Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » Istorijos Paslaptys

26.07.2020, 21:53
Istorijos Paslaptys
Nors šis nuostabus kalavijas buvo nukaltas maždaug prieš 2,5 tūkstančio metų, jis vis dar yra toks pat aštrus, tarsi būtų pagamintas visai neseniai. Ant kalavijo nesimato jokių rūdžių požymių ir patamsėjimo dėl senumo.
Sužinok daugiau ...
21.07.2020, 10:35
Istorijos Paslaptys
Igorio Diatlovo vadovaujamos turistų grupės žūtis - vienas mįslingiausių ir šiurpiausių XX a. įvykių: 1959 m. žiemą Šiaurės Uralo kalnuose neaiškiomis aplinkybėmis žuvo devyni turistai. Po mėnesio gelbėtojai rado jų supjaustytą palapinę, o už puskilometrio nuo jos - penkis sušalusius kūnus. Likusiųjų kūnai buvo rasti tik gegužę. Beveik visi turistai buvo basi ir pusnuogiai, kai kurie patyrę mirtinas traumas. Taip ir liko neaišku, kas jiems nutiko, o hipotezių apie jų žūtį buvo daugiau negu faktų.
Sužinok daugiau ...
01.07.2020, 20:31
Istorijos Paslaptys

Ši istorija yra apie labai ilgą telefono skambutį. Būtent skambutį – kai telefono aparatas skleidžią garsų signalą “dziiiiiiiin”. Ko gero, tai buvo pats ilgiausias telefono skambutis pasaulyje. Gaila, kad šalia nebuvo Gineso rekordų knygos atstovų, kurie būtų tai užfiksavę.

Sužinok daugiau ...
10.06.2020, 22:17
Istorijos Paslaptys
Daugelį šimtmečių pikti liežuviai šaipėsi iš ryžaplaukių. Nors daugelyje tautų būti ryžaplaukiu laikoma labai garbinga. Pvz., Senovės Romoje moterys specialiai dažydavo plaukus, kad jie įrautų ugnies atspalvį, o daugelyje šventyklų žyniais tarnavo tik ryžaplaukiai žmonės.
Sužinok daugiau ...
10.06.2020, 20:09
Istorijos Paslaptys
Legendinė Karaliaus Artūro Kameloto pilis egzistavo iš tikrųjų ir buvo pastatyta Anglijos vakaruose - tokią išvadą padarė britų tyrėjas Nikas Noulsas. Jo nuomone, riteriai gyveno Sairensesteryje Glosteršyro grafystėje, o pats Apvalusis stalas buvo pastatytas vieno iš didžiausių romėniškų amfiteatro Anglijoje centre. Tai vienintelė vieta, kur galėjo tilpti penki tūkstančiai žmonių (toks skaičius nurodomas legendoje).
Sužinok daugiau ...
25.04.2020, 11:28
Istorijos Paslaptys
Daugybė šaltinių užfiksavo 230 atvejų, kai žmones užpuldavo didžiulius, šiek tiek vilką primenantis gyvūnas. Įvairių autorių duomenimis, tas „žvėris“ nužudė nuo 60 iki 123 žmonių. Jų vardai buvo įrašyti provincijos bažnytinėse knygose. Toks aukų skirtumas aiškinamas tuo, kad kai kurie autoriai aukomis laikė ir tuos žmones, kurie be žinios dingo aplinkiniuose miškuose.
Sužinok daugiau ...
04.03.2020, 19:55
Istorijos Paslaptys

Šiandien šiame nedideliame mieste, kuris gerai žinomas karo istorijos žinovams, gyvena apie 35 tūkst. gyventojų buvo apie 2 milijonus. Tiesa, jie gyveno ne pačiame mieste, o giliai požemyje...

Sužinok daugiau ...
22.02.2020, 22:27
Istorijos Paslaptys
Kiekvienas laivas, kaip ir žmogus, turi savo likimą. Neišsiskiriantys prekybos laivai, atitarnavę savo laiką, tyliai nuplukdomi į sąvartyną. Istorijoje lieka pavadinimai laivų, dalyvavusių garsiuose mūšiuose ar apiplaukusių aplink pasaulį. Tačiau yra ypatinga laivų kategorija...
Sužinok daugiau ...
29.01.2020, 20:12
Istorijos Paslaptys

Iki šiol mokslininkai evoliucijos teorijos pagalba negali tiksliai paaiškinti, kaip mūsų planetoje atsirado kromanjonietis – mąstantis žmogus. Tai tikra paslaptis – vietoje žemaūgio, į beždžionę panašaus neandertaliečio prieš 40 tūkstančių metų Žemėje netikėtai atsirado aukšti, puikiai sudėti gražuoliai. Iš kur jie atsirado?

