Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Fotoalbumas » Kosmosas » „Curiosity“ Iš Marso Persiuntė Nejaukią Nuotrauką

„Curiosity“ Iš Marso Persiuntė Nejaukią Nuotrauką

Marsas yra vienintelė planeta mūsų Visatoje, apgyvendinta vien robotais. Čia esame nuleidę „InSight“ zondą, kuris atlieka detalius Raudonosios planetos seisminius tyrimus. Taip pat turime „Odyssey“ bei keletą kitų palydovų, kurie stebi planetą iš viršaus. Na, ir dar lika vienišas „Curiosity“ – vienintelis šiuo metu veikiantis Marso marsaeigis.

Jo dydis – beveik kaip didesnio automobilio, ir per valandą jis nukeliauja apie 30 metrų. „Curiosity“ nuo pat tada, kai 2012 metais nusileido ant Raudonosios planetos, tyrinėja 3,5 mln. metų senumo Gale'o kraterį. Šiuo metu marsaeigis kopia į Šarpo kalną (angl. Mount Sharp), kuris yra kraterio centre. Šią gražią, bet tuo pačiu niūrią nuotrauką „Curiosity“ padarė 2573-ąją savo misijos dieną. Ši nuotrauka buvo padaryta iš marsaeigio galo – taip parodant kokią tuštumą tyrinėti, o vėliau ir po savęs palikti jam tenka. Ilgiau pasižiūrėjus į nuotrauką, tikrai pasidaro liūdna – ypač tada, kai suprantame, jog ši dabar atšiauri planeta kažkada galėjo būti pilna gyvybės.

Nepaisant to, „Curiosity“ nuolat bando rasti sau draugų, kadangi pagrindinis jo tikslas – rasti įrodymų, kad Marse egzistuoja mikrobai (arba kad kažkada egzistavo). Žinoma, iki šiol „Curiosity“ neatrado jokių marsiečių, nepaisant kokios formos jie bebūtų – tačiau atrado nemažai įrodymų, kad Marse kažkada buvo vandens, taip pat buvo rasti vandenilio, deguonies, fosforo ir anglies pėdsakai – visi šie elementai yra labai svarbūs gyvybės egzistavimui.

Mokslininkai tikisi, kad nuosėdos ant Šarpo kalno suteiks daugiau informacijos apie tai, kaip ir kada krateryje galėjo egzistuoti vanduo – tačiau iki tol telieka laukti dar daugiau marsaeigio padarytų nuotraukų, kuriomis jis mus arba nustebins, arba nuliūdins.

Parengta pagal „Live Science“. Šią gražią, bet tuo pačiu niūrią nuotrauką „Curiosity“ padarė 2573 savo misijos dieną. NASA nuotr.
„Hubble“ nuotrauka –  NGC 3568 galaktika „Curiosity“ Iš Marso Persiuntė Nejaukią Nuotrauką Paranormal.lt Saulės Sistemos Planeta: Neptūnas Saulės Sistemos Planeta: Uranas Saulės Sistemos Planeta: Saturnas
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Panašios nuotraukos