Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslaptingi Statiniai » 2019 » Birželio » 28

Atskleista Naskos piešinių paslaptis

Naskos linijos, dar kitaip vadinamos Naskos piešiniais, jau ilgą laiką žmonijai kelia daugybę klausimų, tačiau dabar – ši paslaptis pasidarė dar įdomesnė nei kada nors anksčiau. Šie piešiniai – tai serija milžiniškų geoglifų, išsidėsčiusių, maždaug, 518 kv. km. dykumos plote.

Šiuos piešinius sukūrė Naskos žmonės – senovės Peru kultūra, gyvavusi Naskos regione 300 metais pr.m.e.-800 m.e. metais. Didžiausių piešinių skersmuo siekia net 200 metrų, o geriausiai jie yra matomi iš oro arba nuo aplinkui esančių kalnuotų vietovių.

Grupė mokslininkų, tyrinėjančių Naskos linijas sako, kad „tai viena iš labiausiai viliojančių senovės pasaulio paslapčių“. Yra teorijų, kad geoglifai turėjo tam tikrą ritualinę ar astronominę funkciją, tačiau kol kas niekas neturi tikslių įrodymų.

Atskleista Naskos piešinių paslaptis

Ką vaizduoja geoglifai?

Naujajame tyrime mokslininkai nusprendė nagrinėti ne visas Naskos linijas, bet geometrines figūras iš kurių jos yra sudarytos – trikampiai, trapecijos, spiralės ir net gi žmogaus figūra, kuri buvo praminta „astronautu“. 

Mokslininkai yra atradę 70 skirtingų piešinių. Juose yra vaizduojami įvairūs gyvūnai ir augalai, tačiau naujame tyrime mokslininkai nustatė, kad kai kurie iš šių geoglifų buvo identifikuoti neteisingai. Be abejonės, tai kelia daugybę klausimų.

Šių metų birželį publikuotame tyrime rašoma, kad tarp 16 masyviai atvaizduotų paukščių yra pavaizduoti ir tokie paukščiai kaip kolibriai-atsiskyrėliai ir pelikanai. Anksčiau buvo manoma, kad pirmojo paukščio vietoje yra pavaizduotas paprastasis kolibris, bet nors šios dvi paukščių rūšys ir yra giminingos – kolibrių-atsiskyrėlių Naskos regione nėra.

Geologija, Naskos linijos, paslaptis, istorija, paslaptingi statiniai

Tyrėjų gauti rezultatai rodo, kad geoglifai reprezentuoja egzotines paukščių rūšis, kurios gyveno toli nuo tų vietų, kuriose Naskos piešiniai buvo sukurti.

„Mes atskleidėme keletą skirtumų tarp geoglifų ir grupių, kurioms jie buvo priskirti ankstesniuose tyrimuose“, – rašoma mokslininkų darbe.

„Taip pat mes nustatėme, kad kai kurie geoglifai reprezentuoja konkrečias paukščių rūšis, įskaitant kolibrius-atsiskyrėlius, pelikanus ir, greičiausiai, papūgos jauniklius. Visi šie paukščiai Naskos regionui yra egzotiški. Štai kolibriai-atsiskyrėliai ir papūgos – randamos džiunglėse, o pelikanai – pakrantėse“, – rašė mokslininkai. 

Nors Naskos žmonės yra geriausiai žinomo dėl to, kad vaizdavo labai daug gyvūnų ir augalų, jie taip pat kūrė ir kitokias formas, pavyzdžiui, žmones, rankas ir figūras, kurių kol kas dar niekas nesugebėjo atpažinti.

Nauji atradimai 

2011 metais japonų komanda atrado naują geoglifą, kuriame galima yra vaizduojamas nukirsdinimas. Šis piešinys yra daug mažesnis nei kiti, o taip pat yra ir sunkiai pastebimas. 

2016 metais ta pati komanda atrado dar vieną geoglifą, kuris vaizduoja milžinišką mitinę būtybę, turinčia daug kojų ir iškišusią liežuvį.

