Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » Medicinos Naujienos

09.12.2019, 09:08
Medicinos Naujienos

Anglijos Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS) patvirtino du iš kanapių pagamintus vaistus, skirtus epilepsijos ir išsėtinės sklerozės gydymui.

Sužinok daugiau ...
04.12.2019, 17:49
Medicinos Naujienos
Skrandžio vėžys labiau būdingas vyresnio amžiaus žmonėms ir linkęs pasireikšti daugiau vyrams nei moterims. Daugelis skrandžio vėžio rūšių susijusios su gyvenimo būdu ar aplinkos veiksniais, pavyzdžiui, dieta. Vienas tyrimas parodė, kad mankšta gali sumažinti šios ligos išsivystymo riziką.
Sužinok daugiau ...
03.12.2019, 20:27
Medicinos Naujienos

Daugumai asmenų, turinčių širdies ligų riziką, cholesterolio koncentraciją mažinantys statinai nepadeda. Per vieną naują tyrimą nustatyta, kad statinų grupės vaistai nesugebėjo sumažinti vadinamojo blogojo MTL (mažo tankio lipoproteinų) cholesterolio koncentracijos tarp 58 proc. asmenų, kurie buvo didelės rizikos zonoje.

Sužinok daugiau ...
03.12.2019, 19:35
Medicinos Naujienos
Laikoma, kad kaip tik tramadolio sąlyginis „nekenksmingumas" yra nuvedęs prie to, kad tai trečias pagal išrašymų dažnumą medikamentas. JAV jis buvo patvirtintas 1995 metais ir vaistinėse būna parduodamas pavadinimais Ultram arba ConZip. 2014 metais jis pateko į ribojamų medžiagų sąrašą, nors ir tik į IV grupę, nes nebuvo laikomas tokiu pat veiksmingu kaip kitos II grupės medžiagos.
Sužinok daugiau ...
03.12.2019, 19:06
Medicinos Naujienos
Per kitus 10 metų apie 80 tūkst. veteranų mirė. Protonų siurblio inhibitorių grupėje mirusių buvo daugiau nei H2 blokatorių grupėje. Dažniausiai konstatuotos mirties priežastys protonų siurblio inhibitorių grupėje buvo kraujotakos problemos, kurios sukele mirtį 38 proc. atvejų, ir vėžys, nuo kurio asmuo miręs, - 29 proc. atvejų.
Sužinok daugiau ...
03.12.2019, 18:44
Medicinos Naujienos
Jei vieną ar du kartus per savaitę pakeisite pietų didkepsnį žuvimi, gyvensite ilgiau. Jei daugiau valgoma riebių žuvų, o mažiau raudonos mėsos ir mėsos gaminių, sumažėja vėžio ir širdies ligų rizika.
Sužinok daugiau ...
03.12.2019, 18:33
Medicinos Naujienos

Asmenims, kurie buvo tvirčiausiai įsitikinę dėl aukštesnių tikslų savo gyvenime, buvo dukart didesnė tikimybė gyventi ilgiau nei tiems, kuriems gyvenimas atrodė beprasmis ir kurie koncentravosi tik į išlikimą. Be to, pirmiesiems buvo ir mažesnė rizika sirgti lėtinėmis ligomis. Tyrėjų nuomone, teigiamas požiūris į gyvenimą padeda malšinti uždegimą, taip pat mažinti riziką susirgti ligomis, kurios gali kelti grėsmę gyvybei, pvz., vėžys ir širdies ligos.

Sužinok daugiau ...
01.12.2019, 16:54
Medicinos Naujienos

Klientės, kurioms atliekamas manikiūras ir pedikiūras, smarvę kenčia palyginti neilgai, tačiau manikiūrininkės, kvėpuojančios šiais chemikalais valandų valandas, kelia pavojų savo sveikatai. Nemaloniu kvapu pasižymi vadinamieji lakieji organiniai junginiai, t. y. junginiai, kurie greitai tampa garais ar dujomis. Šios medžiagos siejamos su įvairiomis sveikatos problemomis: nuo galvos skausmo ir kvėpavimo takų dirginimo iki reprodukcijos komplikacijų ir vėžio.

Sužinok daugiau ...
15.11.2019, 16:34
Medicinos Naujienos
Nutikimas užsienyje. Jo kraujo tyrimai buvo gana geri, išskyrus ypač žemą vitamino B12 kiekį. Vitamino B12 trūkumas gali atsirasti dėl daugelio priežasčių. Retkarčiais tai gali pasireikšti dėl vitamino trūkumo maiste, tačiau dažniausiai to priežastis yra anemija – būklė, kai imuninė sistema užpuola sveikas skrandžio ląsteles ir neleidžia kūnui absorbuoti vitamino B12 iš maisto, kurį valgote.
Sužinok daugiau ...
13.11.2019, 21:36
Medicinos Naujienos

Kaip išvalyti organizmą nuo kancerogeninių medžiagų? Natūropatė NASHA WINTERS ir mitybos specialistė JESSĖ HIGGINS KELLEY, kurios gydė daugybę sergančiųjų vėžiu, siūlo vertinimus apie geriausius produktus, kurie padeda išsivalyti nuo kancerogeninių junginių.

Sužinok daugiau ...
11.11.2019, 20:56
Medicinos Naujienos

Ultragarsas nėščiosioms visada buvo laikomas saugiu tyrimo metodu. Tačiau kinų mokslininkai ištyrė, kad taip gali ir nebūti. Iki šios vietos tai galėtų būti tiesa, tačiau tai nepadaro prenatalinio (iki gimdymo) ultragarso tyrimo visiškai saugaus, o įrodymai, kurie pasirodė visai neseniai, liudija, kad jis tikrai gali būti nelabai saugus.

Sužinok daugiau ...
11.11.2019, 19:58
Medicinos Naujienos
Kelių vaikų tėvai viename nedideliame Amerikos mieste ragina nugriauti mobiliojo ryšio bokštą šalia mokyklos, nes mano, kad tai yra priežastis, kodėl sparčiai išaugo vaikų ir mokytojų sergamumas vėžiu.
Sužinok daugiau ...
11.11.2019, 19:48
Medicinos Naujienos
DTaP skiepų (nuo difterijos, stabligės ir kokliušo) apsauginis poveikis su laiku išnyksta - tokia išvada padaryta per neseniai atliktą tyrimą, kuriame konstatuota, kad tarp susirgusių vaikų yra 5 kartus daugiau tų, kuriems paskutinė vakcinos dozė suleista bent prieš 3 metus, palyginti su kitais, gavusiais vakciną per paskutinius metus.
Sužinok daugiau ...
30.10.2019, 20:45
Medicinos Naujienos

Medicinoje vis dar vyrauja nuomonė, kad širdies ligas sukelia riebus maistas, tačiau darosi vis aiškiau, kad iš tikrųjų kalta yra visa moderni mityba - viskas, kas supakuota ir turi ilgą laikymo terminą. Vis daugiau mokslinių tyrimų pabrėžia du širdžiai kenkiančius dalykus - transriebalus ir rafinuotą cukrų.

Sužinok daugiau ...
24.10.2019, 17:32
Medicinos Naujienos
Kaip rašoma medicinos leidinyje „The Annals of Internal Medicine“, keturiolikametis paauglys apsilankė pas savo šeimos gydytoją, skųsdamasis nuovargiu. Jis atrodė sveikas ir nevartojo jokių vaistų, tačiau save apibūdino kaip išrankų valgytoją. Atlikus tyrimus jam buvo diagnozuotas vitamino B12 trūkumas ir anemija. Paaugliui buvo paskirtos B12 injekcijos ir patarta, kaip tinkamai maitintis.
Sužinok daugiau ...
21.10.2019, 16:50
Medicinos Naujienos
Nors ir atrodo, kad kiek ilgiau užsibuvę angliavandeniai neturėtų kelti jokio ypatingo pavojaus, išgirdę apie bakterijas bacillus cereus, pradėsite galvoti visai kitaip. Tai tikrai nėra kažkoks itin retas mikrobas. Bacillus cereus gali sėkmingai gyventi ir daugintis, kur tinkamas – dirvoje, maisto produktuose ar žarnyne.
Sužinok daugiau ...
14.10.2019, 13:07
Medicinos Naujienos
Moliūgai dar niekada nebuvo tokie populiarūs – verdame sriubas ar džemus, kepame pyragus, ruošiame troškinius ir dar gausybę kitokių patiekalų. Iš Meksikos kilę moliūgai dabar auga šešiuose ir septynių kontinentų. Vienintelis žemynas, kuriame jų neįmanoma užauginti, – Antarktida. Kuo naudingos moliūgų sėklos?
Sužinok daugiau ...
13.10.2019, 17:10
Medicinos Naujienos
Norėdami nesusirgti širdies ligomis, milijonai žmonių vartoja stiprius vaistus nuo aukšto kraujospūdžio. Pasirodo, tai yra dar viena iš didžiųjų medicinos klaidų.
Sužinok daugiau ...
13.10.2019, 15:37
Medicinos Naujienos

Išvengti širdies ligų padeda sveika dieta. „Sveika" kardiologų supratimu, reiškia „liesa", ypač kalbant apie gyvūninius produktus. Bet tai neteisinga profilaktikos kryptis. Riebalai širdžiai nekenkia, o jų nevartojimas neapsaugo nuo miokardo infarkto.

Sužinok daugiau ...
« 1 2 3 4 ... 25 26 »