Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » Medicinos Naujienos

27.03.2020, 17:44
Medicinos Naujienos

Nėra abejonių, kad, pakeitus osteoartrito pažeistą klubo ar kelio sąnario kremzlę dirbtiniu sąnariu, daugelio senjorų gyvenimas pasikeičia,-jei nesioperuotų, jie taip ir liktų sėdėti neįgaliųjų vežimėlyje.

Sužinok daugiau ...
25.03.2020, 08:38
Medicinos Naujienos

Į Europą įsiveržęs koronavirusas Lietuvos dar nepasiekė, tačiau visuomenę jau dabar kausto baimė ir nuogąstavimai. Nacionalinio vėžio instituto specialistai pabrėžia, kad nors naujasis koronavirusas yra pavojingesnis vyresnio amžiaus asmenims bei sergantiems lėtinėmis ligomis (cukriniu diabetu, onkologiniais susirgimais ir kt.), visgi panikuoti nederėtų – ir pateikia rekomendacijas, kaip elgtis onkologine liga sergantiems pacientams ir jų artimiesiems.

Sužinok daugiau ...
23.03.2020, 14:22
Medicinos Naujienos

Žaibiškas COVID-19 ligos plitimas ir aukštas infekcijos mirtingumas paskatino daugybę pasaulio vaistų kūrimo laboratorijų mobilizuotis ir sutelkti visas savo pastangas būtent į vaistų nuo SARS-CoV-2 kūrimą ar jau esamų antivirusinių preparatų efektyvumo patikrinimą. Naujausią situaciją šioje srityje apžvelgia svetainė „Clinical Trials Arena“.

Sužinok daugiau ...
23.03.2020, 10:13
Medicinos Naujienos
Kvebeke (Kanada) įsikūrusi biofarmacijos įmonė „Medicago“ paskelbė sukūrusi į virusą panašią dalelę. Tai jai pavyko padaryti vos per 20 dienų nuo tada, kai gavo koronaviruso COVID-19 sukeliančio viruso SARS-CoV-2 geną. Į virusą panašios dalelės sukūrimas yra pirmas žingsnis norint sukurti vakciną nuo naujojo koronaviruso. Dabar bus atliekami ikiklinikiniai tyrimai, siekiant nustatyti jos veiksmingumą ir saugumą
Sužinok daugiau ...
23.03.2020, 07:02
Medicinos Naujienos

Didžiosios Britanijos otorinolaringologų asociacija (BAO) atrado naujus koronaviruso simptomus, kurie daliai žmonių gerokai apsunkins gyvenimą ar net atims paskutinius gyvenimo malonumus.

Sužinok daugiau ...
22.03.2020, 13:04
Medicinos Naujienos
Visame pasaulyje daugėjant susirgimų ir mirčių nuo koronaviruso, Kinija paskelbė suradusi pirmąjį antivirusinį vaistą, vadinamą „Favilavir“, kuris padeda gydyti koronavirusą
Sužinok daugiau ...
21.03.2020, 09:48
Medicinos Naujienos

Kai kuriuose užsienio šaltiniuose ėmė plisti informacija, kad tie, kurie turi A kraujo grupę, yra labiau pažeidžiami koronaviruso. Tokios naujienos ne vienam gali sukelti baimę, tačiau svarbu savęs paklausti – kiek tokia informacija yra pagrįsta ir teisinga?

Sužinok daugiau ...
19.03.2020, 06:55
Medicinos Naujienos
Naujų vaistų ieškantiems chemikams vis nepavyko ištobulinti proceso, galinčio vaistų stiprumą padidinti iki 2000 kartų: „stebuklingojo metilinimo“. Ši reakcija pakeičia atskirus vandenilio atomus ir pakeičia juos metilo grupėmis  — taip pakeista vaisto molekulė lengviau veikia savo biologinius taikinius. Bet šis triukas toks sudėtingas, kad toli gražu ne visi tyrėjai jį net bando atlikti.
Sužinok daugiau ...
18.03.2020, 15:51
Medicinos Naujienos

Naujasis koronavirusas SARS-CoV-2 ore gali išlikti gyvybingas iki kelių valandų, o ant kai kurių paviršių – iki trijų parų, rašo žurnalas „New England Journal of Medicine“, remdamasis amerikiečių mokslininkų atliktų tyrimų duomenimis.

Sužinok daugiau ...
18.03.2020, 09:13
Medicinos Naujienos
Kol kas dar anksti galutiniam patvirtinimui – bet panašu, aukšta temperatūra ir drėgmė sulėtina viruso plitimą, mokslo naujienų svetainėje „ZME Science“ rašo jos įkūrėjas Mihai Andrei.
Sužinok daugiau ...
18.03.2020, 07:10
Medicinos Naujienos

Žmonės panikuoja dėl Covid-19 sukeliančio koronaviruso (SARS-cov-2) plitimo, dėl to kai kurios prekės (vanduo, tualetinis popierius, ilgo galiojimo maistas), išparduodami itin greitai ir dėl to gali kilti jų trūkumas. „Rankų valikliai nenužudo visų virusų,“ pabrėžia jis. „Muilas ir vanduo pašalina juos nuo rankų.“ Tad, nekeiskite rankų plovimo rankų valikliu. Jei tik įmanoma, visada rinkitės plovimą muilu 20 sekundžių.