Sužinok daugiau ...
22.01.2020, 20:25
Istorijos Paslaptys
Garsusis vokiečių profesorius Kestneris buvo visiškai teisus. Pirmieji bandymai sukurti amžinąjį variklį buvo dar XIII amžiuje. O XVI-XVII amžiais idėja apie „energijos gavimą iš niekur“ paplito ypač plačiai. Būtent šiuo laikotarpiu buvo kuriama daugybė įvairiausios konstrukcijos „amžinųjų variklių“.
Sužinok daugiau ...
21.01.2020, 20:52
Istorijos Paslaptys

Yra manoma, kad piratavimas – tai rūsčių vyrų privilegija. Yra išlikę daugybė pasakojimų, legendų apie bekraščius vandenynus skrodžiančius laivus, kuriuose plaikstėsi juoda piratų burė, ir apie nesuskaičiuojamus lobius, kuriuos piratai paslėpė negyvenamose salelėse. Pasirodo, kad piratų laivų kapitonais buvo ne vien vyrai. Moterys-piratės savo įžūlumu dažnai netgi lenkė vyrus, jos dalyvavo ne vienoje neįtikėtinoje avantiūroje.

Sužinok daugiau ...
09.01.2020, 20:31
Istorijos Paslaptys
Per 69-erius savo gyvenimo metus išradėjas Thomas Edisonas sukūrė daug įdomių, naudingų prietaisų ir įgijo rekordinį patentų skaičių – 1 093. Vieni iš garsiausių jo išradimų – elektros lemputė, fonografas, filmavimo kamera. Kita vertus, jo sėkmės istorijoje būta ir nenusisekusių projektų.
Sužinok daugiau ...
30.12.2019, 19:50
Istorijos Paslaptys
Didysis burtininkas ir aiškiaregys Merlinas, greičiausiai, yra būtent ta figūra, pagal kurią buvo kuriami visų galingiausių Viduramžių burtininkų portretai. Jo gyvenimas nuo gimimo iki mirties yra pilnas paslapčių ir stebuklingų įvykių.
Sužinok daugiau ...
01.12.2019, 12:04
Istorijos Paslaptys
Prancūzijos Bretanės regiono Plugastelio komunos administracija siūlo dviejų tūkstančių eurų atlygį tam, kuris sugebės iššifruot užrašą ant netoliese rasto akmens. Akmuo su 20 eilučių užrašu buvo rastas prieš kelerius metus paplūdimyje netoli komunos. Manoma, kad užrašui maždaug 230 metų.
Sužinok daugiau ...
24.11.2019, 13:01
Istorijos Paslaptys

Kažkada dėl Babilono bokšto statybos ant žmonių supykęs Dievas sumaišė visas kalbas, kad žmonės negalėtų susikalbėti ir susitarti. Bet žmonėms to pasirodė per maža: nors egzistuoja nemažai dialektų ir tarmių, žmonės nuolat išgalvoja naujų. Nejaugi tik tam, kad visiškai nustotų suprasti vienas kita? Ir kodėl iki šiol pasaulyje nėra bendros kalbos?

Sužinok daugiau ...
10.11.2019, 15:45
Istorijos Paslaptys

Kaip ji prasidėjo? Nuo paslaptingos kažkokio Merovėjaus figūros. Jis buvo vadinamas „dviejų tėvų sūnumi“: žmogaus ir jūrinės pabaisos. Nuo šio vardo ir prasideda visos giminės paslaptis. Senąja prancūzų kalba Merevei reiškia stebuklą arba nuostabų dalyką. Sklandė gandai, neva, net karališki drabužiai turėjo antgamtiškų galių ir magiškų savybių. Tą patį kalbėjo ir apie puikius ilgus visų Merovingų plaukus, kuriuose, neva, slypėjo gebėjimas suprasti paukščių ir žvėrių kalbas, nedalomai valdyti gamtą ir jos stichijas.

Sužinok daugiau ...
02.11.2019, 19:59
Istorijos Paslaptys

Žinoma, miestas taip pavadintas ne veltui. Būtent iš Babilono, tarsi iš fantastinių vartų į kitą dimensiją, į kaimynines tautas tekėjo įvairiausios žinios. Šis kultūrinės garsaus miesto įtakos plitimas buvo labai svarbus, dedant mūsų šiuolaikinės civilizacijos pagrindus. Gal ir keista, bet mes net neįtariame, kaip dažnai susiduriame su babiloniečių palikimu...

