<
Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » Istorinės asmenybės

11.08.2019, 14:54
Istorinės asmenybės

Beveik 50 metų Džonas Edgaras Huveris buvo FTB direktoriumi. Per tą laiką Amerikoje daug kas nutiko – Didžioji depresija, Ruzvelto reformos, Antrasis pasaulinis karas, Šaltasis karas, karas Vietname... Iki šiol JAV dėl Huverio asmenybės vyksta įnirtingi ginčai. Vieni jį laiko nacionaliniu didvyriu, demokratijos simboliu, krištolo tyrumo ir nepaperkamu žmogumi. Kiti – tikra pragaro išpera, monstru, žudiku ir provokatoriumi.

Sužinok daugiau ...
09.08.2019, 20:57
Istorinės asmenybės

„Nė vienas tironas nepraliejo tiek daug kraujo su tokiu šaltakraujiškumu“, - apie Achmedą Al Džazarą kalbėjo jo amžininkai. Jo galybė ir žiaurumas privertė drebėti visus Izraelyje esančios Ako tvirtovės valdovo pavaldinius.

Sužinok daugiau ...
09.08.2019, 19:50
Istorinės asmenybės

Glenas Mileris, garsus amerikiečių trombonistas, kompozitorius, visame pasaulyje garsaus kūrinio „Mėnulio šviesos serenada“ autorius, populiaraus orkestro vadovas, be pėdsakų dingo 1944-ųjų metų pabaigoje skrydžio per Lamanšą metu. Nors praėjo beveik 70 metų nuo šio įvykio, iki šiol keliamos visiškai netikėtos muzikanto žūties versijos.

Sužinok daugiau ...
30.07.2019, 17:12
Istorinės asmenybės
1810 metų gegužės 21 dieną Londone mirė prancūzų diplomatas, šnipas ir avantiūristas ševalje d‘Eonas. Jis buvo laikomas savotiška “išmintimi ir taisyklių”, aukštuomenės marginalu, o pasirodė, kad jis buvo būsimos ateities pirmtaku… XVIII amžiuje visa Europa aptarinėjo ševalje d‘Eoną, kuris 48 metus buvo laikomas vyru, o 33 metus – moterimi. Tiesa, jis nenešiojo barzdos. Tuo metu barzdas nešiojo tik prastuomenės atstovai, ševaljė tai buvo nepriimta.
Sužinok daugiau ...
22.07.2019, 07:48
Istorinės asmenybės

Nikola Tesla - serbų išradėjas, mokslininkas ir ekscentriškas keistuolis, visą savo gyvenimą pašventęs darbui ir mokslui. Nors jis yra geriausiai žinomas dėl savo indėlio į modernią kintamąją elektros srovę, Tesla taip pat kūrė generatorius, radijo bangomis valdomus laivus ir svajojo sukurti belaidį elektros energijos perdavimo būdą. Darbo tiek daug, o laiko - tiek mažai, tai kaip jis viską suspėjo? Paprasta - jis beveik niekada nemiegojo.

Sužinok daugiau ...
19.06.2019, 18:28
Istorinės asmenybės
Trečiasis žmogus, kuris po Magelano ir Dreiko apiplaukė visą Žemės rutulį, buvo anglas Tomas Kavendišas. Jam apiplaukti mūsų planetą pakako dvejų metų ir penkiasdešimt dienų. Tai buvo greičio rekordas, kuris ištisus du šimtmečius nebuvo pagerintas.
Sužinok daugiau ...
05.06.2019, 10:27
Istorinės asmenybės

Erodas I Didysis – trumpiau vadinamas tiesiog karaliumi Erodu – buvo Judėjos karalius, valdęs nuo 37 metų pr.m.e. iki pat savo mirties 4 metais pr.m.e. Nors Judėja buvo nepriklausoma karalystė, gana daug įtakos čia turėjo romėnai. Pats Erodas į valdžią atėjo vien dėl to, kad jį palaikė Senovės Roma – o ir karalystę jis valdė romėnų paskirtas.

Sužinok daugiau ...
31.05.2019, 12:46
Istorinės asmenybės
Psichoanalitikai visada įtariai visada įtariai žiūrėjo tiek į patį Renė Magritą, tiek ir į jo kūrybą. Tačiau į jų išpuolius dailininkas ne be sarkazmo atsakydavo, kad geriausias prichoanalitiko pacientas yra kitas psichoanalitikas. Ir toliau vietoje veidų prieš obuolius, veidrodžius su fantastiškais atspindžiais, karstus sėdintiems numirėliams bei kitas keistas ir nesuprantamas figūras...
Sužinok daugiau ...
27.05.2019, 21:49
Istorinės asmenybės

Kas nėra girdėjęs apie Džordaną Bruną? Aišku, tai jaunas mokslininkas, kurį inkvizicija sudegino ant laužo už tai, kad skleidė Koperniko mokymą. Ar kas nors neteisinga? Išskyrus nuosprendžio įvykdymą 1600-iais metais Romoje, visa kita yra netiesa.

Sužinok daugiau ...
17.05.2019, 21:08
Istorinės asmenybės
Mišelis Nostradamas gimė 1503 metais Sen Remi de Provanso mieste, esančiame Prancūzijos pietuose. Jo tėvas buvo pasikrikštijęs žydas, kuris dirbo notaru ir buvo laikomas labai pasiturinčiu žmogumi. Priėmęs katalikybę jis pasivadino Žomu de Nostrdamu. Didžiulėje Mišelio giminėje buvo daug gydytojų ir pirklių. Iš viso šeimoje gimė devyni vaikai. Tačiau tik vienas jų Nostradamo pavardę išgarsino visiems laikams.
Sužinok daugiau ...
12.05.2019, 19:27
Istorinės asmenybės
XII šimtmetis žmonijai padovanojo ne tik garsius kompozitorius, rašytojus ir mokslininkus, tačiau ir keisčiausius pseudomokslinius veikėjus, kurie tiesiog iš nieko galėjo padaryti genialų atradimą, sukurti daugiapakopę intrigą ar sukelti didžiulį skandalą. Vienas iš tokių veikėjų buvo Francas Antonas Mesmeris, kuris taip pat yra laikomas šiuolaikinės hipnozės pradininku.
Sužinok daugiau ...
07.05.2019, 07:50
Istorinės asmenybės

Prieš 130 metų, 1889 m. balandžio 20 d., Austrijos Braunau prie Ino mieste gimė Adolfas Hitleris. Žvelgiant į jo biografiją akivaizdu, kad būsimojo nacių lyderio ir Trečiojo reicho kūrėjo, vieno didžiausių istorijoje piktadarių gyvenimas ne kartą galėjo pasukti visai kita linkme.

Sužinok daugiau ...
16.04.2019, 13:35
Istorinės asmenybės
Muziejaus tyrimų ir restauravimo institutas tai patvirtino išanalizavęs piešinį „Peizažas (8P)“, laikomą ankstyviausiu jo darbu. Piešinys, kuriame pavaizduota per Florenciją tekanti Arno upė ir Montelupo pilis, datuojamas 1473 metais, kai menininkui buvo 21-eri. Piešinyje taip pat yra du ranka įrašyti įrašai: vienas jų parašytas atvirkščiai, o antras, esantis kitoje piešinio pusėje – iš kairės į dešinę.
Sužinok daugiau ...
14.04.2019, 19:57
Istorinės asmenybės
Autrijos-Vengrijos sosto tiesioginio įpėdinio erchercogo Pranciškaus Ferdinando nužudymas 1914-ųjų metų vasarą laikomas oficialia priežastimi, dėl kurios kilo Pirmasis pasaulinis karas. Kartu su vyru buvo nušauta ir jo žmona hercogienė Sofija Hohenberg. Tai įvyko birželio 28 dieną Sarajeve. Erchercogą nušovė serbų nacionalistas Gavrilas Principas.
Sužinok daugiau ...
24.03.2019, 19:24
Istorinės asmenybės
Džekas skerdikas paliko daugybę paslapčių – tiek apie žmogžudystes, tiek apie savo paties asmenybę. Vienintelis tikras įkaltis, kurį žudikas paliko – tai iškruvintas ir išmatų dėmėmis išteptas aukos prijuostės gabalėlis. Ištyrę jį, mokslininkai nustatė asmens tapatybę – teigiama, jog Londono gyventojus kadaise šiurpino 23 metų žydų tautybės barzdaskutis Aaronas Kosminskis, į Londoną emigravęs iš Lenkijos.
Sužinok daugiau ...
21.03.2019, 19:53
Istorinės asmenybės
Prancūzijoje netoli Paryžiaus išbandoma nauja belaidė elektromobilių pakrovimo technologija, panaudojant kelio dangoje sumontuotą įrangą. kitais žodžiais tariant, daugiau nebereikės pakrovimo stotelių, automobilis bus užkraunamas važiavimo metu. Ar tai ateities kosminės technologijos, ar slapti praeities išradimai?
Sužinok daugiau ...
06.03.2019, 09:18
Istorinės asmenybės
Nimfomanija – moteriška lytinė patologija, pasireiškianti nevaldomu potraukiu intymiems santykiams su įvairiais partneriais, nepriklausomai nuo jų lyties, amžiaus, išvaizdos. Sergančios dailiosios lyties atstovės patiria daugybinį orgazmą, tačiau nejaučia emocinio pasitenkinimo. Nimfomanės buvo tokios istorinės asmenybės kaip Pauline Bonaparte, Valerija Mesalina, Jekaterina II, karalienė Viktorija. Jos stebino pasaulį palaidu gyvenimo būdu ir nenumaldomais seksualiniais įgeidžiais…
Sužinok daugiau ...
20.02.2019, 15:32
Istorinės asmenybės
„Chanel“ mados namų vyriausiasis dizaineris ir kūrybos direktorius Karlas Lagerfeldas mirė 2019 metų vasario 19 dieną, sulaukęs 85-erių. Jis buvo laikomas XX ir XXI amžiaus vienu svarbiausių mados vizionierių, o jo išskirtinio įvaizdžio ženklas buvo nuolat nešiojami tamsūs akiniai nuo saulės, juodas kostiumas ir balti marškiniai bei balti plaukai, surišti į uodegėlę.
Sužinok daugiau ...
09.11.2018, 21:15
Istorinės asmenybės

Karalius Erikas XIV valdė Švediją 1561-1568 metais. Jis pasižymėjo ypač įtariu būdu, žiaurumu, turėjo persekiojimo maniją, įsakė nužudyti ne vieną nekaltą žmogų. Ne be reikalo jis liaudyje buvo vadinamas Eriku Bepročiu. Erikui XIV nepavyko ilgai išlaikyti valdžios savo rankose - sukilę pavaldiniai jį išvertė iš sosto ir įkalino kalėjime. Kai 1577 metais karalius mirė, ėmė sklisti gandai, jog jis buvo nunuodytas.

Sužinok daugiau ...
1 2 3 »