Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » »

Vaistingieji kiaulpienių žiedai

  • 3.5 Reitingas
  • 1147 Peržiūrų
  • Aptarti

Iš kiaulpienių žiedų galima paruošti ne tik skanų medų ir uogienę, bet ir jais gydyti įvairias ligas. Kiaulpienių žiedai plačiai vartojami liaudies medicinoje. Įrodyta, kad kiaulpienių žiedai padeda gydyti plaučių tuberkuliozę, virusines ligas, cukrinį diabetų.

kiaulpienių žiedai, kiaulpienės, liaudies medicina, žolelių nauda

Kiaulpienių žiedus galima vartoti ir kitais atvejais, nes jie: • tonizuoja ir stimuliuoja; • gerina apetitą; • žmogaus organizme pagreitina medžiagų apykaitą; • ramina sudirgusią ir pervargusią centrinę nervų sistemą; • iš organizmo šalina toksines medžiagas; • lengvai skatina šlapimo išsiskyrimą; • mažina padidėjusį kraujospūdį; • padeda gydyti nemigą.

Kiaulpienių žiedai neturi šalutinio žalingojo poveikio. Tiesa, kai kurie žmonės gali individualiai nepakęsti šių vaistinių augalų, nes jiems sukelia alergines reakcijas. Kiaulpienių žiedus patariama skinti ekologiškai švariose vietose, toliau nuo judrių kelių ir pramonės įmonių.

NAUDOJIMAS

Kepenų ligų gydymas

Kepenų ligas patariama gydyti kiaulpienių žiedų preparatais, panašiais į saldumynus ar uogienes. Ant puodo dugno priberkite kiaulpienių žiedų, užberkite cukrumi, uždenkite medine lentele, prispauskite svoriu, palaikykite 2 savaites. Šie neįprasti vaistai naudingi kepenims.

Odos nudegimo gydymas

Kiaulpienių žiedai padeda gydyti odos nudegimus. Į stiklainį subertus kiaulpienių žiedus užpilkite aliejumi. Stiklainį su kiaulpienių žiedais ir aliejumi verdančio vandens vonelėje kaitinkite 35 minutes. Kai atvės, aliejų nukoškite, kiaulpienių žiedus nuspauskite. Vėliau šiuo aliejumi galėsite sutepti nudegintas odos vietas.

kiaulpienių žiedai, kiaulpienės, liaudies medicina, žolelių nauda

Karpas padedantis naikinti antpilas

Panašiai kaip ir antpilą odos nudegimams gydyti patariama ruošti preparatus, padedančius naikinti karpas, tik vietoj aliejaus reikia panaudoti odekoloną. Ruošiamam antpilui reikia leisti 2 savaites nusistovėti tamsioje patalpoje.

Kiaulpienių žiedų sirupas

200-300 kiaulpienių žiedų užpilkite 0,5 litro vandens, virinkite kelias minutes. Skystį nukoškite, atvėsusius kiaulpienių žiedus nuspauskite. Į skystį suberkite 4 stiklinės cukraus, sirupą užvirkite, virinkite 6-8 minutes, supils lykite į butelius ar stiklainius, laikykite šaltoje vietoje.

Spiritiniai kiaulpienių žiedų antpilai

Spiritiniu kiaulpienių žiedų antpilu patariama gydyti įvairias ligas, taip pat ir radikulitą. Spiritiniu kiaulpienių žiedų antpilu patariama Įtrinti skaudamas vietas, jį panaudoti ruošiant kompresus. Susmulkintais kiaulpienių žiedais iki pat viršaus pripildykite stiklainius, užpilkite spiritu, leiskite kelias savaites nusistovėti tamsioje vietoje. Šaldytuve spiritinio kiaulpienių antpilo laikyti nepatariama.

• Kiaulpienių žiedus suberkite į stiklainį. Žiedai turi užimti ne mažiau nei 75 proc. stiklainių tūrio. Kiaulpienių žiedus iki viršaus užpilkite degtine, leiskite nusistovėti 3 savaites, nukoškite, žiedus nuspauskite. Šiuo antpilu išoriškai patariama malšinti raumenų skausmus, gydyti sąnarių ligas, osteochondrozę ir podagrą.

kiaulpienių žiedai, kiaulpienės, liaudies medicina, žolelių nauda

Kiaulpienių žiedų mišinys su cukrumi

Kiaulpienių žiedus lygiomis dalimis sumaišykite su cukrumi, lauke, pavėsingoje vietoje leiskite nusistovėti parą laiko, perneškite į vėsią patalpą, palaikykite dar 10 dienų. Nukoštą kiaulpienių sirupą laikykite šaldytuve.

kiaulpienių žiedai, kiaulpienės, liaudies medicina, žolelių nauda

KIAULPIENIŲ ŽIEDAI KOSMETIKOJE

Riebios odos priežiūra

Į stiklainį subertus kiaulpienių žiedus ir lapus užpilkite 130 ml degtinės, tamsioje patalpoje leiskite nusistovėti savaitę laiko, nukoškite, įpilkite 50 ml mineralinio vandens. Šiuo losjonu riebią ir blizgią odą šluostykite nusiprausus ir prieš miegą.

Odos balinimas

1 stiklinę kiaulpienių žiedų užpilkite 1 stikline verdančio vandens, leiskite nusistovėti, nukoškite, perpilkite į kitą indą. Balindami strazdanas, šiuo antpilu odą šluostykite 2 kartus per dieną. Iš šio antpilo galima paruošti ledo kubelius, kuriais vėliau galėsite trinti veido odą.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar