Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal »  » Istorijos paslaptys

Trečiojo Reicho superpastatai 1.2 (Raketos Fau-2)

00:44:00
2 peržiūros
„Fau-2“ buvo vienos pakopos skystąjį kurą naudojanti raketa, skirta priešo objektams naikinti iki 320 kilometrų spinduliu. Vertikaliai paleidžiamos raketos greitis maksimalus skrydžio metu siekdavo 1,7 km/s. Raketos kovinėje galvutėje buvo įrengtas 800 kg amotolo sprogstamasis užtaisas. „Fau-2“ raketos II-ajame pasauliniame kare buvo pradėtos naudoti 1944 metais, daugiausiai prieš Didžiosios Britanijos miestus. Iš viso Antrojo pasaulinio karo metais nacistinė Vokietija paleido daugiau nei 3200 „Fau-2“ raketų.

Po karo „Fau-2“ buvo naudojama kaip pirmųjų balistinių JAV, Sovietų Sąjungos ir Kinijos raketų prototipas. „Fau-2“ buvo pirmoji pasaulyje raketa, atlikusi suborbitinį kosminį skrydį.

Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, V.Haeusermanas kartu su kitais vokiečių raketinės programos inžinieriais ir mokslininkais buvo pervežtas į JAV. Jis dalyvavo JAV kosminėje programoje, kartu su kitais specialistais kūrė „Apollo – 11“ kosminį laivą, 1969 m. išlaipinusį pirmuosius žmones Mėnulyje. Šiame projekte V.Haeusermanas buvo atsakingas už „Apollo-11“ valdymo ir nukreipimo sistemų sukūrimą ir įrengimą, sakoma pranešime.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar