Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » Hipotezės

03.03.2020, 15:41
Hipotezės
Kai ji buvo labai jauna, Žemė skyrėsi nuo tos, kurioje gyvename šiandien. Nors ji turėjo superžemynus, kuriuos stumdė tektoniniai judesiai, gali būti, kad buvo laikotarpis, kai žemės masyvų buvo labai mažai arba jų nebuvo, o Žemė buvo vandens pasaulis, skelbia „Science Alert“.
Sužinok daugiau ...
26.02.2020, 20:37
Hipotezės

„Būsime 5G technologijos diegimo lyderiai“, - garsiai ištrimituoja mūsų tautos išrinktieji ir tyliai „prakiša“ sveikatos apsaugos ministro įsakymą, leidžiantį Lietuvoje elektromagnetinės taršos normas padidinti 10 kartų. Čia pat pasipila reklaminės „fanfaros“ apie didžiulį technologinį progresą, daiktų internetą ir galimybę, atvykus popiežiui, visiems be trukdžių išsiuntinėti draugams selfius. Pasiteirauti apie šios technologijos žalą žmogaus sveikatai Lietuvoje gali tik „kaškassėjapanika“ populiacijos atstovas. Mat jau kažkur neva kažkieno „įrodyta“, kad 5G technologijos skleidžiama radiacija yra tokia „saugi ir sveika“, tarsi koks Birštono mineralinis vanduo.

Sužinok daugiau ...
17.01.2020, 13:02
Hipotezės

1815 m. Indonezijoje sprogo Tamboros kalnas, į atmosferą išspjovęs milžinišką kiekį dulkių, pelenų ir sieros dioksido. Dėl to 1816 m. vasara visame pasaulyje buvo neįprastai šalta, o derlius – katastrofiškai prastas.

Sužinok daugiau ...
25.11.2019, 20:09
Hipotezės

Dabar jau neabejojama, kad egzistuoja taip vadinamieji erdvės ir laiko tuneliai. Prieš pradingdamas, patekęs į tokį tunelį daiktas ar žmogus nedelsiant bus išskaidytas į atomus. Ir tik vienas Dievas žino, ar jis “susirinks save” iš naujo naujoje vietoje, ar toks ir liks. Kaip viskas vyksta?

Sužinok daugiau ...
10.11.2019, 17:04
Hipotezės

Kai mokslininkams pasiūloma nauja idėja ar hipotezė, jie kartais atsako: jūsų idėja nepakankamai beprotiška, kad būtų tikra! Ufologija laukia nesulaukia tokios idėjos. Bet štai, kaip sakoma, pasirodė šviesa tunelio gale: tikrai beprotišką hipotezę apie kosminio superproto prigimtį, to, kuris atsakingas už skraidančias lėkštutes ir kitokius visatos stebuklus, iškėlė amerikiečių psichologas ir astronomas V.Lefevras.

Sužinok daugiau ...
02.10.2019, 12:29
Hipotezės
Anot profesoriaus Richardo Massey, paprastas atsakymas į visus šiuos klausimus yra: „Kas žino?“. Būdamas Daramo universiteto Skaičiuojamosios kosmologijos instituto Karališkosios draugijos mokslo darbuotoju, R. Massey puikiai supranta, kad juodųjų skylių paslaptys yra milžiniškos.
Sužinok daugiau ...
25.09.2019, 14:08
Hipotezės
Kaip W.Davisas rašė savo 1998 metais išleistoje knygoje „Shadows in the Sun“, inuito vyro šeima atėmė iš jo visus įrankius, taip bergždžiai norėdami atkalbėti jį nuo klaidžiojimo ledynuose ir apsigyventi jų kaime. Bet tai klajūno, esą, neišgąsdino – jis išėjo laukan, išsituštino, iš savo sušalusių išmatų suformavo ir išsigalando peilį. „Su tuo peiliu jis užmušė šunį, iš jo krūtinės ląstos suformavo roges, iš odos – diržus kitam šuniui ir dingo į tamsą“, – rašė autorius.
Sužinok daugiau ...
15.08.2019, 18:36
Hipotezės

Geriausi kosmologijos modeliai rodo, kad Visata arba amžinai plėsis, arba su­si­trauks arba su­driks į sku­telius. Iškelta nau­ja prie­laida rodo dar keis­tes­nę ga­li­mą baig­tį.

Sužinok daugiau ...
25.07.2019, 19:07
Hipotezės

Dar prieš keletą dešimtmečių daugelis šeimų namuose turėjo persiškus kilimus. Nors jie kainavo tikrai brangiai, buvo stengiamasi juos įsigyti, nes tai rodė, jog jų šeimininkai yra pasiturintys žmonės – juk geras kilimas kainavo brangiau nei gerai apmokamų darbuotojų mėnesinis atlyginimas. Persiškų kilimų mada Europos šalių sostines apėmė XX amžiaus pradžioje. Laikas ėjo, tačiau mada niekur neatsitraukė, tik brangius rankų darbo kilimus pakeitė pramoniniu būdu išausti kilimai.

Sužinok daugiau ...
20.07.2019, 09:53
Hipotezės

Nesenas „Avengers“ filmas (atsargiai – galimi siužeto vingių atskleidimai) – šviežias kelionių laiku vaizdavimo pavyzdys. Stengdamiesi kuo didesnio tikroviškumo, filmo autoriai filme mini kelias mokslines koncepcijas ir netgi realų mokslininką – Oksfordo universiteto fizikos profesorių Davidą Deutschą. Jis publikavo tyrimus apie uždaras vienlaikes linijas (angl. closed timelike lines) – struktūras, kurios, remiantis kai kuriomis hipotezėmis, galima panaudoti kelionėms į praeitį (nors kritikai ir pabrėžė, kad filmas galiausiai labiau remiasi efektingu moksliniu žargonu, nei egzistuojančiais teoriniais modeliais).

