (349) Komentarų: (0) (17.08.2016 - 16:32)

Žmogus girdi žmones jiems dar nepradėjus kalbėti

"Aš pasakiau dukrai, kad svetainėje jos televizorius turi problemų su vaizdo ir garso cinchronizacija. Po to pastebėjau, kad virtuvėje veikiančiame televizoriuje irgi matomos dubliažo problemos. Ir staiga suvokiau, kad mano paties balsas nesutampa su artikuliacija. Reiškia, problema ne televizoriuose, o manyje!"

Ar jums kada nors teko žiūrėti seną filmą, kur garsas sklinda nesinchroniškai su tuo, kas vyksta ekrane? Dabar įsivaizduokite, kad kiekvienas garsas, kurį girdite, netgi jūsų paties skleidžiamas, skamba neteisingai. Tokiame pasaulyje gyvena žmogus, prašęs jį vadinti PH. Netrukus po atliktos širdies operacijos jis pastebėjo, kad kažkas aplinkui vyksta ne taip.

„Aš svečiavausi pas dukrą, o ji mėgsta, kad televizorius būtų visą laiką įjungtas. Aš pasisuku į dukrą ir sakau: „Jums reiktų normalaus televizoriaus, kuriame vaizdas ir garsas būtų sinchronizuoti". O dukra atsakė: „Su televizoriumi viskas tvarkoje“.

Žmogus girdi žmones jiems dar nepradėjus kalbėti Susirūpinęs vyras nuėjo į virtuvę pasiruošti puodelį kavos. Virtuvėje ant sienos buvo pakabintas dar vienas televizorius, jis turėjo tą pačią problemą. PH nuėjo į svetainę ir pasakė dukrai: „Taigi pas jus du televizoriai blogai veikia! “

Ir štai tuo metu vyras pastebėjo, kad jo dukros kalba taip pat nesutampa su lūpų judėjimu. „Problema buvo ne televizoriuose, o manyje. Viskas vyko realiame gyvenime“.

PH - pirmasis oficialiai patvirtintas atvejis, kai žmogus pradeda girdėti kitų žmonių kalbą dar prieš pastebėdamas jų lūpų judėjimą. Ši situacija suteikia unikalią galimybę suprasti kaip mūsų smegenys apjungia tai ką girdime ir matome.

Nežinia, kodėl PH problemos prasidėjo būtent tuo metu. Tai gali būti susiję su ūmiu perikarditu (širdį dengiančios plėvės (perikardo) uždegimas) arba su chirurgine intervencija, kurios teko imtis ligos gydymui.

Atsiradus problemoms su sinchronizacija laike buvo atliktas smegenų skenavimas, kuris parodė, jog smegenyse yra dvi pažeistos vietos, kurios, kaip manoma, atsakingos už garso, laiko ir judesio suvokimą. „Kaip atsirado šie pažeidimai, galima tik spėlioti, - pasakoja PH. - Gal jie pas mane buvo visą gyvenimą arba pasireiškė dėl intensyvios terapijos“.

Keistas garso vėlavimas

Praėjus kelioms savaitėms PH suprato, kad asinchroniškai skamba ne tik jį supančių žmonių kalba: pokalbio metu jis savo paties žodžius girdėjo dar prieš tai, kai jo lūpos imdavo judėti. „Vėlavimas atrodė gana nemažas, visa ši situacija mane suglumino ir sukėlė nerimą. Tuomet nežinojau ar didės laiko skirtumas tarp garso ir vaizdo, tačiau dabar jis stabilizavosi maždaug ties ketvirčiu sekundės".

Šviesa ir garsas sklinda skirtingais greičiais. Atitinkamai, kai kas nors kalba, vizualūs ir garsiniai duomenys mūsų akis ir ausis pasiekia skirtingu metu. Po to šie signalai yra apdorojami smegenyse įvairiais lygiais. Nežiūrint į tai, mes garsą ir veiksmą suvokiame, kaip vykstančius vienu metu, tačiau iki šiol nėra žinoma, kaip smegenys pasiekia šį efektą.

