Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2021 » Sausio » 27

Cullinano deimanto atradimas - kodėl šis didžiulis skaidrus deimantas buvo supjaustytas?

1905 metų sausio 26 diena buvo įsimintina ir geologams, ir brangenybių pirkliams, ir anglų karališkajai šeimai. Pietų Afrikoje surastas didžiausias skaidrus deimantas istorijoje, gavęs Cullinano vardą. Dabar taip vadinamas ir didžiausias „Rolls-Royce“ modelis.

Cullinano deimantas, žinoma, yra tik anglies gabalas. Jis susiformavo 410-660 km gylyje ir maždaug prieš 1,2 milijardus metų iškilo į paviršių. Ir labai arti paviršiaus - Frederickas Wellsas šį deimantą surado vos 5,5 metrų gylyje. Cullinano deimantas, taip pavadintas 1902 metais kasyklą aidariusio sero Thomaso Cullinano vardu, iš karto tapo tarptautine sensacija.

Cullinano deimantas svėrė 621,2 gramus, jo dydis siekė 10,1×6,35×5,9 cm. Jame buvo keletas taškelių ir oro kišenių, tačiau iš esmės jis buvo skaidrus. Jokio kito tokio dydžio ir tokios kokybės deimanto žmonės nesurado iki šiol.

Jau balandį Cullinano deimantas buvo parduodamas Londone. Nors jis sulaukė didžiulio susidomėjimo, niekas jo nenusipirko iki 1907 metais, kai jį įsigijo Transvalio kolonijos valdžia ir padovanojo jį karaliui Edvardui VII. Šis pasirūpino deimanto pjaustymu – tai buvo atlikta Amsterdamo „Joseph Asscher & Co.“ dirbtuvėse.

Suskaldytas Cullinanas

Suskaldytas Cullinanas ©commons.wikimedia.org

Cullinano pjaustymas, žinoma, buvo labai atsakinga užduotis. Visų pirma, deimantą reikėjo nugabenti į Amsterdamą išvengiant vagių. Abrahamas Asscheris, kuriam buvo patikėtas Cullinano deimantas, jį parsigabeno palto kišenėje, kai Karališkojo laivyno laivas plaukė su tuščia dėže vagims privilioti. Net to laivo kapitonas nežinojo, kad brangaus krovinio neturi.

Cullinanas buvo perskeltas 1908 metų vasario 10 dieną. Josephas Asscheris keturias dienas vargo, kol padarė 1,3 cm gylio įpjovą, o tada Cullinanas buvo perskeltas vienu judesiu. Galiausiai po 8 mėnesių darbo, kai trys specialistai kasdien dirbo po 14 valandų, deimantas buvo suskaldytas į 105 įvairių formų ir dydžio gabalus. Tuomet prasidėjo šlifavimo procesas ir galiausiai Cullinanas virto 9 dideliais ir 96 mažesniais deimantais.

Didieji Cullinano deimantai

Didieji Cullinano deimantai ©commons.wikimedia.org

Didžiausias deimantas gavo Cullinan I vardą - 530,2 karatų (106,04 g) deimantas papuošė karališkąjį skeptrą. Cullinan II (317,4 karatai arba 63,48 gramai) papuošė karūną. Kiti deimantai liko Amsterdame. Cullinan VI deimantą įsigijo Edvardas VII ir padovanojo jį savo žmonai Aleksandrai. Kitus įsigijo Pietų Afrikos valdžia ir padovanojo karalienei Marijai. Marija paveldėjo ir Aleksandros deimantus, o po savo mirties visą šią kolekciją paliko Elžbietai II.

Taigi, du didžiausi Cullinano deimantai yra Karališkųjų Brangenybių dalis, 7 mažesni privačiai priklauso karalienei Elžbietai II.

Karalienė Marija su Cullinan I ir Cullinan II deimantais ant krūtinės.

Karalienė Marija su Cullinan I ir Cullinan II deimantais ant krūtinės. ©commons.wikimedia.org

Turint omenyje, kad Cullinanas buvo didžiausias skaidrus tokios kokybės deimantas, ar nebuvo protingiau jį išsaugoti? Kas žino – gal kito tokio žmonija jau ir nesuras! Na, niekas apie tai prieš 106 metus negalvojo. Be to, už stiklo paslėptas nešlifuotas deimantas yra akmuo, o nušlifuotas ir įterptas į juvelyrikos dirbinius – brangenybė. Cullinan I vertė buvo bent 2,5 kartus didesnė už viso nešlifuoto Cullinano.