Sužinok daugiau ...
18.03.2020, 06:53
Medicinos Naujienos
Toliau plintant nerimui dėl plintančio koronaviruso žmonės masiškai perka dezinfekantus ir yra raginami kruopščiai plauti rankas. Bet ar žinote, kaip taisyklingai plauti rankas ir kad dezinfekanto tikrai nepakaks?
Sužinok daugiau ...
15.03.2020, 21:27
Medicinos Naujienos

Šiais laikais mokslininkai dėl daugelio uždegiminių ligų, įskaitant artritą, kaltina neišlaikytą omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių proporciją. Yra pagrindo galvoti, kad, per daug vartojant omega-6 riebalų rūgščių, galima net susirgti depresija ir bipoliniais sutrikimais. Jei norite išsigydyti artritą, jūs turite įsitikinti, kad vartojate tinkamą proporciją svarbių nepakeičiamųjų riebalų rūgščių.

Sužinok daugiau ...
11.03.2020, 13:28
Medicinos Naujienos

CD47 - tai ant daugybės skirtingų vėžinių ląstelių paviršiaus aptinkamas baltymas. Jei pavyktų šį baltymą blokuoti antikūniais, imuninės ląstelės galėtų užpulti ir naikinti vėžines ląsteles. Bandymai jau vyksta, tačiau laboratorijose su pelėmis mokslininkai pasiekia prieštaringų rezultatų - tai veikia, tai neveikia. Kas galėtų padėti?

Sužinok daugiau ...
07.03.2020, 18:08
Medicinos Naujienos

Koronavirusui, kurio pradinis epicentras buvo Kinijos Hubėjaus provincijos sostinė Uhanas, toliau plintant po pasaulį, užsikrėtimo atvejų Europoje vis daugėja. Virusas perskriejo Atlantą – Pietų Amerikoje koronavirusas diagnozuotas brazilui. JAV didmiestis San Fransiskas, baimindamasis viruso, paskelbė ekstremalią padėtį. Ekstremali padėtis paskelbta ir Lietuvoje, o virusas plinta ir po palyginti netolimas šalis: jis nustatytas Švedijoje, Danijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Estijoje, Latvijoje, Baltarusijoje.

Sužinok daugiau ...
04.03.2020, 20:45
Medicinos Naujienos

Visos modernios ligos, įskaitant sąnarių ir raumenų skausmą, yra susijusios su virškinimo sistemos sutrikimais, tai sakytina ir apie reumatoidinį artritą.

Sužinok daugiau ...
02.03.2020, 13:27
Medicinos Naujienos
Masačusetso valstijoje, Kembridžo mieste, įsikūrusi biotechnologijų įmonė „Moderna Therapeutics“ išsiuntė pirmąją savo vakcinos nuo koronaviruso COVID-19 partiją. Vakcina buvo sukurta praėjus vos 42 dienoms po to, kai Kinijos mokslininkai sausio viduryje paviešino ligą COVID-19 sukeliančio viruso, pavadinto SŪRS-CoV-2, genetinę seką.
Sužinok daugiau ...
24.02.2020, 19:59
Medicinos Naujienos
Gydytis nuo artrito iš esmės reiškia įveikti uždegimą. Didesnė dalis šiame leidinyje rekomenduotų mitybos ir gyvenimo būdo pokyčių, kurie pageidautini siekiant užkirsti kelią artritui arba jį įveikti, prasideda būtent nuo uždegimą slopinančio valgiaraščio.
Sužinok daugiau ...
22.02.2020, 20:32
Medicinos Naujienos

Artrito kamuojamiems žmonėms alternatyvių terapijų netrūksta, bet daug dalykų priklauso nuo paties žmogaus. Sveikatą galima iš esmės pagerinti tiek keičiant valgiaraštį, tiek pradedant taikyti savo kasdieniame gyvenime lengvą pratimų programą ir vartoti maisto papildus, turinčius vitaminų ir vertingų mikroelementų.

Sužinok daugiau ...
20.02.2020, 18:16
Medicinos Naujienos
Naujas tyrimas rodo, kad moterys užkirsti kelią širdies ligoms gali atsisakiusios dalies vakarienės. Mokslininkai nustatė, kad moterų, kurios didelę dalį dienos kalorijų suvartoja vakare, širdies sveikata yra blogesnė. Tyrimas atliktas su moterimis, tačiau gali būti, kad jo rezultatai pritaikomi ir vyrams.
Sužinok daugiau ...
1 2 3 ... 26 27 »