Istorijos Paslaptys ir Kelionės:
2025-03-14, 22:03 Istorija Peržiūrų (226)
Senovės egiptiečiai mirtį laikė nauja pradžia, o Anubis, šakalo galvos dievas, buvo šio kelio vedlys. Jo ritualai – nuo mumifikacijos iki širdžių svėrimo Dviejų Tiesų Salėje – atspindėjo gilų tikėjimą pomirtiniu gyvenimu ir tvarka. Žyniai, dėvintys šakalo kaukes, saugojo kūnus ir sielas, vykdydami šventas apeigas, kurios užtikrindavo amžinybę. Šis straipsnis kviečia pažvelgti į Anubio pasaulį: jo ritualų detales, simboliką ir reikšmę, kuri per tūkstantmečius išlieka gyva tiek moksle, tiek vaizduotėje.
Sužinok daugiau ...
2025-03-10, 20:20 Istorija Peržiūrų (211)
Sacharos dykumos gilumoje plyti paslaptinga Rišato struktūra, dar vadinama „Sacharos akimi“. Šis 50 km skersmens geologinis darinys, matomas net iš kosmoso, jau ilgus metus intriguoja mokslininkus ir keliautojus. Ar tai meteorito smūgio pėdsakas, mitinės Atlantidos liekanos, ar tiesiog gamtos suformuotas kupolas? Naujausi tyrimai atskleidžia vis daugiau detalių, tačiau galutinio atsakymo vis dar nėra. Leiskimės į kelionę po šį unikalų Žemės stebuklą ir atraskime jo paslaptis.
Sužinok daugiau ...
2025-02-26, 20:57 Istorija Peržiūrų (303)
Sovietų Sąjungoje aukštų pareigūnų saugumas buvo svarbiausias prioritetas, o tai paskatino kurti unikalius automobilius, apie kuriuos žinojo tik nedaugelis. Šios mašinos – nuo ZIM ir „Pobedos“ iki legendinės „Čaikos“ ar paslaptingosios „Juodosios daktarės“ – buvo ne tik transporto priemonės, bet ir technologijų bei maskuotės šedevrai. Gatvėse jos atrodė kaip įprasti automobiliai, tačiau slėpė superautomobilių galimybes: greitį, komfortą ir net ginkluotę. Šiame straipsnyje atskleidžiame, kaip SSRS inžinieriai kūrė šiuos „členovozus“ ir kam jie buvo skirti.
Sužinok daugiau ...
2025-02-16, 17:27 Istorija Peržiūrų (349)
Šaltojo karo metais, kai pasaulis balansavo ant branduolinio konflikto ribos, tarybų fizikas Vladimiras Aleksandrovas sukūrė „branduolinės žiemos“ koncepciją, kuri atskleidė galimas katastrofiškas karo pasekmes. Jo darbai padėjo pagrindą tarptautiniam nusiginklavimo dialogui, tačiau 1985 m., po konferencijos Ispanijoje, mokslininkas paslaptingai dingo. Šiame straipsnyje nagrinėjame Aleksandrovo gyvenimą, jo darbą ir paslaptingą dingimą, kuris iki šiol kelia daugiau klausimų nei atsakymų.
Sužinok daugiau ...
2025-02-16, 16:48 Istorija Peržiūrų (293)
Tarybų Sąjungoje alkoholio pardavimas buvo ne tik socialinis ritualas, bet ir svarbus ekonominis veiksnys. Tačiau septintojo dešimtmečio pabaigoje pietiniuose regionuose buvo atskleista stulbinanti nusikalstama schema, susijusi su degtinės falsifikavimu. Šiame straipsnyje mes gilinsimės į "nugriebtos" degtinės istoriją, kurios dėka Gruzijoje ir kaimyniniuose regionuose buvo parduodama praskiestas alkoholis, ir kaip šios problemos sprendimas atskleidė sudėtingą nusikaltėlių tinklą. 2025-02-14, 18:25 Istorija Peržiūrų (306)
Saliamono šventykla, anot alternatyvios istorinės interpretacijos, išliko nepaliesta iki 1700 metų ir netgi šiandien stovi po žeme po globalios katastrofos, vadinamos "sėliniu potvyniu". Šis faktas verčia peržiūrėti visą istoriją, kai šventyklos viršutinė dalis matoma net mūsų dienomis, o jos egzistavimas siejamas ne su tolima praeitimi, bet su neseniai praėjusia epocha.
Sužinok daugiau ...
2024-12-29, 19:45 Istorija Peržiūrų (375)
Istorija yra kupina paslaptingų įvykių, kurie ne tik keitė žmonių gyvenimus, bet ir kėlė klausimų apie gamtos jėgų įtaką mūsų pasauliui. Šiame straipsnyje nagrinėsime keistus ir dažnai nepaaiškinamus kataklizmus, nuo Saulės užtemimo iki didžiulių audrų, kurie paliko pėdsaką istorijoje. Sužinokite, kokie ženklai pasirodė prieš svarbius įvykius ir kaip jie paveikė senovės civilizacijas
Sužinok daugiau ...
2024-12-23, 15:20 Istorija Peržiūrų (409)
Barono Edmundo Benjamino Rotšildo atsiminimai, rašyti XX amžiaus pradžioje, atskleidžia intriguojančias ir kontroversiškas istorines tiesas, susijusias su Antrojo pasaulinio karo ir žydų bendruomenės vaidmeniu. Nuo Pirmojo pasaulinio karo sukeltų sukrėtimų iki Antrojo pasaulinio karo, šie atsiminimai ne tik apšviečia paslaptingą giminės istoriją, bet ir kritiškai nagrinėja tų laikų geopolitines jėgas, kurios formavo šiuolaikinį pasaulį. 2024-12-07, 11:28 Istorija Peržiūrų (373)
Senovėje saulės vonios buvo neatsiejama gydymo proceso dalis, padedanti pacientams atstatyti sveikatą ir gerinti nuotaiką. Tačiau modernios medicinos pažanga ir didesnis dėmesys odos apsaugai privertė mus atsitraukti nuo šių tradicijų. Šiandien, kai vis daugiau kalbama apie vitamino D svarbą, verta apsvarstyti, kaip galėtume sugrąžinti saulę į gydymo procesą.
Sužinok daugiau ...
2024-11-26, 20:56 Istorija Peržiūrų (524)
Didžioji Gizos piramidė yra vienas paslaptingiausių senovės statinių. Tūkstančius metų ji žavėjo žmones savo didybe ir paslaptimis, slypinčiomis už akmeninių blokų. Tačiau neseniai mokslininkai padarė stulbinantį atradimą, kuris apvertė mintis apie šio senovinio pasaulio stebuklo formą.
Sužinok daugiau ...
2024-11-15, 22:12 Istorija Peržiūrų (239)
Aksume, Egipto širdyje, stūkso nebaigtas obeliskas, kuris galėjo tapti didžiausiu žmogaus rankomis sukurtu paminklu. Ši paslaptimi apgaubta istorija atskleidžia ne tik senovės egiptiečių meistriškumą, bet ir neįvykdytų svajonių skaudulius. Kaip šis milžinas, likęs gulėti granito karjere, atskleidžia mūsų praeities paslaptis, o kartu primena, kad net didžiausios vizijos gali susidurti su netikėtomis kliūtimis.
Sužinok daugiau ...
|