Londono universiteto mokslininkas Eliotas Frimanas su kolegomis tyrė PH situaciją ir atliko testą, bandydami nustatyti suvokimą laike. PH buvo rodomi trumpi vaizdo įrašai su kalbančiais žmonėmis, o vyras turėjo atsakyti ar garsas įraše sklido prieš pradedant judėti kalbančiojo lūpoms ar po to. PH atsakė, kad garsas girdimas dar prieš pradedant judėti lūpoms. Tam, kad vaizdas ir garsas būtų suvokiami sinchroniškai, tyrėjams teko paleisti garsą 200 milisekundžių vėliau nei pradėdavo judėti lūpos.

Po to mokslininkai atliko dar vieną eksperimentą, suteikianti daugiau objektyvumo, paremtą Mak-Gurko iliuzija. Šios iliuzijos esmė yra tokia: žmogus, išgirdęs pirmą skiemenį, stebį ką nors, tariantį antrą skiemenį; tokia kombinacija priverčia jį suvokti trečiąjį skiemenį.

Kadangi PH pradeda girdėti garsą dar prieš pradedant judėti žmonių lūpoms, mokslininkai tikėjosi, kad iliuzija suveiks, jeigu jie užlaikys garsą. Jie buvo labai nustebę, kad rezultatas buvo visiškai priešingas: perduodant garsą 200 milisekundžių anksčiau už lūpų judėjimą sužadino iliuziją, tačiau šį kartą PH smegenys ėmė vaizdą apdoroti prieš garso suvokimą.

Tokius rezultatus parodė ne vien tik PH. Abu testus atliko dar 37 žmonės, daugeliui jų buvo pastebėta
ta pati tendencija, nors kasdieniniame gyvenime jokių neatitikimų nebuvo užfiksuota.

Daugybė laikrodžių

Kaip teigia Frimanas, vieną ir tą patį įvykį išoriniame pasaulyje mes priimame skirtingomis smegenų dalimis, kaip vykstančius skirtingais laiko momentais. Tai reiškia, kad be vieningo „dabar“, mūsų smegenyse egzistuoja daug laikrodžių, iš kurių dviejų veikimas buvo pademonstruotas bandymų metu. Visi šie laikrodžiai parodo individualų žmogaus „dabar" bendro laiko rodiklio atžvilgiu.

PH atveju, vienas ar keli šie laikrodžiai žymiai vėlavo, taip pakeisdami vyro bendrą laiko suvokimą. Gali būti, kad tai vyksta būtent dėl smegenų pažeidimo. Frimano nuomone, laiko nesutapimas PH smegenyse gali būti pernelyg didelis ir galėjo prasidėti pernelyg netikėtai, neleisdamas žmogui prisitaikyti prie jo ar paprasčiausiai šio nesutapimo nepastebėti. Dėl to PH ir pastebėjo asinchroniškumą kasdieniniame gyvenime. Mokslininkas daro prielaidą, kad PH, gali būti, suvokia tik vieną savo laikrodį, kuris yra vienintelis, kurį galima sąmoningai pasiekti.

Kaip pasakoja pats PH, iš esmės jis jau išmoko gyventi su tokiu sensoriniu neatitikimu, nors prisipažįsta, kad būna sunkumų triukšmingose vietose ir ten, kur yra daug žmonių. Jeigu jis girdi savo balsą dar prieš pradedant judėti burnai, ar jam kada nors atrodė, kad jis negali kontroliuoti savo paties balso? „Ne, esu visiškai įsitikinęs, kad kalbu savo noru, - pasakoja vyras. - Paprasčiausiai tai gana keistas jausmas“.

PH prisipažįsta, kad džiaugtųsi, jeigu pavyktų pašalinti šią aplinkos suvokimo keistenybę, tačiau labai nepergyvens, jeigu artimiausiu metu gydytojams to nepavyks padaryti. „Tai gyventi netrukdo, - jis kalba. - Tampant vyresniu, pripranti gyventi su tokiais dalykais. Aš ir nesitikiu, kad mano organizmas idealiai funkcionuotų".

reklama

Žurnalas "Mįslės ir faktai" №8 2016

Šioje istorijoje: garsas

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 349 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (373)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (288)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
Soda ir medus naujas bandymas prieš vėžį...

Tiesa, vėžio ląstelės veši cukruje, bet šis derinys veikia, kaip "Trojos arklys". Šiame mišinyje cukrus tarnauja taikiniu vėžio ląstelėms, o soda jas sunaikina. Šarmingumas arba naikina mikrobus vėžio viduje paveikt

paranormal.lt
Banano gydomosios sąvybės...