Sužinok daugiau ...
19.10.2019, 21:12
Istorijos Paslaptys
Paskutiniuoju metu pas mus išleista nemažai istorijos vadovėlių, tarp jų ir visuotinės pasaulio istorijos. Vartai jų puslapius ir stebiesi, kaip autoriai ignoruoja žinias apie iš naujo atrastas tolimos praeities civilizacijas, kurias pateikė archeologija. Vieni ignoruoja išradingai, o kiti grubiai. Kas tai? Nutylėjimo sąmokslas ar tam tikra tendencija, kažkoks nesuprantamas polinkis laikytis nusistovėjusių nuomonių? Atsakyti sunku.. Kaip bebūtų, sensacingi atradimai kalba patys už save.
Sužinok daugiau ...
17.10.2019, 08:49
Istorijos Paslaptys
Ypatingą vietą per karą prarastų vertybių sąraše užima Gintaro kambarys, kurį naciai išvežė iš Carskoje Selo (Rusija) esančių Jekaterinos rūmų, ir kuris be pėdsakų dingo 1945-aisiais. Gintaro kambario paieškos truko dešimtmečius. Jo dingimo aplinkybės - viena iš didžiausių istorijos paslapčių.
Sužinok daugiau ...
11.10.2019, 11:49
Istorijos Paslaptys
Prieš 230 metų, 1789-ųjų spalio 10 dieną, Prancūzijos Nacionalinės asamblėjos posėdžio metu, asamblėjos narys daktaras Josephas-Ignacas Guillotinas pasiūlė humaniškesnio mirties bausmės vykdymo idėją. Anuomet Prancūzijoje galva kertama kirviu arba kardu būdavo tik diduomenei, tiesa, nukirsti dažnai pavykdavo ne iš pirmo karto, tuo tarpu paprasti žmonės būdavo kariami.
Sužinok daugiau ...
06.10.2019, 16:06
Istorijos Paslaptys

Alchemija – vienas iš seniausių ir paslaptingiausių mokslų. Šiandien ji laikoma šarlatanų ir apgavikų užsiėmimu. Paslaptingų simbolių kalba visada slėpė alchemiją nuo neišmanėlių smalsumo. Iki šiol neaiški tikroji šio pseudomokslo esmė: vieniems tai – aukso gaminimas, kitiems – nemirtingumo eliksyro paieškos, tretiems – žmogaus transformacija...

Sužinok daugiau ...
29.09.2019, 12:27
Istorijos Paslaptys

Istorijos paslaptys, apie kurias dar nežinojote. Pagal pavadinimą matyti, kad Aleksandriją 332-331 m. pr.m.e. įkūrė Aleksandras Makedonietis. Po jo, valdant Ptolemėjų dinastijai, miestas tapo Egipto sostine ir Didžiausiu Viduržemio jūros uostu. Aleksandrijos biblioteka buvo įkurta III amžiuje pr.m.e.

Sužinok daugiau ...
28.09.2019, 11:17
Istorijos Paslaptys

Sužinok istorija apie Bastilija ir jos likimą. Tvirtovės kamerose jie rado vos septynis kalinius. Nė vienas iš jų nebuvo panašus į “režimo auką” – keturi pinigų padirbinėtojai, du psichiniai ligoniai ir vienas žudikas. Net legendinis markizas de Sadas jau buvo perkeltas į psichiatrinę ligoninę. 1878 m. Jis atrodė taip:

Sužinok daugiau ...
28.09.2019, 08:02
Istorijos Paslaptys
Tie, kas žino vikingus, turėtų būti girdėję ir apie berserkus – tai buvo tam tikri kariai, kurie labiausiai pasižymėjo beprotiška drąsa ir atkaklumu, atsparumu skausmui, didele jėga – ir tuo, kad kaip pasakojama, į mūšį puldavo nuogi. Be abejo, nuogo ir putomis iš burnos apsipylusio kario vaizdas neatrodė estetiškai ir prakilniai, bet kaip reikiant varė baimę priešams – todėl vikingų laikais berserkai buvo baimingai gerbiami.
Sužinok daugiau ...
10.09.2019, 19:29
Istorijos Paslaptys

Šį keistą įvykį daug kas lygina su Diatlovo perėja, kai 1959 metų vasarį Sverdlovo srities šiaurėje Cholatčachlio kalno apylinkėse baisia mirtimi žuvo 9 studentai slidininkai.

Sužinok daugiau ...
18.08.2019, 09:45
Istorijos Paslaptys

Žmonių gyvenime pasitaiko labai keistų sutapimų. 1974-ųjų m. rugpjūčio 23d. gimė garsus jūsų keliautojas Žanas Fransua de Galo, grafas de Laperūzas. Praėjus 44-iems metams, ir vėl rugpjūčio mėnesį, prasidėjo paskutinis jo plaukiojimas. Laperūzo ekspedicija dingo paslaptingomis aplinkybėmis...

Sužinok daugiau ...
30.07.2019, 18:08
Istorijos Paslaptys
Meno kūriniai dingsta be pėdsakų dažniausiai. Ypač tai pasivirtina, kai kalbama apie paveikslus. Dailininkų drobės tampa pagrobėjų grobiu, jas sunaikina stichinės nelaimės, sudega gaisruose, o kartais tiesiog dingsta, beveik nepalikdamos jokios tikimybės, kad vėl atsiras.
Sužinok daugiau ...
29.07.2019, 19:46
Istorijos Paslaptys

Praktiškiems žmonėms, turintiems puikią intuiciją ir keliantiems sau konkrečius uždavinius, dažniausiai pasiseka. Vienas tokių sėkmės „numylėtinių“ tapo prancūzas Anti Rožė Laudonas – intelektualas, besižavintis piratavimo istorija. Jis sukūrė planą praturtėti, iš kokio nors nuskendusio flibustjerų laivo, iškeliant jame esančias brangenybes.

Sužinok daugiau ...
1 2 3 ... 6 7 »