Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Orai Ir Pavojingi Gamtos Reiškiniai
Orai Ir Pavojingi Gamtos Reiškiniai

Orai Lietuvoje ir visame pasaulyje! (29.05.2024)

Orų prognozės įvairiuose Lietuvos ir užsienio miestuose, atostogoms. Ilgalaikė orų prognozė savaitei. Orai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir kituose miestuose.

Oro temperatūra skirta artrito ligoms sergantiems žmonėms. Kokios dienos yra rizikingos išeiti į lauką, kurios ne, pagal drėgmė, slėgį ir temperatūrą.

 

Saulės spinduliavimas ir aktyvumas, už dvi dienas pagal palydovą GOES-15

1-minute GOES-15 Solar X-ray Flux Prepared by the U.S. Dept. of Commerce, NOAA, Space Weather Prediction Center 0.05- 0.4 nanometer, 0.1 - 0.8 nanometer, Source: GOES-15, Location: W135

X-ray flux (6 hours)
X-ray flux (3 days)
X-ray flux (3 days)
X-ray flux (3 days)

C - silpna blykstė (C kalsė), M - vidutinė blykstė (M klasė), X - stipri blykstė (X klasė)

Žemės drebėjimai šiandiena:

Žemės magnetinis aktyvumas šiandien

Kp Index Nowcast

Dėmesio! Stebėdami čia skelbiamą diagramą Jūs visada žinosite mūsų planetos magnetinio lauko būseną ir galėsite atsižvelgti į jo poveikį. Turėkite omenyje, kad diagramoje nurodomas UTC – pasaulinis koordinuotasis laikas. Lietuvos laiką gausime pridėję keletą valandų: UTC+2 (kai galioja žiemos laikas) arba UTC+3 (kai galioja vasaros laikas)

Žemės magnetinio lauko svyravimų indekso skalė Kp yra padalinta į 10 lygių.
Kp reikšmė:
– nuo 0 iki 3, – magnetinis laukas ramus;
– 4 lygis – neramus magnetinis laukas;
– nuo 5 iki 9 – magnetinė audra.

Dėl magnetinių audrų padaugėja širdies priepuolių skaičius, labai padaugėja pacientų su trinkančiu širdies ritmu – ypač su prieširdžių virpėjimais, taip pat dūstančių ir su nevaldomai aukštais kraujospūdžiais. Lėtinių ligų turintiems žmonėms jau keletą dienų prieš audrą papildomai reikia gerti kraują skystinančių vaistų, taip pat raminamųjų, nes dėl magnetinio lauko suaktyvėjimo didėja nervinė įtampa, o didėjant jai, trinka ir kraujospūdis, kurio kontrolei šiomis dienomis taip pat reikia skirti daugiau dėmesio.

Sveiki žmonės taip pat turėtų pristabdyti gyvenimo tempą: nesiimti didelių fizinių ir psichologinių krūvių, vengti stresinių aplinkybių, jei įmanoma, neplanuoti rimtų, įtemptų pasitarimų darbe, nepradėti naujų darbų, nesileisti į ilgas keliones, kurių metu tenka ilgai sėdėti sulenktomis kojomis, nes didėja rizika susidaryti trombui. Jei vis dėlto tenka keliauti, medikai prieš kelionę pataria išgerti kraują skystinančių vaistų.

Žemės magnetosferos svyravimai, magnetinės audros kyla veikiant Saulės plazmos srautams – įkrautoms dalelėms, kurias išspinduliuoja Saulė. Dalelės, atsitrenkdamos į magnetosferą, išprovokuoja jos svyravimus, o tai gali sukelti radijo ryšio sutrikimus.