Išmeskite vaistus į šiukšlių dėžę: Šis vaisius gydo geriau nei bet kuris kitas vaistas! Kam reikalingi vaistai dabar?
paranormal.lt
Norvegiška lašiša – toksiškiausias maistas visame pasau...

Keleto mėnesių eigoje prancūzų žurnalistai Nikolia Danielis ir Lui de Barbeirakas tyrė žuvies industriją iš vidaus. Jie keliavo nuo Norvegijos iki Vietnamo, pabuvojo Švedijoje ir Danijoje. Jų tyrimo medžiagą vainikavo filmas,

paranormal.lt
Kaip greitai atsikratyti pigmentinių dėmių...

Paprastas triukas, kuris padės atsikratyti pigmentinių dėmių. Ir tik vienas komponentas. Rudės dėmės - problema, kuriems dauguma žinoma. Šios dėmės kai kuriems žmonėms suteikia diskomfortą, ypač, jai šios dėmės atsiranda ant


//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Panašūs žmonių keisto dingimo ...

Deividas Paulidesas, daugiau nei 20 metų dirbęs teisėsaugos organuose, nagrinėjo nepaaiškinamus žmonių dingimo atvejus Šiaurės Amerikoje ir pastebėjo keistus sutapimus. Tuo metu, kai vietiniai policijos pareigūnai kiekvieną atve
paranormal.lt
Malahaido pilies vaiduokliai...

Malahaido (Malahide) pilis, stovinti netoli Dublino, yra viena iš labiausiai turistų lankomų Airijos vietų. Pilis pastatyta didelio parko teritorijoje, esančio gražiame pajūrio miestelyje Malahaide. Beveik 800 metų pilis tuo pač
paranormal.lt
Kur teleportacijos metu dingst...

"Teleportacijos" terminą pirmasis panaudojo Čarlzas Fortas, norėdamas apibūdinti daiktų pernešimą iš vienos vietos į kitą be matomo fizinės jėgos panaudojimo ar dalyvavimo. Per šimtmečius surinkta daug medžiagos apie tai, kaip ž
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Paralelinės visatos...

Norint išsiaiškinti, kas yra paralelinės visatos, pirmiausia būtina atsakyti į svarbesnį klausimą – o kas gi yra ta visata? Egzistuoja trys šio klausimo nagrinėjimo kryptys: mokslinė, religinė-mitologinė ir asmeninė. Pagal domin
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Visiškas ir greitas organizmo ...

Ciberžolė pagrindinis ingredientas šio recepto. Ciberžolė yra žinoma dėl jos veiklios medžiagos kurkumino, kuris turi daugiau nei 150 teigiamų terapinių veiksnių, įskaitant antioksidantines, priešuždegimines ir priešvėžines s

paranormal.lt
Šis receptas lengvai išvalys p...

Jei norite apsaugoti savo bronchus ir plaučius, tada šis receptas yra tai, ko jums reikia. Lengviau išvengti šių ligų nei jas gydyti. Daugelis mokslininkų teigia, kad šis receptas vėžio profilaktikai yra taip pat naudingas.
paranormal.lt
Egzemos gydymas! 5 geriausi ir...

Obuolių actas buvo naudojamas šimtmečius, gydymui nuo visų ligų. Įrodyta, kad obuolių actas žmogaus organizmui turi teigiamą poveikį. Tarp jų: cukraus kiekio kraujyje sumažinimas, pagerina net diabeto simptomus. Dažniausiai o

paranormal.lt
Vandenilio peroksidas vaistas ...

Dėmesio: Food Grade Vandenilio Peroksidas nėra maistas ar maisto papildas. Autoriai, tyrėjai bei kai kurie Hab. Mokslo Daktarai yra atlikę ypač daug tyrimų ir analizių, kurių metu pastebėjo, kad naudojant skiestą vandenilio p

paranormal.lt
Paskubėkite! Šis straipsnis ša...

Nuostabi priemonė! Šis 100% natūralus gėrimas valo ir pašalina toksinus, chemines medžiagas ir riebalus iš mūsų arterijų, kurie gali mums pakenkti.