Sužinok daugiau ...
18.07.2019, 18:18
Hipotezės
Pagalvokime apie ne tokį jau ir linksmą ateities variantą: kas nutiktų, jei mes išnyktume? Nors gali atrodyti, kad tai tik gąsdinanti idėja, bet mokslininkai sako, jog egzistuoja gana didelė tikimybė, kad žmonės išnyks dar prieš Saulei tampant raudonąja milžine ir išnaikinant visą likusią gyvybę Žemėje.
Sužinok daugiau ...
05.07.2019, 20:18
Hipotezės
Žmonija jau ilgą laiką kalba apie neatpažintus skraidančius objektus (NSO) pastebimus danguje ir protingas gyvybės formas, kurios galbūt nuo mūsų slepiasi kitose planetose. Žinoma, egzistuoja ne vien tik kalbos – jau kelis dešimtmečius mokslininkai bando identifikuoti NSO arba užmegzti kontaktą su ateiviais.
Sužinok daugiau ...
18.06.2019, 21:05
Hipotezės

Daugelis amžių žmonijos protus jaudina mitai apie Atlantidą. Siužetai apie išnykusią civilizaciją dažnai sutinkami rašytojų-fantastų kūryboje, sukurtas ne vienas filmas apie paslaptingus šios šalies gyventojus. Mokslininkai iki šiol vis bando atsakyti į klausymą, kas iš tiesų slepiasi už Platono pasakotos istorijos.

Sužinok daugiau ...
14.06.2019, 09:39
Hipotezės
Didžioji dauguma mūsų valgomos mėsos iki 2040 m. bus gaminama ne iš skerdžiamų gyvūnų, praneša portalas „The Guardian“. Tokius spėjimus, remiantis ekspertine nuomone, pateikia konsultacijų įmonės „A.T. Kearney“ atliktas tyrimas
Sužinok daugiau ...
01.05.2019, 10:56
Hipotezės

Jis atsirado iš niekur. Tik prieš kelias savaites – alternatyvioje realybėje, labai panašioje į mūsų įprastąją – jis buvo pradėtas linksniuoti žiniasklaidoje, kaip lekiantis per juodą kosmosą ir nusitaikęs tiesiai į Žemę. Na, arba bent jau taip galvojama. Nes iš tiesų niekas tiksliai nežino. Greitai keičiantis duomenims, keičiasi ir hipotetiniai scenarijai. Pirma mokslininkai sako, kad susidūrimo galimybė – vienas prie 50 000. Po savaitės tikimybė padidinama iki 1 prie 100.

Sužinok daugiau ...
28.04.2019, 10:50
Hipotezės
Nelabai seniai tyrinėtojų grupė Filipinams priklausančioje Lusono saloje aptiko raganosio skeletą. Straipsnyje, kuris buvo išspausdintas žurnale „Nature”, pažymimas tas faktas, skelete gerai matomi mėsos apdorojimo akmeniniais įrankiais pėdsakai. Atrodytų, niekuo neišsiskiriantis atradimas, jeigu ne vienas dalykas: skeleto amžius yra apie 700 tūkstančių metų! kaip teigiama antropologinėje koncepcijoje, šiuo istoriniu periodu šiame regione šiuolaikinių žmonių protėviai neturėjo jokio supratimo, kaip iš parankinių priemonių pasigaminti darbo įrankius.
Sužinok daugiau ...
27.04.2019, 14:04
Hipotezės

Niekas nežino, kiek laiko gyvens žemėje. Bet gydytojai sako, kad svarbiausia užuomina – tiesiog mums po nosimi. Britų tyrinėtojai pastebėjo aiškų ryšį tarp pacientų amžiaus mirties metu ir jų kojos dydžio. Per 2 metus tyrėjai surinko ir apdorojo duomenis apie 3400 mirties atvejų.

Sužinok daugiau ...
26.04.2019, 19:03
Hipotezės

Nežinomi dalykai. Prieš keletą metų vienoje konferencijoje, skirtose naujoms, taip pat ir netradicinėms kryptims įvairiose žinių srityse, pagyvenęs specialiųjų tarnybų generolas pademonstravo vokiečių žemėlapių, kuriuose buvo pavaizduoti Žemės vidinės dalies žemynai, fotokopijas.

Sužinok daugiau ...
18.04.2019, 13:10
Hipotezės
Įsivaiduokite, kažkur Visatoje gali egzistuoti tuneliai, kuriais būtų galima gerokai sutrumpinti tarpžvaigždines keliones. Tik trumpa išvyka ir jau atsiduriate už šimtų, o gal ir milijardų šviesmečių. Skamba neblogai, tačiau ar tai iš viso įmanoma?
Sužinok daugiau ...
17.04.2019, 12:43
Hipotezės
Jeigu mokslininkų prognozės pasitvirtins ir Saulė pasiųs galingą plazmos debesį, Žemės gyventojų laukia apokaliptinis scenarijus, teigia Europos kosmoso agentūros Kosmoso oro stebėjimo departamento vadovas Jussi Luntama. „Visame pasaulyje sutriktų telekomunikacijos, palydovinė navigacija, elektros tiekimas ištisuose regionuose. Labiausiai baiminamės dėl to, kad viena pažeista transformatorinė gali sukelti grandininę reakciją“, – pasakoja jis.
Sužinok daugiau ...
1 2 3 ... 8 9 »