Jau yra surasta ir didesnių deimantų, tačiau jie neprilygsta Cullinanui skaidrumu ir kokybe. 2007 metais pranešta apie Pietų Afrikoje surastą dvigubai didesnį deimantą, tačiau tą atradimą apgaubė paslapties šydas ir sunku kažką apie jį pasakyti. Galbūt Cullinanas dar tebėra rekordininkas bent jau tarp skaidrių deimantų.

Šaltinis: technologijos.lt

Įvertink šį straipsnį. Parašykite komentarą! Įvertinkite skaitomą Paranormal.lt turinį. Paremkite pasidalindami su kitais: .
Sveiki, nesuspėju, o info tiek daug! Kas Jums svarbu?
Iš viso atsakymų: 204
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
04.03.2021 laikas 19:49 Gydomasis Sirupas Kepenims, Inkstams, Virškinamojo Trakto Ligoms
Taigi jai davė receptą, kuris visiškai padėjo pasveikti nuo kepenų cirozės. Bet juo, kaip paaiškėjo, galima gydyti beveik visas kepenų, inkstų ir virškinamojo trakto ligas.

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 22:47 Nepakeičiamas magnis mūsų kūnui
Magnis dalyvauja daugybėje organizme vykstančių procesų - energijos gamyboje, gliukozės įsisavinime, nervų signalų perdavime, baltymų sintezėje, kaulinio audinio kūrime, kraujagyslių bei raumenų atsipalaidavimo ir įtempimo reguliavime. Jis daro raminamąjį poveikį, slopindamas nervų sistemos jaudrumą...

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 22:26 Išgydykite padidėjusią prostatą, diabetą, gastritą ir ne tik! Gerkite šią gydomąją arbatą iš 1 komponento!
Neįtikėtina gydomoji priemonė! Moliūgas yra labai sveika daržovė, tačiau jo sėklos yra dar sveikesnės. Kaip vieno ingrediento arbata gydo padidėjusią prostatą, diabetą ir gastritą

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 20:27 Krzysztofas Jackowskis apie ateitį, geopolitiką ir karą Viduriniuose Rytuose

Kaip pirmadienį, 2021 m. kovo 1 d. pranešė „DW, NY Times“ ir visa kita svarbi žiniasklaida, atrodo, kad Iranas atsitraukia iš branduolinių derybų su Jungtinėmis Valstijomis: Teheranas atsisakė susitikti su JAV ir keliomis Europos šalimis dėl atnaujinto 2015 m. dėl branduolinio susitar...

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 17:57 Skiepytis atsisakęs G.Akelaitis: „Aš - gydytojas, ne avinas“

Nors Lietuvoje nuo COVID-19 pirmiausiai buvo skiepijami medikai, tačiau „Vakaro žinios" jau rašė, kad, pavyzdžiui, Marijampolės ligoninės chirurgas-ortopedas Gediminas Akelaitis skiepytis nesutiko. Gal jau persigalvojo ir gavo dozę? Juk kai kurie žmonės net be eilės vakcinuotis veržias...

Skaityti daugiau

04.03.2021 laikas 17:56 Orkaitėje kepta lašiša su džiūvėsėlių plutele ir šparaginėmis pupelėmis
Tai labai paprastas būdas pagaminti lengvą bei skrandžio neapsunkinančią vakarienę iš lašišos orkaitėje. Prie šios lašišos kartu iškepsime šparagines pupelės, kurio čia tinka tiesiog idealiai.

Skaityti daugiau

04.03.2021 laikas 16:19 Keptuvėje kepti kiaulienos nugarinės kepsniukai su svogūnų ir gervuogių padažu
Šis svogūnų ir gervuogių padažas idealiai dera prie kiaulienos kepsniukų. Jis gaunasi šiek tiek ir saldokas, ir rūgštokas. O paruošti jį visai nesudėtinga. Tikrai rekomenduoju išmėginti tokį derinį. Jis Jus gali labai teigiamai nustebinti!...

Skaityti daugiau

04.03.2021 laikas 09:20 Dozens of Italian teachers fall ill after getting vaccinated for coronavirus

Several dozen teachers in Italy called in sick from work after Wuhan coronavirus (Covid-19) vaccines from AstraZeneca left them violently ill.

Skaityti daugiau