Ši komanda taip pat patvirtino naujojo tyrimo rezultatus ir pripažino, kad kai kurie geoglifai buvo identifikuoti neteisingai.

Atskleista Naskos piešinių paslaptis

Kol kas nėra tikslaus paaiškinimo kodėl Naskos žmonės nusprendė vaizduoti būtent šiuos paukščius. Mokslininkai sako, kad išsiaiškinus atsakymą į šį klausimą būtų galima nustatyti ir kodėl apskritai jie vaizdavo skirtingus gyvūnus ir augalus. 

„Mes tikime, kad šis egzotiškumas yra reikšmingas. Jei egzotiški paukščiai Naskos žmonės nebūtų buvę reikšmingi – jie jų nebūtų piešę. Jų kultūra turi būti stipriai susijusi su šiais geoglifais, bet kaip, kol kas nežinome“, – rašė mokslininkai. 

Nuotraukos: Scanpix nuotr. Parengta pagal „The Vintage News“, publikuoja lrytas.lt

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
29.11.2021 laikas 19:53 Įžymus gydytojas įspėja, kad COVID-19 vakcinos nužudo žmones, nors jų pagrindinės ligos atrodo kaip priežastis
Žymus Pietų Afrikos gydytojas, atlikęs svarbų vaidmenį kuriant ankstyvąjį COVID-19 gydymą, sakė, kad dabartinės vakcinų kampanijos turi vieną tikslą: "kontroliuoti ir išžudyti didelę dalį mūsų gyventojų, niekam neįtariant, kad buvome apnuodyti"....

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 19:09 Dešimt OMICRON "varianto" prognozių 2022 m. ir vėliau...
Žiniasklaidos isterija dėl omikrono "variantų" yra gryna fikcija. Tai ne kas kita, kaip 1984 m. Orvelo stiliaus psichologinio terorizmo operacija, sukurta siekiant išlaikyti pasaulio gyventojus pavergtus ir paklusnius, kol teroristinės vyriausybės vykdo savo pasaulines depopuliacijos / genocido prog...

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:16 Begalvių slėnis Kanadoje
Yra Žemėje vietų, kur dėl nesuprantamų priežasčių dingsta žmonės. Viena - iš jų - Begalvių slėnis Kanadoje. Pagal blogą reputaciją jis gali varžytis su Bermudų trikampiu.

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:14 Alternatyva prideginimui: gimdos kaklelio eroziją
Pastaruoju metu iš pacienčių moterų vis dažniau girdime apie gimdos kaklelio eroziją. Gaila, bet šia liga mūsų laikais serga ir suaugę moterys, ir visai jaunos merginos.

Skaityti daugiau

19.11.2021 laikas 19:18 "Bayer" vadovas sako, kad "covid" mRNA injekcijos yra "genų terapija", klaidingai parduodama kaip "vakcinos"
Stefanas Oelrichas (Stefan Oelrich), Bayer farmacijos padalinio prezidentas, neseniai vykusioje globalistų sveikatos konferencijoje tarptautiniams "ekspertams" prisipažino, kad abi Pfizer-BioNTech ir Moderna mRNA (angl. messenger RNA) "vakcinos" yra visai ne vakcinos, o užmaskuotos "ląstelių ir genų...

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:41 Receptai | Patiekalai Kalėdiniai sausainiai - tirpstantys seniai besmegeniai
Šiems sausainiams "seniams besmegeniams" galite naudoti tiek pirktinį meduolių prieskonių mišinį, tiek pasigaminti patys, sumaišę tarpusavyje šiuos ingredientus

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Rosettes (rozetės) - traškūs ir saldūs sausainiai
Tai tarsi tikras skonis sugrįžęs iš vaikystės… Labai gerai pamenu, kaip dar mano mama man kepdavo šiuos traškius, burnoje tirpstančius saldžius sausainius.

Skaityti daugiau

Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video)
18.11.2021 laikas 22:59 Receptai | Patiekalai Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video). Skanaus!

Skaityti daugiau